Споделена история от Секс и интимност

За мастурбирането от ранна възраст
Здравейте, момиче на 13 съм.
Започнах да мастурбирам още от детската градина, нито бях виждала някъде как става, нито бях чувала, нито нищо. В началото изпитвах чувство за вина, изобщо не знаех какво точно правя ама си мислех, че е нередно и много лошо затова винаги го правех само като бях самичка и не казах на никого. Е, вече порастнах разбрах че е нормално и т. н но въпросът ми е как така започнах толкова малка? ! Много ми е странно и се чудя откъде съм, се сетила и съм започнала... Благодаря на всички ползотворни коментари:)

Коментари

1.   Мастурбирането е нормално и естествено. Не е нужно да си видяла нещо, за да го правиш. Човещинка с две думи. Лошо е, когато няма информация и младите се възпитават да се чувстват виновни и да се срамуват от телата си. България е много назад в сексуалното образование и затова страдат много млади хора, номер 2 (след Русия) сме по аборти и сме на едно от първите места в Европа по бременности под 18 г.

6.   Аз също започнах малка, също не знаех какво правя и също не бях нито виждала, нито чувала нещо за това и как изобщо става, открих го случайно, така да се каже, като теб. И аз много пъти съм си задавала въпроса дали е нормално, дали не съм прекалено различна от другите деца заради това и т. н. Дори често се чувствах зле от този факт, защото бях с убеждението, че мастурбирането от ранна детска възраст е по-характерно за момчетата, отколкото за момичетата, но просто при мен така се случи. Това е, просто исках да ти кажа, че не си единствената. Не мога да ти отговоря откъде сме се сетили и защо сме започнали толкова малки - човешка му работа.

7.   Здравей, аз съм момче и също започнах от ранна детска възраст и както казваш не знаех какво е, казвах му свиване. Съвсем нормално е и почти всички започват в ранна детска възраст.

8.   Благодаря ви за коментарите!

9.   Аз съм момче и започнах... на 7 години! Да, знам! Не мисля, че е оказало някакво влияние и все пак не ми се струва съвсем нормално. Поне 10-11, ама 7.. Дори не помня как го "открих".

10.   Аз бях по същия начин, но вече знам, че е напълно нормално и не мисля, че това вреди

13.   ЖЕНСКАТА СЕКСУАЛНОСТ Франсоаз Долто
ЕВИНИ ДЪЩЕРИ – психология и сексуалност на жената

намери тези 2 книги в интернет и ги прочети (ако въобще четеш книги на 15) и ще получиш отговор на всичките си въпроси.

14.   Нека и аз да споделя че и аз започнах от доста малка може ми 6 7 г и аз както казваш ти го правех разликата при мене че не със ръка (мало ме е срам но ) а с мойте плюшени мечета което звучи извратено. Спомян си че един ден си стоях в къщи беше студето време бях си легнала и опънала краката на стола и като се разшавах почувствах как вътрешния ръб на анцука ме докосва и това ми харесва Понякога като дете дори си пусках порно и така През цялото време докато не пробвах с мъж го правех или с ръка или със завивката струваше ми се прекалено извратено но просто ми харесваше, и сега ми е малко по трудно да свърша с приятеля ми мисля че това се дължи на този факт

15.   "а с мойте плюшени мечета което звучи извратено" - Всъщност, повечето момичета откриват това или с играчки или с възглавници.

"правех или с ръка или със завивката струваше ми се прекалено извратено но просто ми харесваше, и сега ми е малко по трудно да свърша с приятеля ми мисля че това се дължи на този факт
"
- Проблема е, че си се притеснявала, от нещо, което правят почти всички момичета, понякога без да осъзнават, а друг път просто отричат и пред себе си. Ако си мислиш за секса, като за нещо мръсно и долно, то с времето ще става все по-трудно и "извратено".

16.   Номер 14 спокойно не си единствената, хаха. Аз също като съвсем малка дори не знам дали бях почнала училище... Започнах с плюшеното си мече и със завивките... Просто ми харесваше как то беше под мен и си представях че е мъж :DDDDDDD. Да може би е извратено, не знам.

17.   Да нормално е, аз също съм започнала преди училище, правех го седнала на стол като кръстосвах краката си и ги стисках силно, правила съм го и в училище, даже един съученик ме видя и мисля, че разбра какво правя.

18.   Ах ах... спомени...
Сега съм на 23 години момче, но си спомням като бях на 5-6 години, ще прозвучи не реално, но с моята най-добра приятелка пробахме да правим "секс". Тогава беше някаква форма на секс, по-точно целувки, хапане, сваляне на гащи и пипане по "половите органи". Представяхме си че сме в актьорите от латино сериала, който тогава даваха по телевизията, а бабите ни така страстно гледаха, а и ние заедно с тях.
На 8-9 години гледах порно за първи път и тогава се пипах по члена. На 11 бяхме на рожден ден на бащата на добрата ми приятелка и тогава на мен ми ставаше вече и тя ме пипаше, ама все едно ще ми го откъсне. С насмешка си спомням като ми го захапа. Но ме излъга, че ще си свали гащите като мен и аз да я пипам, та си бяхме сърдити 1 седмица.
На 14 бяхме на една екскурзия и тогава легнахме заедно на едно легло. Бяхме в 4-ка, с нейна приятелка и мой приятел. Те спаха отделно докато ние ги чакахме да заспят и легнахме да се целуваме на едно легло. Бяхме голи, но не правихме секс, беше ме страх, а и нея също. Само се целувахме и лизахме по тялото и половите органи. След това си взехме душ и така.
Не успяхме да правим секс за тия 20 години, приятели сме, правихме почти всичко заедно, но така и не успяхме да правим секс. Не съжалявам, останаха хубави спомени!
Сега тя е щатливо сгодена, а аз си имам приятелка.
Извод- докато си малка прави колкото искаш лудории, като пораснеш всичко ще се промени. Но да не ти пука!

19.   Ах ах... спомени...
Сега съм на 23 години момче, но си спомням като бях на 5-6 години, ще прозвучи не реално, но с моята най-добра приятелка пробахме да правим "секс". Тогава беше някаква форма на секс, по-точно целувки, хапане, сваляне на гащи и пипане по "половите органи". Представяхме си че сме в актьорите от латино сериала, който тогава даваха по телевизията, а бабите ни така страстно гледаха, а и ние заедно с тях.
На 8-9 години гледах порно за първи път и тогава се пипах по члена. На 11 бяхме на рожден ден на бащата на добрата ми приятелка и тогава на мен ми ставаше вече и тя ме пипаше, ама все едно ще ми го откъсне. С насмешка си спомням като ми го захапа. Но ме излъга, че ще си свали гащите като мен и аз да я пипам, та си бяхме сърдити 1 седмица.
На 14 бяхме на една екскурзия и тогава легнахме заедно на едно легло. Бяхме в 4-ка, с нейна приятелка и мой приятел. Те спаха отделно докато ние ги чакахме да заспят и легнахме да се целуваме на едно легло. Бяхме голи, но не правихме секс, беше ме страх, а и нея също. Само се целувахме и лизахме по тялото и половите органи. След това си взехме душ и така.
Не успяхме да правим секс за тия 20 години, приятели сме, правихме почти всичко заедно, но така и не успяхме да правим секс. Не съжалявам, останаха хубави спомени!
Сега тя е щатливо сгодена, а аз си имам приятелка.
Извод- докато си малка прави колкото искаш лудории, като пораснеш всичко ще се промени. Но да не ти пука!

20.   И аз съм същата, започнах с кръстосване и стискане на краката, нарекох го свиване, правех го по цял следобед докато уча.

21.   Значи... Няма нищо ненормално в цялата работа... Нонвсе повече ми се струва, че няма достатъчно четива по темата.
Прието е да се смята, че децата са асексуални до настъпването на пубертета (което всъщност се случва доста по-рано отколкото повечето хора смятат) и това до голяма степен е така.
Нещото, което повечето хора не разбират е, че детската асексуалност се дължина ниски нива на половите хормони и съответно - липса на полово влечение, а не на невъзможност за изпитване на сексуално удоволствие.
Чисто анатомично - децата имат полови органи, имат и нервите които директно ги свързват със съответните центрове в мозъка. Описанието на авторката е типично за детската мастурбация - децата не знаят какво е (сексуалното влечение отсъства като фактор), но знаят чв усещането е приятно. Аз лично не считам тази мастурбация за сексуална проява и я намирам за съвсем нормална.
Сексуално мотивираната мастурбация е също съвсем нормална, тя просто се появява по-късно и под въздействието на други фактори.

22.   И аз почнах на 9 да се пипам, един ден легнах в ваната и пуснах душа лекичко и водата падаше върху клитора ми и се чувствах много приятно нищо че не разбрах какво е но продължавах да го правя всеки път когато влизах да се къпя, после почнах да се пипам докато съм в леглото и чак на 12 разбрах какво става от една кака в махалата, и сега съм на 36 продължавам да го правя нищо, че си имам мъж и любовник и тайна любовница.

23.   Аз започнах на 6години и можех да свършвам многократно, момче съм, когато се появи еякулацията вече не можех.

24.   За всички които казват, че е нормално ,не, не е .
Грях е.
И първоначалното чувство за вина,трябваше да ти подскаже ,че не е правилно да се самозадоволяваш .
С времето ще започва да ти пречи да се социализираш,умствено развитие и куп пороци .

25.   Още на 10 се потях и си представях разни расови мъже, как ме пронизват с оръдието си. Мастурбирах непрекъснато, всяка свободна минута, когато се сетех и където и да бях. Правех го в час, научих почти всичките си съученички да го правят като мен. Бях станала за тях символ на удоволствието. На 13 пожелах да ме оправят.

26.   КОГА ЗА ПЪРВИ ПЪТ РАЗБРАХ КАК МАСТУРБИРАТ МОМИЧЕТАТА.

Тази тема винаги е вълнувала момчетата и мъжете. Когато бях в втори клас седях заедно с едно момиче на един чин, по време на един учебен час забелязах че тя беше кръстосала краката си, които бяха изпънати напред, дясната и ръка беше между краката, с лявата леко се придържаше към чина като леко се движеше напред назад напрягайки се, след окло минута почивка тя пак го повтаряше. Започнах да се чудя какво прави и я попитах, но тя не ми отговори, тогава си спомних моят първи път когато мастурбирах и разбрах че тя прави това, не знаех че се казва мастурбация, тогава му казвах свиване и казах, че знам какво прави, казах и че свива при което тя се изчерви и ме попита от къде знам това. Споделих и че и ние момчетата го правим, бях открил това още преди да започна училище. Реших да споделя тази история защото може и вие да сте имали подобно преживяване. Ако е така споделете.

27.   До 24. Ако беше грях Господ щеше да ни напрви да сме безчуствени, да ни падат органите или да се разгонваме напролет примерно, а не по "свои образ и подобие". Отделно чувството на вина идва от самата детска психология и социалните фактори на модерното ни иначе общество. Това е едно от първите самостоятелни неща което детето прави без знанието на родителите, като така се подготвя за съзряването. А номера с греха, е архаична глупост, дори не е вече и за ограничените хора.

28.   Мастурбирайте, увредете си половата система и после ще ви питам, аз така блъсках ч**** всеки ден и сега след свършване усещам болка в ануса, появиха ми се хемороиди, простатата сдаде багажа и сега за нищо не ставам!

29.   Номер 27, ти от името на Бог ли говориш. Ясно е че е грях, и на мен ми се иска да не беше, нито секса, ама ти да видиш, грях е. Ако не знам си кое, Господ щял да ни направи не знам си какви, то бива ограниченост, но това е направо опасно. Не всяко желание е правилно, една голяма част от желанието не са правилни. Чувството на вина, съвестта, това е програмирания в нас Божий глас. И именно обществото от 75 години насам се създава с убеждението, че ние не трябва да се вслушваме в този глас, така че теорията че е нещо правилно, но обществото
е социалните фактори са пречка да се отдадем на удоволствието, е просто абсурд. Какво общо има цитата ти от Библията с темата, дал ни е възможността да изпитваме удоволствие КОГАТО СЪЗДАВАМЕ ЖИВОТ, нищо повече.
По свой образ и подобие и имайки в предвид че Бог е нетварен, колкото повече се занимаваме с типични неща противоположни на неговата нетварност, а именно плътски, толкова повече се отдалечаваме от Него. m19

30.   Здравейте имам ОКР тоест натрапливости явно съм ги имала от малка имам страх да не съм обратна тази тема горе донякъде се свързва и с мен омъжена съм по любов от 4 г с прекрасно дете на 24 съм и аз масторберах от марка и аз не знаех какво правя но бях се влюбили в актьора от титаник, после си го престанах и масторберах както вие същото когато отивахме на центъра с майка ми да купим вестник аз се заглеждах в списанието плейбой и беше чудно какво ли има вътре гледах порно с мъж и жена и се възбуждах после на 13, 14 бях влюбена в момче и си го престанах с мен, бях влюбена и в комшията ми преставях си го с мен, имала съм 3 гаджета когато се влюбих в мъжа ми всеки ден си мислих за него даже как ме целува как ме докосва сак се прегръщаме веднъж бях улучила на порно с жени и не грабна толглкова асо беше ме грабнало до сега да бях ги гледала но видя ли женски форми се заглееждам не с някаква престава а коментирам даже истрих5поп фолк канарите от страх да не съм обратна не съм се възбуждала от тях но коментирах формите им коя с кой спи соя има силикон и коя е сексапилна в христовите ми не имало жена с която да правя с... с но едно ми е чудно защо зареждам женските форми много ме страх обичам много мъжа си давам си живота за семейството си имах до скоро мечта да му родя още едно дете момче, с поглед се разбираме колко се обичаме ако съм обратна или би дали има лечение защото искам да умра до там стигам

31.   29-Аз чувство за вина не изпитвам. За мен не е грях ;)

32.   Нормално и естествено е, както за момичетата така и за момчетата. Аз съм мъж и първата ми мастурбация беше на 5-6 години, когато открих че като се катеря по дърво и търкам "чурката" която странно за мен тогава се втвърдяваше, получавах удоволствие. После го правих в къщи когато нашите ги нямаше и се търках по ръба на облегалката на дивана или по заобления ръб на гардероба. Стъпвах на табуретката хващах се за горния ъгъл на гардероба и се набирах, все едно се катеря по дървото и си търках пишката докато получа чудното удоволствие. После вече във ІІ - ІІІ клас, като се събирахме пред блока, и си играехме, естествено си говорехме и мръсотии, и тогава по-големите батковци ни обясняваха "как се прави чекия". тогава пробвах с вече с ръка и се получи. Хващах си кожичката на пишката и движех ръката си нагоре-надолу, докато получа удоволствие и отделя няколко капчици безцветна течност, а за пръв път изхвърлих сперма, вече в 5-6 клас. Правил съм си чекии редовно, дори днес вече отдавна женен с прекрасна секси жена, от време на време си припомням стария навик.

33.   №18... , не е късно да го направите, това че е сгодена нищо не значи, може да се боднете, а е грехота ако не го направите.

34.   И аз се напъвах още от малка, изчервявах се цялата, стигах до десетина оргазма

35.   Аз също съм започнала от рано, използувах метода с напъване и сега ми излязоха хемороиди и ме е срам да кажа на лекаря, че са от напъните при мастурбиране, освен това след всяко мастурбиране ми излизат отново дори и без да се напъвам, някой друг имал ли е такъв проблем и ка да се оправя?

37.   От № 32. Спомням си като бях в 7-8 клас на село бяхме у баба и дядо през ваканциите с първата ми братовчедка, 2 год. по-малка. Като се усамотявахме си "играехме на доктори". Аз и гледах почналите да напъпват цицета и започващата да се окосмява пичка, а тя с голям интерес ми разглеждаше пишката, как си правя чекия и как изхвърлям сперма. Даваше ми да я целувам и да и смуча зърната, след което аз се възбуждах и правех чекия.

38.   Не знам как го открих с стискане на краката ми ставаше много хубаво след минута почивка пак ми ставаше хубаво по силно но по кратко и се измарях много и не можех повече, по късно през пубертета разбрах за какво иде реч, можех да го правя с часове, имала съм по 30оргазма, беше ми хубаво, правех го от скука, когато уча, вечер в леглото.

39.   Аз го правех некво лягах и си стисках пениса между краката, усещането беше много силно и можех да повторя и потретя

40.   Нормално ли е след огразъм, в момента на настъпването му да не мога да докосвам клитора си, гледала съм по порно клиповете се докосват след оргазма и не испитват дискомфорт?

Ж16