Споделена история от Секс и интимност

Вагинален оргазъм
Реших да напиша тази тема, защото се рових из интернет и нищо не открих, или поне нищо не ми беше от полза. Става въпрос за вагиналния оргазъм. Знам че по-малко жени го изпитват. Приятелят ми наскоро ме попита, дали само клиторно съм успявала да свърша до сега и не знаех какво да му отговоря. Знам че вагиналния оргазъм не е толкова силен, но какво точно е усещането?

Коментари

1.   Здравей авторке, момчето с което правя секс свършва за около 30 мин. И все ме пита ти свърши ли, и аз казвам да, но не е така... Имам не много силни оргазми и не мога да свърша (свършвам само клиторно ) което мен не ме удовлетворява.. Та имам и аз един въпрос : как да го накарам да правим по дълъг и по разнообразен секс?

2.   Точно вагиналния оргазъм е много по силен от клиторния... вземи прочети нещичко...!

3.   и аз сън такава, на 28 години съм и още не мога да правя разлика или да разбера какъв оргазъм получавам :( хубаво ми е като го го правим не винаги получавам оргазъм ,но когато се получава не мога да знам къв ми клиторен или вагинален. :(
какво е усещането при двата случая моля ?

4.   кажете де каква е разликата и чувство, нали има много опитни жени тук.
наистина е интересна тема.

6.   На 32 съм и едва наскоро започнах да правя разлика между усещанията при вагинален и клиторен оргазъм. Не мога да кажа кой е по-силен, на мен и двете усещания ми харесват. Ще питаш как съм сигурна, че изпитвам вагинален оргазъм, ами веднъж се самозодоволявах и понеже вибратора не беше наоколо си вкарах пръстите вътре за да си поиграя с прочутата Г точка, едно че получих скуирт, друго, че успях да задържа пръстите си вътре и буквално усетих спазмите вътре в мен. Просто усетих как вагината ми пулсира около пръстите ми! Страшно чувство! И друг път ще правя така, до сега не знаех, че с пръсти човек може да си докара такъв силен оргазъм. И все пак предпочитам да го почувствам с любимия мъж.

7.   Даа, има още над какво да работите....
Докато стигнете до скуирт.
Там поне със сигурност се разбира какво се е случило :)
От жените знам, че най-важното е.... да са с подходящ мъж.
Типичното изказване е: С теб за 3 дни ми се случи повече пъти, отколкото с други за една година.
Това казва една жена, когато намери ПодходящиЯТ.
Не си предлагам услугите, графикът ми е запълнен :)
А да, ако не знаете, рекорда за брой оргазми за ЕДИН един ден е.... трицифрено число:)
Успех!

Y D

8.   Интересен въпрос на който може да ти отговори само една жена, която изпитва редовно вагинален оргазъм! Сигурно и така можеш да бъдеш подведена, защото и усещаненето при всяка жена е индивидуално!
Аз съм мъж, но от възможността да комуникирам с жена, която имаше невероятен оргазъм и описаното от нея мога да ти споделя!

Клиторният оргазмът е много силен, но усещането е ПРЕДИМНО в и/или около него и усещането наподобява нещо като изтръпване! При вагиналният такъв чувството е пулсиращо и вълнообразно, може да НЕ е по-силен (или според зависи), но пък е ПОВСЕМЕСТНО концентриран по цялата полова система и е отпускащ (релаксиращ)! Той може да се получи на различни места, не е задължително само от "Г-точката", можеш да го достигнеш чрез дълбока пенетрация и интензивно яздене или плитък коитус и свити пръсти на прочутата "гъба"! С различни пози и опити се опитай да достигнеш до тези изводи! Не забравяй, че комуникацията с партньора е много важна!!!