Споделена история от Спорт и красота

Подут корем
Здравейте! МНого съм притеснена и затова Ви моля да изкажете мнение. Аз съм момиче на 22 години с нормално тяло и някъде около 50 кг при ръст 165 см. Нито съм прекалено слаба, нито пък прекалено дебела. Винаги съм имала стегнат и плосък корем. Проблемът е че изведнъж буквално за 1 нощ коремът ми се поду и отказва да спадне вече 2 седмици. Преди никога не съм имала притеснение да сложа дрехи по тялото, а сега ми е неудобно, защото изглеждам като бременна в 3-4 месец. Коремът ми наистина е подут, защото стои точно като бременен корем, а не като натрупана сланина. Не знам на какво се дължи, силно ме съмнява това, че мога да надебелея за 1 нощ. ЕДинственото ми съмнение е, че имах проблеми с цикъла, не ми дойде 2 месеца и ходих при гинеколожка, която ми изписа да пия Фемикур 15 дни по 1 капсула дневно. Пих го по схема и като минаха 15 дни го спрях и ми дойде цикъла. В листовката прочетох, че може да доведе до проблеми със стомашно-чревния тракт и го свързах с подуването на стомаха ми. Моля Ви изкажете мнения-ако наистина е от лекарството дали ще се оправи като мине известно време ще ми спадне ли корема. Може да Ви звучи глупаво, но съм много притеснена, не ми е приятно да ме мислят за бременна, без всъщност да съм. Благодаря предварително.

Коментари

1.   Подуването със сигурност е от лекарството и месечния цикъл...нормално е според мен,случва ми се често.Освен това ходенето до wc също е от значение..запекът подува много,и води точно до това което описваш-слабо тяло и подут корем

2.   Кога за последно ходи по голяма нужда? Болка има ли ? изпускаш ли газове? Ако беше нещо сериозно като илеус нямаше да седиш 2 седмици така, затова си мисля, че проблема може да е запек, но и той толкова дълго време е притеснително. Ако е така трябва да отидеш на лекар. Ако имаш съмнения за бременност има тестове, но от нея няма как изведнъж да се случи това.

3.   Благодаря на коментираните до този момент. С ходенето по голяма нужда нямам проблем, ходя всяка сутрин след кафето. Болки нямам и изпускам газове.

4.   Вчера пих активен въглен, защото пишеше, че се справя с подаването на корема, но явно съм се запекла от него, защото днес не успях да отида по голяма нужда и мисля да спра да го пия. Смятам да си взема някакъв пробиотик като Линекс форте да нормализира положението със стомашно-чревния тракт.