Споделена история от Секс и интимност

Не мога да получа оргазъм.
Здравейте, аз съм момиче на 17. От скоро правя секс с момчето в което съм лудо влюбена, не го правим много често, мисля че е нормално, през ден. Правим го главно в мисионерската, понякога и в ездачка, по време на секс се чувствам невероятно, много ми е хубаво, но не мога да достигна до оргазъм. Въпроса ми е, дали може да ми дадете някакви съвети, за да мога да изпитам оргазъм. Благодаря предварително :)

Коментари

1.   Женската сексуалност се развива с времето и е нещо нормално да не можеш да достигнеш до оргазъм, но едно е важно също да разбереш - вагината не е чак толкова чувствителна, за да достигат повечето жени до вагинален оргазъм. Просто през вагината се раждат и деца и затова нервите са извадени извън нея (за да не умреш по време на раждане от самата болка) - така че нервите са в клитора, който е единственият орган в човешкото тяло, който е само за удоволствие. Малко хора знаят, но външнто тяло на клитора е само малка част от него, а той обхваща вътрешно и вагината, което е и основната причина да изпитваш удоволствие при вагинална, но и при анална пенетрация.
Само 30% от жените изобщо достигат до оргазъм само при вагинална стимулация и то най-вероятно, защото клиторът бива стимулиран индиректно.
Какво искам да ти кажа - наслаждавай се на секса и преди да почнеш да симулираш вагинални оргазми, за да се чувстваш нормална и да задоволиш егото на мъжа да се научиш да стимулираш клитора си и да искаш от партньора същото преди, но и след пенетрацията.
Да, възможно е след време да започнеш да свършваш вагинално, дори има жени, които свършват при стимулация на шийката на матката, което пък за повечето жени е неприятно или има жени, които свършват и без стимулация на половите органи, но това ще разбереш в последствие.
За сега е важно да се отпуснеш, да се наслаждаваш на секса и да не се концентрираш върху оргазма, защото той точно тогава бяга. Искай си и клиторална стимулация, защото Природата те е дарила с органа с тройно повече нерви от върха на пениса при мъжа и е срамота да го пренебрегваш. Порното дава и на мъже, и на жени, грешни представи за сексуалността на жената, но не оставяй тези да ти разрушат сексуалния живот в търсене на вагиналните оргазми, които може и да не дойдат - просто обърни внимание на клитора си - той никога няма да те разочарова. Отделно не почвай да симулираш, защото така мъжът никога няма да знае кога имаш истински оргазъм и кога не, а и ще му създадеш фалшиво чувство и ще се почувства с право измамен. Не се чувствай длъжна изобщо да свършваш. Важното е да изпитваш удоволствие и удоволетворение

За мъжете сексът значи оргазъм, защото мъжкият оргазъм действително е предпоставка и за забременяване, така нататък, но ние жените можем да изпитваме удоволствие и задоволяване и без оргазми. Дори до преди 50 г. не се е знаело със сигурност, че има женски оргазъм. Не се оставяй гоненето на оргазми да ти развали удоволствието.
Отделно не си мисли, че вагиналният оргазъм е кой-знае с какво по-голяма работа от клиторалния. Напротив - дори не можеш да си сигурна дали не идва пак от стимулация на клитора. Всъщност вагиналният оргазъм задоволява само егото на мъжа за момента, но само ако ти му позволиш той да определя ти как да имаш удоволствие в секса.
Важно е да имате спокоен „терен“, важно е като цяло да имате спокойствие при секс и е важно да нямаш съмнение за своята сексуалност, неговата и вас като двойка. Просто се наслади и се радвай и на живота, и на секса

2.   Може да ти прави кунилингус, може и ти да стимулираш клитора. Ще се получи, не се притеснявай.

4.   И без оргазъм секса е хубав, но нищо не може да се сравни с оргазъм, особено когато си с човек, който обичаш. Докато го яздиш стимулирай клитора си с пръст, както и при всяка друга поза, може и той да го прави, а ти да го напътстваш, ако е навит, може и да те задоволи с език, спръст и език, само с пръсти, важно е да говорите открито и двамата какво ви харесва и да опитвате. Има други пози, при които Г точката се стимулита много по-интензивно, можеш да ги видиш в нета. Предварителната игра също натрупва възбуда и после можеш много по-лесно да свършиш.