Споделена история от Секс и интимност

Възраждане на западнал сексуалният живот на средна възраст! Какво е това и има ли то почва у нас.
Обръщам се за съвет и помощ към всички хора, които са успели да преодолеят западащият сексуален живот в семейстовото си.
Мъж съм на около 40 г. имам съпруга и две деца. Уж всичко ни е наред - любов, деца, здраве, дом, семейство, приятели. След раждането на 2-рото ни дете преди няколко години обаче, съпругата ми изгуби сексуално желание и години след това сме заедно интимно едва 2-3 пъти в месеца. Аз съм сексуално активен мъж и това съвсем не ми е достатъчно. Опитвам се да я разбера и да не я тормозя и насилвам в това отношение, самозадоволявам се, нещо, което направо я вбесява. Говорили сме по въпроса, обсъждали сме - казва, че не може често, не и е интересно, не желае да споделя с мен своите сексуални фантазии - нямала такива (да бе? ! ), виждам, че понякога иска да ми угоди и се напъва. Уговорихме се за 3-пъти в седмицата, което според нея е много и естествено само с уговорката си останахме. Често забелязвам, че си търси повод да ми се разсърди и да ме 'отреже'. Случки с последвали добре познати погледи от рода 'забрави за секс' станаха постоянни мои спътници. В интерес на истината, за да не остане някой с погрешно впечатление, съпругата ми е наистина ''гореща' жена, красива, сексапилна. В повечето случаи когато сме заедно секса е повече от добър, не сме задръстени, обичаме да доставяме удоволствие един на друг. Удоволстие ни доставя да правим и анален секс, купих и вибратор, макар жена ми да няма желание да го използваме. Но... всичко това става все по-рядко и все по-голям мираж. Оралната любов почти съвсем изчезна, за сметка на 'айде един бърз', което си е направо 'дръж куче кокъла, от мен да мине'. Става все по-зле и все по-зле. Момента с изневерите (от нейна страна) сме го минали - не е това, макар че понякога да си мисля, че нарочно го право от гузна съвест от рода на - аз не съм стока ама и ти не си. Започвам да се вманиачавам и само за това мисля. Опитвал съм да разнообразя, искам тройка с друг мъж - в моменти на интимност го иска, после не - добре, няма да насилвам. Не съм далеч от момента, в който ще си хвана любовница за секс. Но не го искам. Моногамен съм, обичам и харесвам жена си, преживял съм болката от изневярата и не искам да и причиня такава болка. Знам, че това не е решение и ще си разваля семейството. До сега не съм изневерявал и за сега полагам усилия и успявам да отложа момента. Но едва ли ще се удържа дълго. Говорили сме по въпроса с жена ми че, секса между нас не е достатъчно чест и все по-неудовлетворителен. Уж проявява разбиране и до там. Въпросът ми е - възможно ли е да съживим западащият ни сексуален живот или това е кауза пердута. Високо ще оценя мението и опита на хора, които са минали през такива периоди.
Благодаря предварително.

Коментари

1.   Ами пич... за мен тя си е хванала вече друг любовник... за това губи интереса... а ако спре напълно със секса между вас, знае много добре че ще се усъмниш.
Успех!

2.   Написаното е предназначено за мен... Разбирате, че моята гледна точка е съвсем друга, но не искам да я излагам пред Вас. Искам да разговарям по темата очи в очи със съпруга ми, но той не желае. Предпочита това да стане посредством любимия му "сподели.нет". Ами нека споделя с Вас и дано намери удовлетворение и щастие. Но се съмнявам... Не пожелавам на никого да се чувства като мен след 13 години брак...
И преди да съдите, не забравяйте, всяка история има ПОНЕ две страни!

3.   вероятно жена ти си има любовник

4.   "Момента с изневярата сме го минали. " Да ама не. Или проведете сериозен разговор като ръзрастни, или всеки да се оправя както може.
xii

5.   Аз съм жена, но проблемът ми е същия. Мъжът ми не ме е докосвал вече една година. Живеем си много добре, разбираме се, обичаме се, дето казваш, всичко дал Господ - дечица, дом, приятели. Но човекът няма потребност от плътски наслади и това е. Според мен, безнадежно е... Има хора, които не обичат секс. Има. Смятат го за нещо мръсно, за досадно задължение. Проблем си е това отвсякъде. Ще следя темата.

6.   Намери любовника на жена си и му счупи главата от бой!

7.   да възможно е - но не с нея

8.   Мога да изпиша нещо като копие на "Война и мир", но ще ти отговоря кратко и ясно: "Ко? Не! "

9.   Решението: вместо 1х40г. - 2х20г.!

10.   Щом ти е изневерявала, ще го направи пак! Ти какво чакаш?

11.   Колега, абсолютно на същото дередже съм. Все едно аз съм писал материала. Само, че при мен е веднъж месечно и то не всеки месец. И при мен, когато го има секса е супер, има и категоричен отказ да обсъждаме темата. Има го и стремежа да се ядосаме, за да има причина. / Тия нашите да не са сестри? / И аз не искам да си развалям семейството. Просто искам да правя повече секс. Сигурен съм, че има и семейни жени в това положение. Та си мисля, че не е зле, хора като нас да си направим някой клуб или някаква друга форма на общуване, където да можем да общуваме помежду си. Аз също мисля, че да имаш любовница не много удачно. Но поне съм се убедил, че в моето семейство чудо няма да се случи. Истината е секс навън, колкото и да ми е жал. Само трябва да се намери подходящата форма. Толкова не съм се самозадоволявал и като ученик. Срамота!

12.   Май и аз на там съм тръгнал. Не съм изневерявал никога, а сме ит 12г. заедно. Взех да се замислям вече

13.   И аз съм със асексуална жена, тя смята че всичко е нормално. Дано намеря дискретна любовница.

14.   Жена ми е същата. Тя изка на седмицата 1 път а аз колкото и да съм изморен от работа, всяка вечер.

15.   Еха, явно противоположностите се привличат. Аз съм жена, всеки ден ми се прави секс, на приятеля ми 1 път седмично му стига, ако не си искам... за протокола 5 години сме заедно. Дано не става по-зле с годините, че не знам....

16.   Към номер 2:

Вярно е, че всяка история има поне 2 страни, но ти явно не желаеш да споделиш твоята. Съпругът ти търси съвет защото все още го е грижа за теб и като гледам от написаното, всячески се опитва да промени нещата за да има мир, спокойствие и щастие. Странно е, че хем избра да се вклучиш в дискусията, хем не желаеш да споделиш твоята гледна точка, а само изстреля едно укорително към него " Не пожелавам на никого да се чувства като мен след 13 години брак". Каквито и проблеми да имате, укор, сочене на пръсти и обвинения със сигурност не са решение.

Пожелавам ви успех!

-М29

17.   Аз пък съм жена, ама ще ви се включа в темата ви.
МОМЧЕТА И МОМИЧЕТА, предпачитам така да ви наричам, независимо от възрастта, причината да няма нормален секс в едно семейство, връзка, винаги е една - наличието на трети човек. Дали виртуално, дали действително, няма значение. Просто идва момент, в който един от двамата във връзката не се чувства ОК и търси друг човек, навън... и го намира, защото живота ни е такъв днес. После може и да се върне, ако се е разочаровал, но... нищо не се повтаря. Просто е свършило. Това е голата истина и тъжната картинка. От там нататък почват компромисите и скучния задължителен живот. Освен ако не стане чудо и да се преоткрият двамата. Това от мен

21.   Опитай секс и с други жени, това е моят съвет. Един мъж трябва да е*е, иначе се превръща в нещо друго...

Лично за себе си съм разбрал - не съм моногамен и цялото това затапване да бъдеш с един партньор цял живот ми се струва свръх-неестествено. За протокола - женен, с дете съм и всички екстри, но какво от това, напротив - като станах баща още повече започнаха да ми се чу*ат все повече и повече жени, за разлика от съпругата ми, която загуби всякакъв интерес към секса. И до един момент се въздържах, но после отприщих желанието и изобщо не съжалявам, чувствам се щастлив и пълноценно-живеещ.

22.   Аз съм жена, на която съпругът и все е изморен, на 2 месеца веднъж го правим. Снощи повдигнах въпроса и познайте той ми се нацупи и спа в другата стая. Когато почнахме нашата връзка го правехме по 4 пъти на ден, а сега след 18г. 1път на 2 месеца :( Не съм нимфоманка, но за мен това е малко и емоционално страдам.
Я ми кажете, ако изключим вариант любовница, как да се оправят нещата?

23.   Има начин да го правите с друг, без да изневерявате. Решението се казва "осъзнати сънища" и по-подробна информация има в книгата на Вадим Зеланд "Шепотът на утринните звезди".

24.   Най-вероятно ти изневерява-след като е красива и сексапилна/със сигурност мераклии има покрай нея/ и когато го правите се отдава на удоволствието/включително и анално/. Тя ако не иска стандартен секс, най-малко ще се навие на анален. Всичко това значи, че проблема ? не е физиологичен и либидото е налице. Вероятно ? е поомръзнало и доскучало с един и същи човек и търси/и намерила/ разнообразие. Казвам това дотук, защото ако има физиопричина/да речем климакс/, работата е малко по-друга. Но е млада за климакс и просто причините са в главата ?. След като сте говорили като нормални хора и не става това, което искаш/а това което искаш, не е да не слизаш от нея с часове! /-нормално е да потърсиш твоето на друго място. 21-ви век сме... пък и личи, че сте разумни хора. Както ти си затваряш очите, редно е и тя да го направи. Като го правиш културно:не всеки ден, а краткотрайно-да задоволиш мерака, а не по цяла нощ. Няма да го афишираш, за да я нараняваш и т. н. Чукаш и се прибираш-иначе ще развалите семейството, а при положение, че отказа ? не е тотален, има деца и други проблеми в досегашния ви съвместен живот няма-няма нужда и от раздяла. Но да търпиш това на под 40 години възраст не е нормално. Повечето жени трудно разбират, че мъжкото отношение към секса е природна даденост и няма как да се промени, а най важното не разбират, че е и въпрос на ЗДРАВЕ, а не прищявка и повод за присмех! Неслучайно казват, че простатата е второто сърце на мъжа- а един орган като не работи, атрофира/което поражда други проблеми/ и т. н. Затова-търсИ резервна гума:)Успех!

25.   Към 17.
Не говори от твоя гледна точка. Живях с асексуален мъж 25 години. Какво любовница, какъв любовник те гони? Той не обичаше секса!
Казваше, че това не било важно. Не ми говори смешки,
Ако имаше трети, нямаше да стои сам вече 3-та година.
Просто секса беше най-последното нещо, което го вълнуваше.
Как може на заспали жени, да са падат сексуални активнии, свестни мъже?
АЛО МАДАМ №2.
АКО ЗАГУБИШ МЪЖЪТ СИ БАЯ ЩЕ СЕ ЧУДИШ, КОЕ Е ВАЖНО И КОЕ НЕ?
Секса е толкова важен в едно семейство, колкото храната мили МОМЧЕТА И МОМИЧЕТА!
ЖЕНА СЪМ И СЪМ ЗА СЕКСА.... ЧЕ Е МНОГО ВАЖЕН МЕЖДУ ДВАМА ДУШИ.

26.   Знаете ли, чета ви всички и на моменти се ядосвам, на моменти се чудя защо чета, друг път подкрепям, понякога осъждам.
Животът ми е шарен, бях в най-различни ситуации, първо имах дългогодишна връзка, в която ми изневериха, после бях любовница, после аз изневерих, после се омъжих, после се развеждах и въобще некакви ей такива. В момента съм омъжена отново. Бракът ми е желязен. Поне така си мислим с мъжа ми.
Съвета ми е следния - споделяйте с половинките си, намирайте наистина сили да общувате един с друг, колкото и да е трудно.
Понякога това за мъжете е малко сложно, защото жените разсъждаваме по съвсем друг начин (природа) и когато интуицията ни усети проблем дори и в ранен стадий, всеки опит от наша страна в повечето случаи е "жена ми мрънка". А някои мъже дори не си правят труда да изслушват жените си. Тук не опира до това дали наистина жените дрънкат глупости, ми до най-обикновено разбиране. Дори и после, ако прецените- ми хвърлете й малко прах в очите. Все пак тя е вашата жена. Когато жените почват да се чувстват неразбрани им изчезва желанието за секс и айде. Мъжът почва да си го търси навън и покрай секса идва и нещо друго и "връзката" между двама души изчезва. А щом още от начало не може да общувате с човека до вас, просто няма смисъл. Щото после като дойдат децата, ежедневието, рутината, сметките, жена изпери ми чорапите, жена изглади ми ризата, жена, днес искам да си мойта мръсница.. И когато ви засипе всичко това е кофти в един момент да си спомните, че всъщност никога не сте били близки с този човек.
И все пак моя съвет към автора е да поговори със съпругата си и да не си търси търси секс навън. И да се опита да помисли, дали проблема не идва от самия него.

27.   Към 22.

Аз съм този, който пусна темата "Асексуалност". Според мен, такива, като нас трябва да имат възможност да се срещнат и да си решат взаимно проблемите. Както казва и 25, секса е много важен. На когото не му харесва - да не го прави. Но другите трябва да имат възможност да живеят пълноценно. Много ме е яд че, има доста жени с проблем в семейния секс, а не можем да се уцелим. Мисля, че когато и двамата имаме същия проблем и не желаем да си разваляме семействата нещата биха били доста лесни и приятни.

Споделете какво мислите по въпроса?

28.   Браво 25!!! Но колко от жените са като теб? ! За повечето секса е средство за размножаване и разменна монета.

29.   Браво 26! Много точно казано!

30.   Евала на 26!! Като те прочетох, направо все едно пия от извора! Просто и мъдро казано, обаче толкова точно.
Мисля си, че ако това, което си написала трябва да се гравира като Закон на входа на всяко гражданско!?
Иначе ме дразнят нападката към Ном. 2. А тя каза единственият правилен подход - че трябва да го обсъдят в очи с очи!!
Така че 25 дахо усети че “И преди да съдите, не забравяйте, всяка история има ПОНЕ две страни! „
Номер 2 - сърдечна подкрепа за начина ти на мислене! И... дано имаш късмет в тази ситуация!!

31.   Темата за секса след дългогодишни връзки и брак е доста актуална. Жена съм и Аз страдам от малко секс в къщи. Преди време пуснах темата за това че си бях обещала да не се занимавам с чуждо ама...
Извънбрачните връзки и те не носат кой знае каква полза. Тук някой беше писал как да се оцелим ние жените и мъжете, които ни липсва секс. Това е интересно обаче. Някой може ли да препоръча какви контакти да се създават така че да си имаме добри сексуални партньори?

32.   До 31

Аз съм този дето беше споменал за това как да се уцелим. Ти си първата, която го е забелязала. Просто трябва да се организираме. Хората със сходни интереси и проблеми. Когато се видим на живо и сме повече хора, все ще можем да си изберем партньор, който ни пасва. Нещо като клуб по интереси, така да се каже. Оказва се, че не сме малко и подобно начинание мисля, че има място.

Споделете и други какво мислите?

33.   № 32 Аз съм 31. Това е добра идея да се съзаде такъв клуб.
Запознанствата по интернет не са за препоръчване според мен. Друг обаче е въпроса Аз живея в провинцията и посещаването на такива сбирки не е много удобно. Според Вас правилно ли е когато се появи нещо на хоризонта да сме по-настъпателни и да оточняваме какво вид връзка искаме имам за нас жените.

34.   Към 31.

Такива клубове може да има навсякъде. Не е казано, че трябва да е само София. Тоя проблем не е софийски, а световен.
Според мен е правилно и двамата да са наясно какво търсят. Сексът е прекрасно нещо и ние, семейните не трябва да се лишаваме от него, само защото на половинките ни, не им се ебе. Не е честно.
А за Интернет си права - не е ли контакт на живо, не става работата. Аз бих те посетил, нищо, че си в провинцията, но най-вероятно не би било много често.
Какво да ти кажа, падне ли ти някой - дръж. Повечето мъже предпочитат връзка без обвързване. Казано с други думи - заради самия секс.

35.   И аз съм като №22. Жена съм, а мъжът ми все е уморен и понякога заспива още в 9 часа, а децата остават след него - как да се прави секс. А на мен ми се чука, та две не виждам. Понякога го правим през деня, ама и свършва бързо и не е склонен към по-пикантни и интересни неща в секса, търси стандартния секс. Аз, ако мъжът ми ми купеше вибратор и още повече искаше да го използваме в секса ( а не само сама), щях да съм на върха на щастието, ама съм сигурна, че само да му го споделя и той ще се ужаси. по темата на автора: наистина трябва да разговарят очи в очи, както казва жена му и да има откритост.