Споделена история от Спорт и красота

Захарта като наркотик??
Здравейте!
Искам да попитам знаете ли защо захарта е толкова пристрастяваща?Когато не ям сладко се чувствам толкова добре,а когато започна-няма спиране!Можете ли да ми кажете с какво това вреди(освен качването на кг.,което започва наистина да ми личи).От захарта развива ли се инсулинова резистентност?Нека всеки който знае нещо да сподели,ще съм наистина благодарна!:)

Коментари

1.   Определено е наркотик. Повечето хора когато чуят тази дума, си представят хероин, кокаин и т. н, но много от нещата, които употребяваме ежедневно са наркотици. Освен захарта, наркотици са и алкохола и кафето например. Така че да, захарта е опасна ако прекаляваш и води до пристрастяване.

2.   Килограми, диабет, запушени артерии, инфаркт. Имаш страхотно разнообразие, избери си.

3.   За ядене на чиста захар ли говориш? Предполагам - не, а за съдържание в други храни. Странно, хората ядат сладко, за да се почувстват по-добре, а ти защо се напъваш да ядеш, щом си по-добре без да ядеш захар? :D Вреди, когато се прекалява. А покачването на теглото може да ти се вижда само едно следствие, но то води до куп физически и психически проблеми и болести в дългосрочен план. както си го описала, твоето си е преяждане и лакомия, които трябва да се научиш да контролираш, за да ти е по-добре в живота. Тъпкането с храна може да е удоволствие, но последиците му са много повече страдание.

4.   1. Захарта е причина за рязкото спадане на глюкозата в кръвта. 2.Захарта увеличава риска от затлъстяване, диабет и сърдечно-съдови заболявания . 3. Уврежда черния дроб.

5.   Зависи и каква е захарта, ако е кафява има разлика, защото не е обработена с химикали и има витамини важни за организма. Ако ядеш продукти със съдържание на бяла кристална захар - Да тя е пристрастяващата захар тя няма нищо във нея даже цветът и не трябва да е такъв пълна е с вредна химия и са и премахнати всички важни хранителни вещества. Ако толкова обичаш сладко купувай си продукти от т. нар. ''Диетични щандове '' или направо Био магазини там всички сладки неща са със натурални подсладители като : стевия, фруктоза, инулин, ксилитол яж даже и мед пчелен. Съвет започвай здравословно хранене. :)