Споделена история от Секс и интимност

Моногамията е една лъжа
Живял съм доста време с мисълта, че моногамията е правилно нещо. Имах си 5 годишна приятелка и някак си успявах първите години да се лъжа, че не искам секс други мацки. С времето си го признах и започнах да разсъждавам защо ми се иска нещо, което обществото има за морално грешно - да си имаш гадже и да правиш секс с други.
Или аз греша или обществото.

Моят довод е следния. Любовта си е любов, ебането си е ебане. Ако имам мацка, това не означава, че спирам да харесвам други мацки. А щом ги харесвам значи ги и искам, нали. А ако и те ме искат, защо да не го направим? Защото обществото казва не? Защото е втълпило на хората, че изневярата е лоша? Еми, аз не мисля, че има такова нещо като изневяра! Има единствено ако аз изневеря на себе си - не си дам нещо което искам. Ако искам да чукам някоя мадама, отивам чукаме се и толкоз. По какъв начин това вреди на моята приятелка? труден въпрос нали, обаче отговора е - никакъв.

С нищо не вредя на моята приятелка, ако правя секс с друга(разбира се, стига да не докарам някаква болест в къщата, или чукането с друга ме измори и не мога да чукам моята си мацка). Ние сме си животни, хората, имаме животински нужди, които се състоят в това да ядем и да правим секс (накратко). Ако правиш секс, това ще те зарадва, защо да не го правиш? Защото някой е решил, че един мъж е за една жена? хмм ..

Природата казва друго яче - над 93% от животните са полигамни. Дори тези, които живеят по двойки са полигамнни - имат общо гнездо, но правят секс и с други (това е и при женски и мъжки екземпляри). Та при това положение каква е вероятността ние да сме от останалите 7% ?

Може би трябва да проверим дали маймуните са полигамни (като най-близкия ни роднина). Но за по-точно трябва да проверим дали прадедите ни са били полигамни (австралопитеци, неандерталци ..).
Но дори и да не са - пак остава желанието да чукаме други мацки! Ако имаш желание да хапнеш вафличка - какво правиш? Съобразяваш се с тортичката вкъщи ли? Искаш вафличка, тя иска да бъде изядена .. това ще те зарадва, ще зарадва и нея, защо да не я изпапкаш?

Ок, имаме някакви морали и задръжки - но това не означава, че са правилни. Не означава, че като ги спазваш ще си по-доволен, по-радостен, по-щастлив. Щастлив си ако взимаш това което искаш, вместо да си мислиш 'това е грешно'. Грешното е, че се лишаваме от нещо, което искаме, ще ни направи щастливи и няма да навреди на никого!

За подбив ще взема вегетарианците - пълна глупост е да не ядеш месо - повечето не ядат месо не защото не им е вкусно, а защото така са решили. Обаче месото им е вкусно, тялото им има нужда от протеините на месото, пък и природата ни е дала кучешките зъби, за да разкъсваме месото!! Ние сме предвидени да ядем месо! Да се лишаваме по някакви причини, от рода на 'не одобрявам убиването на кравите' е кретения(според мен).

Та в този ред на мисли, ние сме предвидени и да чукаме много мацки! Точно заради това го искаме и ни харесва. Животинско е да, но защо да се лишаваме?

Изневяра е по-скоро да влизам в по-интимен ментален контакт с друга мацка, защото сме ментално общество, нали? Имам предвид, хора с акъли, с разуми, с думички и комуникация ...

Мога да разтягам още, но ми се струва адски дълго вече, поздрави на всички които стигнаха дотук, с удоволствие бих прочел отзивите ви.
М 24г

Коментари

51-100 от 198

51.   Номер 49 това ли правят истинските мъже? Дано не срещна такъв ИСТИНСКИ мъж :) Аз имах различна представа, но не ми се влиза в подробности, нито пък ми се спори с теб, ама доста смешно ми стана като видях какво си написал.
Ж 18

52.   От А: - Н49, вече казах, кефи ме как разсъждаваш!

53.   Ще ги го обясня възможно най-просто, постъпките ти се ръководят от един триумвират известен, като Аз, Свръх Аз и То.

То - товае твоят стремеж към удоволствие, удоволствие на всяка цена, дори асоциялно и деструктивно.

Свръх Аз - моралните норми, законите, авторитетите, изобщо цялата система, която се грижи да не се самоунищожиш

Аз - съдникът, балансьорът между хаоса и пълната прагматична скука.

Как действа? Много просто, ще ти дам два примера. Да речем, че изпиташ силно и непреодолимо желание да пръснеш нечия кратуна.

То-то крещи:Искаме го, защото ни е в кръвта!
Няма значение защо го искаме!
Искаме го! И ако си го даваме ще сме по-добре. Няма смисъл да се борим срещу нещо, което сме!

Свръх Азът повелява: не може, незаконно и неморално е. Ще отидеш в затвора, ще бъдеш отритнат от обществото.

Азът има три избора:

1. Слуша Тото, убива някой нещастник.
Следствие - отиваш в пандиза

2. Слуша Свръх Аза - не убива никого, остава стаен гняв, който може да избухне непредвидено

3. Играе компютърна игра и изразходва негативната енергия

Пример 2: Искаш да шибаш на чуждо

Тото: Искаме го, защото ни е в кръвта!
Няма значение защо го искаме!
Искаме го! И ако си го даваме ще сме по-добре. Няма смисъл да се борим срещу нещо, което сме!

Свръх Азът: Не, ще нараниш приятелката си и тя ще те остави

Ти избираш, отново три пътя:

1. Слушаш Тото, гаджето ти ти бие шута. (освен ако не става дума за някоя изтривалка, не... нали?)

2. Слушаш Свръх Аза, у теб остава силно чувство за неудовлетворение, това рефлектира върху всички аспекти на живота ти.

3. Говориш с жената, тя ти осигурява сексуално разнообразие. В понеделник е мед. сестра, в сряда камериерка, в петък Червената Шапчица, а в събота Палечка. Хем се създава илюзията, че всеки ден си с различна, хем все още имаш гадже.

Вдена ли? Не? Не се учудвам, да е хуй, ще ти го начукам, ама то акъл, как да ти го набия в кухата кратуна?

Дядо Торбалан

54.   Брей! Доста малка приятелка си имаш...5-годишна :Д

55.   Hомер 54 Цепи мрака!

56.   Аз съм Номер 45.

Виждам пак някой се опитва да налага шаблон за това какво е ИСТИНСКИ МЪЖ.

Нека да ти кажа аз какво е истински мъж.

ИСТИНСКИ-ят МЪЖ не може да си позволи да нарани една жена, която твърди, че обича. Нито физически, нито емоционално, нито никак. Още по-малко пък заради някакви животински страсти като това, да иска секс с всяка жена, която му се мерне пред очите.

И ИСТИНСКИ-ят МЪЖ пак може да си пие с кеф уиски-то и да си печели парите, без да се налага да се държи като сексуален маниак.

И нещо за Автора:

Твърдиш, че не искаш да налагаш мнението си, приемаш нещата. Ами ти с всичките си писаници тук, точно това целиш. Обвиняваш обществото, че било такова и такова, едва ли не трябвало да учим и децата от малки колко е хубаво да водиш безразборен сексуален живот, основан единствено на животински страсти, а не на някакви чувства.

57.   Автора:
мили дядо Торбалан!
Вденах! И даже съм напълно съгласен с почти всичко, което казваш!
Ти каза: "..цялата система, която се грижи да не се самоунищожиш .." . Аз казвам - не цялата система се грижи за това да не се самоунищожим! Не цялата!
Ти каза: 1. ".. гаджето ти ти бие шута ..". Аз казвам - не и ако тя разсъждава като мен!

Иначе с почти всичко, което казваш съм сългасен - но ти не ми доказваш/показваш, че изневярата е изначално лошо нещо, а единствено казваш, че всяко действие си има последствия. И тъй като ние вече имаме изградени норми, а не ги дялкаме в момента в този форум, казваш, че ако не играем по съществуващите правила - ще има наказания! И съм напълно съгласен! Но моята идея е - ами ако не бяха такива правилата?! И лично аз мисля, че не са ни "перфектни" правилата/нормите.
поздрави

58.   За съжаление на автора на темата, като жена ме привлича мъжът под номер 45. С такъв се прави любов и оргазмът идва много бързо. С такъв като тебе съм сигурна, че никога и до физически, и до емоционален контакт няма да стигна. Така че не мисли, че всичко, което ти се дочука, ще е съгласно. Един път, втори път и на третия ще ти падне гардът.
Удоволствието от секса не е равносилно на едно обикновено чукане. За тебе-да. За другите не е така. Пък ти си пиши тука на воля и се самонавивай.

59.   Aз изневерявам. Рядко, продължително с години. С един и същи партньор на един и същи партньор. И не го приемам като нещо нередно- напротив .- то ми дава сила да търпя собствения си партньор в къщи и същевременно да бъда такава каквато искам с другия. Изневярата е полезно нещо, само дето думата и е много глупава. Това е спасение от нас, това е стимул и пречистване, това е усещана че си жив.

Жена, 35

60.   Безбройните коментари само показват колко много хора се интересуват от темата. Изчетох всичките с интерес, макар, че някои не си струваше да чета -не носят информация. За пояснение, ще кажа, че не съм авторът, но го подкрепих в предишен пост. След като се запознах с останалите мнения, в главата ми се роди още една "безумна" мисъл, в противовес на "вЛЮБОВНИТЕ" сексуални взаимоотношения. Тъй като според обидчивите моралисти, сексът е само придатък към някакви "възвишени" отношения, а не висше природно удоволствие, то от това следва, че първичното е любовта -така ли е? А на какво се базира любовта? На личен чар, на способности и социално поведение, на външна красота, на толерантност, на целеустременост, на последователност и вярност, на... макар и хаотично, изброиох само малка част от положителните качества, които се оценяват за да се стигне до "сляпата любов".

Но дори ако имаше начин да се изброят всички тези качества, има ли кой да ми посочи поне едно от тях, което да е типично женско, или типично мъжко? Има ли причина да се делим на мъже и жени, за да се влюбваме помежду си? Накъде бия ли? Ами въпреки всичко изброено, все пак сексът е най важното условие, заради което възниква оценката на всичко останало. Иначе нямаше да си говорим за мъже и жени, а за приятели. А полът щеше да е бреме, което като апендикс да атрофира през вековете. Теориите за предопределеност са за оправдание на хомота, който обществото налага по ред причини.

Всъщност всички се раждаме с еднакви (макар и не 100%) шансове за изпълнение на природните си полови функции към всички (е, отново не на 100%) индивиди от другия пол. Т. нар. предопределеност се изразява само в социално икономическия статут на индивидите. Но Историята показва, че тази предопределеност е нарушавана най сериозно именно от блюстителите й, в лицето на висшите политически лидери във всички епохи. А това би трябвало да ни внесе яснота по въпроса на подчинението... И да ни подскаже, че всички, представящи се тук като морално възвишени, са всъщност управляеми, доброволно подчинени марионетки, криещи неспособността да отстояват желанията си зад измислените от други хора морално етични норми, които дори създателите им не уважават.

Разсъжденията относно интелигентността на полигамно /полиандрично/ проявяващите се мъже /жени/, са напълно безпочвени. Иначе ще трябва да ми бъде обяснено достатъчно убедително Иван Вазов интелигентен ли е. А така, както миньорът разпуска със секс, така и поетът го прави. Не го правят само "влюбените гугутки заспалови".

61.   Ако разгледаме човешкото същество като хомогенна сплав от тяло (животно) и съзнание (душа), то можем да кажем следното: Тялото (животното) е много близко като инстинкти и генетика до това на своите предци - то е полигамно, всеядно, смърно е и има пол.

Съзнанието (душата) пък е безполова, не яде, безсъртна е, и на практика е ... безгамна (всяка следва свой индивидуален път на еволюция).

Така че всеки, според степента си на духовно развитие, може да определи или избере дали да бъде полигамен, моногамен или безгамен, дали да бъде месояден, всеяден, вегетарианец, веган, слънцеядец и т.н.

Така че всички, на практика, сте прави. Не отчитате единствено степента на духовно развитие на разглеждания човек, и това поражда всички подобни (безсмислени) спорове.

62.   О, не... На къде отива тоя свяят.. ?!?! Само от факта, че си християнин (ако си такъв де) трябва да се засрамиш от глупавите си изводи.. бил животно..хехе ..ами че като си животно бягай в гората, или в някоя зоологическа градина, пък там се чифтосфай наред с която дойде.. Нямам думи, лелее на какъв хал я докарахме в днешното общество. Щял да чука много мацки.. ами като искаш развявай си оная работа наляво надясно..то заради такива като теб сме на това ниво.

Но все пак всеки си има мнение, само дано това мнение не те доведе до някоя болест, или да ти припкат след време 2-3 дребни човечета от "чуждите мацки". Надявам се, че не съм те засегнала с думите си,но адски ме отврати твоята философия. Опазил ме Бог от екземпляри като теб..

63.   Hа фона на коментара на номер 54 всичко останало бледнее ;) и без това автора е толкова....себичен, че дори не си струва да се обръща внимание на ''проблема му'' !!!

64.   Bъпрос на култура. има африкански племена,в които сексасе толелира изключително и от ранна детска възраст децата се поущрява да докосват телата си, да туркат половите си органи в дървета, да задоволяват нагона си и разбира се тези племена са моногамни.

Планетата е пренаселена. ами разбира се, създаваме една социална система, в която безразборния секс е неморален, извън нормата е и така регулираме популацията.

65.   Не си прав, ще го разбереш след време...
До 59 думата изневяра е много точна.
М

66.   Номер 59 Щом изневеряваш, за да търпиш партньора си вкъщи да го Търпиш, защо си с него и не останеш при любовника си. Точно това не разбирам аз - щом изневерявате, защо сте с човека, за пред хората ли. Аз лично не мога да си легна с мъж без да изпитвам чувства към него. Още не съм дорасла ли и не съм видяла достатъчно не знам. Моите ли разбирания са странни може и така да е.

67.   №66->"Още не съм дорасла ли и не съм видяла достатъчно не знам" Отговорът е "DA"! Семейството не се създава за пред хората. То е грижа и отговорност, от която никой няма право да избяга. Не ми се цитират велики личности, защото виждам нивото ти. Изневярата не е предназначена да руши семейства. С нея се запълва празнота, която не може да се запълни от призвания за това партньор. Мога да го докажа и с примери от статистиката, - никой не се разкрива и не се разгръща напълно, на 100% в семейството си. Там има и икономически интереси и политика на родови интереси и много други фактори, които го пораждат, но е валидно за поне 99% от семействата. Отговорностите са неотменими, но ежедневието донатоварва отношенията, а това се отразява най вече върху чувствените взаимоотношения и пряко върху секса.

Един любовник навън ще е много по освободен да те разтопи от внимание и нежност, отколкото благоверния ти, загрижен за слабото предствяне на дъщеря ти в училище, за порастналата цена на тока и т. н. Опитай, и после пак пиши.

№59 просто е порастнала навреме, а много изобщо си живеят заблудени. Но и на тях може да им се завижда :"блажени са нищите духом... защото"

Искаше ми се да видя отговор на №60. Смята ли някй, че Вазов е ниско културен? Ами Разпутин, или царица Александра? Дали смята някой, че разгулните римски императори и техните съпруги са нискоинтелигентни и некултурни? Не, просто някои хора се чувстват спокойни, когато са в ярем. И се подчиняват на догми. Други са свободни духом и сами творят съдбата си. Прецаканите винаги реагират остро, но "s'est la vie !", както казва един известен французин.

68.   В годините на праисторическото човешко стадо полигамията е била норма. Живота по това време обаче е бил доста труден и опасен. Зависел е изцяло от умениеята на най-силните мъже в племето. Трябва да отбележим, че човешките групи по онова време съвсем не са били многобройни. Следователно и силните мъже във всяко племе също са били единици. По силата на човешките желания често се е случвало тези мъже да харесат една и съща жена/жени (обикновено най-хубавата/хубавите в племето), а по силата на полигамията тази жена/жени са откликвали на всеки от тях. Като прибавим естествено заложеното съперничество в мъжете стигаме до ескалация на напрежението, която често завършвала с двубои. Резултатите от тях били най-общо следните:
1. Двамата са осакатени или мъртви.
2. Един мъртъв и един осакатен.

Във всички случаи оцеляването на племето е застрашено. Изводът се е наложил от самосебе си - моногамия - да, полигамия - не (табу).
Днес основната причина за налагането на моногамията и превръщането на полигамията в табу не съществува. Или поне не съществува със същата сила за всички хора. Съвсем нормално е погледите на някои от тях да се обърнат към полигамията.

Следователно и автора и № 60 имат своите основания за начина по който мислят. Естествено и противниците им имат не по-лоши аргументи. И понеже мненията са напълно противоположни и непримирими се налага извода, че единственото решение е ТОЛЕРАНТНОСТТА. За това говори и wanderer някъде в средата на коментарите. И накрая ще добавя само това. Няма никакво значение дали сме привърженици на едното или другото. Факт е, че и двете форми на отношения съществуват. За действителността е без значение дали я приемате или отричате. Тя СЪЩЕСТВУВА и не се интересува от нас.

69.   Аз наистина съм съгласна с теб!!!Имам сериозен приятел от много време и бях само с него, никога не му бях изневерявяла и мислех че няма да го направя. Но един ден страшно много исках да съм с един мъж и го направих с него. Много се уплаших , че изневерих на приятеля ми, но ми беше много готино с другия и от тогава се виждам и с него тайно, без моя приятел да знае. Дано никога да не разбере.А зтго обичам, но много ми е хубаво с другия той е страхотен в секса. Но никой не знае за това ако разбеерат ще кажат, яе съм курва, но аз не съм такава. Какво толкова като ми харесва защо да не го правя!Не знам кой какво ще каже, нои едно време е било друго сега вече не е така и по-хубаво!Аз обичам моя приятел много, но му изневерих и какво от това пак си го обичам и не мисля че съм направила нещо лошо!

70.   Номер 45 съм, отново:

Първо, пише се "c`est la vie".

Второ, "La vie" е такъв, какъвто си го направиш. Сама си си избрала такъв партньор, който се налага да го търпиш, а не да ти е приятно да живееш с него. И недей ни обяснява какъв е животът, на базата на лично твоя погрешен избор.

Трето, изневярата е лъжа. А няма как да убедите когото и да било, че лъжата е нещо хубаво. Няма такъв филм.

Четвърто, Вазов е бил велик в една област (всички знаем коя), но това не значи, че във всяка сфера на живота е бил на същото ниво на развитие и вие трябва да му подражавате. То и Марадона беше велик футболист, ама като човек въобще не е на това ниво, напротив, много далеч е от него. Тъй, че хич и не манипулирай с подобни примери, адски са неточни.

71.   Не ви разбирам !
има два лагера "изневеряващи" и "предани" - и хайде едните да убедят другите, в противната теза!
Мили хора, не можем да променим ничий мироглед.
Изневерява ви се, това ви помага да скрепите връзката си, зарежда ви емоционално - правете го!
Не ви се изневерява, търсите или сте намерили идеалната половинка, примате изневярата за лъжа и не бихте го стрили никога - ами не го правете!
тук дори няма диалог, всеки се изказва на базата на собствен опит и преживявания без да вложи грам мисъл.. а мнетата Винаги има две страни!

72.   За 67:Като ви чета коментарите и се сещам... Като се разпаднало северното царство,Хан Крум повикал негови представители при себе си и ги попитал,защо държавата им се погубила. Отговорът бил,че царяла корупция,пиянство и поквара... Така Хан Крум създал първите закони на България... Това е една от причините и за това,Римската империя да пропадне. Разпутин е бил предател ако не се лъжа,а кралица Александра не ми говори нищо... За сметка на това ми говори Кралица Елизабет Велика,но тя никога не се е женила... извод не е и изневерявала. Правете секс колкото си искате и с колкото си искате,но когато човек си вземе приятелка,инстинктивно и обещава,че ще си верен. Правете си секс на воля,но не се обвързвайте,това е...

Мила

73.   Към номер 6 смятам че си доста ограничена и не знаеш нищо за живота.Патриархалността ти не променя факта че живееш в 21 век и ако не приемаш живота такъв какъвто е, той ще те стъпче.А за яденето на месо смятам че авотора е на 100% прав и всички вегетарянци са ГЛУПАЦИ.Какво ме интересува дали обичате или не месо?!? Ще ядете и това е.

74.   45 съм:

71, съгласен съм с теб. Аз нямам нищо против автора и другите, нека се съвокупляват с когото им падне, тяхна работа.

Причината аз лично да пропиша тук, е, че авторът и сие, не се задоволяват само с излагане на своите възгледи, ами и имат наглостта да хвърлят директни обвинения към нас, останалите - били сме едва ли не зомбита, "програмирани" от лицемерното общество, някакви ограничени същества, които отказвали да приемат себе си като животни и да живеят за някакви животински нужди, да се сношават с максимален брой други "животни".....

Нямам нищо против всеки да прави каквото си иска, ама не и да обяснява как другите, които имаме съвсем други ценности, сме някакви зомбита, ограничени, сдухани, лицемерни.....

Авторът например пише:

"Ние сме си животни, хората, имаме животински нужди"

Съжалявам, който смята себе си за животно, да си се смята. Ама не и да тегли чертата на всички. Аз лично не съм животно, не живея заради някакви животински нужди.

И момичето, на 19 ли, 20 ли беше (някъде по-нагоре беше), се пита вече дали не е "дорасло" още, щом иска съвсем други отношения, основани не на основата на някакви чисто животински нужди. Майко мила..... ми как няма да се пита, след като някаква объркана лелка тук й обяснява какъв бил живота.
Това, че нейният живот си го е направила такъв, не значи, че като цяло животът е такъв.

Е това ме подразни. Не, че някой иска да живее живота си по свой си начин и счита себе си за животно, а това, че слага всички под знаменателя.....

75.   Когато бях на годините на автора също чуках на воля, но нямах приятелка и с дамите уточнявах, че става въпрос само за секс, за да няма после чувства и наранени - вид договор.

После се ожених, но се бях наживял и за изневяра поне досега не ми е минавало през ум - пак вид договор. Досмеша ме от поста на 69 - ами нищо лошо не си направила, защо тогава се криеш от приятеля си и гледаш да не разбере? В този смисъл не оправдавам изневеряващите - щом смятате, че нищо лошо не правите, защо се криете?

Ами разберете се с половинките си да станете модерно семейство и всеки да се шиба където си иска, а вечер ще си гукате вкъщи и ще си обсъждате подвизите. Не става, нали?

76.   75,евала,точно това казвам и аз :)
Мила

77.   Здравей, аз съм от 69 защо да не се крия? Ако му кажа ще го нараня и знам , че той не заслужава това!!! Има ми доверие и не искам да страда заради мен! но това че имам друг ме зарежда с положителна енергия чувствам се страхотно с него, постоянно ми казва че съм супер, че няма друга като мен, кара ме да се чувствам страхотно! Защо да не съм с него, виждаме се много рядко и той е много добър! За разлика от приятеля ми - той не ме оценява , понякога ме обижда и с него нямам самочувствие! Как да не го правя като другия ме оценява много повече и се държи много добре с мен!!! Знам че не ме обича, но ми е хубаво с него!!! Една жена отива при друг когато в къщи няма топлина и нежност, тогава тя ги търси другаде! Това много мъже не го разбират. Няма какво повече да обяснявам, сложно е!

78.   Номер 67 Знаеш ли като тръгна да се омъжвам мисля да си избера съпруг, който да ценя, уважавам, за мен има значение да се чувствам обичана и да обичам. И не бих се вързала с човек, който да ТЪРПЯ, не ми е посилно. Защо подяволите щом се налага да търпите половинките си просто не ги напуснете и не търсите щастието другаде. Чукайте се на воля (без извинение) щом това желаете няма нищо лошо. Ама не обеснявайте как един любовник ще ни разтоварва от ежедневните проблеми. Ами децата къде ги слагаме тука или става въпрос само за сериозни връзки. Разбирам, че всеки си има мнение и уважавам мнението на другите. Радвам се, че съм моногамна. Всеки си знае нещата. Не искам да пиша повече.

79.   До 71. Твърде егоистично. Като му се изневерява на някого, после да не се сърди, че другият е рабрал и вече не иска да са заедно. Изневярата скрепявала брака:)))Пълни глупости. Ако има нещо положително е, че или удря с чук някого по главата, или си заминава като блуждаещ сперматозоид.

80.   Към 75 - ти абсолютно всичко ли казваш на жена си?Много ме съмнява.Това е нещо лично и дори да се случи според мен е по добре да си го запазиш за себе си.Веднага ще кажеш ами ако научи от други по зле става.Ами пък ако не научи никога

81.   Oбъркахме боя с демокрацията, ми се струва.
ако ще изневерявам, на някого и няма да ми дава всичко необходимо, няма да съм с него и компромиси в това отношение не са позволени - правим нещастни и себе си и партньора си..

74, тук се съгласявам. Щом "примера" на разкрепостените може да разколебае някое младо момче или момиче и да ги накара да се замислят, дали пък те не са сбъркани и дали не е сбъркана концепцията за моногамията - да трябва да се дискутира.. нали в спора се раждала истината? :)

Oбаче случи ли се изневярата, няма много варианти: или казваш за нея или не, или продължавате отношенията си или не. Ако имам намерение да запазя брака си, определено ще замълча! Висша проява на егоизъм е да "споделиш" за изневяра и да си честен с половинката си точно в един такъв момент. Не си бил/а честене предишната нощ, защо сега?

Успокояваме съвеста си " аз бях честен/а, сега решението е в ръцете на половинката ми. ако той/ тя може да преглътне тази ми лъжа - продължаваме " - това е егоистично,79 ! не виждам нищо редно и правилно в това да нараниш човекът, когото обичаш, било то с "честност".
71, Ж

82.   До 80. 75 съм - да казавам и всичко, просто нямам какво да крия. При мен всичко е въпрос на принципи: оженил съм се - спазвам условията на брака, ако не ми отърва - ще кажа и ще намерим разумно решение, ако трябва и разумна раздяла, но без махленски циркове. Така съм възпитан и май благодарение на тези качества ме ценят много хора, а и без работа не съм оставал - нито тук, нито в чужбина. Има и хора без принципи, но те не ми пречат, затова не ги упреквам, всеки да живее, както намери за добре.

83.   81, и като замълчиш какво??!

Лъжеш партньора си, но не се брои един вид, ако успееш да го скриеш. Успял/а си да бъдеш честен/а, до момента в който не разбере?! (защото в поне 2/3 от случаите истината излиза наяве, по един или друг начин). И старателно полагаш грижи, лъжеш, мажеш, само и само да не разбере, да останеш честен/а към нея/него според твоите разбирания?!?!?!

Много е гнусно това.

Твоят принцип е, че лъжата не е лъжа, докато не бъде разкрита. Много жалко, наистина....

84.   Имам 10г връзка-и ако разбера че приятелят ми СЕ ЧУКА зад гърба ми-ще изпотроша физиономията на въпросната жена.мога да говоря от гледна точка на жените и по мои наблюдния изневеряват жени,ЧИИТО ПАРТНЬОРИ СА ПЪЛНИ ШМАТКИ,имам такива познати и пряителки-и те като автора могат да ти изтъкнат 100000 тези защо го правят...и НАКРАЯ-ТЕ НЕ НАПУСКАТ ВЪПРОСНИЯ ПАРТНЬОР-НО НЕ ЗАЩОТО ГО ОБИЧАТ,А ЗАЩОТО ТОЗИ НАЧИН НА ЖИВОТ ИМ Е УДОБЕН-ДА СЕ ПОДИГРАВАТ С ДАДЕНИЯ ЧОВЕК И ДА ПРАВЯТ КАКВОТО СИ ИСКАТ------ЗАЩОТО РЯДКО ЩЕ НАМЕРЯТ ПОДОБИ ШМАТКИ,КОИТО ДА ВЪРТЯТ!
КРАТКО И ЯСНО-ТОВА Е-НО КОЛЕЛОТО СЕ ВЪРТИ...А И НЕКА АВТОРЪТ НЕ ЗАБРАВЯ ЧЕ ИМЕННО И НИЕ КАТО ЖИВОТНИТЕ НЕ ОБИЧАМЕ ДА ДЕЛИМ ПОЛОВИНКАТА СИ С НИКОГО. :)...

И НЕКА НЕ БЪДЕМ ЧАК ТОЛКОВА ЛИЦЕМЕРНИ КАТО НОМЕР 69,КОЯТО КАЗВА ЧЕ ОБИЧА ПРИЯТЕЛЯ СИ-ТАКИВА КАТО НЕЯ ОБИЧАТ ВСЕКИ-И НЕКА НЕ ЗАБРАВЯ ЧЕ УТРЕ И НА НЕЯ ЩЕ СЕ СЛУЧИ..ТЯ Е ТИПИЧНИЯТ ПРИМЕР ЗА БОКЛУК-1 ДОЛНА К....А,И ТЕ ВСИЧКИТЕ МИСЛЯТ КАТО НЕЯ.ТАКИВА КАТО НЕЯ СА ДОБРЕ ДОШЛИ ЗА ВСЕКИ...ТА ТАКИВА КАТО НЕЯ НИКОГА НЯМА ДА БЪДАТ РАЗЛИЧНИ.НО ТО СИ Е ЗА ТЯХНА СМЕТКА-МЪЖЕТЕ МОГАТДА БЪДАТ МН СЛАДКОДУМНИ-НО КРАЙНИЯТ РЕЗУЛТАТ Е 1-ЯСЕН ЗА ВСИЧКИ!
лесно е да си такъв боклук,а да си порядъчна жена ВИНАГИ Е ПО-ТРУДНИЧКО!

85.   83, не !
никога не бих изневерила, бих се намразила ! обаче няма невъзможни ситуации и както съм много принципна и стриктна в отношенията си с любимия, така може да последва една съвсем нелогична изневяра.

И ти ми казваш ако изневеря - нека поне съм честна? Не.. веднъж съм излъгала, наранила съм, постъпила съм гнусно със самия акт на изневяра, след което решавам да съм честна ? каква добра душа..

Ако ще съм честна, ще е от самото начало и няма да допусна изневяра. Ако пък се случи да изневеря, ще намеря друг начин да се разделя с партньора си, но последното нещо, което бих направила, е да го нараня с "честноста си"..

Може да се случи да изневерш на човек, когото обичаш, но няма никакъв начин да се изповяд след това пред същия този човек, ако наистина г обичаш. няма по-болезнено нещо и няма по-егоистична постъпка.

86.   Оф, старнни хора има на тоя Свят.В буквалния смисъл лъжа е да кажеш нещо, което не е вярно.Да пропуснеш да кажеш истината не е лъжа, а по скоро не откровенност или както искате го наречете.Жалко било!?! Абе вие не предпочитате ли да не знаете някой неща.

Пример : харесва ти някоя храна много, после се запознаваш с някой от производството и, и като ти каже как се прави ти се повръща.ОК няма да я ядеш ще ядеш от другите, които не те кефят толкова но все пак не знаеш как се правят.Ако знаеше то трябва да умреш от глад защото всичко е така от БГ пазара.Схващате ли логиката?Важен е крайния резултат - да ти е вкусно и приятно и да се чувстваш доволен.Иначе цял живот стой си сам и си сигурен че никой никога няма да ти изневери.Не става нали.

Аз лично бих преглътнал единична изневяра дори да разбера от друго място( не от нея ), ако ме увери че се се случило еднократно под влияние на обстоятелства и няма да се повтори.За това че приятелката ми правила веднъж секс някаде си не бих позволил да я загубя ако я обичам.

Друго е положението ако разбера че си има тайна връзка ( тогава играе и емоционалната роля )не само секса.Тогава тя значи е с него, а аз съм между другото - за параван или просто не може да ме остави заради времето заедно.Ето това е обидно и наистина наскарбяващо.

Някой ще кажат - ми те жените не правят никога секс без емоционална връзка, дори еднократно!!!Не съм съгласен изобщо.Правят и още как.Особенно на морето това е ежедневие.И какво - един летен флирт толкова много да ме нарани, че да зарежа човека който обичам, моя живот за какво - ?!? - да бада после сам и да се чудя кога ли ще срещна човек в който да се влюбя толкова силно.Така виждам аз нещата.Смятам че съм на златната среда и просто не приемам крайни мнения от рода "дори и за една единствена целувка с друг ще я зарежа и няма да и проговоря" ( истински думи на мой приятел) или пак другата крайност " да се шиба на ляво и на дясно с всеки с който и падне, все ми е едно"Е това е от мен, надявам се да не съм си хабил клавиатурата напразно :)
м 23, София

88.   Номер 84, защо пък ще потрошиш физиономията на жената? Не мислиш ли, че приятеля ти е единствения виновен. Каква вина има тя? Нали той е твоя човек, който би трябвало да те обича, уважава и цени!? Изобщо не би трябвало даже да те интересува с коя ти е изневерил, защото няма никакво значение. Винаги съм била на мнение, че не е виновен третия човек в дадена връзка, а самия факт, че някой от тази двойка е позволил намесата му!
Envy Me

89.   85, заради такива курви като теб страд репутацията на всички жени. ако правилно съм проследил всичките ти коментари си 71 и ако правилно разбирам си нищо и никаква свирачка
не знам на колко си години обаче расъждаваш като 13 годишна. ще изневериш на някой и няма да му кажеш за да не го нараниш така ли да разбирам.абсолютна ку**а се нарича това. ако ти мине номера ок ако не ти мине номера ще ревеш и ше се тръшкаш или направо на следващия чичо минаваш. ужас повръща ми се от тебе бе жена

Oбаче 77 са един дол дренки с онази свирачката. едната женена ама любовника и голям кавалер видиш ли и не можела да не изневерява другата свирачка от класа убеден съм

Hа момчето на 23 му е простено щото е малък още и не ги разбира нещата ама и твоя акъл ше дойде не бой се

от един неизневеряващ

90.   77 - я зарежи приятеля си, щом не те оценява и се събери с тъпкача. След месец пак пиши, интересно ми е да знам дали той е същият и какво ти е самочувствието с него.

91.   Тук май липсва само ЧИЛИ. Те двете с Envy Me много се "обичкат". Може и някой търкал да видим... ;)
Тук има и такива, дето са се разпрали от чукане докато са намерили "истинския /та/ и незаменим/а/". Те са били зелени, а после са "узрели". Има и такива, дето са расли в саксия, обвързали са се по "съображения" и чак после са "узрели" и разбрали, че сексът не е само задължение -тия май са се вслушвали повечко в родителски съвети.

Срещнах и такива, които се срамуват, че имат полови белези -за тях всичко е договор /обществен или брачен/. -правилата са за това, да се спазват...
Интересно кои са по прави. Аз съм неориентиран и за сега съм от недоузрелите. Т.е спазвам настоящите правила. Но нали правилата се създават от хората и общностите? Ако не отговарят на реалностите, те се променят. Тогава въпросът става искаме ли да живеем по тези правила или искаме да ги променим? Но дори и да не са променени, трябва ли тези, които ги спазват, да осъдят и низвергнат онези, които ги нарушават, съгласно вътрешното си убеждение?

Принципното ми становище е, че правилата трябва да са по свободни, за да обхващат по широк кръг хора. И всеки да може да избира за себе си възможност, която да не е нарушение на правилата.

Така мисля аз, и не обвинявам нито мъжете, нито жените, които правят секс за удоволствие. Тяхното мълчание пред другите не е "лъжа", а грижа именно за нежното им чувство за справедливост, което може да пострада от това, че се чувстват изместени от върха на пирамидата, че имат и недостатъци, които някой друг компенсира. Ами да, за съжаление, ще трябва да приемете, че не сте съвършени. Така ще се примирите по лесно с неизбежното. А че ще чупите и хвърляте и ритате -ми то си опира до психическото ви равновесие. Но то се лекува, слава богу. И психиатрите трябва да изкарат по някой лев, нали?

Всъщност, ако не изневеря, то ще е или от мързел -най лесно се живее без риск, или от неуважение към жените, които биха ме пожелали. Второто се издига в култ май, от голяма част от жените тук -просто си умират да бъдат "ухажани" но да не "пускат". Това е голяма гордост. Е, ние пък не търсим такива кукли. Предпочитаме истинските жени, за които не е важен само социалният престиж, а и уважението, изразявано от мъжете към тяхната материална същност. Наричайте ги както искате, но те са истинските жени, а останалите са просто бабички, които отрано са загърбили самите себе си.
Самата дума "брак", в технически смисъл означава "непригодност". Ха-ха! Нима сте си харесали и избрали да сте негодни?

92.   91, съзнаваш ли колко глупости и небивалици си написал?
Пример:"...ако не изневеря, то ще е или от мързел -най лесно се живее без риск..." Грешиш, скъпи! Жовотът без риск е за СТРАХЛИВЦИ, не за мързеливци! Нещо са ти разбъркани понятията!

И къде ги намери ТУК жените, които "не пускат"? Май си новичък в сайта или четеш избирателно. Всяка втора тук пише колко много бройки има, как се чука за пари и коли или как на 14 се е "отворила с дилдо".

Очевидно само ти наричаш курвите "истински жени", защото мнозинството мъже пишат колко трудно се намира свястна жена сред боклука, която да направят своя "бабичка". След време и ти ще си един от тях.

Както сам каза не си "узрял" още и адски много си ти личи. Добре е да се въздържаш от крайни мнения, докато това не се случи.

93.   Към номер 84 аз съм 69
На всеки може да се случи, никой не е застрахован от изневяра. И аз имам дълга сериозна връзка, но какво като съм изневерила. Няма нищо сигурно в този живот и някой ден и ти може да го направиш и да разбереш за какво става въпрос. И тогава и ти ли ще си като мен .........? Случва се на всеки може да се случи. Аз не вярвах, че ще ми се случи точно това, но стана. Много бързо и неочаквано стана.

94.   85>"И ти ми казваш ако изневеря - нека поне съм честна? Не.. веднъж съм излъгала, наранила съм, постъпила съм гнусно със самия акт на изневяра, след което решавам да съм честна ? каква добра душа.."

Да, постъпила си гнусно. А криейки и правейки се, че нищо не се е случило, че всичко си е както преди, ти постъпваш двойно по-гнусно. И един ден, когато се разбере (Дай Боже), ще боли двойно повече. Защото хем си изневерила, хем и си крила, правила си се през цялото време на вярна, каквато всъщност не си.

И хич не се измъквай с това, че си искала да не нараниш другия, затова криеш (колко си състрадателна и обичлива, майко мила....). Мне, ти вече си го сторила. А признанието за стореното, е и един вид разкаяние и извинение. Тогава може и да ти прости този, когото твърдиш, че уж обичаш. Но да скриеш...... това вече удвоява изневярата ти.

95.   Към един неизневеряващ ( 89 ) кажи с кое изречение по - точно не си съгласен, че не мога да разбера( От 86).Някои хора си мислят че като са на 50 - 60 години много знаят и са навътре с много неща(не знам ти на колко си,казвам принципно).Тук говори по скоро ежедневната рутина ( както си си свикнал с нещата така си го караш цял живот). Младите хора са много по инициативни, действащи и именно за това при нас е много по вероятна евентуална изневяра.Днес си с една компания, утре с друга - изкушения навсякаде.Има и един друг фактор, който може би важи за теб.За да изневеряваш трябва да имаш възможност за това - ако си грозен и дебел чичко или дарта лелка, няма да ти е много лесно да изневериш (тук не говорим за проститутки). Освен това резкия тон, с които критикуваш хората ме кара да мисля че си комплексиран - спор се води с доводи и аргументи, не с "ти нищо не разбираш все още".Ти си на ход!

96.   Такааа нямам нерви да изчета всичко - разбира се темата ще се пръсне от коментари :) Ще изкажа и моето мнение .. нали и аз си го имам
1-во поздравления за Дядо Торбалан :) Очевидно четем обща литература, ако пък мнението ти е от преживяно дваж повече поздравления :)

Та .. нямам нищо против сравненията с животни, защото .. човек е пряко свързан с природата.. НО взе пак не е нито лъв, нито лебед, а имено ЧОВЕК - т.е различен точно толкова, колкото разликата между лъвът и лебеда :) Аз не отричам нито полигамията, нито моногамията. Не осъждам изневеряващите, просто не ги уважавам заради лъжата (ако има такава, разбира се) Мисля, че хората трябва да се намират по светоглед.

Примерно тоя пич, автора, би ми бил чудесен мъж, аз вярвам в тоя начин на живот, НО без лъжа. Честно, откровенно споделяне, ще се учудите всъщност, колко близки можете да станете с партньора в подобен начин на живот.. на светлинни години по-близки от двама лицемерни "влюбени" затворени в различни стаи, потънали във виртуален свят на неосъществени желания, разяждани от вътре от съмнения, чуВство за притежание и без обич най-вече към себе си.

Но разбира се има и двойки, за които полигамията е техният ОБЩ светоглед и тях уважавам .. т.е с две думи .. хората са различни .. ако сравня с животни - то всеки човек е различно животно и трябва да си намери ПОДОБНО. Всичко останало е бла бла.

Човек трябва да живее по собствените си стандарти, а не тези на обществото. Светът е чудесен, но за да му се радвате трябва да знаете какво искате, мислите, че е лесно? Значи нищо не знаете. Няма грешно и негрешно, единственното, което не мога да оправдая е насилие - физическо или душевно. Ако сте наранени от нечия чужда постъпа, запитай те се дали са ви наранили или сте позволили да ви наранят. Човек е сам и когато е щастлив има любов и за партьора му, а когато е неудовлетворен и нещастен .. няма .. е за какво ви е такъв? За пред ОБЩЕСТВОТО?

97.   Ей, хора! Защо се нахвърляте върху човека? Всеки има право да си строши главата по начин, който най-много му харесва и който избира сам. Не му отнемайте правото моля!

Към автора: А ти приятелю колкото и дар слово да имаш трябва да приемеш едно. Винаги има хора, които отказват да си чупят главите заедно с теб. Така че щом си решил - давай! Не искай от другите същото обаче! Това е право на избор на всеки човек. Не опитвай да им го отнемеш, ако обичаш. Късмет с мацките :)

98.   Мне, ти вече си го сторила. А признанието за стореното, е и един вид разкаяние и извинение. Тогава може и да ти прости този, когото твърдиш, че уж обичаш. Но да скриеш...... това вече удвоява изневярата ти.
тук се разминаваме сериозно! ПРИЗНАНИЕТО не е разкаяние и извинение пред другия, а пред самите нас. За да успокоя съвестта си, ще нараня най-любимия човек? НЕ! Цената за спокйната ми съвест няма да е разбитото сърце на партньора ми, а прекратяване на отношенията ни.Не съм казала, че ще замълча и продължа напред, сякаш нищо не се е случило - напротив! Но няма да нараня и да постъпя егоистично !
89, на теб няма какво да кажа, диалогът е на друго ниво ..
от "свирачката"

99.   Е, те тава си е то! Най убавите работи на тоа свет са ели забранени, ели много скапи, ели от тех са пълнее! Стигнааме и до трошене на глави. Оно на сила мое и да земеш нещо от некого, ама на сила не мое да му го дадеш. Па еле, акъл!

Това с чупенето на глави, показва само колко са докачливи и агресивни тия дето нямат шанс. Какво да се прави -природа! На едни дала, на други не. И като е така, хайде сега да изтребим готините, щото има и малоценни и малотрайни.

Според мен, най често проблем в постоянните "двойки" е това, че единият от двамата се отпуска и спира да си обръща сам внимание. Така губи и уважението на другия, а и възможността да прояви своята полигамност. Оправданието е в морала, но истинският проблем е визията. Когато другият се усети и започне да наваксва (живее се един, единствен път), цялата недоклатена общност се нахвърля, за да му "строши главата". И за разлика от безсмислената им и безрезултатна агресия, у мен предизвикват само съчувствие: Не могат, но не са виновни.

100.   Oоо не се трвожи за мен. млад човек съм компаний колкото искаш и в тези компаний курви колкото искаш. и какво г-жа свирачката ми обяснява за морал и за нараняване на партньори? какоо, объркала си се - това твойто и най-долните по околвръстното не го правят. и главата си залагам че си "натокана" и направена има някой и друг кубик силикон и за това го раздаваш с такова самочувствие за тва си позволяваш изневери изобщо все едни такива. ама си и нагла. хем ще изневерява, хем ще си трае да не е егоистка. айде не на мн тия. и на какво ниво е "диалога" нещо се мислиш за много умна ли. на месец от всички свирки които въртиш не заработваш колкото аз за един час сещаш ли се? и такива като теб само за едно ги ползвам сещай се за какво..

95 ти не се трвожи за моят външен вид. щото ходя на толкова процедури и се поддържам така както един актьор. само че за тая работа трябват парички а за тея парички трябва малко мозък в главата а такива дето толерират изневерите и лъжите нямат мозък сещай се за кой говоря. свирачката мога и да я мина и после да си мълчи пред мъжа за да не го наранява. нали няма проблем за тебе ?
от неизневеряващият

101.   Гимназистчето с кръглия №100. Голям го размаха, ама мек. Процедурите май са ти размили зачатъците на мозък, дето се опитват да ти налеят в училище. Такава чекийджийска злоба лъха от бедното ти коментарче, че само някой тъп хамстер може да не разбере, че нямаш стотинки даже и за каките от околовръстното, та и те са те изгонили. Да не говорим за свестните семейни момичета. Лошото при такива като теб не е това, че са неграмотни. Лошото е, че отказват да се ограмотят. Моралът ти свършва с мечта за компания от курви... Да, ама не става, щото на курвите трябва и да им плащаш, нали се сещаш. А за другите, пък трябва мозък, а ти и от двете нямаш...

51-100 от 198