Споделена история от Спорт и красота

Мезотерапия
Здравейте, искам да споделя с вас опита си и да Ви помоля за съвет или просто да изкажете мнението си. Много бих се радвала, ако повече хора, които са се подлагали на въпросната процедура разкажат за резултати си. Моята ситуация е следната. На 18 години съм, но въпреки това като дете водех изключиъелно нездравословен начин на живот. Никога не съм се застоявала вкъщи, имала съм и все още имам висока физическа активност, проблема при мен винаги е била храната. Преди година бях в начален стадий на хранително разтройство ( няма да навлизам в подробности, какво, кое, как ) но идпях да преодолея този проблем. Въпреки всичко, високата критичност към тялото и външния ми вид, все още е част от мен. Наясно съм с факта, че мога да постигна всичко, ако започна да се храня под здравословен хранителен режим, но така и не се получава, въпреки ежедневните ми опити. Не знам, какво не ми достига за да променя начина си на живот и все пак, в днешна дата той не е чак толкова нездравословен. Висока съм 168, тежа 54 килограма, което е напълно в нормата, това което ме притеснява са всички подкожни мазнини образували се през годините. Пробвала съм какво ли не, ежедневни тренировки, кремове за горене на мазнини, изключване на сладкото и тестеното и още хиляди лишения и усилия, но без резултат. Така реших да се консултирам със специалист, относно процедура с лазер, но ми казаха, че въпросния лазер не е подходящ за моя случай, тъй като има облъчване и може да навреди на организма ми. Но за сметка на това ми предложиха въпросната мезотерапия. Знаех, че процедурата представлява множество обождания с игла в проблемната зона, съпроводени с вкарването на специален елексир, който разгражда подкожните мазнини. Навих се, реших че нямам какво да губя и прибегнах към този по съвременен метод. Почти месец по късно, след 1 процедура, ефект няма. Това определено ме разочарова, защото както вече споменах, тялото е важно за мен и наистина много силно искам да постигна положителен резултат по един или друг начин. Наскоро отново бях в клиниката, казаха ми че теябва да мине плътно 1 месец и тогава ще мислим евентуално да повторим процедурата. Информативно ще Ви споделя и начина ми на хранене. Не ям никакви чипсове, зрънчота и тн. Избягвам пърженото, но на 1-2 месеца се случва да хапна нещо. Имам проблем със сладкото, особено в период, когато ми предстоят изпити, а тестено не употребявам по принцип. Въпроса ми към вас е, подлагали ли сте се на тази процедура и след колко време забелязахте ефект и изобщо забелязахте ли? Наясно съм, че всеки организъм е строго индивидуален и приема тези терапии по изключително различен начин и все пак ще се радвам да споделите опита си или да ме посъветвате! Моля без обидни коментари, може да ми спестите и теориите, за това как още съм млада и не бива да се подлагам на такива процедури или как трябва да приема себе си такава, каквото съм. Смятам, че един млад човек трябва да изглежда добре и да се поддържа до колкото му позволяват възможностите.
П. П. Интересувам се сериозно от здравословен начин на живот, но както казах воля и мотивация не ми достигат. Вярвам че в най скоро време ще събера сили да наложа тази промяна в живота си, но на този етап не ми остава друго, освен да опитвам отново и отново...
Благодаря за отделеното време!

Коментари

1.   Чудесно изглеждаш при тази височина и тегло. Обичай се и се харесвай каквато си. Яж всичко, но в малко количество. Сипвай си от всичко в малка чиния. И спортувай. За твоя случай ми се струва добре да ходиш на фитнес. Постепенно това, което не ти харесва ще стане на мускул. Искам само да ти кажа, че е нормално в женското тяло да има процент мазнини. Те са необходими за времето, когато ще имаш дете. Така че не се занимавай с мазнините, които са нормални.
Птиди на психолог, защото имаш психологически проблем. И да ти кажа, аз съм отслабвала с шоколад. И имаше ефект.

2.   От авторката: Благодаря за изказаното мнение, повярвай ми на психолог милиарди пъти съм ходила, месеци се занимавах и с фитнес, процента мазнини, който имам не са изчезвали никога. И да знам че повече хора, четейки това си мислят, че преувеличавам, но наистина имам мазнини малко повече от " нормалното " за жени, което ти споменаваш. Относно храненето съм изцяло съгласна с теб и точно това се опитвам да правя и поддържам. А за шоколада, всеки организъм е различен и всяко едно нещо действа индивидуално на различните хора. Така че при теб наистина може да се е получило, освен това всички знаем, че жените са предразположени да пълнеят и трупат мазнини, една идея повече от мъжете. Наистина благодаря за съвета и мнението. Ще се радвам да чуя и още от читателите :) :*

3.   В Бг май не праят мезотерапи както трябва. Две проятелки прпбваха с нулев ефект.