Споделена история от Секс и интимност

Страх от първия път
Здравейте,
аз съм момиче на 21 г. и ме е срам да го споделя,но съм девствена.прекалено съм срамежлива и не мога да се отпусна пред някое момче.не съм имала сериозна връзка досега,защото винаги отблъсквам момчето,когато доиде моментът да правим секс.
аз съм хубаво момиче и имам много предложения за връзка,но ме е срам да си призная такова нещо,като се има впредвид на колко години момичетата губят девствеността си.дори и приятелките ми не знаят за това,никой дори и не предполага.

моля ви да ми дадете съвет-как да превъзмогна този страх и това притеснение от първия път и да се отпусна.мисля си,че,ако го бях направила по-рано,сега нямаше да съм в това положение.
бях чела някъде,че момчето може и да не разбере,ако момичето е девствено.това възможно ли е?
благодаря предварително :)

Коментари

51-64 от 64

57.   Аз се притеснявам, защото и шриятелят ми не го е правил и просто се притеснявам много!

58.   Имам въпрос. Скоро ще правя секс, но когато ходих на генеколог той каза че девствената ми ципа се е скъсала така да се каже, тъй като аз спортувам и понеже ходя на белет се растягаме доста и правя шпагат. Ами когато го направя и момчето не усети как ципата се къса или нещо подобно. А той е първото ми сериозно гадже и ме е страх, че може да скъса с мен.

59.   Здравейте! Имам приятел от 8 месеца! Аз още не съм го правила, но виждам че той иска, но гърдите ми са мн мн малки и ме е срам да се съблека какво да правя

60.   Трябва да срещнеш момчето което наистина обичаш и да му се отдадеш. :)

62.   Здравейте!
Аз съм на 16 вчера го направих за първи път. Искам да ви попитам, защото се притеснявам дали може да съм забременяла ползвахме презерватив, после огледахме НЕ беше спукан, но се притеснявам ако приятелят ми не го е сложил като хората, защото и на него му беше за първи път И много се притеснявам

63.   62, не няма начин да си забременяла. Продължавайте с кондомите и спи спокойно!

64.   Здравейте! Днес го правихме с приятеля ми. Имам притеснение. Може ли да съм забременяла? Ние използвахме презерватив, но постоянно се изхлузваше поне до половината му пенис. После го огледахме НЕ беше спукан. Вазможно ли е да сам забременяла? много ми е притеснено

65.   64, напълно възможно е! Сперматозоидите в днешно време са се изхитрили да заобикалят презервативите или да се помушват през гумените нишки.. Нали знаеш - колкото и да хитрува човек, Природата в един момент се усеща и успява да го надхитри...

67.   Ами, ако той е свършил вътре, презервативът се е изхлузил, вътре в теб имаш основание за притеснение, но ако няма изправане, а кондомът се изхлузвал по врдме на любовната игра, няма страшно, или пък ако кондомът се е скъсал при изхлузването.

72.   Аз пък съм на 23 и съм решена да се отдам само на един мъж и защо не да почакам до сватбата? винаги съм била много чувствителна, ранима и крехка. Когато са ме сваляли мъжете все са гледали външния ми вид. Почти няма някой, който да оцени това, че съм романтична. Мечтая за чистотата на 1-то отдаване, да се гушкаме, да заспя на гърдите му и да чувам как бие сърцето му и той да ми гали косите. Да се разхождаме сред природата и да танцуваме под звездите. Искам мн нежности и търпение, не все да избухват и да ми се хвалят къде и с коя ще се разбиват. Не всичко е пиене и лесен секс. Иска ми се да намеря зрял, улегнал мъж с морал и принципи като моите. Толкова се уморих от позьори, които нямат отношението към една дама и все гледат външния ми вид. Искам да ви кажа на мъжете, гледайте поведението и принципите в една жена! Аз съм решила да остана девствена, напук на този разврат. Ще пазя устните и тялото си и ще се отдам като усетя нещо различно в един стойностен мъж. Няма да съм ничия изтривалка. Колкото до други девствени като мен-не се предавайте и следвайте принципите си! Това си е вашето тяло-нека то е вашия храм и само най-достойния да прекрачи прага му! Успех на всички, които търсят чистото! А.

73.   Давам ти съвет без да съм чел какво са ти писали другите преди мен, просто ти казвам това, което е правилното. Ако съм се повторил с някого, моля да бъда извинен.
Страхът от първия път при девойките е много по-сложна картина от същото при момчетата, по няколко причини:
1) страхът от неизвестното, това е нещо, което още не сме изпитвали а повечето са чували че боли и тече кръв - това вече предразполага към предубеждения и погрешни, в много случаи, представи, които до голяма степен могат да развалят резултата от това много важно нещо (най-малкото се случва само веднъж и откриваш същността на половия живот);
2) жените по принцип търсят много повече сигурност от мъжете във всяко отношение, особено в това - искат да бъдат сигурни, че нещата ще се случат в правилния момент, с правилния партньор. Това ги кара да поставят под лупа и съмнение всеки един детайл, отново и отново. Това, в известна степен понякога поражда невъзможност за избор, понеже някои жени никога не са сигурни дали правят правилния избор. Това пък често води до задънена улица и проблеми с кандидат-партньорите, което пък при повече инатене може дори да навлече лоша репутация сред себеподобните на въпросната жена/момиче, а това пък може да я хвърли в една черна дупка, разочарование и много негативни емоции и да я тласне в лоша посока.
Трудно е да се посъветва всеки поотделно, най-малкото конкретния човек трябва да се познава индивидуално, да се знае и психиката му, това е от особено значение в такива моменти. Това, което мога да ти кажа със сигурност е, че трябва да познаваш партньора си със сигурност, да му имаш пълно доверие, даже и да не е опитен, първото е от много по-голямо значение. Не виждам как момчето няма да разбере нищо, най-малкото ще има поне малко кръв, ще боли (предполагам, М 34 съм все пак:)), трудно ще скриеш особеностите, които съпътстват първия път. И все пак, доверието в правилния човек ще ти даде достатъчно основание да се решиш да прескочиш стената.

Venom

75.   Към 72 - Аз съм на 21 и мисля по същия начин и напук съм още девствен, а ми е много лесно да отида при някоя курва или да забаламосам някое квартално курве, ама не гледам външния вид, но на момичетата не им се виждам забавен и съм много скован с тях и емоцийте вътре в мен не се показват на вън :( Може да си умрем девствени с теб ми се струва :(:(

76.   Към авторката:
най-добре е човекът с който си да знае, че си девствена и да го цени(кой не би го оценил... но хора всякакви). Добре е да можеш и да му се довериш, казвам го защото ти трябва отговорен човек, който да свърши работата, а някакви пишман плейбои които да ти развалят хубавото усещане. Бих те посъветвал да намериш или дефлоратор, който знае какво прави или да отидеш на лекар да я отстрани оперативно... въпреки че ми се вижда глупаво.
Към номер 72 - мило момиче, ти си цяло съкровище, но не се заблуждавай, че принцът на бял кон ще направи всичко перфектно... обикновено нещата са такива, каквито станат. Съветът към авторката важи и за теб.
Идва ми на ум да основем един клуб на девствените и така по-лесно ще си намерим желания партньор... иначе трябва да се сваляме по интернет.
Най - важното е да сте отворени към света и към хората, а да не бъдете предубедени.

С най-дълбоко уважение,
Щурчото

77.   Просто се оспокосе и няма да почустваш нищо остависе на момчето да води(Ако видиш че мн те боли кажи му да го извади)

51-64 от 64