Споделена история от Спорт и красота

Окосмяването при момичетата
Здравейте!
Тинейджърка съм и премахвам окосмяването си в интимната зона от скоро. Пиша тук, защото желан ефект не достигам. Самобръсначка, крем депилатоар - кожата не става гладка, имам чувството, че загрубява, а самите косъмчета стават около 1-2 милиметра и отново се забелязват. Да речем, че ще преглътна това, но окосмяването около и по самите срамни устни също ми е трудно за третиране. Притеснявам се, че ще се порежа със самобръсначката, а крем депилатоарът като цяло и не дава добри резултати. Така че като цяло и не пипам там почти нищо.
Въпросът ми към жените е как третирате тази деликатна зона и по-специално зоната около срамните устни?
Наистина се надявам темата да бъде публикувана.

Коментари

1.   С епилатор и ленти. Трудна работа, но е по - дълготрайна. С ленти махаш косъмчетата по посока ануса. А триъгълника с епилатор. Може преди това да ги оставиш да пораснат , за да може да ги хване епилатора.
Аз свикнах със самобрасначка и не ми пречи. Този метод съм го пробвала с епилатора и лентите. Отнема около час работа.

Карамелка

3.   С крем там не! Майка ми така си ги изгори заради крема. Защо не отидеш на козметик?

4.   Третирам с кола маска от години.
До толкова са оредели, че я правя на 5 седмици съвсем спокойно. Ще те боли, но само първите няколко пъти.

5.   Най-добрия, ефикасен и дълготраен метод е кола-маската. От около година някъде ходя при козметичка и съм много доволна от резултатите. Един път в месеца е напълно достатъчно - при мен поне след процедура космите започват да излизат на третата седмица. Кожата си остава гладка, подкожните косъмчета изчезват. Първия път може да те боли малко, защото не знаеш какво да очакваш. Но болката не е страшна, свиква се. Опитай - няма да сгрешиш!

6.   3, как така се е изгорила? Тя каква марка депилиращ крем е ползвала? Възможно ли е да се е наранила с шпатулата (ако е имало такава), защото на мен ми се е случвало да се по порежа с нея, но самият крем не ми вреди, а съм с доста чувствителна кожа. Питам, понеже наскоро си ги махнах там точно с такъв крем и останах доволна, тези дни пак ще пробвам.

Black Sabbath

7.   Мъж съм, но ще ти кажа как приятелката ми си реши проблема на 99%. Отиде в козметичен салон за обезкосмяване с фото обезкосмител по технологията IPL. Подложи се на общо 12 процедури, които се правят на всеки 3-4 седмици, така че всичко отне около 10 месеца и струваше 800 лева през 2015 година в гр. Пловдив (цената силно зависи от населеното място, посещаемостта на салона, сезона, качеството/ефективността на уреда и т. н. ). В момента, около две години по-късно, тя има едва 5-6 косъмчета в интимната зона, които са много по-фини и къси, отколкото са или някога, така че тях си ги маха с пинцета, защото не ѝ се занимава да плаща за още няколко процедури. Препоръчително е процедурите да се започнат в сезон, различен от лятото, когато кожата все още не е хванала загар, тъй като фото обезкосмяването е най-ефективно при по-светла кожа и тъмни косми. Много важно е, щом използваш обезкосмяващ крем, да НЕ се подлагаш на фото обезкосмяване в близките 2-4 седмици след последната му употреба, тъй като той съдържа химически вещества, които ще намалят ефективността на светлинните лъчи на уреда и дори може да предизвикат подкожно дразнение в корените на космите.

В момента има и обезкосмители (epilators, англ. ) с IPL технология, от които препоръчвам тези на "Philips". Моделът им Philips 1997 е добър откъм възможности и е на приемлива цена. Има и по-нови модели, но те са с около 20% по-ефективни, на двойна и тройна цена. Не си заслужава да се купува най-последният модел от сорта на Philips BRI950, да речем. Аз лично притежавах преди години Philips 1995 и останах доволен от него, макар че е от по-ниския клас на марката. За около 6 месеца възпира доста по-дебелите мъжки косми, но по принцип с тези домашни обезкосмители трябва се прави по една поддържаща процедура на всеки 3 месеца, а аз бях забравил да го правя и затова 1-2 пъти годишно пак тръгваше някакъв ореден растеж на косъмчета тук-там. При жените, понеже при вас космите са около 5 пъти по-тънки, ефективността е значително по-висока. :) Моделът 1997 е с по-мощни лъчи от на 1995 затова после съжалявах, че спестих едни 100 лева навремето, за да взема по-евтиния модел. Ако търсиш ефективност на поносима цена, ти препоръчвам Philips 1997.

8.   От авторката:

Благодаря за отговорите! :)
Кола маската - да, мислила съм си, но някак ме е срам да отида при козметичката ми. Ходим при нея и двете с майка ми (за други процедури), познава ме още откакто бях по-малка и някак няма да ми е комфортно да се съблека пред нея. :Д
Някой да може да препоръча козметик във Варна?

9.   Ще споделя и моя начин с който се справям, приятеля ми ме почиства и въобще там се оправя той, той ми предложи да ми направи прическа и в последствие след като вече не се притеснявам от това даже и ми е приятно. Ж на 23г.

10.   Цял живот се бръсна. На контра. Става безупречно гладно. Дори когато бях бременна на 3 - 4 дни бръснех. Без да гледам. Просто не ми е нужно, не се порязвам. Имам усещане за тялото си. Не бих пробвала друг метод, макар че кола маска звучи добре, но не бих изтърпяла, особено с тези дебели косми след бръснене... но много момичета махат с кола.
Не приемам да се съблека гола и да ме скубят долу.

11.   Кола маска :)

12.   С епилатор е най-добре :)