Споделена история от Секс и интимност

Проблем от гледка
Здравейте
Имам приятелка с нея ходим от 2 години, обаче напоследък не ме привлича толкова физически, заглеждам се по други жени по малки по големи и ми се иска да имам контакт с тях от друга страна това много ме товари и наранява защото има по симпатични от моето момиче, а аз я обичам, как да се преодолее, искам с нея сериозно бъдеще, но как да стане като постоянно се срещат и се депресирам, тя ми е първа любов аз съм на 22 тя е на 18. Моля помогнете

Коментари

1.   Ти не знаеш какво търсиш. Проявяваш алчност, искаш да имаш всички жени пред погледа ти, но никоя друга не е като твоето момиче. Щом се виждаш и в бъдеще с нея, не лакоми, защото ще загубиш и тази. Ще изпуснеш питомното, а дивото трудно се хваща. Опитай, погони дивото, но после ще съжаляваш за тези опити, вече и питомното няма да го има, чак тогава ще поумнееш. С красива жена, само ядове ще трупаш, а и с пари няма да се видиш.

2.   Спокойно, със сигурност и тя се зaглеждa по по- хубaвите от теб, и тя си фaнтaзирa с тях, но също те обичa и товa е "спирaчкa". Докaто ти си нaясно, че искaш нея и не пристъпвaш вaшите си прaвилa, сaмо фaнтaзиите не вредят.
Вие мъжете погрешно смятaте, че сaмо вие имaте очи, пък ние дупки нa същото място :). И ние виждaме, и ние зaбелязвaме рaзличните от вaс мъже- по- високи, по- мускулести, по- усмихнaти, с по- хубaви зaдници/предници и т. н.
Просто ви го спестявaме, зa дa не ви нaрaним.
Нaвън имa много крaсиви момичетa, кaкто и много крaсиви момчетa. Просто не прaви товa, което не искaш дa ти нaпрaвят. Фaнтaзиите сa нормaлни.

3.   Започнат ли да ти шарят очите вече е ясно- време ви е за раздяла..

4.   Е добре де, от нея имало по-хубави, ами ти какво си мислиш, че от теб няма ли? То винаги ще има по-хубави и от нея, и от теб.

5.   Все едно аз съм го писал. И аз съм в същото положение. Приятелката ми не е първа хубавица, слабичка е с готино тяло, но в лицето определено има какво още да се желание и роднини са ми казвали, че не била за мен и не била хубава, а отделно на това и се е подстригала по-момчешки и като цяло сама си вреди на себе си с постоянно смени на прически и прочие и мен не ме кефи външно така, както са ми харесвали други момичета които познавам или във фейсбука и доста често сънувам някакви хубавици, понеже вътрешното усещане и желание ми е да имам контакт само с такива, обаче има и друго. Това момиче е истинско, не ме лъже, не ме използва и ме обича. Със сигурност не е най-умната, най-красивата и най. Има си доста забележки.. не работи вече година и половина, мързелива е и става късно, но усещам чистото и добро сърце всеки път когато я видя, всеки път усещам как като я погаля за главата и тя умира от щастие, а аз се чувствам спокоен с човек който ме обича и не би ме прецакал и излъгал. В секса също много ме възбужда и ми харесва с това готино тяло, но в лицето ту я погледна по един начин и ми харесва, пък после не си докара прическата като хората или нещо не ме кефи и ми е такава груба и много рядко мога да я сънувам и да усетя тази тръпка, когато я погледна в лицето. Тръпка която усещам дори когато погледна красиво момиче във фейсбук и за жалост им пиша коментар какви сладури са, но пиша рядко и то на най най-красивите, имам нужда да казвам такива думи на жена, не го правя с цел секс или нещо подобно. Като цяло и аз не знам какво искам и аз съм на същото положение като теб и някак си имам желание и надежда момичето до мен да се разхубави, да започне да работи и хората около мен да я приемат, да видят че е кадърен човек, но с времето и надеждите започват да угасват и все пак, и аз не съм перфектен, че само да изисквам и го имам в предвид и се надявам и двамата да прогресираме във всеки един аспект. Но такова топло чувство когато прегърна друг човек не съм имал никога към никой и никога няма да имам. Излизал съм и с други момичета, когато сме имали напрежение във връзката, излизал съм като приятел или пък не само, не съм правил секс и прочие с другите, но не усещам тръпката, не усещам топлинката отвътре когато ги погледна. Към това момиче, с което съм две години усещам тръпката когато я погледна в очите и когато я прегърна, в сексуален аспект също с красивото и тяло, но ми липсва красивото и кукленско лице, което за жалост моето съзнание е идеализирало и иска това, както и човек когото да ме допълва. Аз съм мързелив, поне жената до мен да е работлива. Но се замисли, че ако отидеш при друга, както аз съм се замислял, може да допуснеш голяма грешка да отидеш при човек когото не те обича, с напредналите технологии, фейсбуци и т. н. да се появи трети човек в даден период, докато се опознавате или прочие и всичко да замине подяволите, ако е много красива. Трудно можеш една красива мадама да я задържиш в днешно време, а още по-трудно е тя да е сериозна, да те заобича истински и т. н. Не знам и аз какво да правя.

6.   Автора :
Мисля че не знаеме какво искаме.. Онзи ден се бяхме скарали за миг ме обсеха мисли и чувства на раздяла. След това си представих как Излизам с други и няма да е нищо сериозно и колко е прекрасно моето момиче, добро усмихната, обичащи мен. И си казах тя е най добрата тя всичко което търся.. и сега пак се върнах на същото положение, Моля някой да ми помогне, искам всичко с нея деца бъдеще, семейство, но изпитвам страх от един момент да не се счупи в един момент. МОЛЯ ВИ ПОМОГНЕТЕ. От автора

7.   От автора:
Сега разбирам че аз с години съм искал да имам сериозна връзка, да я обичам да ме обича и да е хубава - да хубава е всичко е тя. Обаче явно ми е останало под съзнателно през годините, как да го махна помогнете не искам да съсипе нашата любов нашата връзка :(

8.   Излизал съм с едно от най-красивите момичета, което съм виждал. Истината е една - Винаги гледаш. Това е нормалното състояния на мъжкия ни мозък. Тялото ни има за цел две неща - Да оцелее и да се възпроизведе. Всичките ни инстинтки са така навързани. Може да си силно привлечен от едно момиче, но ако тя ти отказва секс, то вниманието ти бързо се насочва към друго.
Идва и проблема с "любовта". Ако обичаш едно момиче със сърцето и душата си, това не трябва да важи и за тялото ти. Все пак, шансовете му да има успешно потомство, са много по-големи, ако това потомство е по-многобройно. Затова хурмоните успяват да си играят на игра с мозъка ни. Ти знаеш, че не обичаш тази жена, знаеш че имаш друга, но в момента, тази ти се струва далеч по-привлекателна. Чувството отминава, приблизително 2 минути, след като си правил секс.
Не се притеснявай, че оглеждаш чужди жени и че те ти се струват по-хубави. Важното е, да останеш с тази, с която вярваш, че можеш да споделиш живота и щастието си.
Колкото до момичето - Сега съм с друга и се надявам да останем така поне още 50-60 години. След това ще сме прекалено луди, за да се интересуваме от подобни работи.