Споделена история от Други

Как един комплекс съсипва всичко, няма толкова жалка история
Здравейте, аз съм момче на 20 години, имам един сериозен проблем който ми пречи във всичко - най-вече че не мога да си позволя да имам връзка, да имам някаква работа. Ще ви кажа за проблема да разберете, бяха ми направили някаква операция като малък - имал съм асансьорен тестис, нещо мисля че се е усложнило и не се развих достатъчно, също така съм обрязан, не знам каква е причината, нито каква точно е диагнозата и причината да се стигне до тази операция, а родителите ми не са хора с които да обсъждаме такива неща, както и да е. Този комплекс ми личи и съм супер неуверен във всичко, което мисля че е разбираемо, в момента имам възможност да вляза в полицейска академия, но това че трябва да живея там няколко месеца с останалите момчета и момичета - не виждам как може да се получи, другото което е - облеклото им... абсурд да мога да нося това нещо, просто не се виждам, а много бих искал... писна ми от този комплекс, какво да правя... някой запознат ли е какво се случва в академията, понеже никъде не пише подробности, а и няма как да питам някой полицай да кажем, сещате се. Наистина съм отчаян, дайте някакъв съвет, да се наема ли или да пропусна. Варианта да сложа край на всичко също го има, ще съм благодарен на всеки който даде мнение

Коментари

1.   Ами до колкото разбрах от „асансьорния“ тестис си опериран или той си е слезнал сам на мястото, а те притеснява самото обрязване. Не смятам, че има защо - първо, защото в наши дни 90% от порното е с обрязани мъже, защото всички американци са обрязани (не заради религия, а заради хигиената). Ти си бил обрязан най-вероятно, защото си имал проблеми с кожичката - твърде тясна е била. Идваш от консервативно семейство, не са ти говорили за това, но по принцип на новородените бебета-момчета майката трябва да забелва пениса при къпане, за да няма после подобен проблем - явно майка ти не е правила така или не се е получило и са те обрязали, което е било правилно.
Не виждам проблемът ти - ако те приемат в желаното училище, никой няма да ти гледа онази работа, освен може би на някакъв преглед, но ти си здрав, така че.... не виждам проблем

Потърси психолог, защото ти реален физически проблем не виждам да имаш, а проблемът ти идва от това, че твоите родители не са ти казали истината за твоето състояние, какво ти е направено и защо.
Никой иначе няма да ти гледа чатала в униформата и не виждам пък защо твоят чатал да е по-различен от нормалното - изобщо не знам честно казано какъв проблем имаш освен психически.
Всички хора сме различни и в различието е хубавото. Ако приятелят ми имаше такъв проблем например, нищо ненормално не бих намерила в това, а пък непознатите не виждам какво ги интересува ти какво имаш в гащите.
Освен това вече няма смесени душове и не си длъжен да се обясняваш - най-малкото има стени между душовете и си се къпеш, не виждам изобщо за какво се притесняваш и защо не учиш това, което желаеш (стига да те приемат де)

2.   Запиши полицейската академия и започни терапия веднага. Много е важно да започнеш да работиш над идеята, която имаш за себе си и която очевидно е много откъслечна. Със сигурност ти си много повече от една част от тялото си.

3.   Разбирам какво имаш предвид, но мисълта ми е че проблем има и ти го осъзнаваш, това е проблем и супер комплекс, пречи ти във всичко, нека бъдем оптимисти. В смисъл, наслушал съм се на клишета - нищо лично, осъзнавам проблема защото го има, не си внушавам нищо. Това е...

4.   Притеснява ме факта че ще живеем заедно определено време, че определено ми личи че имам този проблем, избягвам да обличам некви тесни дрехи, гащеризони или някакви такива, не знам точно какво се случва вътре в академията, искаше ми се с някой полицай да си пиша, анонимно разбира се, няма как да кажа на познат кое ме притеснява, за да знам какво да предприема, няма да мога да понеса някакви кофти ситуации, знам че ме разбирате