Споделена история от Секс и интимност

Ужасно чувство на вина
Здравейте. Аз съм момче на 22 години. Досега не съм правил секс, но когато бях 2-3 клас с един мой познат (момче) цяло лято имитирахме сексуален контакт през дрехите. Помня само, че много ни харесваше, дори получавахме ерекция. Въпреки това никога не съм имал емоционално увлечение към мъже. Винаги съм харесвал момичета. Чувствам се много объркан и се мразя заради тази постъпка, защото постоянно си мисля, че тя ме прави гей или бисексуален (след като съм имал такива контакти с момче, макар и без проникване и ми е харесвало) Чел съм, че това е нормално за децата в тази възраст - да стигат до хомосексуални действия със свои приатели от интерес, но въпреки това не ми дава мира и седи като огромно срамно петно върху мен и цял живот не спирам да се обвинявам за това. Понякога се успокоявам за месец два и след това угризенията отново ме удрят с пълна сила. Въпреки че в днешно време се приема за нещо нормално, за мен етикетът "Гей" е изключително срамен и не ми дава мира, че в определен период от живота си ми е харесвало да правя такива неща, макар и в толкова ранна възраст. Това е нещото, което най - много ми тежи. Моля ако някой може да ме убеди, че това е нормално за децата на тази възраст и не те прави хомосексуалист да ми помогне.

Коментари

1.   Да, съвсем нормално е това за децата. Дори не смятам, че вие сте имитирали хомосексуални действия, а просто сте имитирали нещо видяно при животните или на случайно порно.
Проблемът идва от това, че никой не ви е образовал сексуално като деца, никой не ви е обяснил за мъжете и жените, за бебетата и така нататък и практически в това отношение сте се държали като малки примати-маймунки. Няма от какво да се срамуваш. Вината не е ваша, а на родителите ви, които са занемарили тази част от образованието.
Потърси психолог, ако не можеш сам да се пребориш с чувството за вина като пак ти казвам - няма нищо, от което да се срамуваш или да се чувстваш виновен. В крайна сметка нищо не се е случило, а това е било просто игра между две деца, а децата са невинни създания и нямат сексуалност, НЯМАТ НИКОГА вина за каквото и да е било, а са отговорност на родителите си, които в случая не са си свършили работата. Чети повечко литература за сексуалното образование при деца, за да образоваш един ден ти сина си, не да го оставяш да живее като маймунка и да става жертва на първичните човешки страсти.

2.   Тази история вече я имаше публикувана къде ли не и то преди доста време?

3.   Момче на 20

Здравей,
само бих искал да ти кажа идна мисъл на Дейл Карнеги - "Живей в херметизирания отрязък на Днешния ден". И тук с перифраза - не мисли за "мъртвите" вчерашни дни, нито пък за "неродените" утрешни. Животът е Днес!

Иначе, съгласен съм с Номер 1, Не изпитвай Вина - тя не е градивно, напротив, вкарва те в черен каламбур от неприятни тежки мисли, в следствие на който човек се чувства жалък, нищожен, незаслужаващ, а Денят изглежда мрачен, безперспективен. НЕ! Ние сме на тази земя дошли, за да се РАДВАМЕ на живота, доказателството - виждал ли си намусено бебе, НЕ - всички са усмихнати и благонастроени. Обстоятелствата и грешните съвети/сигнали/поуки/мнения.... които срещаме в ежедневието ни, ни подтикват да се съмняваме в себе си, да се считаме за виновни грешници, незаслужаващи радост.
Еми, играли сте си като малки, какво толкова - минало, заминало, "Умряло". Не се товари повече с тази мисъл, напротив - възприеми Следната от филма Яж, моли се и обичай - Attraversiamo - или Да прекосиш отвъд! Т. е. Продължи нататък!

Успех, и за изпроводняк - самия факт, че толкова време те тормози тази мисъл, показва че ти си Свестен, Съвестен, ДОБЪР човек! На един простак подобно нещо не би му направило впечатление. Така че, Усмихни се на себе си! И айде еле нека тези момичета ни открият нейсе, нека си отворят очите и за такива като нас, стига са се залъгвали само по Самовлюбени празноглавци с пълни мишци. Че каквото и да си говорим, както казва Хорхе Букай - не сме си Самодостатъчни - имаме нужда от някого до нас!

ПС - и аз нямам приятелка и съм девствен, мисъл, която дори и днес на моменти ми тежи и ме кара да се сдухвам, Слава богу, не толкова често и постоянно, както в продължение на месеци преди.

4.   Приятел, гледай тази лекция и ще разбереш, че човешката сексуалност не се дели само на хетеро-би-гей. Нормалността е илюзия :-)
http://gorichka.bg/veselina-tasheva-na-forum-promyana-norm/

5.   Спокойно, всички деца са така. И момичетата сме били така. Това е нормално, защото тогава опознавате телата си, особено ако не си познавал много момичета тогава или те не са се сещали за тези неща, а приятеля ти е започнал да съзрява, си опитал с него. При всички деца е така, така че спокойно.

7.   Приятелю, не се занимавай с излишни размисли, а си намери приятелка и просто забрави тази случка. Всеки е правил глупости.