Споделена история от Спорт и красота

На живо съм симпатична, на снимка-урод
Не бих казала, че съм някаква дивна хубавица, но все пак не мисля, че съм грозна. На живо съм ок, казват ми че съм симпатична. Но когато се снимам от малко по-близко... лелее, не ви трябва да ме виждате, ако искате да продължите да спите спокойно. Очите ми изглеждат съвсем съвсем различни едно от друго. Едната ми вежда стои по-високо. Ако имам малка пъпка, която на живо не бие кой знае колко на очи, на снимката е като огромно пъпчище, червено и ужасно. Зъбите ми изглеждат някак криви, което е много странно, защото всъщност не са. Носът ми сякаш е 100 килограма, а устните ми, коrто на живо са сравнително плътни, на снимката са като 1 тънка линийка. Първоначално си помислих, че може би наистина съм толкова ужасна и гледайки се в огледалото се заблуждавам, че изглеждам добре. Но когато показах снимките на някои от най-близките ми приятелки те потвърдиха, че "нещото" от снимката няма нищо общо с мен, защото то е много ужасно и че наистина не изглеждам по този начин. Не знам какво е това, бива човек да не е фотогеничен ама чак пък толкова... А като си помисля, че като тиинейджърка исках да ставам модел... :D

Коментари

1.   Ами по-добре така, отколкото обратното.
м55

2.   И аз не се харесвам на снимките но какво ти пука някой са фотогенични, други не са и това е. (ж. 26)

3.   Не си прави селфита, ако искаш нова профилна например, милиш някой приятел да те снима - на хубава светлина, да фокусира както трябва и т. н. Снимането е изкуство.
Иначе не го мисли толкова, нали хората ще те гледат на живо, не на снимка. Просто моли някой който може да снима да ти прави профилните.

4.   Освен, че не си фотогенична, много е вероятно и на живо да не си особено симпатична, но хората около теб да те щадят. Казвам ти го откровено, защото много хора страдат от нереална самооценка, което е нормално, но просто не ти помага.

5.   Някой телефонни камери преекспонират недостатъците. И моят ме изкарва по-грозен отколкото съм. :D

6.   Започни да се снимаш, или помоли някоя приятелка да почне да те снима, пробвайте различни ъгли, пози, изражения, докато не разбереш как трябва да позираш за снимки. Практика му е майката. Как мислиш всички кифли в инстраграм/фейсбук са станали толкова добри :)

7.   и при мене е така, спокойно. И аз като се погледна в огледалото и се харесвам, но до там. На снимки не, че изглеждам толкова зле, но аз пак не си ги харесвам. Има и такива, които ми харесват, но като гледам тези на другите ми иде да потъна някъде. Наистина има голяма разлика как изглеждаш на снимка и как се гледаш ти в огледалото. Както е казал номер 1, по-добре този вариант, отколкото другия. Ако на снимка изглеждаш добре и хората си мислят, че е така, но после като видят реалността и майко мила :Д това за модела и аз си го мислех преди като се гледах в огледалото, но за да си модел трябва да си фотогеничен, та така че отиде..

8.   Научи се как да се гримираш и си оправи веждите, щом едната ти изглежда по-високо от другата, може би наистина е така, но на живо не личи толкова. Също така си намери някой добър фотограф и се снимай в някое фото, ще се получи по-добре. Иначе и аз съм като теб, всичко зависи от фотографа и грима :)

9.   Интересен факт, е че в огледалото се виждаме 3-4 пъти по-красиви от колкото всъщност сме. :)

10.   Номер 9, абе я стига глупости, а само от телефона сигурно можеш да се видиш така изглеждаш в реалност.

11.   Аз взех да се чудя как пък нито една не каза, че на снимки излиза по-хубава отколкото е.
Ей така: "Брей, каква съм грозница, а каква съм хубава на снимката. Чак ми е неудобно... " :)))

Да не би нещо себеоценката да ви куца? Може би снимките просто ви връщат към реалността, която иначе близки и познати не биха ви казали.

Всички по-горе казват, че не са красавици, ама не са и грозни. Никой не казва, аз съм грозна. Така е защото човек с годините почва да свиква с лицето си, макар и най-отвратителното.

12.   Номер 11 за теб може един човек да е грозен но за друг този човек може да е красив така че това си идва от предпочитанията. Например една жена може да няма големи гърди, дълги крака, дълга коса и тн. но това не означава че е грозна. Аз не съм се намирала за красива но преди хората са ми го казвали и това не са били близки хора, младостта е до време така че искаме или не всички ще остареем.