Споделена история от Секс и интимност

Кафяво течение вместо менструация
Здравейте! Пише ви 17-годишно момиче. По принцип цикъла ми е редовен. Днес трябваше да ми дойде, но вместо това ми започна кафяво-розово течение, сравнително обилно, но не е и много силно. Не ме и боли корема както обикновено. Водя полов живот от няколко месеца, пазим се с кондоми. Правих си вчера тест и беше отрицателен. Ако някой знае от какво се получава това течение и има опит ще се радвам да споделите мнението си!

Коментари

1.   Не искам да те плаша, но не е нормално щом цикълът ти е редовен. Нещата свързани с областта са сериозни, не ги пренебрегвай! Отиди на лекар.

2.   Съвсем нормално е по някой път менструацията да започне с такова течение и да не те боли корема. След това, ще продължи нормално. Възможно е да не те боли всеки месец, това самп трябва да те радва.

3.   Принципно при бременни те е така което се казва цветна бременност,когато жената е на 2 или 3 седмици тестовете са отрицателни.Но пък пишеш че се пазите тъй че е възможно да е от смяна на сезона,все пак иди на лекар.

4.   Днес ми стана по червено, но ми е в по-малко количество от обикновено. Скоро ще се консултирам с гинеколог -Авторката

5.   Има много причини това да е така. От безобидни като: употреба на антибиотици (ако си боледувала); смяна на времето, стрес и т.н., до по-сериозни като бременност, киста.
Прави си всеки месец генекологични прегледи - това е една превенция, която вече като жена е задължително да правиш.
Изчакай цикълът да ти свърши и направи още един тест за бременност, а после, какъвто и да е резултата, отиди на генеколог.
Избери си някой и започни редовно да ходиш при него на прегледи.

При мен цикълът е много нередовен и дълъг (34-36) дни и винаги ми е придружен с именно такова зацапване в началото, докато "пробие" тогава и болките са страшни, но аз съм си така от дете и докторът ми обясни, че имам завишени нива на някой от хормоните. Засега не ми е назначил лечение, защото било хормонално, а със съпруга ми бебеправим и да не насмитаме нещата.

А отскоро примерно, някъде от около година имам кървяща овулация.

Но при всеки проблем или притеснение - отивам на доктор. Най-вече за мое собствено спосокойствие. Защото сега си малка и не искаш да ставаш майка, но след години ще поискаш и трябва да пазиш здравето си.

6.   Ден-два преди цикъла ми става така.. :) Винаги разбирам,че ще ми дойде цикъла по този начин.Не,не е така от самото начало,от преди няколко месеца и не съм голяма,но незнам.На 13 съм само да кажа..И да и мен ме боли корема тогава така,че..Девствена съм да допълня..Това е..Незнам сега..

8.   Номер 5, всеки месец да ходи на гинеколог? Да не прекаляваме... Аз имам миома и моят лекар ме посъветва да ходя два пъти в годината. Нераждало момиче без проблеми може спокойно да мине с един път годишно.