Споделена история от Секс и интимност

Преди презервативите?
Колко често хората са го правили преди презервативите? Днес е ясно, нахлузваш кондомлъка и бой, обаче преди... В миналото са знаели, действие - последствиe(деца), та какво мислите, колко често са го правили преди? А може да са използвали специфични техники или...
Но пак не излиза сметката. При средно 2 деца, не може само по време на първата брачна нощ и на коледа. Явно са имали някакви трикове.

Коментари

1.   Какви две деца, тогава са имали по двадесет, от които по 5-6 умрели още малки. А и секса не е бил като сега, тип животински. Тогава са спяли в една стая всички, бачкали яко през деня и не им е било много до секс, но все пак са го правили, щом човечеството продължава да съществува.

2.   И аз съм си задавал подобни въпроси.

Всъщност преди презервативите са имали доста повече от 2 деца. Поколението на баща ми са били средно по 3 деца, а поколението на баба ми - по 5-6 деца. Но тогава и детската смъртност е била висока.

Според мен повечето изобщо не са знаели как да се предпазват, просто сексът е бил тема табу и никой не е смятал за нужно да образова младите. Но и при нашите баби и дядовци сексът преди брак е бил рядкост и е нямало и кой знае каква нужда от образование. Поне не колкото сега. Пък и е трябвало да се компенсира детската смъртност.

3.   Трикове със сигурност е имало, друг е въпросът, че не са били толкова надеждни. Чувала съм за лимон, защото киселината убивала сперматозоидите, ама не ме питай как точно се прави и дали е сигурно. Трябва да питаш някоя много възрастна баба.

4.   Ами простичко е и се нарича прекъснат коитус. Когато мъжът усети, че ще се изпразни, просто го вади и излива семето си извън вагината на жената. Така са се пазели навремето. Шансът за забременяване става доста малък, но 100% сигурност няма разбира се. Все пак и с подобен метод може да се забременее, защото някои сперматозоиди излизат неусетно още преди семеизпразването на мъжа. Излизат с една безцветна течност, която изтича от члена при секс. Всъщност, то и с презерватив няма 100% сигурност, щото може да се скъса, макар на мен лично никога да не ми се е случвало за вече 15 години редовен полов живот.

Впрочем, циганите се множат като мишки, защото те никога не ползват презервативи и не знаят какво е прекъснат коитус. Циганите не правят повече секс от останалите хора по света, просто винаги свършват в жените си.

5.   Бaбa и дядо имaт 6 децa, от които едното е мaйкa ми. Имaхa сексуaлен живот до дълбокa стaрост, включително когaто дядо не можеше дa стaвa от леглото без чуждa помощ ( нa около 70 г. )знaм, зaщото сме се гледaли с нaведени глaви, пирaди мое нaхълтвaне в стaятa им.
Ще рече, че дядо е знaел когa дa г извaди... в повечето случaи де:))).

6.   Едно време са имали по 10 деца, това значи че жената забременява един след друг.

7.   Презервативи е имало още в Древен Египет.
Иначе, действали са си като сега предполагам. Зависи от обществото, ситуацията. Да не би днес всички да слагат кондоми?

8.   Прекъснат полов акт, maybe? :D

9.   До преди 100-150г. не е имало толкова гадости като тези в днешно време.

Не е научна фантастика, че се създават много вируси, които да претопяват нациите по света, за да удобно за икономиката на планетата.

И до преди 1984г. не е имало СПИН. Горе-долу тогава се появява. Или поне тогава го описват за пръв път.

А иначе аз съм чувал за презервативи от червото на някакво животно, но това не съм сигурен. Не мога да го твърдя на 100 процента, но става въпрос за период още преди хиляди години в древен Египет :).

Поздрави, Узунов

10.   До преди 100-150г. не е имало толкова гадости като тези в днешно време.

Не е научна фантастика, че се създават много вируси, които да претопяват нациите по света, за да удобно за икономиката на планетата.

И до преди 1984г. не е имало СПИН. Горе-долу тогава се появява. Или поне тогава го описват за пръв път.

А иначе аз съм чувал за презервативи от червото на някакво животно, но това не съм сигурен. Не мога да го твърдя на 100 процента, но става въпрос за период още преди хиляди години в древен Египет :).

Поздрави, Узунов

11.   По принцип е имало контрацепция още в древността, но специално нашите баби и дядовци особено по селата силно се съмнявам да са знаели масово за тях.

Има например билки, чиято отвара предпазва от бременност и се консумира орално. Такива са хвойна, корен от омайниче, глухарче, аспержи, репей, живовляк.

Намазването на вътрешността на влагалището с тампон, напоен с оцет или лимонов сок, също е бил доста добър контрацептив, тъй като сперматозоидите трудно виреят в киселинна среда.

Иначе пионери на контрацепцията са древните египтяни. Те слагали крокодилски изпражнения във влагалището, също и си правели презервативи за многократна употреба от магарешки черва.

В Далечния Изток просто са слагали разни препятствия на входа на матката като лимонови кори, бамбуков лист, напоен с масло, парче кожа и др. Не знам как точно са ги разполагали там, как са се задържали по време на акта и как са ги махали после.

Като им гледам населенията на Китай и Япония май не са помаали много :Д.

12.   Тогава хората са го правели по предназначение, за разплод, не като сега пълен разврат.
Момичета и момчета на по 20-25 са били все още девствени докато не се вземат с някой и никакъв полов контакт преди свадбата, само през първата брачна нощ. Имало е ред на нещата но през годините и поколенията всичко отива по дяволите.

13.   1, и 20 да са, пак не излиза сметката.
4, прекъснат прекъснат, ама някой път докато се усети и отиде работата. Но е възможен вариант.
7, ами преди древен Египет, това не е най-старата цивилизация?

14.   Преди хората са имали над 10 деца.

15.   Мама на тати не дава
Защото сме много деца
Когато на тати му става
Мама го ръси с вода

Ей така са се пазели.

А ако искаш сериозно, преди не са имали по 1-2-3 деца, а по над 10, от които обикновенно поради различни нещастия и болести са оцелявали половината. И да, имало е презервативи от овчи апендикс. Звучи гадно но са вършели работа, не са били еднократни а за 2-3 дни. И да, практикували са прекъснатия полов акт. Той не е измислен от вчера. Не знам защо въобще се чудиш на тая тема.

16.   Според мен са го правели повече от съвременното човечество. Чисто статистески. Иначе и тогава е имало двойки с малко секс и сега има такива с много.
Ж 28

17.   Истината е, че рядко са правели опити за превенция.
В Аврамовите религии, плоденето е завет от всевищния. Моногамията и множеството деца, са задължение, а не право. Но в тези дни, храната е била оскъдна. Доста от жените са губели децата си при бременност, смъртността при децата до 5 години е била над 30%, отделно болестите не са били лесни за лекуване, но поради уседналия начин на живот, инфекциозните заболявания са се разпорстранявали по-трудно. Хората над 40-50 годишна възраст, са били считани за старци, поне селяни и крепостни (които са били 95% от населението). Отделно, при всяка война, местния феодал е подбирал половината млади, къде на сила, къде с приказки за геройство, а и доста често, с обещания за злато, след което са следвали масови клането. Една жена, забременявала 15 пъти, губила 2-3 деца при раждане, още 2-3 по време на бременноста, от останалите, 3-4 са умирали допреди да станат на 5 години, едно две са умирали от болести, преди да имат деца. Иначе, с това раждане, щяхме да сме трилион хора на земята.

18.   На мен ми е интересно, защо повечето тук смятат, че бебе се зачева винаги? Хората не са били по-глупави преди 100г., а са имали повече деца заради голяма смъртност и нуждата от работна ръка на полето.
Аз и съпругата ми правим секс без никакви контрацептиви, без презервативи и в 99% от времето свърваш вътре, проблеми няма и няма и да има. Защото тя си следи овулацията и в дни когато има вероятност от зачеване просто свършвам отвън. Когато решихме да имаме дете в определените 3 дни продължихме, както обикновенно и то взе, че стана от първия път. Много е важно двамата партньори да са си верни за да няма венерически изненади, както и жената са си следи точно цикъла.
Удоволствието без презерватив за мен е много по-голямо, пък и когато човек е в моногамна връзка презерватива даже е досаден и пречи.