Споделена история от Други

Какво да правя и къде да ида?!
Здравейте! Аз съм авторката на темата "Искам да споделя". Искам да се махна от нас а не знам какво да правя, ако изляза майка ми и баща ми ще се обадят на полицията и съм сигурна, че ще ме търсят и ще си имам големи проблеми. Моля ви кажете ми мога ли да си сменя личната карта, как и къде, колко време отнема, колко струва? Както и номера на телефона и могат ли да проследят устройството дори и да е сменен номера? С нищо не съм наясно....
Не знам какво да правя, чувството на вина и страх ме спират, защото знам че ако напусна няма да оставят така нещата, аз просто нямам сила вече. Нямам при кой да ида в безизходица съм. От друга страна нямам желание за живот, не е само на думи, едва ставам от леглото, занемарила съм хигиена и всичко, изобщо всичко ми е безразлично вече... уморих се да плача и да живея, не мога вече, но въпреки тези неща да ме направят по-силна и решителна, те ме сринаха и съм адски слаба, просто нямам за какво да живея.... а не знам как да сложа края. Побърках се нацяло.
Моля Ви хора давайте съвети, ще се надявам много на тях!

Коментари

1.   "С нищо не съм наясно....
Не знам какво да правя, чувството на вина и страх ме спират, "-само човек който е извършил нещо престъпно има чувство за вина, и се страхува от това. Ако си извършила престъпление, предай се на полицията. Имам чувството, че си в пълна депресия, обърни се за помощ при психиатър, или психолог, така ще ти се реши проблема. Не знам възрастта ти, ако си пълнолетна, нормална и порядъчна, никой няма да те преследва!

2.   Като пълнолетна никой няма право да те търси. Дори да се регистрираш в друг град полицията ще види, че живееш в друг град, но няма право да каже на родителите ти къде живееш ако ти сама не искаш. Дори града няма да им споменат. Проблеми няма да имаш гарантирам от опит.
Личната карта няма нужда да сменяш, а за телефона какво ти пука продаваш го и толкова. По добре да спасиш себе си от колкото да мислиш за спасение на телефона си, след време като изкараш заплата ще си купиш телефон.
Малко не си избрала подходящ сезон срещу зима, ще ти е по трудно, но всеки с късмета си. Ако беше април май да търсиш работа на морето като камериерка или сервитьорка, като начало да тръгнеш от някъде да си изкараш някакви пари.

3.   Как нямаш за какво да живееш? Живей за себе си! Живей за бъдещото ти семейство, за дечицата ти, за съпругът ти. Но това за да се осъществи ти трябва да се отделиш от родителите си. В предната тема те бях посъветвала да заминеш за чужбина, явно този вариант си го отхвърлила? Тогава отиди в по-големите градове на България - София, Варна, Пловдив, Бургас... За да не ти проследяват телефона си вземи всичко от него - документи, гаранции, всичко... дори кутийката, в която е бил при покупката. Сменяш си и номера и няма намиране. Вашите без нужните документи няма как да го проследят. За личната карта не знам, но едва ли е повече от 25-30лв.
Най-важното е да се стегнеш и да започнеш да живееш!

4.   Първо на колко си години? Защото ако си под 18 просто забрави. Ако си над 18 имаш право да се изнесеш от вас, обаче нали знаеш какво означава това? Че трябва сама да се погрижиш за всичко, да си намериш работа и да изкарваш пари с които да живееш, да плащаш наем, сметки, да се храниш и т. н. Така, че дори и да си над 18 съветвам те, добре да си помислиш дали ще се справиш, защото напуснеш ли вашите няма да има връщане назад и като свършиш парите ще гладуваш и ще студуваш. Така, че ако толкова държиш да се изнесеш от вас не хуквай веднага, ами се подготви добре, ако още учиш наблегни на това, за да имаш един ден шанс за по-добра работа, която да те направи финансово независима, ако пък вече не си ученичка, намери си работа, най-добре с по-висока заплата и едва тогава тръгвай да се изнасяш. Изобщо постави си цели и това ще даде сили и мотивация сутрин да станеш от леглото и да действаш, като знаеш, че в бъдеще това, което правиш сега ще ти помогне да се махнеш ще видиш как ще действаш с желание е ентусиазъм. Успех! И не се депресирай!

5.   няма сила която да те спре, освен липсата на пари, като се обадят на полицията какво, ще те издирят полицаите ще дойдат при теб ти ще им кажеш че си жива и здрава че нищо ти няма и че вече не живееш при родителите си и край, ти си пълнолетна можеш да ходиш където си щеш, никой няма право да те върне обратно, а с телефоните просто блокирай номерата на вашите и готово, как става можеш да видиш в сайта на мобилния оператор. Аз съм в подобна ситуация, е нашите не са толкова ужасни, но мисля че е време да тръгна по своя път, ти имаш физически недъг аз имам психически който ми пречи да отида където и да било. Мисля че сега не е най подходящото време да тръгваш особено ако нямаш работа, най добре е в началото на лятото да тръгваш, тогава има много работа ще имаш възможност да се устроиш да създадеш връзки. Стегни се, постави си го като цел която трябва да стигнеш, събирай пари търси работа и място където ще живееш направи си план през тази зима и в късна пролет тръгвай да го изпълняваш

slepia

6.   ако си на 17 и по малко. не можеш да си помогнеш и ще трябва да търпиш или killing myself. ако си на 18 и повече. си намираш работа и се изнасяш под наем. Родителите нямат право над теб. нищо не могат да ти кажат и направят все едно са чужди хора. ако ти направят нещо може да ги съдиш и да получат ограничителна заповед. Ако се доближат на повече от (колко си там) метра до теб образуват досъдебно производство и могат да влезнат в затвора или да плащат солидни глоби.