Споделена история от Спорт и красота

Посъветвайте ме как да си суша косата и др.
Момиче на 24 години съм. Имам хашимото - хипофункция на щитовидната жлеза. Заболяването е открито навреме и пия добавки и лекарства, всичко е в норми, но въпреки това, предполагам заради него косата ми е леко по - суха. Не цъфти, но е изпръхнала някак и оредя. Започнах да я щадя и да не използвам сешоари и преди. От вече 3 години не съм използвала, но честно казано вече се изморих да я нося на опашка, кок, плитки и общо взето прибрана, за да не личи, че е оставена да изсъхне просто ей така.
Дори се чудя имаше ли смисъл от това цялото избягване на сешоари... може ли да ме посъветвате как да се грижа за косата - сешоар, преса, шампоан и т. н.? Искам да я суша, да е изправена и обемна, подстригана е на черта до средата на гърба.
Много ще съм благодарна.

Коментари

1.   Пробвай с кератинова терапия, на фризьор. На мен така ми спря косопада. Не е скъпо.

2.   Аз имам същото заболяване като твоето и съм на 20 години и не съм забелязала такива проблеми като твоите. Моята пък даже доста се омазнява. Точно обратното на твоето. Иначе на мен ми изсъхна от изрусяване. но се оправи. защото си върнах тъмния си мой цвят. Та така. Значи съветвам те първо да си купиш шампоан за суха коса. Вземи си примерно на Саяс или Гарниер или Шварцкопф. Те са хубави марки. Не си взимай евтини. Купи си балсам за суха коса на същата марка която ти е шампоана. След това си вземи хининова вода. Като се изкъпеш си изтъркай косата с кърпа да не капе вода и си пръскай в корените хининовата вода. Тя помага за сгъстяване. Може да си купиш и ампули за суха коса и да редуваш. Те се нанасят по същия начин. Чудиш ампулата и разнасят по корените. Няма да се омазни. То е като вода. После си взимаш спрей за суха коса при топлинна обработка. Пръскаш от ушите надолу по два три пъти от всяка страна. След това се сушиш със сешоара и после с преса се минаваш. Моята коса така е добре и ми е дълга до края на кръста и си я харесвам. Ако направиш това което ти казвам ще имаш успех.

3.   Аз имам дълга и здрава коса - боядисвам корените при фризьор всеки месец и цялата коса на всеки 6 месеца (кафявото е най-щадящия цвят с най-много блясък, избираш си един цвят и слагаш само него, ако се боядисваш), подстригвам косата през месец (ако видя нещо цъфтящо всеки месец, пускам я дълга и затова ми режат по около 1сн. ), мия я през ден с маска и шампоан за боядисана коса (пробвала съм за суха, но ми стана твърда и фризьорката каза, че тези маски съдържат цимент и за моята коса е най-добре да ползвам серия за боядисана коса, която е хидратираща). Ползвам Елсев на Лореал или Ултра ду на Гарниер като ги сменям през месец. От време на време след баня се мажа с течни кристали с арганово масло (има ги в ДМ). Лягам си от години с мокра коса или пусната, или вързана. През ден сутрин ползвам преса, за да си къдря косата или да я изправям, а на другия ден я вързвам на опашка.
Имай предвид, че вързването изтощава. Може косата ти да е суха от продуктите, които ползваш. Аз си купих 2 маски за 100лв за суха коса и вместо да ми подхранят я направиха като метла. Затова е много важно да определиш или фризьора да ти каже за какъв тип коса трябва да ползваш. Боядисването също е много важно, най-добре да го правиш, както описах по-горе. Успех :)