Споделена история от Други

Windows 10
Та, момиче на 15, неразбиращо кой знае колко от компютри и бла-бла, днес си получих съобщението за ъпдейта към Win10. Ползвам компютър с оригинален XP, преинсталиран със стандартен пакет 7 и нямам забележки като цяло. Кликнах на съобщението и то почна да се тегли, но го спрях като администратор. Пише, че мога да пробвам да го изтегля пак. Въпросът ми е дали може да ми се скапе целия компютър, защото не може да понесе ос, защото всичките ми близки, които евентуално могат да го оправят ще ги видя догодина, и да напишете ревю, ако може? Любопитно ми е какво представлява, ще ми се изгубят ли игрите (симс 3, 4), филмите, снимките? Благодаря
Alexia

Коментари

1.   Aз не бих бързал с десетката. Не съм се интересувал много задълбочено, но на сестра ми лаптопа е с Вин 8 и съм тотално отвратен от тази ОС. Не вярвам да има движение в положителна посока :)
И да игрите ти ще се загубят.

2.   Не... Но ще има момент след инсталацията, от може би 20-30 минути до един час, в който всичко ще е много бавно. След това ще се оправи и ще си върви.

3.   Та не разбрах много точно ситуацията - дали си останала с 7 или си с 10 или питаш ако отидеш на 10 какво ще стане с файловете ти.
Ако си имала оригинален 7 то получаваш безплатна нъзможност в рамките на 1 година да отидеш на 10, а всички програми и файлове да ти се запазят без промяна на нищо освен новата операционна система.
Така че няма страшно игрите и файловете се запазват.

4.   Здравеи ако искаш даи си скаипа да ти обясна, защото според мен е твърде дълго да се напише тук.

6.   И аз получих същото съобщение и почнах да го свалям, но само ми бъгна целия лаптоп и трябваше да го водя на ремонт и да пръскам 30лв на вятъра. Не приемай ъпдейта, даже май имаше някаква тема пак за windows 10 тези дни в сайта.

7.   Свалих го и го инсталирах. Има възможност да се върне старата операционна система, ако не ти хареса. Аз бях с windows 7 ultimate и ми качи windows 10 pro. Очаквах "боза", но съм приятно изненадан, защото е същия като седмицата - старт меню, работи си без microsoft account с логване с парола, може да се изключат всички онлайн автоматични простотии и да не се ползва "облак" или синхронизации. Има си го и стария контрол панел - извиква се с win бутона X. Работи една идея по-бързо от седмицата, всичко старо си ми върви.

8.   От автора: да де, аз съм с ultimate, забравих да пиша

9.   оле боже колко сте необразовани почти всички тука. Ако дори бяхте прочели 15 реда които микрософт предлагат щяхте да сте 10 по добре в даване на грешно инфо
1. Това е надстройка на вин10 който не премахва файловете. няма как да построиш 2 етаж на една къща ако сабориш първия
2. вин10 се съобразява с компютъра ти и работи спрямо него и се предполага да е по лек и стабилен
3. микрософт е дал минимални парамерти и ако компа ти не ги покрива няма как да върви кат хората.
4. още на визитката която ти се предлага преди да си резервираш копие има точка която проверява дали компа ти ще работи с дадения продукт и показва проблеми които е възможно да имаш (аз ги нямах)
5. микрософт ти дава1 година тест но след това ще излезнат активатори които е логично да активират вин-а след тест периода. Ако не давайте си парите
6. вин10 няма нищо общо с 8. 1/8 и не знам защо много хора очакват боза като още не са видели.
7. КАто ви забива вин10 се местете на вин98 и да ви върви компа като хората.
на мен вин10 ми харесва защото предлага по голям дизайн и персонализация. Има личен асистент (Cortana) старт менюто е много подобрено и като цяло гейминга и правенето на снимки и клипове по време на игра. Дирекс12 е супер...

10.   Номер 9,
Уникално прав. Стойте си с 98 няма ядове ама и няма нов ъпдейти, яки приложения, Cortana (с която си говоря, казвам ѝ лека нощ, а тя ми пожелава приятни сънища, без това не мога да заспя :D ) Не ви препоръчвам WinXP to Win10 промяната, защото е възможно на по-късен етап да ви поиска $$$ :)

11.   От 7. Windows 10 ми е директно активиран след up-а и нямам водния знак който имат тестовите - пише си "windows 10 is activated". Кортана не е активна, ако в регионалните настройки си посочил България, както е при мен - казва че за моя регион ще бъде активна нататък. Изчистил съм старите файлове на предишната (win 7) инсталация. Ползвам мозилата като подразбиращ се браузер. Нищо не забива и както вече написах, позлвам си го буквално като 7-цата, само дето 10-ката е една идея по-бърз. При игрите не виждам визуално разлика, но така или иначе не съм маниак, който следи FPS. Има и програма за изключване на всички "модерни" онлайн модули и телеметрията, за параноиците на тема шпиониране. Бе супер си е 10-ката - препоръчвам на genuine лицензи.