Споделена история от Спорт и красота

Как да махна целулита?
Здравейте! На 15 съм, 1. 55 и 46 кг. Не съм дебела, но страдам от целулит, който се получава при голям процент от тийнейджърите. Бихте ли ми дали съвети как да се отърва от целулита, за предпочитане е да стане до 1 месец, но ако няма как, ще бъде търпелива. Та, въпроса ми е какви упражнения мога да правя вкъщи? Може да ми препоръчате и хубав антицелулитен крем, но ако може не по скъп от 15-20 лв, защото нямам възможност за повече. Благодаря предварително!

Коментари

1.   Бягай по 30 40 минути всеки ден или поне 4 5 дни в седмицата а вкъщи може да клякаш и увеличавай клякането с 10 всеки ден много помага и стяга дупето и бедрата. Първия ден направи 3 пъти по 10 клека втория 3 пъти по 15 или 20 и така.. определено ще има ефект

2.   Аз имах и ще ти кажа как си го махнах.
1. Движение. Тренирай, бягай, КЛЯКАЙ!!! Ако седиш на едно място, с мазане на кремчета няма как да стане, трябва да положиш усилия и то много.
2. Пий много вода, най-малко 1, 5л на ден.
3. Ограничи се от мазни, сладки, тестени храни. Газирано също.
4. Преди баня, взимам утайка от кафе и се втрива силно на засегнатите части. Трябва да ти почервенее, втривай го така, че искаш да го свалиш един вид от кожата си.
5. Мажа се с Bio Oil. Малкото шишенце ти е 17лв и издържа за 2 месеца. Сутрин и вечер се мажи и за 1 месец може и да видиш разлика, ако спазваш тези простички неща.

3.   Трябва си движение. Ако няма къде наблизо да тичаш поне пробвай да ходиш пеша колкото може повече. Също ако си в блок се качвай пеша по стълбите до последния етаж, после с асансьора до долу и пак пеша нагоре.

4.   Аз също имах и го махнах с 10-дневния серум на Кройтерхоф (струва 13-14 лв), като го повторих и реално 20 дни го ползвах и продължавам понякога да го купувам, страхотен е! Но комбинирай със спорт, тичане и клякания, иначе хал хабер да купуваш още кремове...

5.   Масаж с вендузи - струват около 20 лева(за две, на места може да ги продават и по една). Трябва ти и масажен крем - 5 лева за универсален от аптеката. За месец-два ще ти изчезне, ако се масажираш всеки ден, зависи вече колко е като количество. Компбинирай всичко това с гела на Кройтерхоф(този, който е в кутия е най-ефикасен). Също помагат вани със сол и чай от джинджифил за отводняване на организма и по-бързо изхвърляне на токсините. Естествено и някакви леки упражнения може да включиш, но само те не са достатъчни изобщо.