Споделена история от Секс и интимност

Обидих приятелката си!
Здравейте! На 26 години съм. Историята ми ще е доста кратка, даже по-скоро е случка, но се надявам да получа някакви отговори на питането си накрая.
Та случая е следния: с приятелката ми обсъждахме гърдите й. В един момент от разговора аз ги оприличих като леко раздалечени. Малко след това тя ме попита като какви бих ги определил - стегнати или отпуснати. Аз отговорих, че са нещо средно между стегнати и отпуснати, от което тя доста се засегна.
Питането ми е какво мислите за отговора ми, сгреших ли и вие на нейно място как бихте се почувствали и как бихте реагирали?

Благодаря предварително!

Коментари

1.   Виж сега. Аз имам много грозни гърди по мое мнение. Големи са но грозни. Разбира се аз си го знам, че не са хубави, но ако гаджето ми ми го каже, ще се почувствам някак си засрамена. Няма да се обидя, а ще ми падне самочувствието още повече, ще се чувствам неудобно около него. Твоето момиче не се е засегнало от самите думи, които си и казал, защото в тях няма нищо обидно. Според мен й е станало гадно защото е прозвучало сякаш не харесваш гърдите й. А всяко момиче иска да знае, че гаджето й я мисли за секси. Трябва по някакъв начин да и докажеш, че харесваш гърдите й такива каквито са. Както и самата нея.

2.   Братле, жената като пита такива неща, НЕ ИСКА да чува реалния отговор. Иска да чуе колко е прекрасна за теб и колко й е готино всичко. Факт =)) Ходи ги разбери =)

bile

3.   Ако са големи е нормално да са отпуснати. Кажи й, че няма за какво да се притеснява и че ти й ги харесваш такива каквито са.

4.   Има различни форми и размери женски гърди. Някои на пръв поглед са отпуснати, но ако се замислиш реално няма как на 25 годишно момиче да са му отпуснати гърдите - просто формата им е такава. Единствения вариант гърдите на една жена да са "идеални" (зависи от гледната точка) е да са натъпкани със силикон. Тогава са кръглички, като дини и "стегнати". Обаче са смешни.
Опитай се да и обясниш, че не си искал да я засегнеш. Е можело е да помислиш малко преди да "изтреляш" някоя глупост, но и обяснението ще свърши работа.

5.   Аз ще ти кажа двете алтернативи:
1. Ако й беше казал, че са стегнати, че ти харесват, че са си много хубави и прочее, щеше да отреже комплимента ти. Нямаше да ти повярва, а дори можеше и да се разсърди, защото "не си" казал истината.
2. Каза й истината, оказа се, че не е искала да чуе истината.

Ще й мине.

6.   следващия път обсъждайте половия ти орган, да видим дали няма да се засегнеш и ти, обсъждайте дали е прекалено прав или крив

7.   Защо пък ще се обижда? Щом иска мнение, трябва да е готова да го чуе. Аз бих била щастлива, че си толкова искрен с мен! Тя и сама си вижда гърдите и знае какви са, значи по презумпция знае и какво мнение ще получи.
Ж27

8.   Е, можеше и да е по-зле! Обаче всяка жена мечтае да чуе, че тя е най-най-най-прекрасната на света и че съответно партньорът и намери всяка част от тялото и за съвършена. Та следващия път и кажи, че гърдите/очите/косата... за която там част от тялото и говорите, е прекрасна! Тя разбира се, знае много добре, че не винаги си на 100% честен, но се чувстваш щастлива от думите ти. Ти как би се почувствал ако след секс я попиташ как беше и тя ти отговори "Ми, средна работа! ". Ще се засегнеш, нали? Е, и тя се е обидила, че си казал, че гърдите и горе-долу стават, вместо да и кажеш, че са супер. Така, че става ли дума за такива неща изобщо не трябва да си честен на 100%!

9.   Гърдите се отпускат, при жените с по-големи даже може и рано да се отпуснат, ами просто си бил честен не мисля че това е обида, питай я? все пак не са камъни за да толкова стегнати...

10.   Номер 5, с това мислене, напомняш ми на бившия ми. Само дето за циците ми той наистина си ги обожаваше. Един съвет като жена към мъж гледай тази ти твоя страна жената до теб да не я вижда, защото аз точно заради това му отношение и го напуснах. По принцип си прав, но все пак не показвай често такова отношение, честно. Авторе един съвет следващият път като се стигне до секс се съсредоточи върху това по-дълго време да си играеш с тях, и когато тя ти зададе въпрос за тях отново. Вярвай ми под една или друга форма тоя въпрос все ще я човърка отвътре и ще ти го зададе и отговори с нещо от сорта на "Не си ме разбрала правилно, за мен точно в това и е чара, и точно това ги прави уникални. " После можеш да взаимстваш от коментара на номер 4 като подчертаеш, че те ако са съвсем събрани и навирени до вратът ще са силиконови. А усещането от докосването на тях и като цяло на кожата и по тях няма да ти доставя такова удоволствие, понеже си ги харесваш такива, а не като камъни в ръката. Би тябвало да мине номера. А пък ти осъзнай, че 4 е прав.

11.   Даже не смятам, че коментарът ти е бил обиден (момиче съм). Всяко тяло има своите характерни особености и затова е красиво по специфичен начин. Ако всички бяхме перфектни, би било доста безинтересно. Няма за какво да се сърди. :)

12.   Трябваше да кажеш "като сушени чушки са"! Сещаш се, че това не значи меки ;)
Много ми е интересно ти как определяш собствените си гърди?

13.   Не само че не трябва да казваш какво наистина мислиш, а дори да уникализираш комплимента - "Обожавам ги и съм сигурен, че няма такива в цялата Вселена, дори и у извънземните с 3 гърди (като в "Зов за завръщане")" :)
Жените живеят във фантазийни светове и трябва да им влезеш във "филма". Реалността не е за тях.
_Az_

14.   Провалил си се на теста. Сега трябва да лазиш и да се гърчиш, за да се оправят нещата...
xii

15.   Издънил си се, но не е фатално. Повече не повдигай темата, а намери удобен момент, за да и кажеш, че я харесваш и обичаш такава, каквато е, не конкретизирай гърдите, за нея е важно да знае, че я харесваш като цяло.

16.   Като мъжете толкова държите на искреността, как бихте се почувствали, ако жената до вас ви сподели, че примерно членът ви е средна хубост или че дупето ви е нещо средно между меко и твърдо, малко и голямо :D

17.   Ами тя си е просила комплименти. Все едно моята коса да е рядка и права и аз да питам гаджето ми "харесва ли ти каква гъста и къдвара коса имам? ". Колкото и малоумно да ти звучи, когато жена ти задава въпрос за външние вид винаги ще отговаряш- "Много си красива, много ме възбуждаш"

18.   Аз като жена ти казвам, че това е въпрос, провокиран от собствените притеснения относно нещо, в случая гърдите, и очакваният отговор е : ''Да, перфектни са, така те харесвам и за мен ти си перфектна, не искам да се променяш. "
Жените сме така, бъди благороден лъжец, за да не ти се случват повече подобни случки примесени с обиди и детински глупости.

19.   Тоя свят съвсем се е омърсил и покварил... Всички вие олигофрени, които така уверено се пънете и биете в гърдите, и мъже и жени (това пък е абсурдно), ми е интересно как ще се чувствате, ако човека до вас ви говори по тоя начин! Тъпите псевдо-уверени кифльочи, които се правят на много силни и неуязвими, да ми се обадят другия път като гаджето им каже, че имат криви зъби или циците им са увиснали или нещо от тоя род! Няма да ви стане приятно! Защото човек има нужда да чуе нещо хубаво от човека до себе си! В крайна сметка защо онзи е с тази жена? Ако е с нея, защото е влюбен, не е ли логично да я мисли за перфектна, без да лъже (благородно)? !? ! Просто не разбирам тоя сбъркан, извратен свят! Какво ненормално видяхте в това, че момичето се е засегнало от тези думи на "най-близкия си"? ! Просила си е комплименти!?? !? !? ! А не се ли замислихте, че този човек може изобщо да не й прави такива сам? !! Може би постоянно я игнорира, не я кара да се чувства желана и обичана! И не ми излизайте с тия глупости за това, че човек трябва да си е самодостатъчен! Ако беше така, никой нямаше да има връзка, а да си стои сам като пукел! Не мога да понасям самовлюбени лайнари и кифльочи, които смятат, че само те са си най=важни на тоя свят! Драйфа ми се от такива! Изказванията тук (повечето, имаше 1-2 свястни! ) са думи на курви, които не знаят какво е любов и едни истински и красиви отношения между двама души, и на педали комлексари, които обаче, както каза някой по-горе, дали ще се почувстват ок, ако попитат приятелката си "хуя ми къс или дълъг е", и тя каже, ами... средна работа! Тоя свят се е превърнал в едни гнусни Содом и Гомор, в който не любовта е главната ценност, а секса, разврата, неуважението, похотта.. Горко й на планетата с такива отрепки... Нищо чудно, че природата си връща и чисти, чисти наред!

20.   Истината боли... Правилно си постъпил, ако си казал истината, как мислиш наистина. Не знам защо те е попитала щом не иска да чува негативно мнение. Аз когато задавам въпрос е защото искам да чуя истината, била тя негативна или не. Ако искам да чуя това, което искам, няма да питам други, а ще си вярвам на собственото мнение! Лошо от нейна страна, че се е обидила! Все пак всеки се ражда по индивидуален начин, не си избираме ние как да изглеждаме! Може да се сърди само на природата и на случайността! Не се притеснявай, не си направил нищо лошо ;)
Л19