Споделена история от Секс и интимност

Спешен съвет за дамски душ
Здравйте,
незнам дали има подобна тема, за първи път пускам тема някъде изобщо, трябва ми спешен съвет. Днес ходих на гинеколог заради вагинален сърбеж, предписа ми глобули ( Клотримазол) и ми обясни, че преди поставянето им вечер трябва да си направя промивка с дамски душ. За дамския душ ми предписа Себамед- интимен душ гел. Проблема ми е следния - първо до сега не съм изпозлвала дамски душ и ми изглежда малко притеснително и честно казано незнам как точно да го използвам. Другото ми притеснение е, че лекарят ми говереше за вътрешни промивки, а като чета из интернет Себамед по принцип е за външна употреба, освен това пише, че не е добре да се ползва често, а гинекологът каза, всяка вечер преди поставяне на глобулите. Моля за съвет как точно да го ползвам и дали трябва наистина всяка вечер в продължение на 6 дни ( колкото е продължителността на лечението с Клотримазол), преди поставяне на таблетките да правя промивка и как по.. се ползва този душ? Извинявам се ако имаподобна тема или не и е тук мястото и благодаря предварително, ако някой се отзове на апела за помощ.

Коментари

1.   Всеми си дамски душ и точно препярата, които ти е дал лекарят. Себамед е марка, имат какво ли не, но са по принцип неутрални продукти без парфюм, сапуни и тем подобни.
Лекярят е учил медицина 10 г., довери ми се.
След лечението много тичпрепоръчвам промивки с бял кантереон. Аз нямам гинекологични проблеми, но мъжът ми след антибиотик май беше гъбясал и почна и при мен сърбеж, които само с бял кантереон си излекувах. Тази билка е вълшебна и при рани, преди в нашата армия масово е са я ползвали по време на Световните войни, а за женската вагина промивката с леко топлата запарка е и много приятна.
Иначе можеш само с вода да се миеш, но гледай да не е от чешмата, ако има хлор.

2.   Благодаря за съвета, аз така или иначе си купих дамски душ, както и интимния душ гел на Себамед, притеснението ми е, че няма листовка за начин на употреба в опаковката, а в интернет пише, че е за външна употреба, за това се чудя как да го ползвам, а и както казах като цяло не съм наясно как се ползва дамския душ, предполагам, че дългата част, трябва да влезе на опрделено място, но изглежда плашещо. За това питам за повече информация и ако някой е ползвам дамски душ точно със Себамед, определено ще ми е от полза.

3.   Ами остави себамед-а тогава и се мии само с вода. Дългата част се слага във вагината и няма никакъв проблем, после натискаш резервоаря и се миеш по този начин. Ползвай затоплена вода!

4.   Затоплена в смисъл преварена ? Благодаря за инструкциите!

5.   Не е задължително, можеш да вземеш и изворна вода да я зятоплиш до приярна температура- пробвай на китката. Внимавай да не е гореща водата!

6.   Значи дамският душ се държи с една ръка, все едно, че си хванала член. И си го вкарваш бавно и внимателно. Движиш го навън-навътре, докато пръска в теб. Повтаря се няколко пъти, докато сърбежът изчезне или поне намалее.

Y D