Споделена история от Спорт и красота

Подстригах се и съжалявам
Здравейте. На 17 г. съм и винаги съм имала дълга коса. Преди 2 месеца ми беше до кръста и реших сама да си подстрижа краищата, но съвсем малко, но постоянно косата ми се струваше по-дълга от едната страна и докато се осъзная и буквално я подстригах до раменете. Имате ли някакви идеи как до порасне бързо,? :(

Коментари

1.   Здравей, първо искам да те успокоя, като ти споделя, че скоро аз също си наумих, че искам промяна и така си съсипах косата не само на дължина, ами изгоря от боядисването, което бях пожелала. Косата ще порастне, с или без шампоани, процедури и други неща специализирани в областта за бърз разтеж на косъма. Но все пак, ако толкова много те трвожи това, потърси в интернет, порови се из форумите, там много дами изказват мнение относно козметика и други проблеми. Коментират дали са доволни от даден продукт или не и това със сигурност ще ти е полза, ако си решила да купуваш някакъв по специален шанпоан или да се подлагаш на някаква процедура с ампули за бърз разтеж на косата. Лека полека ще израсте и отноео ще си възвърнеш стара дължина, а дори може и по дълга ако решиш. Надявам се да съм ти била полезна. Успех и смело напред, не се отчайвай, това ще се оправи!

2.   Как, сама ли се подстрига? Вземи си хининова вода и всеки ден сд пръскай в корените около 1, 50лв е.

3.   Абе стига глупости. Косата да не е растение, че да го поливаш с хитинова вода и да порасне по-бързо. Козметика за бърз растеж няма. Има само козметика рекламирана като препарат за бърз растеж.

Косата ти ще порасне сама със скорост около 1. 25 см на месец. Това са 15 см за година. Ще чакаш.

4.   Нимер 3, смело мога да кажа, че тези неща не са глупости. Да, няма да порасте с 5 см на месец, но ако се използват правилните продукти поне ще бъде здрава и няма да се налага всеки месец да яне подстригва от накъсани и изтощени краища. Моята коса беше до кръста и август я подстригах до раменете. От тогава започнах да ползвам всякакви маски на базата на масла. Смесвам няколко масла например бадемово, кокосово и зехтин и го правя преди всяко къпане. Пазарувам от биоаптека и наистина косата ми е невероятна. Чак януари подстригах цъфтежите и косата ми беше съвсем малко под раменете, а сега ми е до гърдите и само на места е леко нацъфтяла. Не ползвам преси, единственият ми порок е сешоара :д. Косата ми е мека, еластична, нацъфтяла е супер малко и то на отделни места.

5.   Н1 е прав/а. Наистина можеш да потърсиш информация в чичко гугъл. Може пък и да има някакви маски за по-бърз растеж на косата. По-добре ходи на фризьор щом си несигурна в действията си, но както искаш :-)