Споделена история от Секс и интимност

Генофоб
Здравейте! Преди да ви запозная с отчайващата си история ще ви помоля да не се подигравате и да не пускате негативни коментари, все пак пиша тук, защото имам нужда от съвет и много ме е страх.
Аз съм момиче на 18 години и имам огромен проблем. Мисля, че съм генофоб и това ме побърква. Последния ми приятел ме заряза, защото не исках да правим с***. Аз по принцип не изгарям от желание да го правя, защото мисля, че любовта не се гради на това, но проблема е, че дори да искам не мога. Не е някакво отвръщение, нито пък съм преживявала нещо свързано с полов живот, не мога да си обясня причината. Съветвали са ме да отида на психолог, но до сега не съм го правила. Веднъж говорих с майка си, но след като тя ме попита какво е "генофобия"и аз се отказах да и обяснявам. Моля ви за съвет! Как да постъпя? Все още не се притеснявам чак толкова, но когато се оженя след 5-6 години искам или не ще трябва да започна да водя полов живот. Помощ!

Коментари

1.   Ти или можеш да отидеш на психолог и да се лекуваш, или да живееш така, но трябва да намериш мъж, които също да не иска да прави секс с теб, което е почти невъзможно - мъжете все пак са сексуални същества, имат тестостерон в кръвта...
Ти или имаш проблеми с хормоните (кисти или друг проблем), или имаш психически проблеми.

2.   Според мен нищо ти няма, просто не си срещнала подходящия за теб, затова не ти с прави...

3.   А какво е Генофобия??

4.   Към Номер 1. Не само мъжете за "сексуални същества", жените също искат секс, както и да се крият и правят на невинни, знаем че е за да привличат внимание.

Към Авторката като не ти се прави не ти се прави. Не го превръщай в проблем. Бих ти казал да продължаваш да търсиш човек, с когото да се чувстваш добре.

5.   Асексуална си. Трябва да си намериш такъв мъж, което няма да е лесно.

6.   За всеки влак си има пътници... по-спокойно, не се вкарвай във филми - само на 18 си. Освен това любовта наистина не се гради на това. Дай си време. Ще намериш правилният човек. Според мен хора като теб както не се кефят на секса и след това като намерят точния човек се разбиват. Така че спокойно. Без филми, без да пускаш на някого, за да видиш какво е, че това наистина може да те отврати, като чета какъв човек си... ще видиш, че всичко ще си дойде на мястото :)

7.   Ами да беше й обяснила на майка си. Психолог ти е решението. Не очаквай да стане с един сеанс и трябва да съдействаш. Ако мислиш, че е нормално и има и такива хора, не е нормално и има такива хора, но те са развили този страх в резултат на травма, която не винаги е осъзната и там е необходима специализирана помощ, за да бъде извадена. Понятието означава точно страх от полов контакт. Ако чувството, което изпитваш е необясним, неконтролируем страх, значи е това. А и да не е точно това, явно имаш проблем в тази посока. Психолог или психотерпевт.

8.   Какво значи "дори да искам не мога да го правя"? Искаш или не искаш? Страх ли те е от нещо? Хормоните проверила ли си?

9.   аз мисля, че ти трябва да пробваш да правиш секс, с човек на когото имаш пълно доверие. Може пък да се окаже, че не си генофоб. ;)