Споделена история от Секс и интимност

Придобита асексуалност
Здравейте. Пиша за да изповядам болката си.

Мъж съм на 26 години и съм асексуален. Това е термин, който е колкото нов за вас (предполагам), които четете този текс, толкова и за мен. Асексулност е да не те привличат нито жени, нито мъже. Наскоро научих че моето състояние се наричало така. Накратко за мен. Не съм се родил такъв, такъв станах с времето.

Имам вродени множество увреждания на половата система, които не позволяват да се изявявам сексуално по никакъв начин. Не искам да влизам в подробности, но нещата са наистина трагични и непоправими. Въпреки това с години имах желание за сексуална връзка с жена като всеки нормален мъж предполагам. Естествено не опитах, имах само голи желания защото знаех че няма как да си остана с момичето на прегръдки и целувки и когато дойде времето за нещо по-сериозно и момичето разбере състоянието ми, в крайна сметка ще се разделим рано или късно. Една романтична връзка между мъж и жена не зная как би протекла без никакъв секс никога. Затова не исках да започна нещо, което е обречено.

И малко по малко започнах съвсем да не изпитвам дори желание да флиртувам с жени и загубих изцяло интерес. Лошото е, че приятелите ми като ме виждат че си ходя насам натам самичак или в коч-компания и дори когато има жени не се заглеждам и почват да ме мислят за гей. Не ги съдя, това и аз бих си го помислил ако някой мой познат или приятел така почне да се държи, нормална реакция е. Просто не знаят цялата ми история и не могат да си обяснят защо така се държа. А пък нямам сили да се правя че нещо ми харесва, когато ми е безразлично. Съзнавам че положението ми е ала приказката за лисицата и гроздето, но поне така се чувствам малко по-балансиран и с разсъдъка си, колкото и парадоксално да звучи.

Коментари

1.   Ще ти кажа приятел, ти си по добре от мен, аз съм физически здрав сексуално, но съм адски притеснителен и не мога да сваля жена, за това ще ти кажа има много начини да я задоволиш без да използуваш пенисът, ако тя те обича истински, това не бива да е проблем за двама ви, така че дерзай, намери такава жена и бъди щастлив.

2.   Абсолютно е прав номер 1. Жените знаят - никой мъж, който си има устни и ръце, не е импотентен. Ти си знаеш какъв е проблемът ти, но просто искам да знаеш, че има много жени, които искат другар в живота и за които сексът въобще не е приоритет. Хубаво е, че не си се озлобил, личи, че си добър човек. А това е МНОГО! Дано да срещнеш такава жена, изобщо не са рядкост. Дори може да се помисли за осиновяване на дете. Защо не? От сърце ти желая живот, пълен с приятели. Всичко ще бъде наред! Ще видиш!

3.   Една моя приятелка ходи с такова момче. При него проблемът не е физически, а психологически- много лошо преживяване е имал в началото на половия му живот и оттогава е в твоето положение- нито психолози, нито хапчета помагат. Имат връзка от 2 години и досега не са стигали до същински акт, а са 22-годишни, тоест най-сексуалната възраст. Има много любов в тяхната връзка, щастливи са заедно. Първо бях много скептична, защото мислех, че си губи времето с него и че той е с нея само защото никоя друга няма да му обърне внимания и затова се е хванал за нея като удавник за сламка. Но от както е с него виждам много положителна промяна у нея- сияе от любов. Твърди, че сексът не бил всичко и че една връзка може и да спечели от това. Разбира се, оралната любов от негова страна е налице, но според нея, тя никога не го е карала да се чувства длъжен да го прави. Пожелавам ти да си намериш и ти такова момиче. Защото всяка жена се нуждае от мъж и всеки мъж от жена до себе си не само заради креватните изпълнения. За нищо на света не си мисли, че не си пълноценен и че няма какво да дадеш на една жена. Не се отказвай да търсиш любовта, но когато я намериш не я лъжи за проблема си, бъди директен. Най-искрено ти пожелавам успех!

4.   Аз пък съм физически здрав, на същите години като автора. Мастурбирам по 1 път на ден минимум, но нямам желание за секс. Имах приятелка, разделихме се, аз останах с разбито сърце. Минаха 2 години и с всеки ден все повече губех интерес към връзки и реални жени, в крайна сметка с мастурбацията си намирах всичко. Днес съм 100% асексуален.

5.   Към #4, спри да мастурбираш, и ще видиш, че тонусът и желанието да търсиш момиче ще ти се възвърне, гарантирам ти го. Пробвай и пиши.

6.   Авторе, да ти кажа, аз се чувствам зависим от тялото си, защото постоянно мисля за женска плът, просто хормоните ме побъркват, а като знам, че съм далече от целта, ми става още по-гадно. Всичко си има плюсове и минуси - като твърдиш, че не можеш да създадеш трайна връзка с жена и да създадеш семейство, поне няма да изпитваш тази необходимост и няма да се побъркваш и ядосваш, че имаш физически проблем, който ти пречи да осъществиш желанията си. Сега поне желанието го няма, нали? Просто на някои хора като нас не ни е писано да вървим по пътя, по който повечето хора вървят - жена, деца, семейство и т. н. Но всъщност според мен проблемът ти е психологически и трябва да има решение. Ти си написал, че си изгубил интерес да флиртуваш с жени - това означава ли, че НЕ те привличат физически? Защото асексуалността не е нежелание да флиртуваш, а липса на възбуда примерно ако видиш красива мацка, или мъж.

7.   Момчета искам да ви помогна на всичките, и аз бях асексуален, ще ви кажа какво се случи. Бях на 20г имах сериозна приятелка всичко беше ок, разделихме се на 23, и до 28бях само на мастурбиране, но започнах да се ядосвам, не-може да гледам постоянно порно филми и да нямам желание за жени. спрях да гледам порно и да мастурбирам и всичко свързано с това, след 8 месец, се преродих срещнах момиче толкова че чукахме че бог би ми завидял, пробвайте спрете да гледате и да лъскате, дяволски е трудно, аз всеки ден ходих на църква да отбия номера, и се получи! , Успех ви пожелавам

8.   #5 и аз съм на твоето мнение за мастурбацията.

9.   В днешно време има хора с мнооого по-сериозни проблеми пич така че горе главата не си нито първия нито последния.

10.   Аз съм съгласен, че порнографията прецаква всичко. Спрете да гледате тия голотии, защото ви убиват въображението. Между другото, разгледай сайта yourbrainonporn. com - има статии, описващи експерименти и други неща.

11.   Скъпи авторе, недей да губиш надежда. Знай, че някъде там е твоята половинка.

12.   Прегледах сайта който си написал. Доста неща ми се изясниха, който има проблеми с зависимост към порното задължително да хвърли един поглед на сайта, защото ще му е много полезен!

13.   За твоя случай лекарството е най-елементарна логика-щом има такова нещо като асексуален мъж, гарантирам, че има и асексуални жени! Ами помисли само-в такава връзка от теб няма да се иска това, което не можеш и ще бъдете щастливи заедно без секса, за който никой от вас няма да тъжи, че да ви руши връзката. Само трябва да станеш и да си намериш момичето. Тя е някъде там и като теб се отчайва, че не може да има връзка и да е щастлива. Намери я, и я опровергай!