Споделена история от Секс и интимност

Психологическа травма ли е това ?
Мисля че имам някакъв проблем, може би на психологическо ниво, свързан със секса. Става въпрос за това, че след като спя с някое момче, след това вече не мога да го понасям. Колкото и да ми е харесвал и да ме е привличал сексуално, след като правим секс, аз просто не мога да го гледам повече. Смятам че точно това е причината всичките ми връзки да са все краткотрайни. Колкото и добре да вървят нещата първоначално, след като спя с въпросното момче и всичко отива по дяволите. Истината е, че нямам и на идея защо може да става така. Не съм преживявала някакво сексуално насилие или травма, а в повечето случаи секса ми е харесвал, така че причината няма как да е в лошия секс Как смятате, имам ли нужда от специализирана помощ или мога да реша проблема и сама.

Моля да публикувате историята ми.

Коментари

1.   Колко време минава преди да спиш с гаджето си (долу-горе)? Може би просто не си открила правилния човек, не си успяла да го опознаеш, а избързваш със секса и след освобождаването на физическото желание не се чувстваш близка с него. Може би не си се влюбвала все още истински, знае ли човек?

2.   Да.. може би е нужно да се съветваш с психотерапевт. Това със сигурност не е нормално!

3.   самоанализирай се, ние няма как да знаем причината. Ако не успееш сама да откриеш причината, отиди на психолог, ще се почустваш много по-добре.

4.   Щом досега не си го решила, значи няма да можеш да се справиш сама.
Ако си над 25 години действай бързо, защото иначе ще си провалиш живота. Съдбата няма да ти прати 1000 шанса, понякога и на 1 се скръндзи, остава да го подминеш заради някаква подобна глупост.

5.   Може би много често си чувала, че мъжете само използват жените за секс и сега подсъзнателно се чувстваш използвана след секса. Трябва да положиш усилие да запазиш връзката. Като за начало пробвай с повече гушкане след като свършите, наложи си да не се настройваш срещу момчето, говорете си нежно, позволи му да те обича, а не само да те желае. Дано автотерапията помогне. Успех :)

6.   Аз ще ти отговоря, просто спиш със сбирщайн. Повярвай ми когато спреш да спиш с всеки срещнат и се насочиш към мъж който наистина ти харесва и се влюбиш, ще видиш как интереса ти не само няма да спадне, ами напротив ще се увеличи. Само гледай той да не започне да не те понася. Че тогава незнам каква тема ще отвориш.

7.   От Авторката: Вижте спала съм с 3 ма, не е като с всеки срещнат. Като малка съм малтретирана физически от баща ми и си мисля , че може би не заслужавам нежност и любов. На 20 години съм и се надявам да се справя с проблема. Към номер 1 , омразата веднага след секса се получава.

8.   Колко дълги са били връзките ти преди да си легнеш с тях? Била ли си влюбена (в някого... даже и да не е от тия тримата, щото момичета като теб обикновено разкарват с измислени причини партньорите, към който изпитват чувства). Разкажи повече за връзките, за секса.... сериозен проблем имаш и почти никакво инфо не даваш :)

9.   Разбира се, че ти е психологически проблемът, потърси специалист най-добре, за да ти помогне да го преодолееш.

10.   №7 определено не си авторката!!! Както се вижда в темата СЪМ написала, че не съм преживявала травми в детството си или на по-късен етап. Спала съм с повече от трима мъже и съм изчаквала различен период от време преди да правим секс - от 2 седмици до месец някъде.

ОТ АВТОРКАТА :)

11.   На мен 2-3 месеца ми се струва нормално. Понякога става и след 2-3 срещи, ако взаимното привличане е изключително силно, но определено си трябва някакво време за да опознаеш в някаква степен обекта на желанията си.