Споделена история от Секс и интимност

Моногамията е една лъжа
Живял съм доста време с мисълта, че моногамията е правилно нещо. Имах си 5 годишна приятелка и някак си успявах първите години да се лъжа, че не искам секс други мацки. С времето си го признах и започнах да разсъждавам защо ми се иска нещо, което обществото има за морално грешно - да си имаш гадже и да правиш секс с други.
Или аз греша или обществото.

Моят довод е следния. Любовта си е любов, ебането си е ебане. Ако имам мацка, това не означава, че спирам да харесвам други мацки. А щом ги харесвам значи ги и искам, нали. А ако и те ме искат, защо да не го направим? Защото обществото казва не? Защото е втълпило на хората, че изневярата е лоша? Еми, аз не мисля, че има такова нещо като изневяра! Има единствено ако аз изневеря на себе си - не си дам нещо което искам. Ако искам да чукам някоя мадама, отивам чукаме се и толкоз. По какъв начин това вреди на моята приятелка? труден въпрос нали, обаче отговора е - никакъв.

С нищо не вредя на моята приятелка, ако правя секс с друга(разбира се, стига да не докарам някаква болест в къщата, или чукането с друга ме измори и не мога да чукам моята си мацка). Ние сме си животни, хората, имаме животински нужди, които се състоят в това да ядем и да правим секс (накратко). Ако правиш секс, това ще те зарадва, защо да не го правиш? Защото някой е решил, че един мъж е за една жена? хмм ..

Природата казва друго яче - над 93% от животните са полигамни. Дори тези, които живеят по двойки са полигамнни - имат общо гнездо, но правят секс и с други (това е и при женски и мъжки екземпляри). Та при това положение каква е вероятността ние да сме от останалите 7% ?

Може би трябва да проверим дали маймуните са полигамни (като най-близкия ни роднина). Но за по-точно трябва да проверим дали прадедите ни са били полигамни (австралопитеци, неандерталци ..).
Но дори и да не са - пак остава желанието да чукаме други мацки! Ако имаш желание да хапнеш вафличка - какво правиш? Съобразяваш се с тортичката вкъщи ли? Искаш вафличка, тя иска да бъде изядена .. това ще те зарадва, ще зарадва и нея, защо да не я изпапкаш?

Ок, имаме някакви морали и задръжки - но това не означава, че са правилни. Не означава, че като ги спазваш ще си по-доволен, по-радостен, по-щастлив. Щастлив си ако взимаш това което искаш, вместо да си мислиш 'това е грешно'. Грешното е, че се лишаваме от нещо, което искаме, ще ни направи щастливи и няма да навреди на никого!

За подбив ще взема вегетарианците - пълна глупост е да не ядеш месо - повечето не ядат месо не защото не им е вкусно, а защото така са решили. Обаче месото им е вкусно, тялото им има нужда от протеините на месото, пък и природата ни е дала кучешките зъби, за да разкъсваме месото!! Ние сме предвидени да ядем месо! Да се лишаваме по някакви причини, от рода на 'не одобрявам убиването на кравите' е кретения(според мен).

Та в този ред на мисли, ние сме предвидени и да чукаме много мацки! Точно заради това го искаме и ни харесва. Животинско е да, но защо да се лишаваме?

Изневяра е по-скоро да влизам в по-интимен ментален контакт с друга мацка, защото сме ментално общество, нали? Имам предвид, хора с акъли, с разуми, с думички и комуникация ...

Мога да разтягам още, но ми се струва адски дълго вече, поздрави на всички които стигнаха дотук, с удоволствие бих прочел отзивите ви.
М 24г

Коментари

151-198 от 198

154.   радвам се за щастието на другите и не, не ми е скучно, ама въобще.

Вярвам в една максима „Живей и остави другите да живеят“

153 - живей си живота, мила и ни остави и ние да си го живеем, теб какво те засяга в крайна сметка?

ж29

155.   В много от коментарите видях мнения, че мъжете били полигамни, а едва ли не, жените - не били. Аз съм една щастливо омъжена интелигентна жена, с хубава външност и кариера и много обичам да правя секс с други мъже. Интересното е, че все те са тези, които ми говорят за любов...Та незнам...Аз имам една любов и тя е вкъщи, а с останалите си е чист животински, фантастичен секс:))

156.   номер 155, не зная колко си интелигентна, но определено връзката ти с твоята любов вкъщи нещо не й наред, така да знаеш :) Той знае ли, че спиш с други мъже - едва ли? А няма ли открити отношения - няма връзка, не и стабилна, хармонична и истинска :)
Живееш в лъжа, това не е интелигентно - проява на малодушие е!

Но пък ти си знаеш, може да ти е необходимо по пътя на развитието ти :)

Живей мъдро!

157.   Не се заблуждавайте бе хора.
Всеки нормален мъж или пък жена си има своите изкушения.
Някои обаче, имат смелостта да им се подадат, а други не и си измислят хиляди причини, оправдавйки нерешителността си.
На други пък изобщо не им се отваря такава възможност.
Истината е една...

158.   до 155 - Обичам те!!! :)))
М35

159.   Абе не ви разбирам - ч***те на воля, кой ви спира, ама не го правете като лъжете, че не го правите!

Нямам приятелка (сериозна, официална и т. н. ) - просто си живея живота и се забавлявам. Връзки за по два месеца, докато се появи следващата. оставям едната и отивам при другата. така постоянно съм влюбен, постоянно съм честен със себе си и с другите и постоянно съм във вихъра на живота!

Ако някога реша да се обвържа сериозно... съм си мислел, че ще бъда верен, пък някога ако ми омръзне пилешкото вкъщи и искам свинска пържола, ще оставя пилешкото и ще се обвържа за пържолата...

Много сте ми странни! Полигамни, моногамни... а до един лъжци!
Ама интелигентни...

м25

160.   редактираха ми коментара, ще опитам по-интелигентно да го направя ;)

Исках да попитам номер 155 дали би й доставило удоволствие да направи тройка. Тя, съпруга й някой друг. Или дали ще поиска да преспи с някого ако той настоява да я ч*** само след изричното съгласие на любовта й вкъщи?

И споменах, че подобно на нейното мислене ми е смешно

(дано така става, скъпи редактори: :) - любопитно ми е какво ще каже интелигентната, разкрепостена дама от 155 коментар - не търся да се заяждам

161.   Аз съм 155 и искам да кажа на 156, че връзката ми си е прекрасна, всичко си е наред и изобщо не живея в лъжа! Аз съм нормално човешко същество, на което е необходимо разнообразие и защо след като е присъщо на човека да го търси във всичко, да не го търси и в секса? И смятам, че интелигентността се измерва с това, да знаеш как да постигнеш щастието си, като същевременно знаеш как да направиш щастливи и околните - не е лесно, повярвай. А и защо се вглеждаш във връзката ми? Можеше изобщо да не спомена за нея. В случая се коментира именно това, че хората са полигамни. С който и да съм - пак ще правя секс и с други, защото това е в природата ми и нищо не може да ме накара да не искам! А може и да ги обичам всичките, имам голямо сърце:))
До 158 - ама това е наистина чудесно:)) За мен е истинско удоволствие да чуя (в случя - виждам) тези думи и то от непознат:))

162.   Отново съм 155, отговарям на 160 и на двата въпроса - да! Тройката сме правили вече, а за вторият ти въпрос - още не се е намерил такъв, който да поиска разрешението на мъжа ми за това! Какво, бележка от мъжа ми ли да му занеса? С подпис и печат, или? :))) И на мен ми е смешно това, което ме питаш.

163.   аз съм наглия и смешен от 159 и 160

Как беше тройката - разкажи сега подробности малко, недей да ни държиш нас неинтелигентните в неведение, сподели малко опит. Мъжа ти как реагира като оня влезе вкъщи, пиха ли по ракия после за добре свършената работа?

164.   Явно много си се засегнал от това, че се смятам за интелигентна, много извинявай, че оценявам високо себе си. Подробностите ще ти ги спестя, защото не е това темата. Но само един жокер - тройките ги правим с жени!!!

165.   Мното правилно и точно казано! :) Прочетох го цялото и съм напълно съгласна с всяка една думичка, която си написал. И аз ви наги съм разсъждавала също като теб. Като цляо съм против изневярата, но мисля че изневяра има само ако има чувства, когато няма чувства в един секс, няма изневяра. Това не е предателство, а задоволяване на инстинкт, съгласна съм също че е много по - грешно да пренебрегнеш желанието си. Но все пак ако на мен ми изневерят мисля че няма да ми е приятно, въпреки че знам че няма да е предателство ако всичко е било само секс без чувства, пак ще се почуствам някак пренебрегната..

166.   От нищичко не съм се засегнал - странна си ми! Ма то... е това е - има хора като теб, дето вместо да се вслушват обичат да плямпат.

А интелигентността ти може да се сравнява с тази на пудел, ама карай - няма да ме разбереш.

Аре, живей си живота, ч**** се на воля, предложи на мъжа ти тройка с мъж (много ще ти е забавно), а аз ти гарантирам, че след 5 години твоята любов вкъщи, ще е заменена с любов навън, ще имаш любовник, ще мислиш, че не правиш нищо лошо, защото обичаш и мъжа си. Живей си в заблуда като не искаш да си отвориш очите!

После ще се разведеш... до след десет години някъде и ще си съсипана и ще погрознееш... ;)

Така си мисля, че ще стане. Никога не бих си легнал с жена като теб.

167.   Ей, 166, ти или си жена или си злобен като жена. Потресаващо е мъж да говори така! Може би затова не те щат жените...

Наблюдател

168.   Хахаха 166, мерси за хороскопа и не изпадай в кризи моля те, че като чета, направо имам чувството, че трябва да вземеш успокоително. Карай по "ийзи", а и никой не ти иска мнението дали би легнал с мен. И в крайна сметка, не ТЕБ ти мина през акъла, но това мен изобщо не ме интарасува. И не си ти тоя, който ще ми дава благословията си да си живея живота.

169.   Аз съм 158, до 155 - непознат съм, но много бих искал да се запознаем :)) харесвам жени с подобно мислене, това е реалността, и така се живее в хармония със себе си и желанията си.
За мен всеки би трябвало да приеме, че няма да е единствен, това е невъзможно, една илюзия, нямаща нищо общо с деиствитеността. Всеки мъж трябва да е наясно, че колкото и добре да ч**ка жена си, колкото и разнообразно да е (а в най-честия случай е станало скучно вече), жена му пак ще иска да прави секс и с други мъже. И ще го направи, рано или късно. И няма нищо лошо в това, съвсем естествено е.
Дали ще е пред него и с негово знание и съгласие, или ще е тайно - ще се случи. И това се случва постоянно, просто се огледайте. И наистина, мога да кажа, че на жените им се е*бе поече от мъжете и са по-изобретателни.
Същото се отнася и до жените - не бива да се притесняват, че не са достатъчни на мъжа си, както се тиражира. С тях си е едно, а с другите - друго. Винаги е по-различно. Затова е интересно. И защо да се чувстваме виновни от природата си, вместо да се опознаем по-добре, да знаем какво харесваме и да се забавляваме. :)

170.   Аз съм 155, именно, номер 158! Това исках да кажа с моя първи коментар, но уви, не всички могат да ме разберат и се заяждат безпочвено. Странни са хората, че когато някой има различно от тяхното виждане за света му се нахвърлят, без изобщо да виждат кой би могъл да стои отсреща. Отклоних се. Та, значи, майсторлъкът е в това, и вълкът да е сит и агнето да е цяло. Но не всички го могат. А който го може, само трябва да е доволен, че е така и просто да се възползва:)) В крайна сметка няма да живеем с орлите и мисля, че човек трябва да си създаде и изживее хубавите моменти и няма нищо лошо да ги запази само за себе си, защото няма никакъв смисъл да се нараняват околните.

171.   Не разбирам защо разделяте двата типа хора - склонни към изневеря и несклонни на духовни и недуховни. Духовността няма нищо общо с това. Дори и когато си много духовен, идва един момент, в който си подтискал твърде дълго точно тези желания... И те могат да бъдат много силни. Било заради това, че ежедневието е ужасно отегчително, било заради това, че половинката вече не показва интереса си по този начин или просто защото е дошло лято и хормоните са се разбушували.
От тази гледна точка - да, така е -животни сме. Любовта е това, което ни отделя от животинското в нас и ни облагородява. Но животното си остава вътре в нас. Дори колкото повече се подтиска - толкова по-бясно може да се появи то в този момент.
Но е факт, че една добра връзка и любов, най-малкото ще подтиска желанието за изневяра.
Затова ако някой е започнал да изневерява, това означава малко или много, че връзката е стигнала до един по отегчителен етап.
Девойките, които обясняват, че са против автора и изневерята, защото познават любовта - точно те ще са и някой ден същите, които след 2-3 или повече години връзки, ще им се прииска много и на тях, може би дори ще изневерят без да са го планирали, защото не са очаквали нещо подобно от себе си.
Не е казано да ставаме животни. Но когато имаме силни желания, които не ни оставят мира, трябва да променим ситуацията. В този смисъл, аз нямам против изневярата, като потребност, а имам против нея като предателство спрямо някого. Ако толкова ви се чука - напуснете човека, с когото сте. Няма смисъл да оставате с някого, само защото се страхувате да не загубите сигурността на връзката и след това да ходите напред назад, и да го лъжете. Това е ужасно непочтено и гадно за човека. И граничи с чист егоизъм - не и любов.

172.   Защо пък да го напускаме, номер 171? Първо, че много крайно се изразяваш - "ако ви се чука"... То не става дума непрекъснато това да правиш под път и над път... А и не съм съгласна, че е егоизъм, защото ако не дай си Боже трябва да дам бъбрека си на човека до мен, ще го направя без да се замисля, а ако трябва да го дам на някой, с когото "се чукам", едва ли това ще стане. Така разбирам аз любовта!

173.   172 ти НЕ РАЗБИРАШ любовта!!!

Толкова ли е трудно да прумеем нещо много елементарно - изневярата е следстие.. от какво всеки си знае за собствения живот. Изневярата не е почивка, а бягство! И е най-голямото предателство спрямо нас самите!

Егоистите мислят "и вълка сит и агнето цяло" Те боравят прекрасно с така нар. "благородна лъжа", която уж щади човека до тях. Стигне ли се до изневяра - има проблем! Стигне ли се до това да си мислим, че ще разнообразяваме връзката си с наличието на друга връзка, за която никой не знае - има проблем.

Аз не живея в лъжа! Но най-важното не лъжа себе си, че живота ми е прекрасен и че много обичам някой при положение, че спя с друг. Нещо има... има нещо гнило в Дания и мирише!
Всеки малко по-умен ще си сбръчка нослето!

Начетох се тези дни на коментари и истории тип "имам си любовник, ама обичам жена си, мъжа си" Съжалявам, ама това не е така! Привързани сте, свикнали сте, страхувате се да не изгубите сигурността на официалната си връзка, но ни най-малко това не е пълноценна връзка или любов!

Защо? Защото любовта е преди всичко свобода! Как мога да твърдя, че обичам и да си позволявам да преценявам вместо човека до мен?

А тези оправдания тъпи: не искам да го нараня или не искам да си развалям семейството.. айде стига бе! Отиваш при друг, имаш чувства (много рядко секс се прави без любовно увличане) отделяш му време, смееш се с него, хубаво ти, а после се прибираш вкъщи, където ти е малко скучно, ама си свикнал... така ли точно не се руши семейство. Може и да не се руши - да! Но определно не се изгражда!

Желая на всички ви да срещнете истинската любов... тя лекува дори егоизма... а в случая с жената от последния коментар - вече граничиш до егоцентризъм.

174.   Номер 173, не ми казвай, че не разбирам любовта, а говори за себе си, например кажи, че ти разбираш любовта. И след като е така бъди щастлив, както ти знаеш да си щастлив. А това с егоцентризма изобщо не се вписва, не виждам по какво съдиш за това. Както и да е, всеки има право на мнение и ето, аз за разлика от теб приемам твоето и се радвам, че разбираш любовта.

175.   Както и да е, всеки има право на мнение и ето, аз за разлика от теб приемам твоето и се радвам, че разбираш любовта.

ето точно това ми мирише на развиващ се егоцентризъм! Аз! Аз, за разлика от, аз, поне, аз, аз, аз! Аз това, аз онова, аз заради себе си. аз вземам, аз по моя си начин, аз така го разбирам - аз, аз, аз!

Лекува се;!

176.   Мисля, че говорим за принципни неща, а 175 (173) се е захванал да тролства. Човече, успокой се. Дамата си има мнение, какво те бърка. Без лични нападки и квалификации.
Тук говорим за човешката природа и несъответствието ? с моногамията. Говорим за секс и нуждата от разнообразен секс, а не за любов. Ако искаш да говориш за любов - пусни си твоя тема.

177.   от 171: Когато става дума за изневяра и полигамия, задължително става дума и за любов, защото двете неща са смислово и социално обвързани.
173 е прав, има едно много вярно изречение - че това не е любов, когато решаваш за двама души, без да се съобразиш с другия. Да идеш и да спиш с някого другиго, когато си обвързан не е само предателство към теб самия, а и към партньора ти. Защото ти увличаш трети човек в отношения, които касаят само двама. Разделяш вниманието към партньора и към този, който е уж без значение... но на когото малко или много даваш внимание.
Мисля, че несъгласието във вашата дискусия идва от различно възприемане за това, какво е любовта. Това, което един нарича навик, друг нарича любов, защото все пак си прекарал много време с този човек, заобичал си го не само като партньор, а и като приятел...
Но поглеждането встрани показва, че или не се чувствате обичани или не обичате... поне не по романтичния начин. Защото ако обичахте, щяхте да искате да изживеете това с партньора си, и щяхте да се опитате да направите живота си заедно достатъчно вълнуващ, така че да не се налага трети лица да задоволяват нуждите ви...
Изневерята е наистина една последица, а не нещо, което като желание възниква само.
Но тя може да бъде и симптом, затова че нещо трябва да са промени във връзката, и че ако това се случи, може би ще съумеете да събудите любовта си.
Но не бива да става практика... Просто е нечестно. Дори и много ви се иска да запазите сигурността на връзката си и се страхувате, че няма да намерите друг такъв човек.
Разбира се, всеки гледа от собствената си камбанария /опит/. Безсмислено е да се убеждаваме един друг в неща, които другият не вярва, но аз си мисля, че има смисъл от такива разговори, стига да са конструктивни и човек да стигне до правилните заключения за себе си...
В крайна сметка, днес си говорим за това, а утре при някой от вас ще настъпи подобна ситуация и е добре, човек да е достатъчно емоционално интелигентен, за да знае какво тя означава и как да се продължи напред.
Поздрави на всички.

178.   Към 175, ТИ повтаряш непрекъснато думата "аз". В моите коментари я има точно 2 пъти. А и няма как да говоря от нечие друго име, освен от собственото си. Струва ми се, че ти имаш някакъв проблем с комуникацията, но това няма особено значение, защото ще прекратим спора, конкретно с теб. Целта ми не е да се заяждам, каквато е твоята, както и да ти чета обидите. По-добре ти си излекувай нервите, а може би душата...

179.   Много, много съм съгласна с теб. Аз съм ЗА изневярата. Омъжена съм, ако това има значение изобщо. Не ми пука дали мъжът ми изневерява, такива въпроси не се задават. Той също не пита.

180.   179 тогава за какво сте заедно? !? !? !
Върви се ч*кай с всеки който ти падне, и мъжът ти нека си го вади където му пуснат... пък се пишете за семейство... е*ати филма.
А в случай, че имате дете интересно ми е как го възпитавате, защото какво възпитание и морал могат да дадат такива родители... и изобщо защо сте се оженили??? като ви е все едно...

181.   Тъййй, към многоуважаваният господин на 24 години, ще дам следния съвет. Имам познат точно като теб. Обича да прави секс с готини мадами. Те ги търсят и той не отказва, но има една съществена разлика --- момчето не е обвързано! Мисля, че повечето жени ще се съгласят с мен. Като искаш да си волна птичка и да кацаш от цвят на цвят не бързай да виеш гнездо! И по-добре се нахойкай хубаво и след това си намери сериозна приятелка.

182.   Е що бе, то като се жениш, не знаеш как ще се чувстваш след 10 години например... Не вярвам да има някой, който да не е кръшкал в брака си.

183.   Някой в България ли имаш предвид 182?

184.   Навсякъде в цивилизования свят.

185.   ВСИЧКИ ПРОТИВ ЩЕ СА ЖЕНИ ДЕТО НЯМА КАК ДА СИ НАМЕРЯТ БЪДЕЩ ПАРТНЬОР АКО НАСТОЯЩИЯТ ИЗЛЪГАН ГИ ОСТАВИ! ПРАВ СИ БРАТКО!

187.   М на 24 години,

ще ме прощаваш, ама след като си бил с половинката си и ти се е приискало да й изневериш - е*ал съм ти и половинката! Моногамията не е някакво безсмислено морално ограничение, моногамията е нещо към което ТИ сам се стремиш. Моногамията е отдаденост само и единствено към жената, която твърдиш, че ОБИЧАШ! Ако си го пъхаш другаде, това значи, че тя не ти дава това, което искаш. А ако тя не ти дава това, което искаш - няма абсолютно НИКАКЪВ смисъл да бъдеш с нея. Може и да греша, но според мен губиш своето И нейното време с глупости.

Разбира се, ако сте щастливи - живи и здрави да сте, всичко най-хубаво ви желая. Но някак си се надявам да ме разбереш, като ти казвам, че жестоко се съмнявам в щастието ви.

188.   187, напълно съм съгласна с теб!
Аз самата давам всичко на приятеля си в леглото, както и той на мен. Нямам дори нуждата да му изневеря. Правим секс неприлично често, дори ме е срам да кажа, колко често, но е по-често от веднъж на ден.
Веднъж направихме тройка с друга жена, по моя инициатива. Просто имах такава фантазия, но това не го считам за изневяра, още повече, че беше по мое желание!

189.   187, 188, според вас жената е виновна, ако той не иска да е с нея... А не може ли да има и други причини? И какво означава "правя всичко за партньора си"? В една връзка се прави това, което е приятно и на двамата, всичко е въпрос на компромиси. Защо мъжът не поиска да задоволи жената с тройка с мъж?

190.   от 188, мога да говоря само от мое име - да, жената е минимум 50% виновна.
Аз правя във връзката си всичко приятно за мен, правейки всичко за партньора си. Мисля, че е нормално, когато двама се обичат - изпитвам удоволствие, когато давам удоволствие на него.
Аз не искам тройка с друг мъж, направо ми е отвратителна мисълта. Харесва ми тройка с още една жена просто. Намирам го за красиво и естетично, това си е моя работа. Защо мислиш, че мъжът ми не ме задоволява? Напротив - щом си викам подкрепление, значи, не мога да се оплача!

191.   Красиво и естетично мъжът ти да е*е друга.... Е, явно ти си от тези жени. Знаеш ли защо мисълта за тройка с друг мъж ти е отвратителна? Защото жените като теб ще се почувстват като употребени, защото те ще дават нещо, но едва ли ще ме разбереш. Другото, което е присъщо на тези като теб е точно това, че биха харесали всичко, което иска човека до тях, те просто нямат мнение явно. Няма какво да споря с теб. Това, че твоето желание е да обслужваш чужди желания, не означава, че всички жени сме като теб, някои се смятаме и за хора.
П. П. Точно жените като теб писват най-бързо и точно в този сайт има достатъчно изписано по въпроса, затова как жените, които се държат като хора(дали с действия, външен вид), са все още любими на мъжете си.

192.   191, не знаех, че не съм давала нищо. Имам свое мнение и съм си го казала. Не съм казала, между другото, че моите желания се споделят от всички жени. Може би е перверзно, да се стремиш да зарадваш и да направиш щастлив, човекът, който обичаш - тогава съм много перверзна жена.
Аз съм човек иначе, имам дори доказателство за това - акт за раждане.
Не знам, дали бързо такива жени като мен писват, но е факт, че съм с този мъж от малка (18г), няма да си казвам точната възраст, защото съм дама, но ще кажа, че съм към 30-те. Доста време значи сме заедно, той е първият ми мъж (надявам се и последният) и може би затова не ми харесва мисълта за тройка с друг мъж.... И да, намирам женското тяло за естетично, както и намирам тялото на мъжа ми за такова. Харесва ми да си правим тройка с друга жена, за съжаление само веднъж за сега сме намерили възможност, другата седмица ще е вторят път. По мое желание отново. Той е достатачно голям кавалер, за да не иска такива неща от мен.

И да, аз съм все още любима на мъжа си - и с деиствия, и с външен вид. Може да ти е странно, но има жени, който просто изпитват удоволствие да създават удоволствие на мъжете си и да получават такова. За останалите се съмнявам, че все още са любими на мъжете си.

195.   Ех, че умници, брех!

А кое животно:
1. Има сексуален нагон ПОСТОЯННО, а не само веднъж годишно?
Прави секс не САМО за репродукция, а и за УДОВОЛСТВИЕ!??
2. Кое СОЦИАЛНО животно не живее ЦЯЛ ЖИВОТ в структура подобна на човешкото семейство!???

Не се излагайте като сравнявате човека със животните толкова ЕЛЕМЕНТАРНО!!!

При мравките семейството е кралица майка и работници. Те са ВИНАГИ ЗАЕДНО!
При слоновете семейството е група женски и малките. Те са ВИНАГИ ЗАЕДНО! Мъжките са самци и идват ВЕДНЪЖ годишно за оплождане. А при лъвовете, а при.... хората...

196.   Изневярата е лошо нещо, но да се лишаваш от разнообразие е още по-лошо! Затова не си подтискайте чувствата, но не си и изневерявайте, признайте си взаимно правото на разнообразие и се забавлявайте заедно, правете групов секс, наслаждавайте се на живота, не бъдете егоисти с разни тъпи изказвания, като :не мога да гледам как се чука с друг /друга/ пред очите ми! Не следвайте морални норми, които са против личните ви интереси и желания, освободете се от стереотипите си!

197.   Подкрепям на 100% и поздравявам автора. Природата на човека е полигамна. Да не говорим, че само една на пет жени пуска анален секс, пък и да не я намериш, не е никак сигурно че ще можете да имате връзка. Обикновено жените, които се чукат така, както на мен ми харесва не са жени на един мъж и са сериозно заети с някой с повече възможности от мен. Досега съм бил верен само на три жени - резултатът беше, че първите две се изчукаха с мой приятел, третата ме заряза заради някакъв пундьо. Всички жени са курви! До една. Коя повече, коя по малко, но всички са курви - в смисъл, че могат да ти прецакат интересите и да се наебат с друг. И за разлика от мъжете, повече се увличат с романтики, чувства и т. н. с любовниците си. Така че, кръшкай и без това вероятно ще ти изкръшкат на тебе. Има и нещо друго - принципно единият партньор винаги кръшка - като при партиите - верен електорат, невярна паритя. И обратното - вярна партия, неверен електорат. Така е.

198.   Към автора, за да съм честна и надявам се все пак да не съдите по това :) аз съм момиче на 19 години изживяло и изпитало и изстрадало много неща със не леко детство... Така 1во не разделяй половете, човешката природа е изначално единосъщна и дуалистична, няма добро и зло няма мъжко и женско само по себе си... Ти избираш кой качества ще надделеят положителни или отрицателни, ние се оформяме и контролираме, като разумни същества и дори и да не ни се иска винаги има баланс, ако ти се отдал на мъжкият нагон и жовтинския инстинкт се ще има нещо положително от женската природа в теб, пак добре, че не си се отдал на отрицателните страни на женската природа които са още по-пагубни, хах, именно защото женската природа е по-еволюирала е по-завършена и потенциала и е по-нисък при евентуално пропадане... по-трудно се освобождава от предразсъдъците си. Но както и да е тва е дълга тема просто не разделяйте нещата ;) 2ро Съжалявам, че ще прозвуча грубо но наистина това си е до интелект, ако си достатъчно емоционално и духовно интелигентен, няма да се оставиш на някакви си пориви и импулси... разумът ще те води себеконтрола, ще те спасява от мимолетни сексуални смешения, който некотролируемо само ти хабят излишно жизнената енергия и дори сексуалния потенциал... ти трябва да се отдадеш на една жена да я обичаш да се преоткривате взаимно... и да черпите енергия взаимно, един секс по любов е ценен енергиен потенциал канал, не можеш да си представиш каква сила черпиш от жена която те обича... а тези курви с които си чешиш патката, те изсмукват и не след дълго ще те отвратят! :) Това е моето мнение разбира се не ти го налагам, ноо се замисли... и поне ако не ти стиска да пораснеш все още и да се отдадеш на нещо истинско не заблуждавай момичето скъсай с него, щом не те удовлетворява тази връзка. :) Благодаря за вниманието с най-топли и добри намерения се обръщам към теб надявам се да помогна...

199.   От един дол дренки сме мъжете и жените. Колкото на вас ви се чука чуждо толкова и на нас жените. Еднакви сме. Само дето на нас кефа ни е поголям. Вие се морите над нас а ние се кефим. Ако несме еднакви в мераците, кого щяхте да чукате вие мъже, щяхте да се чукате помеждуси. Лошо няма но с жена си е друго. Имаме повече дупки а някои от нас желаят да са пълни всичките))))

200.   лоша работа... да имаш 5-годишна приятелка

201.   Това с "природните" доводи винаги ме е разсмивало и не е вярно, че 99, 99 % от животните са полигамни, а и това няма отношение към нашия вид. Да не говорим, че като е за удобствата на цивилизацията се пишем хора, а като като искаме да кривнем, се пишем животни. Малко така лицемерно идва.
Сега, мъжкото съсловие доста често се опитва да пробутва тая идея, но то няма как да се получи като всеобщо правило, защото:
1. Човешкият вид е най-успешен на планетата и е предимно моногамен, тоест това е успешна стратегия.
2. Ние, жените можем да имаме в пъти по-малко деца и бременността е опасна за нас, поради което селектираме най-добрия партньор и изискваме с него се грижим за общото ни потомство, или казано иначе, ако искаш децата ти да имат по-голям шанс за оцеляване, трябва да си моногамен.
3. Нашата успешна стратегия за оцеляване е интелектът и ученето, а това изисква много години, в които човешкото дете не може да се грижи само за себе си, за разлика от други животински видове, при които водещи са вродените инстинкти, но пък се залага на количество, което е невъзможно при човека.
Дет се вика, "хем нали... хем и душата в Рая".

202.   Само и аз да спомена животните, нали и ние сме били животни... Вълците са цял живот с един партньор, и гълъбите също. Интересно кое ли общество им е наложило норми???
И ужасно много ми се иска да гръмна съседката. Ама наистина много, Би ме ощастливило. Според автора дали да го направя? Обществото ли казва, че е нередно? Но пък би ме направила много щастлива, защо да си отказвам.
Замисли се малко.

203.   Ти си поредният малоумен пикльо ...

205.   Аз от година и половина имам връзка, моята приятелка гарантирано не ми е изневерявала, аз също, докато я чувствам, че е честна и открита няма да правя никакви такива неща, а и тя се оказа достойно момиче, така че съществува, ако пък някъде някоя ме прилъже, защото имаше такива, все нещо се измъквам, може да е смешно за приятелите ми как съм казвал, имам си приятелка и не искам и не мога, но се е случвало с 2 до сега, едната беше доста настоятелна доскоро и по фейсбук, нямма интерес

151-198 от 198