Споделена история от Секс и интимност

Моята девственост и причината за нея
Здравейте на всички :) На 22 години съм и съм девствена. На хейтърите искам да кажа, преди да започнат да търсят "проблема", че съм млада и симпатична студентка (живея в Студентски град сред пошлост и разврат, което за мен не е "нормалното" - въпрос на гледна точка), водя нормален начин на живот, работя, излизам с приятели и смея да твърдя, че съм душата на компанията. Имала съм възможността да "преспя" с много привлекателни мъже, но не съм пожелала. Живота ми се е стекъл така, че от малка работя и не ми е оставало много време за "гаджета", имала съм 2-3 и СЛАВА БОГУ, че не съм се почувствала на 100% с тях. НЕ чакам принца на белия кон, НИТО се пазя за първата брачна нощ! Разбирам останалите момичета, защото с годините става все по-трудно, да се пазиш толкова време и накрая да се отдадеш на първия срещнат. Аз искам някой, с когото да се почувствам наистина сигурна (на 100%) с този човек, та дори и за момента. Не разбирам останалите, но не ги и съдя, просто АЗ лично за себе си не бих постъпила така. Имам ценностна система, морал, скрупули и не си представям да отида на дискотека и да си тръгна с непознат просто така. Нямам определено време, което давам на мъжете, може да трябват 6 месеца, а може и 1. Зависи от човека насреща, от това как се държи, какво показва, дали наистина държи на мен, а не само на секса, както досегашните. Щом съм сигурна, че човека насреща си заслужава съм готова да дам всичко от себе си. Не знам кога ще го срещна и дали ще остареем заедно. Но след като съм решила да му се отдам, той трябва да е го заслужил! И не говорим за някакви материални глезотиики, а просто човек, който ще ме кара да се усмихвам истински и да се чувствам добре!!! м добре!!!

Коментари

1-50 от 67

1.   Причината за девствеността ти е, че си се родила момиче. ВСИЧКИ момичета сме били някога девствени.
Останалото е оправдания. Аз съм учила РЕДОВНО в чужбина в много тежък университет и специалност, работила съм 30 часа седмично и съм си имала и приятел. Всичко е до нагласа и до това дали си готова да живееш с факта, че няма Принцове и не си принцеса.
ж29

П.П. С какво да заслужи, мила, за да откъсне цветето? С какво си по-специална от останалите 3 милиарда жени навън? Много си се спекла заради единият секс и едната девственост. Първото е човещинка и никой няма да ти пада на колене, за да прави секс с теб. Второто е нещо, с което се ражда ВСЯКА ЖЕНА и не е в днешно време някаквъв добродетел или стойност при положение, че девствена ципа си правят туркините в Бургас за 200 лв.
Да ти имам и проблемите, честно!
Просто си харесай едно хубаво момче, с което се разбирате. ПРАВИ СЕКС С НЕГО (не му се отдавай, а прави любов - приеми и неготото отдаване) и виж какво ще се получи. Ти бягаш от житейски опит в момента и един ден ще паднеш на Д-то, защото няма да си имаш хал-хабер не само от секса (това се наваксва), а най-вече от мъжете, връзката с мъж и изобщо от нещата от живота.
Не само ученето и работата са важни за успеха, а ней-вече социалните ти качества, социалните компетенции, а ти си се откъснала от всякакъв социален живот и от най-сладкото най-вече - от любовта с мъж, защото живееш в блудкава приказка и чакаш някой да ти донесе правилното пантофче и да преоткрие Пепеляшката в теб.
Истината е, че днес Пепеляшки има само в киното. Мъжът иска равностойна партньорка, иска да получи, да го заслужат и тук е твоят проблем. Мъжете ти правят някакви авански, ти не отговарят и те просто преминават към другата госпожица, влюбват се и създават семейства, а ти си кукуваш и ще си кукуваш сама..чакайки мистър Биг...ще се събудиш на 30 - самотна кукувица, а хората ще си гледат бебетата и семейството (защото в крайна сметка това е целта на секса)....ти ще си гледаш ципата и то не бъди сигурна, че имаш такава - повечето се късат в детска възраст при спорт или са си елестични. С две думи може би се пазиш за михаля, а като увехте цветето кой го е грижа, че ще е първият?
От едно момиче е сладко да получиш девствеността му, но от една жена, зряла жена, мъжете очакват повече....всяко нещо с времето му

Успех

2.   Не, моето момиче, не си толкова нормална, колкото искаш да изглежда! Не е необходимо да си пошла и развратна за да имаш приятел и да водиш нормален полов живот, точно както не е необходимо да си последна пияница и скот, за да кажеш "Наздраве!" с приятели или роднини при повод.
Наистина - търси причината у себе си, а не у мъжете или в света наоколо, иначе така и ще си останеш само с твоите (естествено - глупави) теории, вместо да участваш в живота.
И какво, мислиш, си че всичките тези хора около тебе, които живеят "в пошлост и разврат" ще пропаднат ли? Ще умрат може би? Та това са бъдещите лекари, учители, бизнесмени, професори? С какво мислиш, че си по-различна от тях? Ще станеш Царица ли? Въх, не думай!!!

3.   Много си си нормална даже, момиче мечта ако питаш мен. Аз съм момче, но съм с морал и ценности така както на момиче, ако бях момиче щях да съм девствен със сигурност до 22. Никога не може да ме спечели евтина жена за единия секс, ако ще да е най-красивата, ако искам да правя нещо правя, и не защото имам комплекси, ниско самочувствие и прочие, даже напротив, точно обратното, не харесвам всяка, не си пожелавам всяка, а колкото и да е хубава една жена, първата ми мисъл е да видя и какъв човек е, добра ли е или не, да я целуна, да я погаля по косата, сексът накрая, когато му дойде времето, и не защото не мога и не съм добър в това, а защото не искам да си давам тялото на някакви си никакви. Имал съм няколко приятелки, но за жалост после разбирам колко развратен живот са водили те. Нямам нищо против разврата и перверзията, но само с един човек, който ти е дълготраен партньор, като разбрах едната спала за първи път с момче на 14, другата на 15, третата на 16. Едната имала секс за една нощ на купон с един, после някакъв друг му се подвежда по акъла и на сила я вкарва в леглото и за другите неща в тях, ако си нормално момиче няма да си позволиш да ходиш на гости на хора, с които се познаваш едва от седмица, две. Болно ми е, че всичките момичета станаха такива и не може отвътре да ми дойде да падна на колене на някоя и да й кажа, че искам да остана с нея за цял живот. Не знам, но много е важно за мен една жена да е честна, да не ме използва, да е добра и да няма ку*венска история и подобно бъдеще, но такива момиче няма и дори да искам да открия и да открия, може в бъдеще да се промени, 1 на 1000 000 е да срещна това, което търся, за това се опитвам някак си да се абстрахирам от своите разбирания, дразненето от евтини жени, лесни също така и прочие.

4.   Естествено е щом възприемаш нещата по този начин, да си търсиш момче, което ще уважи решението ти. Никой не може да ти натрапи мнението си, че не е нормално или нещо подобно. Едно момче на място не би ти се присмяло. Нооо, на 22 години няма нищо срамно или пошло да правиш секс, това е нещо напълно нормално и естествено. Никой не ти говори да си тръгнеш с първия срещнат в дискотеката. На тези години хормоните бушуват и когато се харесвате (обичате) с някого това е нещо, което ви сближава и ви кара да се чувствате едно цяло и не на последно място е удоволствие. :) Виждам, че моралът не ти липсва и това е нещо страхотно, но сексът не е неморален, а си е съвсем в реда на нещата, когато не е безразборен. Нито те осъждам, нито ти натрапвам мнението си, просто за мен не е съвсем нормално да не изпитваш сексуално влечение към отсрещния пол. Аз също съм на 22 и съм била с един партньор, с когото сме и досега, но никога не съм смятала, че това, което правя е нередн. Или да си мисля, че ще съм лека в очите на хората, ако се разделим и не прекарам остатъка от живота си с него. От друга страна, щом така се чувстваш добре, кой може да те съди? Живей в хармония със себе си, това е най-важното! :)

5.   Мила, ти си едно съвсем нормално готино момиче! И няма какво да се оправдаваш, че си девствена. Не си срещнала правилният-не си го направила! Мигар е по-добре до 20 да си преспала с половината град? Така, че живей си живота и да не ти пука, рано или късно ще срещнеш правилният мъж за теб и ще ви е хубаво заедно. Много са ми смешни разни хора като почнат до 20 трябвало да си била с мъж, до 30 трябвало еди-си -какво... абе, ей животът не е състезание и всеки е различен. Това, че някоя си го е направила на 15, не означава, че всички трябва да го правим на толкова само за да не изостанем. Всеки човек е различен, животът му също. Така, че авторке, бъди щастлива и да не ти пука!

6.   Много ми допада мисленето ти! А и да знаеш, че има повече като теб отколкото си мислиш. И момчета и момичета. Не става дума само за секс в тоя живот - ти сама си казала, че си душата на компанията. Чудесно - знаеш ли колко момичета и жени (особено женени) познавам, които нямат нищичко освен гаджето или съпруга си. От толкова омайване и клечене, не им е останало друго. Номер 1 е написала много злобен коментар, най-вероятно продиктуван от някакви грешки, за които съжалява. И сега се опитва нападайки тебе в твоето положение, да валидира нейните грешни избори в миналото. Това е пример по учебник. Не й се връзвай - няма изисквания и срокове кога да направиш нещо, с нищо не си закъсняла. Мъжете може и да се кефят да спят с такива като нея обаче тайничко си мечтаят за момиче като теб. Просто нали знаеш, че гнилите ябълки се търкалят в калта и прасетата ги ядат, а най-трудно се стигат онези на върха. А на върха са жени като тебе - които учат, работят, имат приятели и цели, но най-вече, които са САМОДОСТАТЪЧНИ.

7.   Номер 3, много си прав и все повече мъже ще започнат да мислят като тебе. Защото жените в днешно време от много разкрепостеност станаха по-опитни от проститутки. Ей я поредната позната ми се оплаква, че гаджето й се държи студено. Ама дали не е защото скъса с него, за да спи с нейн бивш и още един познат за малко, пък после като й писна от тях пак реши, че ще му се прави на възлюбена. Ама и той си е виновен, че я избра такава - за 4 години - 9 връзки, още 2-3 любовници... Какво очакваш от такава? Освен секс?

8.   Н6, недей така - синоним на „самодостатачни“ е „егоцентрик“, а това си е психично заболяване.
Просто момичето си е повярвало и чака Принц.
Не бързай да се радваш, номер 5, защото на чужд гръб -100 тояги са малко. Питай 30-годишните девственици дали са щастливи, питай 40 -годишните....
Просто светът си се върти и без вас. Никой няма да полага цветя пред срастналата се вагина. Пука им на хората (мъже и жени) - те си живеят, създават семейства, ДЕЦА, а вие си пазите ципата за Михаля и дори да го намерите (михаля), то пак няма гаранция, че е Принцът.
Нещо повече - с времето все по-голяма става вероятността да попаднете на перверзник някакъв, който само да иска да си топне чушката в такава вагина.
Който поставя вагината си над нормалните неща в живота накрая го обира.

н7 - не правенето на секс е проблемът, а личните избори в живота на човека. Девствената не е повече човек, по-морален човек от майката да кажем. (освен ако не си Дева Мария)
Да си жена на първо време значи да правиш секс, за да станеш майка. В изкуството се възпява майчинството, не девствеността, а в днешно време девствеността дори е пречка точно заради нещата, които описах горе - отблъсква качествените господа, защото те нямат нито времето, нито желанието да се занимават с „принцески“, а отдавна гледат на жената като на равноправно същество т.е. и като на равноправна партньорка и имат ОЧАКВАНИЯ към нея, а такива като Авторката толкова са се самовглъбили в себе си, в нуждите си и какъв ТРЯБВА да е мъжът, че забравят те какви ТРЯБВА да са, за да привлекат и ЗАДЪРЖАТ качествен екземпляр.
На принцове в това време се правят точно жабоците без изгледи за успех при нормалните жени. Кръгът се затваря. Капанът се затваря и такива женички като Авторката отсават заключени в собствените си глупави вярвания и на 40 г. осъзнават, че приказките и сапунките са им размътили мозъците и точно те почват да изневеряват и да правят мизерии, защото нямат самочувствието да скъсат или да се разведат, а и не знаят как. На 22 г. повечето момичета живеят в сериозна връзка, имат дори едно-две разочарования зад гърба си. На 25 г. вече мислиш за брак, за деца. На 30 г. си майка и тем подобни, а Авторката още не е започнала да живее, което е опасаното.

9.   Как пък на всички девствени момичета на 20 ухажори все не са им липсвали? И на всичките все някакви красавци са им се молели за секс, ма те не, та не! Е айде моля ви се. Момиче, по-добре си признай, че не се котираш...

10.   Ох, и аз като тебе мислех, накрая ми писна и първият ми път беше с момче с което повече не се видяхме. Беше мил и тн. дори се запознах с техните същата вечер, спах у тях, през деня бяхме на рали и супер си прекарахме и просто се оттървах от тая девствена ципа.
След това намерих мъжа ми с когото сме много щастливи от 7 години и имаме детенце и който не ми е чел морал, че видиш ли първият ми път не е бил по любов и, че трябвало да дочакам да го срещна, няколко седмици буквално след първия ми път го срещтнах.
Честно изобщо няма какво да се впрягате млади момичета с девствеността, първи път винаги ще има, по-важно е някой ден да намерите свястно момче което да ви уважава, девтсвена или не и да е мъжът до вас. Опитвам се да те разбера ама се вкарваш в някакви филми за нищо. Вярно е, че има мъже които изобщо не заслужават вниманието ти, но все е имало поне едно момче което да е достойно да ти откъсне цветето, но ти си го подминала с лека ръка. Дори и да не останете заедно голяма работа, животът ще си продължи и ти и той ще си намерите други партньори. Да знаеш, че в днешно време девствеността е само дефект за мъжете и вече не се цени като по на баба ти времето.
По- ценен е опитът и не искам с това да кажа, че трябва като разпрана да минават през ртеб по 5 момчета на ден. Аз с мъжа ми съм правила много неяа които се определят като развратни, но не съм курва защото съм го правила само с него и не съм си и помисляла да изневерявам или да търся друг. Доставяме си вазимно удоволствие по различни начини и сме щастливи заедно.
Согурно не дай си боже момче да ти поиска свирка или анално, ще го заклеймиш. Това не е разврат щом го правиш само с един и му показваш любовта си по този начин!!

11.   В богословския факултет ще те приемат по девственост на първо класиране! Съветвам те да пробваш там.

12.   Всички, които нападат момата са много зле, не искам да използвам по-остри епитети, че нема да ми публикуват коментара.

Мъж на 31 години съм, чукал съм много жени, но не се гордея с това, дори се срамувам в известен смисъл от тия си истории. Винаги съм се възхищавал на хора като авторката. Дори търсих дълго време такава жена. Е, девствена не намерих, но намерих най-накрая добра, скромна и неразюздана като повечето днес. Имала 2-3 връзки и толкоз. От опит съм се убедил, че жена, която е била с много мъже трудно става добра съпруга и майка.

Виж авторке, не обръщай внимание кой какво ти пише, намери си добър мъж, който да те обича, да те закриля и пази и с когото да си имате чудесно семейство. Не слушай глупостите, че трябва да си "поживееш" преди да се задомиш! Ако си намериш добър мъж, си се взимайте и така. Сексуалната разпуснатост не е довела никой до хубаво, напротив това раздробява сякаш личността. Не случайно се използва думата "целомъдрие", тоест съхраняване на човека в неговвата цялост по дух и тяло. Развратът прави човека на парцал, сърцето окаменява, способността и желанието за любов намаляват!

13.   на 22 си напълно нормална, не е нужно да си евтина и лесна, мъжът печели жената /ако е свястна /а не обратно. н 8 на 20 години свестните момичета са в университета, на 25 правят кариера, дечица можеш да имаш и на 40. Секс не се прави само за размножаване, много си смешна. н 1 голям житейски опит ха- ха, значи циганките дето раждат на, 12-15 са много голямата работа, н 1 и 2, много тъпо.. и злобно
n 8 такива дето са ги минали 10 - 20 да не са много шастливи. n 11 богословския може на тебе потрябва..

14.   Да има девойки с 10 години по-млади, които водят полов живот но не ги прави някакви долни курви? Плюс това не си единствена, не разбирам защо се взе за толкова специална, още малко единствената такава.

15.   Номер 11 БРАВО!
Скъпа, ти като гледам май ще си умреш девствена, няма нищо лошо ама като си решила така, поне не се оплаквай, че нямало подходящи и, че всичко е разврат. Принцове вече няма, защото принцесите като теб искат ПРЕКАЛЕНО много и все от нещо не са доволни. Накрая от принц на принц умират девствени и нещастни и затова никой няма да им ръкопляска
Поне аз нобелова награда за девственост не съм чувала да дават!

16.   И аз съм детствена, мрън , мрън.
Ама за това съм пък 100 кила!

17.   Позната история, тази девствена ципа ми беше най-тежкото бреме на младостта. Всеки мъж ми предлагаше секс, течаха им лигите и аз се бях отвратила и затворила в себе си. Сякаш бях ходеща дупка по улиците. Не исках някой само да ме мине, исках любов. Най вече уважение и разбиране. Не пуснах на никой до 23. Легнах си с първият идиот след като видях, че няма и да срещна нормален. Писах в този същият сайт, това беше преди няколко години. Тогава ми казаха, че девствената ципа не ми е проблема, а да намеря подходящ партньор и да изградя връзка. Аз им отговорих, че не ме разбират, а сега виждам че са били прави. Защото оттогава правих секс с няколко партньора и никога не чувствах удовлетворение. Само мимолетно удоволствие, придружено с доста по-неприятни чувства като вина, гнус, липса на любов, празнота. Научих, че нещата не са така, както често искаме. Научих, че доста често, когато мъжете искат секс, не искат само това, ами наистина харесват момичето и шансът да се получи нещо нататък е доста голям.
Спомням си преди по времето на родителите ми, са правили секс под завивките, прегърнати, целуващи се. Правещи любов. Сега жената коленичила пред мъжът, празнят и се в устата, докато и удрят шамари, или я блъскат с х.. по челото. Порното проми мозъците, но явно това е развитието. Както има вече нови смартфони, фейсбуци... всичко се мени. Сега е времето, когато жената трябва да бъде връзвана, бита с камшици и предназначението на устата и е да го лапа. Надявам се не съм брутална.
Това не значи, че ти не си наред.
Ако мога да ти дам съвет най-добре си купи вибратор. Отвори си се сама и си задоволявай нуждите, докато не срещнеш някой, който да става за нещо.
Успех!

19.   Здравей, аз съм същата почти. На 20 години съм и от една година живия в студентски и мога да кажа, че станах още по-задръстена. Не знам защо така, много учене сигурно. Не мога да кажа, че излизам много навън, даже съм го занемарила това да ходя по магазини, кафенета, дискотеки и т. н. Много, много не ми пука, че съм девствена на толкова, даже още съм на 19. Мислила съм да си легна с първия срещнат, ама за какво като нищо няма да чуствам. По принцип един път когато бях по-малка се опитах с тогавашния ми приятел да го направим, но не се получи нищо и да ви кажа не съжалявам, защото щях да го направя да се впиша. Тъпа работа, искрено се надявам да открия правилния човек, с който мога да имам силна връзка, защото не съм няква еднодневка, разглезана блондинка или там нещо друго. Най-малкото мъжът трябва да има уважение към мен, въпреки че сега не съм много отворен човек.

21.   Девствеността е най-гадната болест. Аз страдам вече доста години, направо съм ти набор, авторке. И аз като теб мисля, мисля, сядам да помисля, ставам и пак мисля. Ти приемаш секса за нещо лошо, пошло, едва ли не от долния свят. Истината е, че няма значение с кого, кога и как го правиш, стига да ти носи щастие. А колкото повече отлагаш, толкова повече се отдалечаваш. Ти нямаш пенис, но както се казва: "Чукаш или не, на чука му минава времето". Колкото и да се крием зад морали, ценности и тем подобни небивалици, валидни само в приказките и сънищата, истината е, че проблемът е в нас. Още другият път като ходиш на дискотека си харесай някое момче, заведи го в общежитието и му се отдай. Перфектното момче и перфектният първи път не съществуват. Никога не са и съществували. Знам от личен опит, че е трудно, но трябва да преборим това си мислене.
Пожелавам успех и на двама ни, пък ако се намерим ще е още по-интересно, защото и аз уча в университет в Студентски град и току виж утре наш станал светът :)

22.   И аз не съм бил с жени, ама ми е баж през кура както се казва, защото съм се отдал на мрачни мисли, мразя много неща, яд ме е на хората които скапаха България, светът, къде да остане място за любов, ебане, и други такива.
По скоро бих казал, да погледнете в какъв свят живеете, и докога ще живеете в него, защото най вероятно се задава 3-та световна война.
Иначе ще дам точен пример, исках и намерих перфектната жена, но заради липса на средства, и понеже не видях как ще се получат нещата, се отказах от най ценното за мен.
Та не си правете илюзии всички сте вкарани в матрицата, за да генерирате пари, на богаташите, реално не водите живот, а само си мислите, че съществувате.
На хората с бебета ще кажа, вижте в какво създавате тия деца, свят в който педерастията, браковете между педераси, и даже им дават да осиновяват деца, и още камара абсурди, тогава ще видите, че една девственост, или една квартална мастия далеч не са нищо особено, просто личното щастие на хората е отнето много отдавна....

23.   По принцип подкрепям №1 макар да съм майка на момчета, но ми направиха впечатление две противоположни изречения на авторката.
"Разбирам останалите момичета, защото с годините става все по-трудно... Не разбирам останалите, но не ги и съдя, просто... "
Последно, авторке, разбираш ли останалите или не ги разбираш? Няма логика в думите ти.

24.   Чакайте и аз да се намеся. Има хора, които от ранна възраст започват да правят секс, без да ги интересува с кого и какво, други чакат подходящия и трети, които хем са грозни, хем се правят на недостъпни и отблъскват мъжете, защото ако е някоя красива жена, ще бягат подире и, но ако е селянка, нищо чудно да и дадат една майна.
Не, че е нужно да си красив, за да си намериш партньор, защото след време се разбира що за стока си от вътре и тогава си оставаш сам.
За проблема на авторката-не знам ти до колко се правиш на интересна пред мъжете и ги игнорираш, за да се правиш на студена и недостъпна, но ако е така по добре веднага спри!
Не разчитай само на това, че си "млада и симпатична студентка", защото най-важното е да станеш симпатична с характера си, да си лъчезарна, мила, както казваш, че си душата на компанията, това е добре.
Но ти си обяснила какво искаш. Ама трябва да почнеш и да го търсиш! Ще излезеш с един, после с друг и така докато намериш някой който наистина ти допада, тръгвате сериозно и накрая може и да си създадете семейство. Но не мисли, че още първия, който ти хареса и решиш да опитате, ще бъде мъжът на мечтите ти, а може пък и да бъде! Зависи каква е съдбата ти, не сме врачки, но трябва да опиташ, не да го чакаш сам да дойде пред вратата ти, защото ако ти самата не желаеш истински това за което говориш и ако не рискуваш докато намериш подходящия, няма и да намериш никой.
Колкото до н1 и н8, който е един и същ човек, с много увереност говориш така все едно ти пък си царица. До някъде си права, по едно време вече прекаляваш, ама не говори така остро на момичето, защото ти не и даваш никакъв съвет, а по скоро я хейтваш. Упрекваш я, че чакала принца, ами нека си го чака, нейния жавот е все пак, и ако тя не поиска нямаш право да и се месиш! Но понеже е писала в този сайт, ние се опитваме да я насърчим, да й дадем съвет, като изтъкваме къде греши. Но под този твой подигравателен тон и с всички тези упреци, нямам представа с какво й помагаш! Може би както каза някой горе, си направила същите грешки и сега описваш твоя житейски опит? Няма защо толкова да си груба. Все пак се намира някой който иска да си чеше езика и другите веднага му се нахвърлят и в крайна сметка авторът не получава ни съвет ни нищо. Хайде спрете се бе! Имате си проблеми в къщи, ОК, и аз имам! Поне не разваляйте и настроението на хората с негативните си изказвания!

25.   "Свястните у нас, считат за луди"!? Момиче объркала си форума, тук само критики ще получиш. Живей си с разбиранията, не насилвай съдбата си. И твоят късмет ще изгрее, но трябва да общуваш с хората, иначе няма как да ги опознаеш. Грешката на младите момичета е, че сложиха каруцата пред коня, първо правят секс, а после гледат душата. Затова толкова се изкифлиха. Първо проучи душата и тогава секса ще се получи от самосебе си. Само така ще има дълго щастие.

26.   И аз бях като теб. Не знам защо някои хора тук сипят обвинения за това. За някой сексът е лесен - вероятно съдят по себе си... За други сексът изисква психическа нагласа. Аз изпитвам непоносимост, дори отвращение само от мисълта да ме докосва интимно човек, към който нямам силно привличане. Почти винаги това е изисквало сериозна емоционална привързаност. И не принц чаках, не някой, с който да прекарам живота си - просто чаках човек, с който ще ми е приятно, т. е. с който няма да е един вид "на сила". Някои хора се привързват и допускат другите много лесно, други са по-резервирани. Това, че изчакваш, е въпрос на самоуважение! И колкото и време да останеш девствена си струва пред алтернативата да преспиш с някой с усещането за отвращение и отблъскване, само за да си лепнеш пред обществото надпис "не-девствена".
Ще срещнеш правилния човек и няма да имаш никакви притеснения от рода девствена ли съм, не съм ли, ама той достатъчно сериозен ли е, не е ли, заслужава ли ме и т. н... просто ще го усетиш, ще го пискаш, ще му се отдадеш и ще се насладиш на това. ;-)

27.   Половината мъже... даже повече от половината искаме да си намерим жена като теб, но не можем да намерим :(((

28.   Темата сама по себе си е много изтъркана и коментирана, но същевременно си е евъргрийн и вълнува мнозина в положението на авторката. Мисля, че 12 е дал най-точен коментар, прочетете внимателно последното изречение на коментара му, страшно вярно послание, дано го проумеят повече хора.
Успех и щастие на авторката и коментиращите!
М, 36

29.   Голяма си комплексарка. Щото нали се сещаш, че както не е срамно, така и не е похвално да си девствена. Не си мисли, че си повече от другите момичета, само заради това. И престани да се залъгваш, че причината да си нямаш приятел е учението/работата.

30.   И какво от това? По-добра ли си с нещо от другите?
Напълно нормално е да си девствена на 22, има много момичета като теб. Да не говорим за момчетата. Това че по-голямата част от населението се хвали за креватните си изяви от крехка възраст си е чиста инфантилност. Да се хвалиш с химен също.

31.   Аз самата съм на 23 и до момента не съм спала с момче. И също живея в Студентски град. Познавам поне 4 момичета на възраст м-у 22 и 26 години, които са девствени. Честно казано съм почти сигурна, че и част от колегите ми от мъжки пол в университета също са девствени, а са пак хора на 22-24 години. Изобщо не е вярно, че всички го правят за първи път рано. Така че спокойно не си само ти така.
Не разбирам кой пък решава кога е нормално и кога не и всякакви такива неща. Всеки сам си решава какво да прави с живота си. И все пак според мен самият факт, че мислиш толкова много по тази тема, означава, че може би вече си готова и мислиш, че ако чакаш още после ще съжаляваш за загубеното време или нещо такова. Така че като намериш подходящ човек не го мисли толкова.

32.   То коне вече няма,камо ли пък бели.Камо ли пък принцове на тях.
Късай вече паяжината,че скоро никоя муха няма да се хване в нея.

33.   Аз от доста време съм забелязал, че всяка втора мацка се хвали, че е девствена на 25 или нещо такова. Самото заглавие " Моята девственост" звучи като заглавие на някоя ода :D. И причините за това обесняваш на някакви непознати, които в повечето случаи въобще не ги интересува. Само се чудя, дали не се опитваш чрез това да оправдаеш празнината в теб понеже си твърде самотна.

34.   Много сте ограничени някои от вас. Момичето просто иска да е с в точното време с точния човек, а не някой лигльо бройкаджия да я използва и да я зареже после! Няма нищо срамно в това по - добре ли щеше да е на тези години да има цял лист изписан от всички страни, с колко мъже е била. Както бях 11 или 12 клас някъде преди около 3 - 4 години бях чула за едни момичета по - малки от мен с около 2 - 3 години, че имали цял лист голям формат изписан отвсякъде с имена на момчета, с които са спали. Е повярвайте ми отвратих се!

35.   Аз не мисля, че каквито и да били съвети са валидни. Хора всякакви, някой имат десетки партньори, други нито един. Всеки следва поривите си. Не мисля, че много хора, вероятно почти никой няма волята да вкара желанията си в рамките на някаква философия. Или с други думи, на момичето просто не й се прави секс. Съвсем просто е. Човек ако иска си намира начин, ако не намира начин - значи не иска.

36.   Напълно съгласна с н. 8; н. 33 и н. 35!
Мило, момиче самото ти мислене не е на пораснала жена, така че и на 32 да си пак ще си момиче, или пишеш за да се оправданиеш пред самата себе си и да не си признаеш, че сама си виновна за самотата ти, или не искаш да правиш секс поради някаква причина и се чувстваш различна, защото всички около теб го правят.
Които и вариант да е, ти пожелавам късмет за напред и си опичай ума за да не пропуснеш живота като цяло и на 50 години да се чудиш къде ти е отишъл живота :)

37.   Добре, аз не разбрах какъв е въпросът на авторката? Според мен просто егото й търси потвърждение на убежденията й в интернет. Няма въпрос, просто констатации. Ами авторке, както решиш. :) Ако искаш си търси приятел и прави секс, ако не искаш - недей. :) Имай предвид, че много често хората на пръв поглед "не стават", но като ги поопознаеш, започват да стават. Само че трябва да си готова да ги допуснеш до себе си.

38.   От авторката :
До всички, които не са вникнали в писанията ми - под пошлост и разврат цитирах ситуациите в нашите дискотеки, а именно всеки ден с различен! До тези, които спят с приятелите/мъжете си НЕ, не мисля че сте курви, нито развратни! Относно някои коментари за девствеността - не, не го мисля и не ми пука толкова, просто реших да споделя! За секса мисля, че е нещо напълно нормално (човещинка), както и свирките и всички неща, които описвате! НЕ СЪМ ПРИНЦЕСА, НЕ чакам ПЕРФЕКТНИЯ, НЕ СЪМ КАЗАЛА, че искам да остарея с този човек (ако се случи - прекрасно, ако не всеки по пътя си), просто човек, с когото на да се почувствам сигурна в този момент

39.   От авторката :
N23 разбирам момичетата като мен, не разбирам тези, които преспиват всяка вечер с различен мъж

40.   Има разлика от това мъж да е девствен на 25 и жена да е девствена на 25. Не се слагайте в една графа. Едното е по скоро срамно, а другото е за пример.
м30

41.   разбира се че университета и ученето си казва думата, тези които почват на 12 - 15 не знаят какво е университет....

42.   Номер22, изцяло съм на твоето мнение,
жалко че останалите са толкова ограничени да проумеят разни неща.
На колко години си?
Поздрави!

43.   Търси си своя отдаден православен християнин и те съветвам и ти да станеш такава. Прочети библията и ще видиш колко високо си ти и колко ниско са те. Разврата е 10 пъти по голям от преди 20 години и ще става още по-голям за съжаление както и е писано и в библията.
Успех...

44.   43, Ха-ха, да, и да роди девствена й препоръчай!
Пуашим се, брат - много си як!

45.   Здравей. :) Аз съм на 25г. и не съм го "правил". И това срамно ли е? Разбирам много добре авторката... но, хората няма да разберат хора като нас, защото са едни слепци, но какво да се прави. Искам само да поздравя авторката и всички които вървят по-този път.
Поздрави! :))

46.   аз на пълно я подкрепям, сега съм на 25, мъжко, до 22 и аз бях девствен :)
просто 3те приятелки които имах ги усещах че не обичат мен а по скоро парите ми, докато не започнах да изглеждам на по-беден човечец, тогава имаше пауза с приятелките, но след време ме хареса едно богато момиченце, и аз него много харесах... и така :)

47.   Н7. Н3 съм. Аз съм с една сега (от доста време по принцип), която е на 24 год, била е с момче за пръв път на 16, което е горе-долу нормално, аз бях на 18. От тогава е имала сумати връзки, мимолетни, за секс за една нощ е имало, даже ми става отвратително, че знам цялата и история и всичките и бивши, но в интерес на истината не ме е лъгала никога, не ме е използвала и според мен няма шанс да ми изневери. Не знам, дразня се аз лично да знам с един на купон, че спала, с друг в тях му се води по акъла и я насилвал и тя естествено се дала, кой знае още колко има. Може би между 11 и 14-15 са и били любовниците за този живот, не знам но това ми се струва много за момиче на тая възраст. И все си казвам, тя не е за мен, сумати са я оправяли, гадно ми е, яд ме е, но с мен е истинска и честна и не знам вече на кой принцип да разсъждавам, по-добре жена с история, отколкото жена с бъдеще. Случвало се е да скъсаме и да се запознавам с други, да излизам на срещи, но виждам че положението с другите е дори по-лошо и първосигнално им личи колко са лесни и леки, аз ли все на такива попадам, нямам идея. Приятелката ми настоящата се опрадава за този си живот с това, че няма баща от 12 годишна и е търсила момче за закрила, за приятелство и лесно се е подвеждала, а не го е правила заради спорта, но знае ли човек. Според мен обаче е честна и не би ми изневерила, аз колкото и морален човек да съм, според мен имам една идея повече шанс да се подведа все някога в някаква ситуация в плод на нерви, въпреки че не обичам еднодневките, психиката ми е импулсивна и поне за някакви флиртове мога да стигна, докато моята приятелка като че ли вече е мъжомразка, мен ме обича, но я гледам в чатове с непознати като и пишат, как отклонява покани във ФБ също така, флиртове няма, а тя не знае, че я наблюдявам, но съм с убедил в честността й

48.   Не мисля, че случая с това момиче има нещо общо с морала, а по-скоро има високи критерии към момчетата. Да си девствена и да не си курва са две различни неща.

50.   От номер 45 - Така ми се искаше да познавам момиче като авторката.. не.. защото е девствена, а защото е истинска, осъзната и знае.. какво иска.. но, ще мечтая да срещна момиче като авторката... защо да не бъде и самата авторка... кой знае.. :)

52.   Номер50 да ти кажа ли нещо, момичетата, като авторката не висят в нета по цял ден и не търсят момчета по улицата,
да, има и такива, които не се гримират и не търсят внимание, но вие просто ги подминавате и не се вглеждате.
Колко ли хора биха се открили, ако пренебрегнеха предразсъдъците си и се вглеждаха повече в другия и във всички детайли на съдбата.

53.   В крайна сметка какво ви интересува другите какво правят, че да им лепите етикети? Наркомани, курви, разврат - вас някой кара ли ви насила да бъдете такива? Гледайте себе си и не обръщайте внимание на разни социални и морални норми. Все ще си намерите себеподобни и за групов секс, и за ходене на църква. Важното е да си намериш средата, в която ти самия се чувстваш добре.

54.   От номер 50 към номер номер 52 - Здрасти. Благодаря за коментара. :)
Аз имам очи и виждам всичко. Повярвай ми. Аз съм от различните хора които са рядкост. :) Къде да открия момиче като авторката, човече? Кажи ми? :) Ако намеря момиче като авторката.. повярвай ми.. ще дам цялата си Духовна Любов и целия ми светъл живот само на нея, защото аз съм Човек и имам желание да давам само на един човек, а не да хоцкам и да си свалям дънките пред всяка срещана жена.. Става въпрос за Духовност и високо осъзнаване... Надявам се да си ме разбрал/а - номер 52. :)
Слънчев и усмихнат ден. :)

1-50 от 67