Споделена история от Секс и интимност

Моногамията е една лъжа
Живял съм доста време с мисълта, че моногамията е правилно нещо. Имах си 5 годишна приятелка и някак си успявах първите години да се лъжа, че не искам секс други мацки. С времето си го признах и започнах да разсъждавам защо ми се иска нещо, което обществото има за морално грешно - да си имаш гадже и да правиш секс с други.
Или аз греша или обществото.

Моят довод е следния. Любовта си е любов, ебането си е ебане. Ако имам мацка, това не означава, че спирам да харесвам други мацки. А щом ги харесвам значи ги и искам, нали. А ако и те ме искат, защо да не го направим? Защото обществото казва не? Защото е втълпило на хората, че изневярата е лоша? Еми, аз не мисля, че има такова нещо като изневяра! Има единствено ако аз изневеря на себе си - не си дам нещо което искам. Ако искам да чукам някоя мадама, отивам чукаме се и толкоз. По какъв начин това вреди на моята приятелка? труден въпрос нали, обаче отговора е - никакъв.

С нищо не вредя на моята приятелка, ако правя секс с друга(разбира се, стига да не докарам някаква болест в къщата, или чукането с друга ме измори и не мога да чукам моята си мацка). Ние сме си животни, хората, имаме животински нужди, които се състоят в това да ядем и да правим секс (накратко). Ако правиш секс, това ще те зарадва, защо да не го правиш? Защото някой е решил, че един мъж е за една жена? хмм ..

Природата казва друго яче - над 93% от животните са полигамни. Дори тези, които живеят по двойки са полигамнни - имат общо гнездо, но правят секс и с други (това е и при женски и мъжки екземпляри). Та при това положение каква е вероятността ние да сме от останалите 7% ?

Може би трябва да проверим дали маймуните са полигамни (като най-близкия ни роднина). Но за по-точно трябва да проверим дали прадедите ни са били полигамни (австралопитеци, неандерталци ..).
Но дори и да не са - пак остава желанието да чукаме други мацки! Ако имаш желание да хапнеш вафличка - какво правиш? Съобразяваш се с тортичката вкъщи ли? Искаш вафличка, тя иска да бъде изядена .. това ще те зарадва, ще зарадва и нея, защо да не я изпапкаш?

Ок, имаме някакви морали и задръжки - но това не означава, че са правилни. Не означава, че като ги спазваш ще си по-доволен, по-радостен, по-щастлив. Щастлив си ако взимаш това което искаш, вместо да си мислиш 'това е грешно'. Грешното е, че се лишаваме от нещо, което искаме, ще ни направи щастливи и няма да навреди на никого!

За подбив ще взема вегетарианците - пълна глупост е да не ядеш месо - повечето не ядат месо не защото не им е вкусно, а защото така са решили. Обаче месото им е вкусно, тялото им има нужда от протеините на месото, пък и природата ни е дала кучешките зъби, за да разкъсваме месото!! Ние сме предвидени да ядем месо! Да се лишаваме по някакви причини, от рода на 'не одобрявам убиването на кравите' е кретения(според мен).

Та в този ред на мисли, ние сме предвидени и да чукаме много мацки! Точно заради това го искаме и ни харесва. Животинско е да, но защо да се лишаваме?

Изневяра е по-скоро да влизам в по-интимен ментален контакт с друга мацка, защото сме ментално общество, нали? Имам предвид, хора с акъли, с разуми, с думички и комуникация ...

Мога да разтягам още, но ми се струва адски дълго вече, поздрави на всички които стигнаха дотук, с удоволствие бих прочел отзивите ви.
М 24г

Коментари

101-150 от 198

102.   От 97 за 99. Ако визираш моя коментар относно трошенето на глави, явно не си ме разбрал. Нямам намерение на никого да троша главата, камо ли пък да приканвам други да го правят. Имам предвид, че с такава философия автора сам ще си строши главата т. е. ще предизвика неприятни емоции за себе си.

103.   Ще бъда максимално кратка. Първо,сравняваш ни с животните? Ако ти си такова,добре,но не слачай всички под един знаменател. Няма да се хабя сега в обяснения защо повечето животни са полигамни,без друго няма да разбереш.
Щом искам други жени,не мислиш ли,че в такъв случай,твоята не ти дава всичко от което се нуждаеш и за това го търсиш при други?Или си поредния повърхностен кретен,който докато не мине всяка жена в града няма да си начеше крастата?Другото-с какво нараняваш по този начин приятелката си ли? Достойнството и ще пострада,идиоте. Много трудно да се сетиш сам...жената иска да е единствена,не една от многото. Излиза,че от всички е***и,тази,с която живееш,става и за някакъв разговор.Просто не разбирам,ако обичаш един човек и го искаш,как ще си позволиш и дори ще си пожелаеш да докосваш друг...

И последно,мога да те уверя,че вегетарянците не ядат месо не защото искат да се правят на интересни,а защото просто не им харесва. На мен лично ми горчи и въобще ми е неприятно(гадно)да го ям. Това,че са убили крава,за да направят кайма и др. не е моето "оправдание" да не ям месото. Животните се отглеждат с тази цел,това е естествено и не го отхвърлям. Просто аз не обичам месо и не ям,защото не ми харесва вкуса му,нагарча ми някакси,кажи ми - как едно дете ще реши,или някой ще му втълпи,още от както се е научила да дърве,че не трябва да яде месо. Аз никога не съм яла,няма и да ям,защото просто не ми е вкусно.

Съжалявам приятелката ти,попаднала е на...
Сиво

104.   Много се извинявам за печатните грешки,бързах и не прегледах коментара си....
Сиво

105.   От Автора:
Скъпа, н103, благодаря ти, че беше максимално кратка. Хе, и по-кратко можеше да се изразиш, по-нагоре имаше мнение почти като твоето, можеше просто да кажеш, че си напълно съгласна с него.

Аз искам да ти кажа, споменах го по-горе 2 пъти, явно в началния ми пост не съм го обяснил много добре - казах "Ако не ядеш месо, защото не ти е вкусно е ОК!" Разбра ли ме?? Ок е ако не ти харесва!! Но отричаш ли, че има хора, които не го ядат по други причини?? Ами, аз познавам няколко!

Колкото до това, че ще я нараня "идиоте" (няма нужда да ме обиждаш: аз обиждам ли всички ви, които не сте на моето мнение, че сте тъпи овци и винаги ще вервате на лъжите и ще си живеете в лъжи и затова сте супер тъпи и невероятно нетолерантни, защото не допускате, че е възможно да има и друго мнение по някъв си въпрос : чисто християнска черта, дай да разчекнеме тея дето не верват в нашата лъжа). Та, исках да кажа, че ще я нараня най-вероятно, защото и тя е повярвала в някви лъжи на обществото (лъжи според мен) - а именно, че 1 мъж принадлежи на една жена. Пак ще посоча мормоните където е нормално 1 мъж да има няколко жени!! Верваш ли ми?? Или ти не вдена сосе дедо Торбалан? Има други общества, които сигурно си мислиш, че са пълни бълъци, ама и те си мислят, така за тебе, а за мене всички сте бълъци, защото си мислите, че има бълъци. Та, исках да кажа следното : ако приятелката ми вярваше в това в което вярвам аз - нямаше да я нараня ('идиоте').

А и да ме извиняват всички, които се обидиха, че се сложих заедно с тях под общ знаменател с животните. Абе пичове и пппппп отричате, че произлизаме от животните и си имаме животинските нужди, желания и нагон ли? Аз само казвам, че няма смисъл да пикаеме срещу вятъра, ама вие си знаете вашето, хубаво. Никой не карам да вярва в моето, аз да не съм християнин!?

А и само да ви дам още по-тъп пример:
Едно време са смятали, че земята е центъра на вселената! И май бая са били такива индивиди, дето са казвали не на тази истина.

После са казали че слънцето е центъра и пак са били индивиди, дето са казвали не.

После са казали, че вселената е съставена от етер.
После са казали, че вселената не е съставена от етер.
После са казали, че тока се разпространява моментално.
После са казали, че скоростта му е доста по-малка.
После са казали, че светлината се разпространява моментално.
После са казали, че си има крайна скорост.
После са казали, че гравитацията се разпространява моментално.
После и на нея са и праснали една скорост.
После са казали, че молекулата е най-малката частица.
После са казали, че атома е най-малката частица.
И сега вие ще ми тръгвате да ми обяснявате нещо си ???

Да, няма място за сравнение, но искам да кажа, че хората са грешили и по-рано, нали?? А г-н Нютон най-вероятно е бил по-умен от всеки един в тоз форум, пък и той е сгрешил! Дали не е възможно и вие да грешите?

Ами, докато не приемете, че тук става въпрос за гледни точки, а не за неща, които могат да се докажат ..
И все пак моята теза си стои : Няма смисъл да отричаме какво сме и какво искаме. Хубаво, стойте си моногамни, борете се с природата си, борете се с това, което ви кара отвътре и се съобразявайте с това, което ви каже обществото. Аз пък ще си се отдам на моите животински пориви и ме ебе за вашето общество, за което мога да напиша 10 тома, какви грешки е допускало и допуска и какви мизерии си прави само на себе си ( примерно болимията която се причинява с реклами и фотошопове ) .

А, само искам да кажа на онзи келеш н100 - батенце, като ти четох първия пост ми идеше да те намера и да те наплескам едно хубаво. Защо говориш ... ?? Защо въобще говориш?? Ходи си на процедурийте с компанийте си и се ограмотявайте, явно вие дето изкарвате многото пари все сте супер грамотний и големи красавций и паралий.

О и моля не ме имайте за тъп. Това, че не съм на вашето мнение не ме прави тъп! Ако много желаете ще си спретнеме едно тестче за интелегентност - пък да видим кой ще излезе по-тъп и кой по-остър!

И н103 не съжалявай приятелката ми - съжалявай себе си, че не осъзнаваш, че на едно дете му се втълпява всичко! Абсолютно всичко! Нима познаваш семейство, в което родителите са вегетарианци - но дават на децата си да ядат месо? ( не отричам че такъв феномен съществува, ама колко процента е ).

106.   До Автора: поздравления пич, много ме радваш! Истински се зарадвах, че си млад човек, който мисли със собствената си глава и не се поддава на манипулацията на общството. Радва ме също, че не си единствен. Аз също споделям начина ти на разсъждение. От както се помня задавам въпроса "защо" по повод на всяко правило, казано ми, че "това е така, защото е така!" И когато продължавах с въпросите обикновено срещах троснати агресивни отговори, закани или обиди, че видите ли, как може да съм толкова тъп, че да не разбера нещо толкова елементарно!

Да, ама не! (П. Бочаров) Тъпите са тези, които приемат нормите за даденост без да се замислят от къде са дошли и защо са създадени, кой ги е измислил и с каква цел. А целта винаги е да има някава форма на контрол. И още по-лесно е контролът да е взаимен, да не се налага някой да контролира, а хората сами да се контролират. Т.е. да се заклеймяват сами.
Има един термин: нормофилия. Това е чувството на удовлетворение и задоволство, когато спазваш обществените норми.

И обикновено, когато някой зададе въпроса защо дадена норма съществува и дали тя е уместна, винаги се появяват яростни защитници-фанатици.
А всъщност няма норма, която е всеобща и вечна. Всяко общество има свои норми, различни от останалите. И това е с цел да се обособят общностите и да бъдат разделени. По това се различват обществата и по това се създава неприязън към различните, хората с различни обичаи.
Най-яркия пример за нетолерантност и ксенофобия са религиозните общества. Един религиозен човек не може да бъде толерантен.

А различните религии имат и различно отношение към секса и към броят на сексуалните партньори.
Християнството защитава моногамията. Ето защо в западните общества изневярата се смята почти за престъпление. И не само в западните. На някои места са убивали с камъни изневерилата жена. А защо не се е толерирала изневярата - ами за да се защити собствеността на женения мъж. Икономически причини, не морални! Жените са били наравно с добитъка по права, т.е. не са имали никакви права, били са собственост на мъжа. И следователно - никой не иска чужд човек да ползва "стоката" му. Още повече не е имало противозачатъчи и затова при евентуална изневяра наследниците на "собственика", т.е. съпруга стават със съмнителен произход, а това поражда юридически проблеми, както и икономически. Това са причините. Те не са морални подбуди. Разбира се, за всяко такова правило се измисля някаква приемлива идеология, например: мъжът и жената са женени пред Господ и Господ всичко вижда, и ако някой престъпи клетвата ще гори в ада. Това хваща "дикиш".

И ето, че вече тези времена са отминали, но нетолерантното отношение остава. Твърде много време е минало след налагането на моногамията и въпреки нейната практическа несъстоятелност тя продължава да бъде държавна политика. Почти на всички семейни жени и мъже или се е случквало да изневерят поне веднъж в живота си. Повечето го правят редовно. Почти всеки има познати или приятели, които го правят, даже често им помагат или ги прикриват. Обаче щом се случи на тях, вдигат вой до небето и са много изненадани! И се започват едни драми, едни трагедии ... Защо е нужно всичко това?

А много по-лесно би било да свикнат с мисълта, че това нещо се случва и че на всеки може да се случи, и още повече - че това е естествено да се случи. Колкото по-продължителна е една връзка, вероятността е по-голяма. И няма никаква трагедия в цялата тази работа. Не се е свършил светът.
И тук вариантите са два, ако искате да не ви изненадат:
Първи: отворен брак, споделяте си всичко, всеки го прави поотделно.
Второ: правите го заедно и заедно си търсите партньори. (Swing)

Другите, по-рзпространени варианти са:
- Всеки се прави, че не знае и си мълчи.
- Вярвате си, че на вас такова нещо няма да се случи.
- Дебнете се постоянно и се разпитвате кой къде е ходил и какво е правил. Скандали профилактично.
Спирам до тук, че много се отплеснах.
Otworko, М36

107.   Автор: исках да кажа, че ще я нараня най-вероятно, защото и тя е повярвала в някви лъжи на обществото

ДТ: Е, значи ще я нараниш, така или иначе. Защо, в какво е повярвала... няма значка, ще я нараниш и толкоз, не пикай срещу вятъра (не се бори със стереонтипа, по твое мнение, а?).

Автор: ако приятелката ми вярваше в това в което вярвам аз - нямаше да я нараня

ДТ: А ако баба ти беше мъжка, щеше да има дръжка.

Автор: А и да ме извиняват всички, които се обидиха, че се сложих заедно с тях под общ знаменател с животните. Абе пичове и пппппп отричате, че произлизаме от животните и си имаме животинските нужди, желания и нагон ли?

ДТ: Аха, а животните имат ли съзнание?

Автор: Ако много желаете ще си спретнеме едно тестче за интелегентност - пък да видим кой ще излезе по-тъп и кой по-остър!

ДТ: ОК, кога?

Автор: Ако много желаете ще си спретнеме едно тестче за интелегентност - пък да видим кой ще излезе по-тъп и кой по-остър!

ДТ: Баща ми е вегитарианец по убеждение, никога не ме карал да ям или да не ям месо.

Дядо Торбалан

108.   105, добре - системата е ужасна , втълпяват ни какво ли не, манипулират ни, овце сме ! Наистина съм съгласна и мисля, 4е никой разумен индивид не може да го отрече. Жертви сме на рекламата, дори..
Тук обаче има една малка подробност - обичта, която изпитваш към някого не възпитание, нито общо вярване, нито норма на обществото - това е усещането ти към някого, това е вътрешният ти свят. Ако този ти свят, позволява да изпиташ истински дълбоки чувства към повече от един индивид - наслаждавай се не всяка дама, която те развълнува.

Аз лично, не мога да правя секс с човек, към когото не изпитвам нищо - физическото привличане само по себе си не е достатъчно, защото се чувствам привлечена от всеки втори, защото това не би могло да е критерий, нито цедка за партньор, защото няма да получа наслада от акта! Ти си устроен по друг начин? Ами - радвай се на живота си.. какво влизаш в излишни спорове ?

109.   Ами като се считаш за животно, сваляй дрехите и тръгвай гол по улиците. Чукай където и каквото ти падне, пикай по ъглите, заравяй си изпражненията, храни се с отпадъци и ще си щастлив! Или.?..това с животните важи само за сексуалното влечение?? А?

110.   Много се кефя винаги, когато чета толкова съвременно мислещи млади мъже! Та значи...ти искаш вафличка и винаги я получаваш, защото такава е природата на човеците според теб. На тортичката в къщи и се приисква друга шоколадова пръчица и тя я получава, защото и тя е човек! Е, може накрая малките човечета да не са твои, но какво пък чак толкова...ЧОВЕШКО Е!!!

111.   До автора-естествено,че познавам такова семейство. Не си мисли,че вегетарианците просто са си решили да не ядат месо. Седнали и си казали "Няма да ям месо,ей така...и на децата си няма да давам"-да,ама не. Ако не обичаш кисело зеле,ще забраниш ли на детето си да го яде? Познавам вегетарианско семейство,да. Не забраняват изобщо на децата си да ядат,а децата им нямат нищо против месото и въпреки че майката и бащата не ядат,готвят специално нещо месно. Не си мисли толкова ограничено...
Сиво

112.   От автора:
До н111 (Сиво) - Виж, омръзна ми някой да ми чете наполовина какво съм написал. Ясно се изразих, че такъв феномен може и да съществува, но процентно е малък!! Иначе отричаш, че родителя възпитава детето си не по своите убеждения! А предполагам не твърдиш нещо толкова очевидно невярно!?

До н110: Да, това е тезата ми - ако искам вафличка взимам я, тя ако иска пръчица взима я! Пък ако децата не са мои после, не е защото съм ял вафлички, нали? А защото тя не е внимавала! Което мисля, че се брои към небезопасния секс и е друга тема, а не е тема относно полигамия/моногамия!

До н109: Ти ако се считаш за човек - върви при обществото в центъра на града в тълпата и разстреляй децата в някое училище с двуцевка, изнасили сестра си и убий майка си и спретни един геноцид и пусни атомна бомба и чукай кози! Това са го правили хора!! Сещаш ли се, като казваш, че си човек не означава, че за теб е присъщо всичко, което са правили хората. А пък като правиш сравнение само в едни аспекти - съвсем не означава това! Ако отричаш, че има животинско в теб - няма смисъл да говорим. А и съдейки от поста ти - няма смисъл да говорим, дори да не отричаш.

До н108: Напълно съм съгласен с теб! Аз не казвам да отиваш да се праскаш с кой видиш - а само с когото поискаш. С когото наистина поискаш. Това означава че може да си привлечена от милиони, но да не искаш секс с никой въпреки това. Но ако изпитваш достатъчно силни чувства към някого - го искаш нали? Ами, допусни, че е възможно да има повече от 1 такъв човек в 1 и същи момент. Това е. Няма нужда да се отдаваме изцяло на животинското, но нека не го отричаме, и нека не отказваме радост поради глупост.

До н106 - заедно с няколко други мнения тук твоето звучи много добре казано (по-добре от мен). И съм съгласен с теб и ти благодаря за нещата, които написа, върху някои не се бях замислял :)

И дойде ред на дедо Торбаланчо!
Виж, чел съм ти и някакви друго постове в форума и си мислех, че си умно парче. Първия ти пост тук също беше доста умен - само да припомня, че ти там каза ~'Престъпление е само ако те хванат.'. Накратко - това за баба ми беше тъпо. Това за животните още по-тъпо! Аз казах, че имаме животинско в нас, а ти ме питаш дали животните имат съзнание?? :? Каква е връзката .. Аз мисля, че се опитвах да кажа, че сме наследили някои неща, присъщи на животните, а не че животните нямат еди какво си. А и да имат и да нямат, не виждам това в чия полза е по темата! А за вегетарианството - и ти ли отричаш, че родителите възпитават децата по техните си убеждения?? Ако отричаш - значи си ... значи няма нужда от тест!

113.   До автора :животните не се обвързват... т.е. не лъжат никого. За пореден път,чукай си на воля,но не се обвързвай,т.е. следвай си нагона,но не прави приятелката си на балама,унизително е...
И животните нямат съзнание,това се опита да ти каже Торбалан...

114.   О да, имаме много животинско в нас. Например желание за физическа разправа, но в ТОВА общество физическата разправа е асоциално поведение и се санкционира - толкоз! В ТОВА общество, ако си обвързан с някого и правиш секс с трети, четвърти и т.н. си санкциониран - толкоз! Имаме съзнание, благодарение на него не сме стадо, а общество. Не те кефи? Често споменаваш мормоните, знаеш ли къде са? Да? Бон воаяж! Не забравяй да пратиш картичка, като стигнеш (знаеш ли за рестрикциите в мормонското общество, не? никога не ги пишат в демо версията).

Но ТУК и СЕГА ТОВА общество е решило да живее по определни морални норми и ценности и те го държат, да не се разпадне. Има една хубава българска поговорка за твоя случай - не може и хуя в путката и душата в рая.

Колкото до отношението родители-деца, личи ти, че не си родител. Винаги съм възпитавал децата си така, че да изградят свои собствени убеждения. Избягвам да им налагам забрани и ги оставям да направят собствените си изводи за живота, включително и какво да ядат. Никога не използвам заповедна форма, ако това не касае безопасността им.

Моите родители не ми насаждаха техните възгледи и до сега сме в прекрасни отношения, макар и мнението ни по много въпроси да не съвпада. Ние не създаваме и възпитаваме наши копия, а уникални индивиди момко.

Абе я да те питам, защо пишеш тука? Какъв ти е зора? Искаш да убедиш жените, да спрат да ни възпрепятстват да чукаме на чуждо? НЯМА ДА СТАНЕ! Защото ако жената реши да се обвърже, иска нещо в замяна (вярност), ако не можеш да го дадеш, сделката се анулира.

Apropos, не можах да разбера от написаното от теб, съгласен ли си гаджето ти да се ебе с когото му кефне?

И да, 113 е 113% прав(а). Чукай на воля, но не се обвързвай.
Дядо Торбалан

115.   Авторът написа:

"А и да ме извиняват всички, които се обидиха, че се сложих заедно с тях под общ знаменател с животните. Абе пичове и пппппп отричате, че произлизаме от животните и си имаме животинските нужди, желания и нагон ли?"

Да, отричам да имам животински нужди, желания и нагон. Категорично!!!! Какво сега, ти ще ми кажеш, че ме познаваш по-добре, отколкото аз се познавам ли??! Брей, не бъди толкова сигурен.....

За това, бъди животно като искаш, никой не те спира. Но не настоявай и останалите да бъдат прасета като теб (надявам се не се обиждаш от това определение, нали твърдиш, че си животно?! Т.е., на едно ниво си с прасета, маймуни, тапири и прочее твари....), защото през цялото време точно това се опитваш да правиш, да ни убедиш колко правилно и истинско е твоето, и колко лицемерно нашето виждане за нещата.

116.   А съдейки по всичко написано от теб, разбирам, че..."глупците настояват" :)

Но пък изгарям от нетърпение да видя отговора, който ще дадеш на Торбалан...

117.   А аз се питам за какво спорите. Виждам едно и също мнение и от двете страни, но ей тъй, спор да има, всеки хваща две думи от едно изречение, вади ги от контекста, прави се на неразбрал и започва да обвинява...

Ами приемете, че никой от вас не е съвършен. Отричате ли? Тогава и аз излизам от спора, преди да съм влязъл. Ако секса на тази "обречена" дама не струва пукната пара, с какво право ще ме ограничава. Както и аз нея в обратния случай. Хайде стига с тези деца! Секс не се прави само за да се създават. Това го правят други едни хора, но да не ме обвинят в дискриминация, ще премълча кои са. А един много ясен пример на толерантност беше посочен по горе: Има семейства, които съвместно "изневеряват" с други семейства. Завиждате ли на свободата им на мислене или ги мразите, защото на вас ви е забранено? Независимо дали от някого или от обществото като цяло?

118.   От автора
До н113 : "..това се опита да ти каже Торбалан... " какво се е опитал да каже няма значение, ако няма значение в дискусията. "..животните не се обвързват..." - предполагам, че много зависи от това каква дефиниция ще дадеме на обвързване, но голяма част от животните живеят заедно, и се грижат за 'гнездото' и поколението заедно. Не бих нарекъл такова съжителство 'необвързване'. И ако приятелката ми мисли като мен, не бих я правил на балама, а все пак има вероятност приятелката ми да мисли като мен. Нали?

До н115: "отричам да имам животински нужди, желания и нагон." - не ти се яде? Не ти се спи? Не чувстваш умора? Не чувстваш привързаност? Не ти се чука? Нима? Нищичко? Ми ти как си си намерил жена? Като не искаш да я чукаш? По-горе имаше едно мнение за безгамните души, прочети го.

А колкото това дали твърдя, че съм животно - не мисля че споменах някъде аз съм прасе и пиша със зурлата си, просто според мен е глупаво да отречем, че ни е останало още животинско в телата ни, ерго в желанията ни ...

До н114: "Имаме много животинско в нас. Например желание за физическа разправа" .. - без да искам да споря прекалено много тук, мисля че животните се нападат предимно когато се чувстват застрашени. А щом се чувстваш застрашен - това е проблем на обществото - че е направило така, че да се почувстваш застрашен, а не е проблем на това, че искаш да се защитиш!

ДТ, няколко пъти пишеш - ~ 'Имаме правила, ако не те хванат не е престъпление, ако те хванат си има последствията.'. Обаче аз не казвам, че няма последствия. Друго искам да кажа!! Жалко, че до сега не се разбра какво е точно.

Не, не съм родител, но някак си не ми се вярва, че не възпитаваш децата си по свои убеждения. Не казвам, че им натрапваш каквото и да било, иде реч, не казвам че им налагаш нещо с караници или тежки тонове. Знаеш ли за оня номер дето караш детето да направи избор, мислейки че то прави избора, ама всъщност ти си си го убедил, че това е правилния избор! Нима не прилагаш и нещо такова? Или говориш открито за това, че в някои общества, които са напълно нормални (ако изпуснеш 'напълно нормални' изказваш своите убеждения) има полигамия и еди какво си .. Или възпитаваш ли ги в друга религия? Или казваш ли им директно "Абе, кражбата дали е лоша или добра или неутрална вие си преценете. Пкрадете малко и си преценете." Сега това някак си звучи тъпо, но не даваш пълната свобода на децата, нали, казваш им, че кражбата е лоша постъпка и не трябва да я правят. Само дето не забравяй и да им кажеш "абе има един много известен и супер богат човек, който всички знаем, че е откраднал супер идеята за Уиндоус и сега е много щастлив, та кражбата не винаги е по-санкционирана отколкото наказуема, вие си правете изводите кога да крадете и кога не".. унесох ли се, не исках да сменям темата.

Да, съгласен съм мадамата ми да прави каквото си пожелае за да се израдва. Ако не и позволявах - щях да съм на ваша страна. Но защо да я лишавам от нещо, което би я израдвало? Защото съм егоист? Защото я искам само за себе си и не желая друг да й се радва? И тя да се радва на други? Тогава би било честно и аз да радвам само нея и да се радвам само на нея. Разбирам го и това, все пак съм го гледал цял живот, ама осъзнавам, че не е за всеки .. И честно ми се струва ненужно!

И ми омръзна да чета "не се обвързвай" разбрах те вече, не го пиши повече! И ми омръзна да ме обиждат на животно, няма смисъл да ме обиждате, така само ми показвате нетолерантността си - 'дай като тоя не е съгласен с нашето да го напсуваме и нахулиме'. И то с финеса да кажете 'нали ти се сравняваш с животните'. Ми аз и с лайно мога да се сравня - имаме тегло и миризма и цвят, ама не съм ни лайно, ни прасе.

О и, знаеш ли, ДТ, и моите родители са ме възпитавали така, винаги са ми давали избор и са ме стимулирали да взимам собствени решения и да си поемам отговорностите сам - и виж до къде ме откара, кво ми е в главата .. ще ми е интересно ако и твоите деца някога промислят, като мен какво ще правиш .. сигурно ще им кажеш "не може и хуя в путката и душата в рая" ...

119.   От Автора:
поправка:
" .. та кражбата не винаги е по-санкционирана отколкото възнаграждавана .. "
Думата е възнаграждавана е думата, не санкционирана.
Да има и др малки грешки, не няма да ги преправям.

120.   От Автора:
Уффф, абе сега се загледах в интернет за мнението, че по-интелегентните изневеряват по-рядко.
Това, което пише е "Колежа по икономика и политически науки в Лондон" .. хммм .. Аз, не че съм много навътре с икономиката и политиката, ама за кво им е на тия да търчат и проверяват кой колко изневерява ?? Това по-скоро да беше дошло от някой университет по Психология .. ами то от икономически ..хммм .. защо ми издиша тази историйка..
Пък и пише, че изневеряват по-рядко .. не че процента на изневеряващи е по-малък .. просто изневеряват по-рядко! :)

Пък и нямало сходни доказателства за по-интеуегентните женички. Явно при тях няма 'еволюционно развитие' .. супер тъпа статия, супер малко информация, която някак си изглежда супер измислена и супер неверна, ама на, тука затърчаха да верват без да се замислят. И после ще тръгнат тея същите да се опитват да ме убедят в нещо, в което, най-вероятно, пак ей така сляпо са повярвали ..

121.   Н 113 е :) Така, кои двойки се грижат заедно за поколението? До колкото знам животните живеят в една група и поколението се приема от цялата група. Предимно женските се грижат за потомството,често мъжките пазят територия и носят храна и когато мъжките малки пораснат се бият,убиват ги или ги изгонват... Ако има двойки,които се грижат заедно за поколението,това става за няколко месеца ии максимум 1 или 2 години. Човешките бракове траят малко по-дълго, а и ние не пускаме децата си на 2 годинки да се оправят почти сами... Както казах и по горе,прави секс наляво и на дясно,но бъди честен с човека срещу теб,изправи се като мъж пред приятелката и ? кажи какво правиш...

Мила

122.   Автор: До н113 : "..това се опита да ти каже Торбалан... " какво се е опитал да каже няма значение, ако няма значение в дискусията.

ДТ: Само дето има огромно значение в дискусията. По простата причина, че тезата ти се крепи на основанието, че моногамията е инстинктивна и естествена. И това е вярно, моногамията е инстинктивна, но цивилизацията е именно обуздаване на инстинктите (скролни по-горе, където ти обяснявам за Аза, Свръх Аза и Тото). Дали е случайно, че именно моногамните цивилизации са господстващи в света? На това му се вика еволюция. Погледни любимите си полигамни общества и ми кажи, къде са, в сравнение с моногамните?

Автор: И ако приятелката ми мисли като мен, не бих я правил на балама, а все пак има вероятност приятелката ми да мисли като мен. Нали?

ДТ: Има, минимална. Все пак аномалии има навсякъде.

Автор: До н114: "Имаме много животинско в нас. Например желание за физическа разправа" .. - без да искам да споря прекалено много тук, мисля че животните се нападат предимно когато се чувстват застрашени.

ДТ: Или гладни? Или раздразнени?

Автор: "Не, не съм родител, но някак си не ми се вярва, че не възпитаваш децата си по свои убеждения
си правете изводите кога да крадете и кога не"

ДТ: Дали споменах: Никога не използвам заповедна форма, ако това не касае безопасността им.? Ах, да. Споменал съм. Например: Не бъркай в контакта! е в заповедна форма, докато Печката е гореща, може да се опариш. е съобщително изречение, което вероятно ще бъде пренебрегнатно. Все пак има неща, при които емпиричният личен опит е еднокаретн.

Автор: О и, знаеш ли, ДТ, и моите родители са ме възпитавали така, винаги са ми давали избор и са ме стимулирали да взимам собствени решения и да си поемам отговорностите сам - и виж до къде ме откара, кво ми е в главата ..

ДТ: Виждам, в момента си на етап на развитие отричане на авторитетите. Винаги има един такъв момент, индивидът се чувства достатъчно силен и зрял, за да се противопостави на авторитетите (само така се чувства)- родители, общество и т.н. Това е полезен момент, личността се развива (на 24 си, нали?), хормоните още бълбукат, опит не е натрупан. Накратко, сега ескпериментираш. Минал съм през такъв етап от живота си, забавно беше... на определена възраст. После идват отговорностите и трябва да избереш - приеман или неприеман от обществото, респективно - децата ти приемани или неприемани от обществото. Ако на 24 е шик да изглеждаш небрежно полигамен, на 40 на такова нещо се гледа, като на незрялост и не те приемат на сериозно, с всички последствия от това.

Автор: ще ми е интересно ако и твоите деца някога промислят, като мен какво ще правиш .. сигурно ще им кажеш "не може и хуя в путката и душата в рая" ...

ДТ: Позна, точно така ще им кажа. Така ми каза и баща ми, когато хем не исках да ходя в казарма, хем не ми се учеше.

124.   До автора. Братко, на прав път си. Жената не е четка за зъби, че да си ги мие само един с нея. Мъжът също не е! Ако обичаш и държиш на някого искаш да му е добре. Ако на него/нея му/й е добре да прави секс с друг/а, тогава какво? Това е нормално (действителността го доказва). В противен случай къде ти е любовта? Май само в думите, но не и в действията. Освен това е казано, че е човешко да се греши и божествено да се прощава. Бъдете и хора и богове приятели! Няма смисъл да се карате. Хипитата отдавна са го казали. Прави любов, не война. Грешете и прощавайте на воля :) Късмет

125.   Aз като чета всичко написано, се чудя за какво изобщо да живея бе? любов ли има, честност ли има, кариераа ли трябва да ми донесе щастие?
Ако няма един шибан човек на тази планета, на когот да разчиташ, с когото да си икрен и да обичаш, да си истински в неговата компания, за какво живееш бе пич? Честно за какво живееш? Да се шибаш като животно?
И какво трябва да си преживял, за да расъждаваш така? След всичко, което ми се е случило, не бих си помислила да изрека и половината от нещата, които си написал

126.   До 125 ми има пистолети има високи етажи .. ти си давай. А да автора - напълно си прав, няма смисъл сам да си слагаш стоповете заради fucking society, като цяло хората са заблудени както 125 :д . Имал съм сериозни връзки, е накрая осъзнаваш загубата на време, но в 90 % от случайте хората са достатъчно тъпи за да подновят процеса. Та според мен това е природа, това са желания, не си криви душата както се казва - чукай си - светът е сладкарница, остави тортичката и вафлата - има и курабийки, шоколади, еклери, и от сичко по много - яж като прасе тва е .

М 18

127.   Aко животът е сладкарница, тогава избор имат тези, които могат да си позволят да влязат. А останалите пишат по форумите, че изложеното на витрината е с изтекъл срок. Защото нямат пари да го опитат. Аз също нямам пари. Затова усещам вкуса му, само когато намеря изхвърлените остатъци. Доста сме различни хората, нали? Всички имат необходимост от ебане, особено пичките. Но ако забелязвате, си стоят зад витрината и чакат някой да ги купи. А другите, от улицата, просто са изхвърлени. Не е ли жалко?

128.   Тоя па, спал е с 5 годишна... тцтцтц... или не си чел книжки или си педофил хяхяхяхяхях

Пич, много, ама много си зле... хахахха Много се кефя на тоя сайт щото тука пишат такива нещастници като теб. Те правят живота на нормалните интересен с жалкия си живот и мислене....

129.   РАЗНИ ХОРА, РАЗНИ ИДЕАЛИ!

130.   Отново съм номер 9, жена на 25г. Браво на автора отново, браво на номер 106. Първо поздравявам, защото съм напълно съгласна и второ, защото никой не може да ви промени мнението. Харесвам хора, които умеят да защитават правотата си. "Слабите се стремят към порядъка, силните владеят хаоса!"

131.   Браво и на №9 (130) . Заради препратката отново прочетох коментар 106. Тъй като подкрепям същата теза, се радвам да прочета толкова убедително аргументиран коментар.

А това, че №9 е жена е още по силно доказателство, че обществото се променя към по добро и зачитащо свободомислието на другите толкова, колкото и своето. Това е изконният повик за свобода, подтискана по всевъзможни начини и не схващам как повечето жени не го разбират. Как предпочитат спокойствието на една обреченост пред динамиката на една свобода?!

Аз, разбира се, гледам от позицията на 45 -годишен мъж, който е имал сексуални контакти с доста жени през годините и на никоя от тях не е накърнил достойнството. Всеки човек е уникален и това е водещото -всеки, комуто си предявил уважението си, е единствен, но това не трябва да лишава останалите хора, които го заслужават. Какво от това, че за някои от дамите не съм бил единствен сексуален субект?! Аз съм бил олицетворение на правото им за избор в съответния момент. Защо това трябва да наранява някого?
Явно темата продължава да е интересна, а аз съм № 27

132.   И автора и опонентите му привеждат сериозни аргументи. Склонен съм да се съглася с мнението на автора, но все пак някъде трябва да се сложи граница. В противен случай, превръщането на принципа "Правя каквото искам" в основна движеща сила в живота ни би имала последици, които едва ли биха ни харесали. Като аргумент ще дам само един пример: на колко от Вас би харесало да срещнат на улицата откачил "владетел на хаоса", както сполучливо определя № 130 силните хора, с автомат и няколко пълнителя? И какви ще са последиците от неговото "Правя каквото искам"? Без да налагам мнението си на която и да е от страните мисля, че както казва народът - истината е някъде по средата :)

133.   Tук не става дума за "правя каквото си поискам" гледано като проява на ненормално мислене изобщо. Става дума за конкретно отношение, към конкретна ситуация и с конкретен предмет на обсъждане. Естествено е, че и в секса съществува "позволено" и "непозволено" и всеки си има индивидуална граница, която поставя за себе си и за партньора си. Но не това е предмет на коментарите.

Става дума за това, трябва ли човек да се подчинява на правила, които го ограничават в сексуалния му избор до един, единствен екземпляр през целия му (единствен) живот. И трябва ли, ако си допаднат в либидото двама разумни и запознати с последствията, обвързани със семейни отношения души, да се позоватват на някакви, измислени за да се осъществява обществен контрол върху тях норми, да се отблъснат, вместо да се слеят в удоволствието на взаимното притежание, макар и за кратко, макар и еднократно дори? По добре ли изглежда "нормалната" практка, очите на мъжа да "изтичат" по сексапилните разголени за показ и предизвикателство женски крака, да си ги представя в мечтите докато мастурбира, за да не наруши нормите на морала, предлагайки им предизвикателството да продължи със секс?

И не е ли валидно последното изречение и за жените, принудени да изтърпяват през целия си живот прищевките и скучните изпълнения на определените им от съдбата половинки, лишени от фантазията на неудовлетвореността?...
Според мен: Крийте се и го правете. Няма да ви оправдае никой за това, но ще си доставите истинска наслада, която е жалко да се избягва.

134.   132 съм. Спокойно авторе! На твоя страна съм. Твърдя само, че всичко трябва се прави в някакви разумни граници. В противен случай, знаеш какво казват за лошия пример... Всеки трябва сам да избере какво, кога, как, с кого и с колко. Без да се засягаш, струва ми се, че твърде настоятелно защитаваш тезата си. Толкова настоятелно, че не оставяш на хората възможност за избор. А това е исконно право на всеки човек. Както ти казах споко! Винаги ще има хора, които ще правят избор различен от твоя и слава богу. В противен случай щяхме да сме напълно еднакви - УЖАС!

Много хора разсъждават като теб, но не развяват знамето на сексуалната революция с призиви всички да се наредят под него :) Прави каквото ти се иска, но все пак зачитай чувствата и на хората срещу теб. Поне малко. Най-добре си намери приятелка, която разсъждава като теб. Така ще си изградиш здравословна за теб среда и няма да имаш никакви проблеми. Още повече историята вече познава такива примери -суинг обществата.

Колкото до изтичането на мъжките очи :) Свидетел съм на не един случай, в който мъж, току що правил секс с ново и готино гадже се зазяпва след някое друго. Нищо ново под слънцето, но това е друга тема, която гравитира около принципи от рода на: "Разнообразието е майка на постоянството", "Душата иска, а тялото вече не може" и т. н. :) Бъди здрав и не се впрягай толкова! Както сам казваш животът е един. Запълни го с приятни неща, а не с излишни спорове!

135.   Айде стига с това клиширано:"...силните владеят хаоса". Ква е тая глупост, номер 9, 130 и т.н. Хаосът е хаос, именно защото няма овладяване! Това, че си ти идва отвътре да си лекотийка, не значи че ти иде и да си умничка!
Пожелавам на теб и тези като теб най големите кръшкачи да ви дойдат на главите, пък после ходете овладявайте хаоса след тях!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

136.   Cигурно това е историята в този сайт с най-много коментари. ама то така е като водите излишни спорове по една необятна тема. вие сериозно ли се опитвате да убеждавате хората в правотата си. щом този спор продължава месец, явно е така.

тука май всички се надприказват и съревновават кой ще каже по-умната приказка, за да затвори устата на предишния коментирал. представяте ли си пък всички да мислят по един и същ начин?? щеше да е голяма тъпня. затова има толкова мнения. стига сте се дразнили и спорили, защото не се показвате като разумни и нтелигентни хора, а като глупаци, които се бият с вятърни мелници.

евала на автора, че е пуснал такава тема, за да предизвика такъв ОГРОМЕН дебат. сигурно здраво ви се смее отстрани
като мен! хахахахахах Дървени философи!

ХАХАХХАХАХАХА

137.   До 135... Благодаря за хубавото пожелание. Нека да ми дойде кръшкач. Аз знам как да го променя. Не се притеснявай за това. Не мисля, че някой е способен да породи хаос около мен, освен ако аз самата не си го направя :D Как до сега не можахте да разберете, че не е толкова важно кой къде си го слага. По-важно е какво се случва докато сте заедно. В днешно време изкушенията са прекалено много. Изневери винаги е имало и ще има. Важното е да бъдат само физически.

А това дали съм лекотийка или не... Едва ли точно ти можеш да съдиш за мен без дори да ме познаваш. Само защото не си на моето мнение, не е необходимо да ме нападаш и да ми пожелаваш каквото и да е. Ще си живея живота така, както на мен ми харесва. А ти... Ами успех с верните мъже!!!

138.   №137, що се оправдаваш? Да си "лекотийка" не е обида, а комплимент. Единствено "лекотийките са осъзнали, че са ни нужни за едно единствено нещо и ако то липсва, всичко друго няма смисъл, защото може да се получи от всякъде другаде. Благодарение на това, те живеят живота си с наслада, а такива като теб -с философстване. Но защо да не живееш така, както казваш, щом това е твоят начин и ти харесва? Строявай си там мухльовците както ти се прииска -щом и на тях така им харесва... Но просто не си попаднала /а според мен няма и да попаднеш, защото се пазиш като дявол от тамян/ на мъж, който теб да вкара в ред.

139.   Ебати философите! Вместо да се ебете вие дращите?!? А бате Ицо е казал: Който играй пичели, койту не играй - не пичели! Айде, че се задържах повече от нужното!

141.   Божеее, тая тема станала като директива на Европейската комисия - "аз съм номер 126, напълно подкрепям номер 86, а номер 53 е куха лейка" (номерата са съвсем напосоки, да не се засегне някой) - егати препратките, егати чудото.

Авторе, толкоз енергия си пропилял да отговаряш чинно на всички, чудим ти се - да я беше запазил, колко народ щеше да си изчукал вечеееее... Тю!
От далечния номер 8

142.   Hомер 8 ... просълзих се от смях ! чудесен/чудесна си !

143.   Аз съм мъж на 28 и имам 2 годишна връзка до този момент.Преди да срещна момичето с което съм съм бил с доста други и мислех, че моногамията е едва ли не невъзможна за мен, но откакто намерих любовта на живота си мисълта, че до края на живота ми ще правя секс само с тази жена ме кара да се чувствам страхотно :)
Моногамията е нещо страхотно според мен, но само ако си с правилния човек и наистина го чувстваш.

144.   Жените са го измислили това с моногамията,защото те спокойно могат да си карат и без секс ако им даваш достатъчно пари и задоволяваш прищевките им за ласки.Мъжете са полигамни дори религиите го признават.

145.   Цялата природа е полигамна, само Homo sapiens-ите в един момент преди хиляди години са въвели в обществото брака и моногамията. Според една от теориите това се е случило в древен Рим, когато войните, завоювайки нови територии са оставяли след себе си много деца и е нямало кой да се грижи за тях- и са ги задължили с закон да сключват брак. Тогава това е било правилно решение. Но ако в днешно време имаме двама отговорни родители , с високо ниво на осъзнатост, разбира се че и двамата имат право да опитат връзка с друг партньор /колкото и да си допадат двама души интелектуално и сексуално, няма как след 5-10 години да не си омръзнат/ Разбира се това трябва да бъде обсъдено между тях. И е много вероятно това да внесе нова свежест във връзката им. Идеята е секса да не бъде просто животински полов нагон, а нещо далеч по-възвишено, по-човечно, по-приятелско. С нежни докосвания, продължаващи 1-2 часа. Накрая може да има еякулация, а може и да няма, а удовлетворението да бъде 100 процентово

146.   Да, номер 8 и мен много ме разсмя.

До автора - ти си доста самоуверен но за сметка на това неграмотен, което личи от оправданията ти най-вече за вегетарианството... вероятно това е нормално следствие от психологичната ти неуравновесеност, до което често и прекомерното ядене на месо води.

Една жена (извинявам се предварително на женскто съсловие, четящо че взимам лична позиция тук ) иска да се чувства красива, спокойна, сигурна, желана когато Е с един мъж. Ти демонстративно показвайки собствените си неуравновесени желания каква аура би създал в подобна обстановка и как партньорката ти би се чувствала че е наистина с МЪЖ?

Не мисли толкова за себе си - предполагам, че в нищожна степен ти е ясна правопорционалната зависимост между броя партньри и умствената ти еволюция (просто обективен факт - нищо лично) :)...

Един съвет ако искаш жената до теб да се чувства добре не яж месо - жените обичат хубавата миризма на чисто тяло а не някой смръдльо вонящ на разложен труп... но да не се отклоняваме в такава посока.

Разсъжденията ти "полигамия - моногамия" са пълна глупост, ти или си измисляш и си вярваш, или си дълбоко некомпетентен...

"Ако имаш желание да хапнеш вафличка - какво правиш? Съобразяваш се с тортичката вкъщи ли? " - НЕЕЕЕ яж си тортичката, но не се учудвай като опиташ и чуждото кремче, с което някой/и грижливо преди теб е полял приятелката ти :)

Може би мама не те е обичала като малък и ти сега показваш на всички ни конфликта "аз и другите" подкрепен с елементарни разсъждения от неясни за теб научни дисциплини, обаче ще си позволя да ти дам един съвет, който знам че няма да приемеш: нека това което правиш да бъде позволено и на приятелката ти - така ще станеш красив, смел и ЕнтЕлегентен cuckold - ще ти отива!

Приятен ден на всички!

М29

147.   Според мен авторът до някъде е прав.

Аз самата съм моногамна жена на 29 г., но знам, че съпругът ми не може без секс, харесва жените и... ами като е в командировка, на път, не изпуска случай. После ми разказва за всичко и защо не? Не ми е навредило изобщо, защото това е един гол акт за мен - карам му се много повече, ако съм го хванала да пуши, защото цигарата ще го убие, а малко секс с някаква латиноамериканка да кажем ( с кондом разбира се), даже ще е здравословен за него...

Аз самата нямам желание към други мъже, той е и страшно ревнив и до някъде си страда така.

Условието ми е - той трябва да е дискретен и никога да не поддържа контакт с тези момичета - той го спазва и всичко е ОК.
Какво не бих простила - връзка с друга жена, недискретност, пренебрежение.
Даже си мислим за тройка с още една жена, мисля, че ще е красиво да го наблюдавам как е с нея и да знам, че е мой.

И все пак съм моногамна, а и като изключим тези еднократни (1-2 пъти годишо) негови „авантюри“ и той е моногамен в крайна сметка. Дори напоследък няма желание и към тези момичета, които за мен му се предлагат, защото е европеец и да ги измъкне от бедните им страни, знам ли. (о, половината жени на света биха се избили за нашите мъже, не си мислете, че перспективата да живеят в ЕС е малко апетитна, а и България е добро място за живот, колкото и да я плюем).
Ами не знам - аз нямам желание, той явно има някакъв нагон като при автора - нека си го задоволява, не ми пречи.

Защо сме моногамни?
Ами за да изгледаме поколението си, затова. Не случайно човекът е най-успешният животински вид - станали сме 7 милиарда!!!

Моят мъж се грижи за семейството си, за мен, за работниците си, за фирмата си, плаща си данъците... - защо да не си направи кефа?
Не е вредно нито за мен, нито за обществото, дори и за момичетата не е - познавам го, не си прекарват зле... поне за едната вечер.
Ние поне не се лъжеми аз знам с подробности за приключениятта му, това даже ме възбужда някак си, но ноктите си определено бих изкарала, ако го засеча да се обажда по телефона на друга, да говори и споделя с друга, да ходи на кафе с друга - самият секс - не ме интересува!

момогамна ж29

148.   Одобрявам отворените връзки - нищо лошо!

И двамата участници са решили, че ще бъдат полигамни и това няма да навреди на здравината на отношенията им. Дали в такава връзка съществува любов и уважение - да, разбира се, защо не.

НО при условие, че всички тези изневери са достояние и на двамата, приемат се за нещо естествено и от двамата и никой не е наранен.

Примерно:
- Миличко, ти сега като ще спиш при майка си, аз мога ли да изляза самичък и да си потърся някоя мацка да изчукам!
- Разбира се, милоооо! Забавлявай се! Другата седмица нали знаеш, че ще ходя до Пловдив. Там има един страхотен батко, невероятно дупе - няма как да го пропусна!

Ако сте успели да достигнете и двамата подобно ниво на освободеност - ок! Всичко е наред и не виждам защо да не бъде!

НО ако единия във връзката страда от поведението на другия! Ако във връзката няма честност и открити отношения - тя е обречена на пълна разруха! И да, изневерявайки по този начин, изневеряваш на себе си...

Защо мисля така?
Официално имаш едно момиче, всички гледат колко много държиш на нея, как я обгрижваш и колко я обичаш. Казват, че сте сладка двойка и ти се кефиш. Ролята ти допада - съобразяваш се с обществото, повярвай ми! Съобразяваш се повече от всички моралисти, които ти пишат тук!

Чукай на воля! кой те спира? Но не и за сметка на собственото си чувство за пълноценност. Когато играеш двойна игра пред хората, няма как да си докрай искен със себе си - ето в това е разковничето на същинската изневяра, която правим спрямо себе си.

Свободата и свободното поведение са истински, когато са смели, когато са изявени твърдо и отговорно.

Това, че нямаш против мацката ти даси достави удоволствие с друг е ок, но имаш против може би да разбереш, че го прави... смисъл. Можем да правим всичко, ама никой да не знае за другия. А това си е страх да бъдеш свободен!

Съжалявам! В желанието си да не се съобразяваш с нормите си започнак да се съобразяваш с много по-страшни неща, които рушат личността ти!

* Всичко това ти го казвам ако пак повтарям връзката ви не е отворена и не сте се разбрали да бъде такава.

Ако лъжеш своята мацка така, то рано или късно тя ще разбере и ще страда. Не виждаш кое е лошото щом не я нараняваш - изневерявайки й ти даваш път на възможността тя да бъде наранена, нали?

А моногамията съществува в природата! Лебедите са добър пример. През целия си живот те имат само един партньор. След смъртта на единия, другия остава сам.

Не! Хората (мъжете и жените) са много повече от нужда от плът и храна. Защото преди всичко сме духовни същества. Тялото е просто една холограма, една нереална предсатва за самите нас. Задоволявайки прищевките на тялото, ощетяваме духа си от шанса си за развитие.

Помисли малко върху думите ми! Нито те съдя, нито нещо друго - просто не виждаш нещата от всички ъгли, а претендираш, че можеш да го правиш. Просто поразмишлявай малко, почовъркай в себе си - там винаги е толкова интересно!

жена 23

149.   жена на 23, права си, много красиво казано, но на теория.
Според мен повечето мъже са като автора, а и достатачно такива жени има. Малко хора обаче са достатачно откровени да си го признаят, да се обяснят като автора.
Моят мъж още в началото ми каза за начина си на живот, че не може дълго без секс и просто на дълги пътувания се случва. Има и доста групов натиск - например като са много колеги и всеки гледа да забие мадама, ако не го правиш едва ли не, нещо не си ОК. Но преди всичко става дума за сексуална наслада, за опитване на забранентото, дори просто за задоволяване на някакви потребности.
Аз сама си взех решението, че искам да знам за „авантюрите му“ и не искам да имаме тайни по между си. Сама по себе си, нямам потребности към други мъже, може да звучи несправедливо, но аз съм му вярна и той също това постави като условие.
Аз самата си направих така сметката и останах с него, но имаше честност и имах право така на избор - АКО НЕ МИ ДОПАДАШЕ, щях да имам възможност просто да прекратя връзката.

Каква е разликата м-у моята връзка, в която няма фалш и аз знам за всичко и тази на приятелите му, който правят същите неща, но техните жени не знаят за това - нещо повече - БИХА ГИ ЗАРЯЗАЛИ ВЕДНАГА, АКО ЗНАЕХА!!!
Ами обективно погледнато всички вършат една и съща глупост - спят с разни случайно свалени мацки по баровете за една нощ. ТОВА Е ФАКТ.
Но аз знам за това, знам за всичко - а другите съпруги не знаят.
Съответно, аз съм спокойна, защото сама съм избрала не само да търпя, да толерирам, но и да разбирам поведението на мъжа си, даже да се възбуждам от разказите му и да се наслаждавам, че в крайна сметка си е мой и е избрал мен пред тези чудесни красавици, който действително е могъл да има и след това....
а другите дами, който не знаят - ами и техните мъже са се насладили на момочетата наравно с моя, но за тях е имало и отгоре на това тръпката, че е забранено, а след това ще се приберат вкъщи и ще си живеят като примерни съпрузи и бащи. .. докато не им писне от семейни драми и стрес и не изберат една от нощните красавици за втора съпруга, или за постоянна любовница.

Е, това си е лицемерно, според мен.

Според мен, не само мъжете са виновни, но и съпругите им, които не искат да видят и разберат тази им потребност и предпочитат да държат мъжете си на къса верижка - е, те пък при всеки удобен случай се измъкват, мърсуват и пак си надяват верижката, а жената е щастлива и доволна, докато не разбере и не почне театарът - в крайна сметка остават децата от един разбит брак.

И за какво?
Заради един акт на мимолетно удоволствие!

Аз не се чувствам застрашена от него, от това механично вкарване и изкарване на един орган в друг, не се чувствам изневерена, докато няма емоционална, приятелска връзка, докато няма размяна на телефони, и-мейли, фейсбуци. И към това се придържа съпругът ми, аз съм му вярна, а той задоволява всички мои нужди и в леглото и извън него, защо да не направя този малък компромис?

Аз разбирам автора и щеше да има много по-малко разводи, ако имаше повече жени като мен и повече мъже, които в началото да си кажат за нуждите си и ни дадат право на избор.

ж. 29

150.   жена на 23 съм

О, да! Именно за това говоря за откритост и право на свободен избор. Мацката му може да няма потребностите, които той има - ок и да е избрала да му е вярна и да не й пука за задявките му.

Не виждам нещо лошо и в това.

Всъщност така и не разбрах за автора - тя знае ли за поведението му или не! Защото ако не знае - как би се почувствала тя и няма ли да бъде наранена ако някой я срещне и й каже" Ти тоя как го търпи, с всяка срещната се чука, а после се прибира при теб?" Не, няма да й е добре. Дори да е отворена на идеята и да мисли, че е нормално, няма да е добре от факта, че е лъгана, че не е имала правото да реши сама за себе си иска ли връзка с такъв човек или не. Ако тя е същата като него, също считам, че е много по-добре да даде откритост и да каже, че ще спи с други мъже.

А мимолетните увлечения кой ги няма? Понякога някой страшно ме привлича, представям си няаккви неща, забавлявам се с фантазиите си, флиртувам... Не стигам докрай, защото си имам приятел, с който после ще стигна докрай, възбудена от мимолетното пожелаване на някой. А и някак не мога - малко ми е гадно, знам ли! Това не е за мен. Но той е абс. женкар и аз не съм го обикнала, защото ще го променям и т.н. и ще го спирам и ще се цупя, че е забърсал някоя мацка.

А ако се влюби, ако обикне друга - ето това си е вече пък съвсем трето. Но пак бих го приела, просто ще си ида от него. За какво да задържам мъж, който не ме обича?

Та..идеята ми е - просто да бъдем открити, честни, откровени с партньора, за да му дадем правото да реши за себе си какво възприема от нашето поведние и кое не и да има свободата да действа спрямо себе си!

Автора е млад мъж, живее му се, опитва му се, явно има възможност и се възползва максимално - ок! Какво лошо? Лошото е само ако приятелката му мисли, че това не е така и я лъже, че е голям моралист, и се съобразява с визията на една нормална връзка, пък не може да й каже "Мило, спя с други - нищо не значат, имам нужда понякога дасе разнообразявам. Ти решаваш за себе си как да приемеш това и аз ще уважа решението ти"

та така... :)

151.   ж. 29, мисля, че е изключително лицемерно той да иска от теб да си му вярна, а иначе да се развява. Честно казано, изобщо не вярвам и да се обичате. Този номер с "не можел без секс" не ми изнася. И аз съм била в такива периоди, но ми беше казано, че такова поведение няма да бъде допуснато и в крайна сметка предпочетох да си бъда до човека до мен. Другото, което е изключително странно, е твоето поведение. Да приемаш той да е с други- добре, но чак пък да го харесваш.... Сексът не е нещо безопасно и не се знае следващия път, когато е в леглото с друга какво би му щукнало.

152.   интересно е, че 151 може да знае от два коментара, кои хора се обичат и кои не - браво, някои учат психология 10 години за това, ти си явно вундеркинд.
Иначе, според мен, е редно всеки да си избира как да живее. И да - сигурна съм, че няма да ме зарази с нищо, защото е много вманиячен на тази тема и е губил приятели заради СПИН (през 80-те) да кажем и се пази много. В крайна сметка рискът не е по-голям от при мъжете, които се крият, а и не ме е заразил с повече от 12 г., нещо повече - даже човешки вирус не ми е лепнал (ползва кондоми от 17-годишен) и съм по-здрава гинекологично от всичките си приятелки (т. е. - аз просто нямам нужда да вися по болници и кабинети).
Да, лицемерно е искането му да съм му вярна и той го знае и си го признава и си признава, че е егоист, но е честен към мен. Дал ми е право на избор - аз съм решила и така си живеем вече мноооого години, всички на улицата биха казали, че сме влюбени от вчера.
Защо да ме обича по-малко от мъжете, който изневеряват тайно?
А тези, който не изневеряват пък просто нямат възможност - всеки мъж би изневерил, ако му се предложи младо момиче, в този момент не мисли рационално.
Освен това работата му е свързана с доста отговорност, власт и тестостерон... предпочитам такъв мъж пред всеки обикновен младеж, който ще ми е вярен, само защото няма възможност и предложения.
И честно казано - не ме боли от това, просто секс - защо не? Какво има общо това с любовта и уважението му към мен? Аз от моя страна, ако не бях задоволена, не бих търпяла, но съм...

и кои сте вие да казвате кой се обичал и кой не? Живейте си своя собствен скучен живот и оставете нашия на нас!

ж 29

153.   ж 29, моят живот бил скучен, защото мъжът до мен е само с мен? :Д За твое сведение има и мъже, които не биха изневерили. Предлагала съм това, което твоят прави и знаеш ли какво стана? Мъжът до мен се обиди- как съм можела да предполагам, че би искал и друга освен мен? Сегашният е същата работа. Съжалявам те, честно казано. Но ти си заслужаваш абсолютно всичко. Все пак твоят идеал за мъж е тестостеронният "мачо". Според мен този тип мъже не са истински силни, а напротив. Имаше книга на Агата Кристи- "Свидетел на обвинението", мисля, че се казваше. Силата не се изразява в маниери, парадиране с власт и т. н., но за по-елементарните жени сигурно не е така. Също това не е само секс. Никога не можеш да знаеш какво може да се случи след него. Имаше една двойка с живот като вашия с тази разлика, че те се третираха като равни. Те бяха казали, че начинът им на живот е опасен за връзката им(нямам предвид болести). Защо ли? Едва ли жена като теб би могла да си отговори. Това, което се чудя, е как точно твоят живот е по-нескучен, след като ти си само с един? :Д Жалка работа.

101-150 от 198