Споделена история от Секс и интимност

Бисексуалност
Какво мислите за бисексуалната ориентация? Доста хора не я приемат и я считат за прикрита хомосексуална. Съществува и едно излседване на Кинси, според което сексулаността на един човек варира по скала, ограничена от чисто хетеро -и чисто хомо-сексуалност. В повечето случаи хората попадат в нюансите между тези две състояния и на практика по-малък процент в двете крайности. Как бихте реагирали, ако научите, че някои ваш партньор се счита за бисексуален?
G.

<< Предишна Следваща >>

Коментари

1.   Естествено , че има бисексуална ориентация .Тези , които не я възприемат просто живеят с някакви предрасъдаци , както голяма част от нашето общество ...Едва ли би трябвало да ни пука кой с кого си ляга и какво прави в леглото ..Уви ..Аз харесвам секса и с жени и с мъже .Доста по-често с жени ,но секса с мъж е различен и едва ли след като си го направил и ти е харесало може да го игнорираш напълно .Непоносими са тези изчанчените същества дето не знаеш дали е тя или той ..Затова просто "то"..

2.   Какво бих направила?? Първоначално - изследвания. звуча грубо, но съм откровена.
Следях и предишната ти история. Не съм била в положение като твоето, но въпреки това, мисля ( почти съм убедена), че не бих могла да съм с бисексуален мъж. Сексуалната му ориентация спрямо членове на същия, като неговия, пол, биха разбили образа на "МЪЖ", който имам в съзнанието си. Много е лично, много е индивидуално. Има хора, широкоскроени (не знам дали да го сложа в кавички) хора, които приемат бисексуалността като нещо нормално, или, изобщо не се интересуват от факта кой с кого си ляга. Аз не съм от тях..
Ако ти си наясно със себе си - решението би трябвало да е лесно.

3.   За мен такова понятие няма. Или е хетеро или хомо. Бисексуалните са си чисти педа**! Само, че за пред обществото интимничат и с жени. Аз лично не бих излизала с такъв "мъж"!

4.   Ами аз пък ще си го кажа момиче съм и харесвам момчета и .. момичета според мен няма лошо един човек сам решава с кого иска да бъде. Искам да пробвам и с момиче да видя как е и дали е толкова хубаво, колкото си мисля се пак една жена знае какво и харесва и може да го покаже доста добре на друга , а приятеля ми знае за тея мои "лесбийски наклонности " както той ги нариче ,няма против но иска да гледа .. било красота да гледаш тази сценка :Д .. ако някой не е съгласен с мен или просто дас поговорим за това да ми пише на www.kikiki_kokalka@abv.bg

5.   Аз съм бисексуална и не мисля, че в това има нещо лошо но хората често не го приемат и странят от теб сякаш си заразен. Смятам че всеки сам трябва да избира какъв е и да се примирява с избора на другите.

7.   Бисексуалността е най - онеправданата сексуалност.

Бисексуалните не са педали. Писна ми от това, хетеросексуалните да ни смятат за педали, а хомосексуалните да ни мислят за развратни и че спим с когото ни падне.

СКЪПИ, МИЛИ ГЕЙЧЕТА,

ако някой е бисексуален, това не значи, че се въргаля в леглото с когото му падне и не са нужни прояви на ревност всеки път когато погледне жена... Това че, някой бисексуален е с Вас, означава че иска да е с Вас, прояви на ИСТЕРИЧНОСТ не са нужни.

Ако някой си е шавлив, това е от характера, а не от ориентацията...

Уважаеми Хетеросексуални,

не пазете женската красота само и единствено за Вас, има и други, които искат да и се насладят.

Според мен скалата на Кинсли е точна, всеки може честно да отговори за себе си, къде се намира спрямо нея.

И най накрая - това, че има хомосексуалисти, които се представят за БИСЕКСУАЛНИ, само и единствено за да смекчат ефекта от своята сексуалност пред останалите, не означава, че такава сексуалност не съществува.

Поздрави!

8.   Мъж на 31 г съм. От малък т. е. на около 7-8 год. за пръв път си играхме с един 3ти мои братовчед с пишките тогава.... барахме се, близахме ги малко - не чисто свирки разбира се. Тогава се случи за 1ви път и след около 15 години отново се появи това желание. Правих го с жени основно но като гледах с какво блаженство ми правят свирки си казах: какво ли е и аз да правя. оказа се че ми хареса. Правих с няколко мъже свирки! След това с жени започнах анален секс и имаше жени които го обожават. Казах си какво ли е да чукат и моето дупе- е не сам го дал още но са ми пъхали пръстчета, предметчета. Предоплагам че и секс ще пробвам там въпрос на време и желание. Няма да спра секса с жени но отвреме навреме харесвам ласки с мъже- свирки и секс може би скоро. Не ме привличат мъжете като визия и т. н. нямам такова привличане като жените. Затова мога да кажа че сам си бисексуален а не някаввам хомо, гей! Това е от мен

9.   момче съм и съм бисексуалн, кефа се както на хубавите момичета, така и на хубавите и атлетични момчета, аз самия се имам за хубав и атлеичен. Не виждам къде е проблема... На някой нещо лошо да правя?

11.   Аз съм жена, хетеросексуална съм, но много ме възбуждат би сексуалните мъже. Имала съм гаджета, които са ми споделяли, че са имали сексуални отношения и със мъж и мен това ме е възбуждало адски. Дори понякога съм си представяла как има друг мъж, който заедно с мен прави орална любов на приятелят ми... И много искам да пробвам тройка с още двама би сексуални мъже...

12.   Не съм мислила, че някога ще се включа в дискусия точно на такава тема, но.... животът винаги те изненадва с нещо. :)
Приятелят ми е бисексуален, нямам проблем с това и никога не съм имала. Още повече, че беше достатъчно откровен да ми го признае в самото начало на връзката ни. И аз взех своето решение. Приела съм го такъв, какъвто е, обичам го, искам да съм и съм с него. Има хиляди начини да се разнообрази сексуалния живот на двойката. Ние сме заложили на играчките - вибратори, дилда, пенис колан. На кой каквото му харесва. ;) Обичаме се, забавляваме се, приятели сме и си имаме доверие. това е най-важното. Пък каква му е сексуалната ориентация, касае единствено и само мен. Дали съм способна да я приема или не. Е, оказа се, че съм способна.

14.   споко, бисексуалността е нещо нормално.

15.   Аз се смятах за бисексуален. Не съдя хората с подобна ориентация, но аз разбрах, че не мога да бъда бисексуален, защото не харесвам мъжете външно и изпитвам егоизъм към тях, чувствам ги като приятели или съперници. Имах просто лош първи път с жена на 18 и някак си сексуално в послествие започнах да си представям някои неща с мъже, до момент в който мислено се бях извратил страшно много в тази посока, но реално като излизах на вън, единственото към което изпитвах топли чувства и сексуална възбуда, бяха определен тип момичета (слаби, с дълги коси и нежно излъчване), но не правех секс, не исках секс... не знаех как ще се справя ако правя секс отново, опитвах няколко пъти, но орални контакти и прочие и не ми се получаваше нищо... цял живот търсех перфектна визуално, перфектна във всяко едно отношение и времето си минаваше, аз губех опит, увереност и прочие и просто се обръщах в обратната посока, когато бях сам със себе си в интернет например. Дори след като се обезкосмих за пръв път, след 20 годишен бях, се снимах по прашки (имах едни мъжки), бях си поръчал и женски, изпитвах адски голяма възбуда от своите крака и дупе, да си ги гледам така, от нежността към себе си, бях се регистрирал в сайтове за запознанства и всеки ден ме навиваха момчета за секс, много ме възбуждаше в мислите ми пишката, да лапам пишка, че в един момент един дори ме нави, опитах за 2 минути и разбрах, че това е било най-голямата заблуда в живота ми, по прашки и обезкосмен, но нито ми харесва да ме докосва, нито ми хареса да правя това нещо и да давам от себе си за мъж, но бях щастлив, защото разбрах, че не харесвам мъже, изтрих профилите си, снимките си, прашките си и в един момент вече имах връзка с момиче, възбуждах се повече да давам на нея, отколкото на себе си, само като я докосна по косата и съм вече възбуден долу (не от мисълта за секс, просто нежността и, това че я карам да се чувства добре), до такава степен развих хетеросексуалността си с това момиче, че е необяснимо за мен как когато съм изморен, не мисля за секс, не мисля да получавам, а само давам.. галя я или я лижа долу съм възбуден на 100%, повече отколкото тя ако ми прави тези неща :) чувствам се невероятно щастлив, но минах през моят период на опознаване със себе си, просто бях заблуден от порно клипчета, самота, комплекси и прочие, съветвам всеки подобен да намери себе си, не съдя никой който си е естествено такъв обаче.

16.   Нещата трябва да се разглеждат в два аспекта, сексуално повадение и сексуална ориентация. Сексуалната ориентация не можа да е БИ, тя или и хетеро или хомо. Тоест привличането като комплект от чувства, желания, предпочитания, духовни и телесни. Друго нещо е сексуалното поведение, там ситуацията при голяма част от населението е БИ и особено сред промискуитните екземпляри. Мерака е някъде да си го вкараме, ако няма жена защо да не пробваме в мъжко.

17.   Ае хора, не сте прави че бисексуалноста е да си "прикрит гей". Има и маже и жени които харесват идивиди и от двата пола. В крайна сметка всеки си избира какъв да е. Не е нужно да съдите всеки който е различен от вас или повечето хора. Аз нямам против хомо или бисексуалноста.

18.   Бисексуална съм, откакто придобих съзнателна сексуалност, тоест от сравнително ранна възраст и съм чела доста мнения, че хората по природа са бисексуални, а по-точно за жените съм чела, че няма женска хомосексуалност, жените са бисексуални, но едва 15% го осъзнават. Попринцип нямам нищо против нетрадиционната сексуална ориентация, толерантна съм, в 21 век живеем все пак, а и не мисля, че това е определящото в човека. За мен любовта си е любов. Гейове, лесбийки, бисексуални, хетеро.. Любовта си е любов.

20.   Здравейте! Мисля че всеки има право на избор, лично аз съм такъв! И какво от факта нещо по различен ли съм? Тъпото е че хората не искат да разберат това и се подиграват на ляво на дясно! Което е много грешно. Всеки има глава на раменете и може сам да решава кое му доставя удоволствие и кое Не! Аз не съм пробвал, с момчета, но понякога ми се е искало(и то силно), но не знам как да постапя без да ми се подиграват! Как да разбера че дадения човек е такъв, защото аз не искам да правя с които и да е срешнат или срешната или пък този човек да се чувства тъпо от този факт, че аз съм такъв?

21.   И аз съм бисекс, наскоро разбрах, че и един мой приятел е. Явно е често срещано явление :) не мисля че има нещо лошо в това, аз поне не се чувствам лош от този факт, хах

22.   Мен ми бяха бисексуални фантазиите преди да опозная момиче и да се освободя от комплексите си за малоценност относно по-малкия член (който е 15 см), а на мъжете в порното им са адски големи и във времето с липсата на полов контакт от страх да не се изложа с жена в последствие се възбуждах повече от пениси и от това да си представям, че аз съм жената, но не и от истински жени във фантазиите ми. Когато вървях по улиците и виждах готини мадами се е случвало често да се възбудя, да настръхна, да се влюбвам, а когато минавам до мъже да не изпитвам нищо никога, дори и голи по съблекални и на други места. Просто мъжете ги чувствам реално като приятели или съперници, но далеч по-различен беше случая когато се прибера в нас и мастурбирам най-често мислех за пениси, за свирки (че аз ги правя), за мъже които да ме доминират като цяло. В последствие стигнах до там, че се обезкосмих на около 20-21 бях тогава и все още имах само няколко куци опита с жени, които не ме кефеха външно, бяха едри, дебели и прочие и секс не се получи, а е имало и хубави мацки в живота ми, които сам игнорирах стигне ли се до нещо сериозно от страх да не се изложа и в последствие когато се обезкосмих на 20-21 имах някакви прашки в нас мъжки, снимах се с тях, освобождавах се сам от напрежението като си гледам и снимам малкият задник тогава и се възбуждах ужасно от себе си. В последствие се снимах така, качих се в интернет сайтове за запознанства и накрая се стигна до там, че имах много приятели мъже и с времето един ме нави да опитам. Опитах свирка около 2-3 минути, но не ме изкефи, не ме изкефи мъж да ме пипа, да ме целува, нямаше никаква тръпка, а той ми биеше и чикия адски бързо и свърших и още по-гадно ми стана и от тогава не опитах, може би беше преди 3 години. След това си хванах приятелка момиче и опознах женското тяло. Беше много трудно в началото и мислех, че съм хомосексуален, имах тръпка и чувства и бях влюбен, но не ми ставаше в секса. В последствие се отпуснах и сега правя секс с часове, нямам никакви комплекси, понеже членът ми не е толкова малък. Разбрах, че мъжете и фантазиите с мъже са били плод на комплекси, ако ми беше харесало щях да съм бисексуален може би, но жените са моята тръпка и въпреки, че свършвах от 100 пъти - 90 пъти може би на мъже и мисълта им за големите пениси, обувах се в прашки и от време на време се пипах отзад (но не с някакви големи неща), въпреки това не се промених в тази посока, защото никога до сега нямах реална тръпка и не съм я изпитвал към мъж, а само към момичета, но сега вече я имам и мислено след като за първи път лизах жена, видях че пенисът не ми е толкова малък и върши добра работа и прочие. Имах нужда да го споделя и е възможно и нещо да изпускам от най-важното :)

23.   Авторе, правила съм го теста на Кинси и ме изкара 3, т. е. точно бисексуална, но това е просто отвратително-никога не бих била с жена. Дори да си се представя не мога!

24.   Хетеросексуален мъж съм. Никога не са ме привличали мъже. Но според мен човек не бива да се срамува от сексуалната си ориентация. Ако човек е достоен, честен, държи се добре, не ми дреме с кого си ляга. Не знам някой от приятелите ми да е би или гей, но честно казано не съм ги и питал. Това по никакъв начин не би променило отношението ми към тях. Само един съвет - ако искаш да бъдеш по-лесно приет, не натрапвай сексуалността си. Например за мен са дразнещи гей-парадите - мъже на по 60 години да се разхождат по прашки. Дразни ме и мъж да ми говори с превзет нежен глас и да кърши китки. Според мен подобен тип демонстрация е израз на комплекси. Сексуалната ти ориентация не те определя като човек, определят те други качества.
Дали бих бил с бисексуална жена? Никакъв проблем. Даже ме възбужда идеята за секс между две жени и бих я помолил да ми разкаже подробно преживяванията си или да правим тройка. Като цяло не смятам бисексуалните за хора с по-нисък морал. Ако човек обича партньора си и е читав, не би изневерявал.

25.   22, Накара ме да се почувствам все едно пуша трева.

26.   Номер 23, къде направи теста? Иначе нямам нищо против различната сексуална ориентация и не съм съгласна, че гей парадите са израз на демонстрация. Тези неща ги има в много държави и са приети. Защо българите не могат да разберат това?

27.   25 - и защо го свързваш с тревата ? Може би е малко разбъркано, но никъде не съм излъгал и никъде не съм преувеличавал ! Да, кефят ме (повече преди), пениси на снимка, в мисли и прочие, но мъже не ме кефят в действителност, а и пениси не ме кефят в действителност ! Всичко е плод на комплекс, че не харесвам своят и не мога да си представям как чукам жена в мислите, защото не се смятам за добър любовник мислено и сам със себе си, но ако видя някоя мадама пред мен, стройна, слабичка веднага съм готов и въобще нямам мисли, че не ставам, а направо бих я почнал :) странно е, но и аз се опитвам да го разгадавам

28.   K9
Да не ти пука какво казват хората,те не са важни,гръмни някой коза като мейн таргет може да станеш трисексуален,бъди такъв какъвто си и ис го изкарай от устата :)
Поздрави !

29.   Искам да ви кажа, че минах доста от пътя! И осъзнах, че не трябва да ви пука абонирах се за тази статия и мога само да ви кажа не следвайте нормите на хората