Споделена история от Секс и интимност

Нормално ли е децата да мастурбират
Здравейте! Аз съм дете (12 год. ) и мастурбирам. Отскоро се зачудих дали това е нормално. Моля ви, помогнете ми. (Няколко пъти съм се опитвала да помоля родителите си за съвет, но все ме дострашава. )

Коментари

1.   Ами да, нормално е. Децата не са асексуални, пипат се и си доставят удоволствие, но преди половото съзряване не могат да изпитат оргазъм и тем подобни - просто имат своя си, автосексуалност и няма нищо нередно, но това не значи, че трябва да са достъпни за секс с възрастни, а напротив - мастурбацията е и средство периодът на секса да се изтегли максимално, докато човекът е не само полово, но и психически зрял.
Някои психолози отчитат ползването на беберон-залъгалка за първия вид самозадоволяване у човека - вид орална стимулация, защото правиш нещо без друга цел освен задоволяване на своята потребност да сучеш нещо... без действително да сучеш мляко, за да се храниш -смисълът на сученето.
Така е и с мастурбацията на половите органи - самозадоволяване на някаква потребност, нормална е и сред най-малките деца, а на 12 вече сигурно от много време мастурбираш. Голямата работа.
Грешно е да забраняваме мастурбацията или да лъжем децата като преди - ще ти окапе пишката, ще ослепееш, ще ти окапе пилето, ще дойде Дядо Турбалан. С това просто се засилват неврози и страхове при децата и можем да им навредем после като възрастни.
Като момиче е важно просто да не пъхаш разни неща във вагината си, за да не се нараниш. Мий си добре ръцете преди и след мастурбация, а за интимна хигиена не ползвай неща със сапуни вътре, а ползвай интимен душ гел или най-добре бебешки душ гел без сапун, които е евтин и няма парфюми и други изкуствени неща, които да ти дразнят лигавицата. Вагината и областта на срамните устни са точно лигавица - като при очите да кажем. Пази ги и ги поддържай добре, не ги изсушавай със сапун и мий преди всичко с чиста вода един-два пъти дневно. След мастурбация уринирай, за да си прочистиш уретарата от възможни бактерии

2.   Боже господи какво се случва на тази земя? На 12 годинки деца да мастурбират. Този свят толкова се е побъркал, толкова се е повредил шокирана съм. На 12 годинки е нормално да играеш пред блока, с другите деца на гоненка, криеница и т. н. А не да питаш за мастурбация... наистина съм потресена! НЕ Е нормално да мастурбираш на 12 годинки, ако беше на 15-16 е друго, но на 12 годинки... просто съм отвратена морала съвсем се загуби. Ние си мислим, че напредваме ама точно обратното става! ;хх Ако ти бях майка бих те убила!

една срещу новия световен ред!

3.   Не е нормално, най-добре си вземи белезници или си връзвай ръцете с нещо. Мастурбирай като станеш минимум на 21, какво е това на 12... На 12 още майчино мляко сучеш, каква мастурбация?

Иначе серизно - напълно нормално е. На 12 вече започваш да излизаш от рамките на дете. В много култури първата менструация на жената се празнува като момента, след който започва женствеността й - т. е. тя вече е жена, може да има интимни отношения и да има деца.

4.   По вредно е момчетата ако прекаляват, защото там се изхвърля енергия и много ценни за организма съставки, но за момичетата няма норма, правиш го колкото си искаш. Но дали това няма да попречи за истинските ти чувства, след това при същинският секс? По добре пошлушай по големите жени, които са минали по този път.

5.   Нормално е. Горе-долу на тази възраст започваш да навлизаш от детството в пубертета и е напълно нормално да се появи и сексуалното желание и тъй като ти е прекалено рано да правиш секс мастурбацията се явява един напълно нормален и безвреден начин на разтовариш сексуалното напрежение. Може и да не ти се вярва, но почни всички на твоята възраст го правят. Разбира се, никой няма да си признае, но го правят. Само поддържай добра хигиена и няма да имаш никакви проблеми. Това, което правиш си е напълно нормално.

6.   Здравейте! Писах подобна тема тук но не ми я публикуваха... Както и да е. Искам да попитам нормално ли е 15 годишно момиче да мастурбира по 2-3 пъти на ден? Казах си хайде за седмица няма да мастурбирам, но издържах само 2 дни...

Възможно ли е да изпитвам по-малко удоволствие когато правя секс ако преди съм мастурбирала толкова много?

Когато започнах да мастурбирам първоначално свършвах за около две минути някъде, после станаха 5 и така нататък. Докато сега ми трябва много повече време за да свърша. Това резултат от редовното мастурбиране ли е?

Вредя ли си по някакъв начин така?

Моля ви отговорете ми. Благодаря! :)) :))

7.   "Но преди половото съзряване не могат да изпитат отразъм "
не е вярно, още на 6 години изпитвах оргазъм, така нареченият сух оргазъм.
Мъж на 29г.

8.   От Автора: Благодаря ти много! Наистина много ми помогна. Спрях да се притеснявам дали съм луда или тем. подобни.

9.   От Автора: Благодаря ти много! Наистина много ми помогна. Спрях да се притеснявам дали съм луда или тем. подобни.

12.   Нормално е, няма да ти стане нишо физически но не трябва да се прекалява. Много лесно се пристрастяваш и после не можеш да се откажеш. Физически няма да ти има нищо но психически ще те затвори в себе си, ще станеш изморен, мързелив и ще предпочиташ да си го правиш на спокойствие във вас от колкото да излизаш навън с приятели. Казвам го защото съм минал през това. Започнах да го правя някъде 5ти клас и чак сега на 17 години успях да спра. Живота ми драстично се промени и се гордея със себе си. Сигурен съм че сега ше ме нападнат хилядите казвайки че това са глупости но аз знам от личен опит. на скоро имаше тук истороя за предипствата като спреш да го правиш(не е от мен) доказателство че не съм единствения. Гледай да го правиш по рядко. 2-3 пъти на седмица. Не го прави част от ежедневието си защото така ще ти стане част от живота а не искаш това. Дръж го като развлечение само в по специални дни.

13.   Съгласен с номер 7. Не е нужно да си полово съзрял за да изпитваш оргазми. Като бях на 10-11 сам открих какво е оргазъм, без дори да съм имал още сперма. Сухи оргазми им викат, пълно е с информация в мрежата. И да допълня - това бяха най-силните оргазми в живота ми.

До автора, няма нищо лошо, но гледай да не те хванат.

14.   Номер 2, какво се потрисаш!? Място рабирам от 12 годишна, на бях девствена до много много по-късно!

15.   От 7 към 13, да и при мен сухите оргазми бяха най силните.

16.   Кое му е нормалното, че ставаш след време, пристрастен и нямаш желание за нищо, освен да си пуснеш п*рно, аз съм мъж на 30 години и от опит знам, спри сега, че после става тежко.

17.   Не се притеснявай от нищо. Даже си закъсняла доста. Аз започнах да си я галя много по-малка. Всички го правят. Майка ти и баща ти също.

18.   Да напълно е нормално, аз почнах още в детската градина, като си го триех в едно дърво зад блока, докато се катерех по него. Така открих детския оргазъм, едно много приятно чувство, което никога повече не изпитах след това, когато започнах да се изпразвам! На 48 г. съм вече, и от време на време пак си удрям по някоя чекийка, заради спорта! Да си еба жената е много по-приятно, но не трябва да се забравят и старите умения и навици!

19.   Просто коментара на 18 ме шокира но да ти кажа и аз съм била на около 7 8 когато си бях купила нов анцук и втрешния ръб ме галеше и ми хареса нз дали беше ограсъм след това съм мастробирала признавам си но без проникване не знам длаи е нормално но май доста хора са го правили като деца

20.   Сухите оргазми са силни, първо защото няма еякулация и могат да бъдат многократни, второ чувствителността на главичката е много голяма а при някой момчета тя дори все още не може да се отдръпва(оголва), което я прави още по чувствителна.

21.   Номер 2.... горката ти!

24.   Аз мастурбирам от 5 годишен, мастурбирам при всеки удобен момент. Харесва ми много и не намирам проблем в това! Сега съм на 29 имам си приятелка, но пак го правя понякога :)

Miracle

25.   Учудвам се на хора които в 21 век все още рамкират другите. Всеки организъм е уникален, едни съзряват по-рано други по-късно. Във всеки случай самозадоволяването е подтикнато от нуждата на мозъка да подготви половата ви система и психиката ви за евентуален сексуален контакт. Хормоните ще ви подтикват да ставате по-самостоятелни и да търсите начини да се мултиплицирате. Сексът движи светът и все още няма човек който да е умрял от самозадоволяване или секс (натоварването от секса може да отключи инфаркт примерно но не и самият секс). Барайте се на воля и хич да не ви пука. Друг добър савет е да научите английски за да гугълвате на воля в специализирани сайтове за да се просветите и да не се шашкате, от отговорите на леля ви Пенка от Бродилово (примерно), на която и е втълпявано, че сексът е само за репродукция, а всичко странично от нейното мнение е "дяволско" или както там си го разбира.

26.   РАзбира се, че е мормално. Аз съм на 15 и долу- горе и аз почнах на толкова. Чудя се на хората, които не приемат това за нормално- явно са от по-старото поколение.

27.   Аз го правя от втори клас, момиче, жена съм сега на 22 и тоа не ми е попречило, изпитвах многократни оргазми, отначало го правех с кръстосване и притискане на краката, по късно през пубертета започнах с директна стимулация. Напълно нормално си е.

28.   нормално е, всеки психолог ще ви каже.

29.   Абе вие нормални ли сте, как да не е нормално, та той е на 12 години, било нормално на 15 да мастурбира, аз на 15 вече правих секс. До автора не се притеснявай нормално е, но не те съветвам да казваш на ваще все още, защото всеки път като те оставят сам ще си мислят какво правиш... И после ще те гледат лекло по ъгъл :D Така че трай си за сега, прави си кефа и това е, щом организма го иска, значи не е вредно ;) Това е моят съвет :)

31.   От №18.... На 12 г. правех по три чекии на ден.

32.   аз съм на 13 и се задоволявам от 9 годишна наще знаят и си мастурбирам и пред тях така че спокойно

момиче на 13

34.   Момиче на 13.
Според мен е нормално. Все пак, някой съзряват по-рано!
Дори аз го правя, но не се пипам. Кръстисвам крака и след дълго стискане и прилагане на мускули, следва кратко, но приятно чувство. Може да си натискаш милата област с пръст-два. Намирам го за по-чисто и безопасно, въпреки, че съм се пипала. Защо не?
Само не си ври каквото и да е вътре и се почиствай да не хванеш някаква инфекция.
До номер 2, ясно пише, че хейт не се толерира!

35.   Напълно нормално е. Аз започнах на 6 години и половина, лятото преди да бъда в първи клас, бяха ме сложили да спя и в един момент както си лежах някаква мисъл в главата ми изникна с въпроса "Хайде да правя нещо", след което с свити крака започнах да притискам пениса си като ги движех напред назад, изпитах едно невероятно чувство, после повторих няколко пъти, помня, че оргазмите бяха много силни не беше проблем да изпитам няколко един след друг, не знаех какво е това и го нарекох "свиване". Започнах редовно да го правя. Когато бях в втори клас седях с едно момиче и един път забелязах, че тя както си седеше на чина, беше сложила едната си ръка между краката, който бяха кръстосани и изпънати напред, като тя ритмично се движеше напред назад, след известна пауза това действие пак се повтаряше, стана ми интересно и попитах какво прави но тя не ми отговори, тогава се сетих, че може би е това което бях открил аз и и казах "Ти свиваш" при което тя се изчерви и ме попита от къде знам какво прави, обясних и че и момчетата го правят. Моята братовчедка, която е по голяма от мен, може би е била на около 13, 14 години някъде, често идваше у нас с брат си да играем, веднъж бяхме седнали да играем карти и забелязах, че тя прави същите движения като момичето от училище, след като свършихме с картите започнахме игра с коли на пода и тогава забелязах как тя беше станала права, краката и бяха кръстосани като се подпираше на едно шкафче и се напрягаше, аз знаех какво прави, но не посмях да и кажа че знам какво е това, после тя отиваше в тоалетната а аз на врата чувах шум от късане на тоалетна хартия с която тя вероятно е забърсвала влагата от интимната зона. Стана малко дълго, но реших да го споделя така, че е съвсем нормално и почти всички деца го правят от ранна възраст така, че няма повод за притеснение.

38.   Разбира се, не се притеснявай. Ако НЕ го правиш, няма да е нормално. Все пак трябва да се усвободиш по-някъкав начин.

39.   От написаното се вижда, че си момиче. Казваш, че мастурбираш. Сигурна ли си, че изпитваш оргазъм или просто ти е приятно да си стимулираш клитора и да изпитваш някакво приятно чувство. И аз съм си играл с пениса си, когато бях на 10, 11, години и ми е било приятно, но още не бях изпитал оргазъм. Едва когато станах на 13 г. при една по- продължителна мастурбация преживях истинския оргазъм, за който по-големите момчета ми бяха говорили. Щом веднъж изпитах това страхотно удоволствие вече спиране нямаше. Дори понякога 2, 3 пъти на ден. Така, че ако ти изпитваш истински оргазъм, ами продължавай, доставяй си удоволствие. На твое място не бих споделил с родителите си.

41.   Хах на 21 трябва да си за да мастурбираш.. Чакай бре не сме в комунизма нали учим Биология... Още от 6 клас го има в учебника за пенисът и вагината какво съдържат и тн глупости.. Аз лично от 11-12 годишен мастурбирам и до почти 13 години си бях на сух оргазъм просто кеф това мастурбацията помага за по бързо развитие и тн на мен ми се уголеми доста само от чикии.. Към авторката: Мастурбирай опознай си тялото, само не бързай да скачаш по чуритата поне стани със 5-6 години по голяма да се развиеш максимално!

43.   Нормално е, бийте чекии на воля!

45.   Аз го правя от 6-годишна и с нищо не ми е навредило

46.   Напълно нормално е. Горе-долу на тази възраст започваш да се превръщаш от дете в зрял човек, при момичетата се появява цикъл, момчетата пък започват да заприличват на мъже, гласът им мутира, така, че е нормално да се появи и сексуално желание. Е, не е хич добре на тази възраст да правиш секс, така че мастурбацията е най-безвредния начин да се освободиш от сексуалното напрежение. Изобщо няма нужда да се притесняваш. Всички сме го правили, даже някои започват доста по-рано.

49.   Емм какво да кажа започнах от 4 годишен в децката градинка и е съвсем нормално даже хуят ви ще расте по бързо от повече мастурбирация така, че момчета давайте!

50.   Не е нормално ами е задължително. Само че жените мастурбират. А мъжете онанират. Ж46г

51.   на 13 за пръв път пуснах сперма не знаех какво е малко ме уплаши но на след година почнаха мокрите сънища. Такива като номер 2... са бая невежи. Сексуално влечение се появява мноого преди пубертета. Тпва е истината ако не ви харесва стойте в манастир!

52.   Нормално е ако се прави в граници, често обаче се превръща в компулсивно, тогава е вредно, по склонни към него са момичетата заради многократните огргазми на които са способни.