Споделена история от Секс и интимност

От известно време изпитвам болки при секс
Здравейте! Преди около 3 месеца ми се появиха вагинални гъбички. Ходих на лекар, изписа ми лекарства. Имаше временен ефект, след това ми дойте мензис и като свърши пак същото с гъбичките. Течение-жълто-зелено, сърбеж-в началото имах сега не, но течението продължава вече 3 месеца. Когато правя секс изпитвам болка, понякога даже непоносима. През тези 3 месеца мога да кажа, че само 2-3 пъти съм изпитала някакво удоволствие от секса, а другите пъти е пълна трагедия направо се мъчим. Дали тази болка е от гъбичките. Вие как мислите, на какво е дължи?

Коментари

1.   Засега спри със секса, защото ще ги лепнеш на приятеля ти, а после той пак на тебе.

2.   Аз съм на същото положение. Откриха ми candida и e. coli. Какви лекарства ти изписаха? Правиш ли промивки? Болката при секс и при мен е ужасна не знам дали е свързано с бактериите обаче, защото след секс забелязах, че имам нещо като раничка (одраскано или порязано) а няма от какво да е нещо като цепване на кожата...

3.   Оле, жълто- зелено течение???
Проверихa ли те зa сифилис? Aко не, обрaтно зa изследвaния!
Товa не е шегa, и спри със сексa, докaто не се излекувaте и двaмaтa нaпълно.

4.   1 нищо не си излекувaлa!
2 лекaрят ти е глупaк, смени го!
3 зaдължително трябвa дa се лекувaте двaмaтa... или колкото сте!
4 никaкъв секс, докaто не си излекувaнa!
5 веднaгa дa ти пуснaт изследвaния, причините зa съжaления може дa сa по- сериозни! ( поискaй дa ти видят мaткaтa също)

6.   Жълто - зеленото течение не е типично за гъбичките, както и чак толкова силните болки. По-добре отивай отново за изследвания вместо да се мъчиш и да рискуваш да заразиш и партньора си.

8.   От авторката: Пия в момента Микомакс и вагинални глобули Гино Дактарин.

9.   Нищо общо с моите 4 вида, които ми бяха изписвани в продължение на 6 месеца... Прави ли си микробиологично изследване? Аз мисля че вече този месец всичко ще е наред, като че ли последните вече ми подействаха добре. Но честно казано ме е страх да опитвам със секса. (Между другото и приятеля ми пиеше хапчета този месец, не знам при вас как е)

10.   Къде си тръгнала да се е...? Няма да правиш секс и няма да имаш проблеми.

11.   От Микомакс би трябвало да ти отминат симптомите максимум от 2 хапчета, ако са само гъбички. Както ти писаха вече - и партньора трябва да се полекува и никакъв секс без презерватив. Ако не минава - отивай на друг лекар и настоявай за пълни изследвания на секрета! Гъбичките могат често да се повтарят- неприятно, но много жени са с този проблем. Но болката не е типична за гъбички, наистина. Така че и да ти мине, пак бих те посъветвала да се изследваш отново, за всеки случай.

14.   Може да е от гъбичките, може и да е от друга инфекция, за това марш на доктор, че да не стане по-зле. А и не е лошо и мъжът ти да се изследва, че да не е нещо заразно.

15.   Трихомони-. н Коварна болест, защото е упорита. при тях има жълто- зелено течение На лекар отивай без да чакаш и ден повече, той-най добре ще прецени. Успех!

16.   Съвет - отиди на гинеколог, непосредствено до който има елитна микробиологична лаборатория.
Изследвания се вземат обикновено в някакви определени дни след цикъла.
И е добре да е преди обед, за да може да направят посявките в лабораторията а не да ги оставят в хладилник за другия ден.
Добрата лаборатория е ключова.
Освен това добрите лаборатории имат специални програми с които да си провериш изследванията от интернет и изваждат компютърна разпечатка и антибиотикограма.
А фалшивите лаборатории в които се правят примитивни псевдоизследвания ти дават хвърчащ лист с написано на ръка нещо дето не се чете. Няма антибиотикограма няма нищо.
Не си губи времето с такива.
Потроших 2000 лева заради такива шарлатани и си повредих бъбреците с антибиотици дето не ми помогнаха грам.
Лекуваха ме за трихомони и всеки път излизаха че пак ги имам. Накрая се усъмних.
Отидох до националния център по паразитология и заразни болести в софия.
Платих 256 лева за посявка и ДНК тест
Оказа се не само че няма ами и никога не съм имало, защото ДНК теста открива и остатъци ако съм имал някога.
Там ми откриха 3 банални бактерии Е-коли Протеус Мирабилис и Ентерококус Фекалис а кандидата се получава дежурно винаги когато има друга инфекция
Въз основа на антибиотикограмата, която ми направиха си избрах един антибиотик
Още с първото хапче усетих облякчение.
Няма парене няма нищо.
За 7 дни всичко отиде.
После пих няколко седмици противогъбични препарати и се га съм без никакви оплаквания.
На контролните изследвания пак не излезе нищо.
Така че Успех и умната