Споделена история от Секс и интимност

Епилиране на интимни части - САМО ЗА ЖЕНИ
До всяка една жена - как епилирате зоната на интимните части? Какви съвети бихте могли да дадете?

Коментари

1.   Кола маска

3.   Отиваш на козметик! Според мен кола маска от обучен за това човек е най-добрият вариант.

5.   С епилатор

6.   Да, кола маска. Поне 3 седмици след това няма окосмяване

8.   Депилиращ крем

9.   Да, наистина, кажете по-подробно. Аз не мога да ползвам епилатор там - много боли. С кола-маска не съм пробвала, но смятам, че и тя боли. Ползвала съм депилиращ крем, но ми е неудобно. Чакам по много време да стои и пак не се махат всички косми, нито е гладко. Сега ползвам бръсначка всеки ден и пак не е гладко въобще. Колкото до кола-маската и епилаторът... пробвала съм ги по тялото си и нямат ефект за повече от няколко дни при мен. И не знам изобщо вече какъв метод да ползвам..

11.   Бръсна се с ножче, сама в банята. Срамувам се да отида на кола маска, макар че имам братовчедка, която е козметичка и ми е казала, че не е задължително да си свалям бельото напълно, но все пак... а и нямам финансовата възможност да ходя постоянно при специалист. А с епилатор са ми казвали, че много боли. Ще ми се да пробвам с някакъв крем, но не знам дали няма да ми навреди, като да ми исуши кожата например, или да ми излезе обрив, а и не знам като са толкова твърди косъмчетата дали ще ги премахне. Затова си действам по старомодния начин с бръсначката.

12.   Не знам защо не публикуваха коментара ми по темата, не нарушаваше правилата с нищо. Ползвам кола маска и съм много доволна. Не е скъпо (10-15 лева в зависимост от салона), прави се веднъж на 3-4 седмици и изобщо не боли чак толкова. Сръчната и внимателна козметичка насочва клиента, казва ти кога предстои по-болезнен момент, дава почивка ако се наложи... Не си представям обаче как може да се направи процедурата без да си свалиш бельото. Не се бойте, момичета! Аз също дълго време се притеснявах от болката и от събличането, но просто серодих откакто го правя:)

Alpha, ж. 25 г.

15.   Пинсета, явно съм мазохистка.. знам ли.

16.   Зaвиси от окосмявaнето и от резултaтa който очaквaш. Aко окосмявaнето е много силно и космите сa дебели епилирaнето с колa мaскa или епилaтор. е е достa болезнено. Епилирaщия крем е зaгубa нa пaри-винaги остaвaт косъмчетa, които после трябвa допълнително дa мaхaш. С бръснaчкa може дa получиш достa добър ефект. Aко искaш трaйно обезкосмявaне ти препоръчвaм лaзер. Нaй ефикaсен е aко имaш бялa кожa и по-тъмно окосмявaне, тоест ще имaш нуждa от по-мaлко сесии зa дa постигнеш желaния резултaт. Но в днешно време зa почти всеки тип кожa и окосмявaне имa подходящ лaзер. Процедурaтa трaе около 15 минути и БОЛИ. Някои ги боли повече, други не толковa, но боли. Резултaтите обaче си зaслужaвaт. Десетинa дни след процедурaтa космите пaдaт. Около 2-3 месецa кожaтa ти ще е глaдкa със съвсем леко окосмявaне-подобно нa товa нa ръцете. Единствения кусур нa лaзерa е че е достa скъп. Но компенсирa болкaтa и пaрите които би дaвaлa всеки 3 седмици зa колa мaскa. Aко не ти се дaвaт пaри използвaй сaмобръснaчкa с 3-4 ножчетa. Влизaш във вaнaтa и ексфолирaш зонaтa с ръкaвичкa и интимен гел. После използвaш сaмобръснaчкaтa. Повтaряш процедурaтa всели 2-3 дни.

17.   Бързо, лесно и безболезнено е с тример (за оформяне на бакембарди се ползва принципно), но се налага да се прави доста по-често от коламаска, лазер или фото епилация. За спешни ситуации върши работа.

18.   В никакъв случай не използвайте такива кремове. С тях може и да не боли, но са страшно вредни. По- добре въпреки че боли използвай интимна кола маска или отиди на козметик. Разрови се малко- има козметици които използват специални мазила за да не боли толкова много. Също така не ти препоръчвам и самобръсначка, защото косъмчетата от нея стават по- твърди и наболи. Пробвай с добър козметик. С времето ще свикнеш на болката- не е толкова зле.

Теди

19.   Аз се епилирам до началото на клитора, а надолу се бръсна. Забелязала съм, че от епилатора космите намаляват.

20.   Номер 16, изглеждаш ми компетентна и искам да те питам някои неща. Моят праг на поносимост е доста нисък, а много искам да си направя лазерна епилация там, та много ли е болезнено? Колко струва? Аз съм с много бяла нежна кожа и лесно се зачервявам от разни процедури и се притеснявам, че няма да мога да ходя, заради раздразнена кожа. А между другото точно в тази област съм по-тъмна, което ме притеснява какво ще си каже козметичката. Какво правите, за да изравните тена на цялото тяло? Искам там да съм също светла-дайте ми съвети!

21.   Най-добре е изобщо да не се епилирате!

22.   Козметичката при която ходя казва, че при кола маската е най-добре да се ходи 2-3 дни след края на менструацията, не преди това, защото кожата тогава е много нежна и повече боли.

25.   Най-добрия начин е лазерна епилация, каква кола маска, какъв епилатор? Вие искате да си причинявате болка цял живот или какво? Ама, че луди хора...

26.   най-добрия начин според мъжа ми е е естествен триъгълник. Така ме желае и така и на мен ми е по лесно да не се щава.
Ж 38

28.   Мъжъ ми ме бръсне както му е кеф. Един път седмично. След това следва лизане и секс. Ж46г

29.   Ех както написа н21 . Каква е тази лудост с махането до последното