Споделена история от Секс и интимност

Лека фимоза проблем ?
Здравейте. На 23 Г. съм момче.. и имам този проблем ако може да се нарече така. Не съм имал кой знае какъв любовен живот и искам да се обърна към хора от Плевен,Търново защото ми е по близко за специалист уролог да види какво може да се направи.. Име,номер и координати.. Също и някой който го е минал това да каже какво се прави, колко струва и т.т.н..

Коментари

1.   Най-добре питай личната си лекарта. Тя ще те насочи към правилният човек или се разрови във форумите, но колкото по-скоро отидеш на лекар толкова по-добре за теб. Относно справянето с проблема или с лекарства или операция. Лекарствата обаче са само при лека форма, но при тях ефекта не е сигурен и мноого често не трае дълго и пак се стига до операция (обрязване). За цени нямам идея.
Ето тук ---> http://www.urology.bg/bolesti-na-mujkata-polova-sistema/fimoza/ можеш да прочетеш това което те интересува :)

2.   И аз на твоята възраст имах фимоза. Просто се появи и не можеш да забелвам члена в ерекция.
Не е ясно какво я предизвика.
Ходих на уролог, предписа ми крем, с който се мазах 1 месец. Нямаше подобрение и ме обрязаха.
Струваше ми 200лв.
След 1 месец си готов отново за секс.
Няма нищо страшно.

3.   Най-добре ще прецени специалиста. Но ако ти каже , че трябва да те обреже, няма нищо страшно в това.При мен операцията беше с пълна упойка. Сега съм многооо доволен. Като си помисля колко време съм се наказвал с тази кожичка... никога не съм можел да си заголвам добре главичката. В последсвие се появи и тази фимоза, кожичката започна да се цепи. Не можех да правя секс. Както казах сега се чувствам супер, вижда се целия потенциал на члена. Кожата само пречи. Да не говорим за хигиенна гледна точка.... А някои които твърдят , че обрязаните изпитвали по-малко удоволствие от секса е пълна глупост. Твърдя го защото до 29 годишнината си бях необрязан. Сега съм и правя разликата. Обрязан е по-добре. Това е от мен, дано съм бил полезен с инфото

4.   Фимозата е неприятно нещо. Ако ти пречи на секса иди на уролог, ще ти направят пълно или частично обрязване, според случая! Ако не ти пречи, карай така.
И при мен възникна този проблем на стари години, след една раничка на препуциума, която след като зарастна оформи белег, който предизвика вторична фимоза. Засега карам така, но от време на време ми пречи, така че като ми писне ще стана "правоверен"!

5.   Пич, преди време имах подобен на твоя проблем. Както си правихме секс с тогавашната ми приятелка и кожата отгоре на главичката се напука. След това ходих на уролог, който ми изписа някакъв крем. Хубаво де, оправи се, но кожата се сви и не можех да го заголвам, от което правенето на секс стана невъзможно.

Уролога препоръчва обрязване, съответно ме свърза с хирург. Бърза 15 минутна операция с лазер и 15 дни възстановяване щастливо обрязан пак си правех секс. :)

Така че не бери грижи, ами отиди си реши проблема. Има и бонус - като си обрязан можеш да държиш доста по-дълго отколкото преди това.

6.   Колко струва това с лазера ?

7.   Прави ми впечатление, че все обрязване се препоръчва от коментиращите. Явно мюсюлманите се възползват от темата, пак си хвалят обрязването. За лечение на този недостотък има и други методи, не само обрязването. Наскоро имаше предаване по телевизията и професор говори точно по тази тема. До скоро наистина са практикували обрязване, но това е вече минало, сега се правели надлъжни разрези и проблема се решава без обрязване. Ако не е била нужна тази кожица, Господ няма да я сътвори. Тя предпазва нежната главичка на пениса, така както дамите имат големи срамни устни, които са като покривало на по нежните части на вулвата. Забравих името на професора, но работи като завеждащ детска хирургия в болница Токуда. Той може да помогне на автора, ако вече не се е обрязъл, по препоръката на некомпетентните коментатори.

8.   До номер 7. Аз съм мюсюлманин и не съм обрязан. Не са ме обрязвали като малък и смятам да не се обрязвам.