Споделена история от Спорт и красота

Защо се получава така и как да предотвратя тази реакция ?
Здравейте, както може би сте разбеали от заглавието имам един проблем, свързан с реакцияна кожата ми която се получа, след епилация ( с епилатор ). През по студените месеци се обезкосмявам с кола маска, но лятото не мога да чакам да ми порастнат толкова косъмчетата за това използвам други методи. Тази година реших да спра с епилатора и в началото на лятото си бръснех краката. Ефекта беше доста задоволяващ, но недълготраен, както всички знаем. Въпреки всичко гледах възможно най-рядко да се бръсна, тъй като всички сме чели за проблемите появяващи се след беъснене, а именно повече подкожни косъмчета, случва ми се често и да се порежа и не знам мит или реалност е, но проблема с по обилния разстеж на космите. От време на време, няколко дни след като съм се обръснала, решавам да се епилирам с епилатор, тъй като сметнах, че ще е по добре за кожата ми. Да, ама не! Последните 2 пъти, в които се епилирам, освен че ме боли страшно много, краката ми се зачервяват, появяват се страшно много от онези червени точици, подувам се ( говорим за леко подуване, не екстремни случаи, на някои места изглежда като охапване от комар ) и всичко това стои с дни. След епилация се мажа с крем, който да успокои кожата ми, използвам го отдавна и знам, че тази рекация не е от крема. Не знам какво се случва и друг път съм имала периоди, в които се бръсна и след няколко дни се минавам с епилатор, но не се е получавало така. В момента краката ми са зачервени и изглеждат ужасно неравни, сякаш са на бабунки. Можете ли да ми кажете защо се получава така и какъв продукт да използвам за след епилация, за да избегна тези неприятни чувства. Благодаря!

Коментари

1.   Дай почивка на краката си. Знам, че е лято и аз доскро бях в подобна ситуация. Но очевидно кожата ти е наранена. Избери за момента един метод и се опитай да се придържаш към него.

2.   Може да е по много неща. Хормони, замъсрен епилатор, замърсена кожа преди епилация.
Аз съм с чувствителна кожа и най-големият ми кошмар са подкожните, които не са няколко на брой, а много. Почти целите крака. Няма спасение с бръснач, кола маска, епилатор. Резултата е един и същ. Ползвах почти всичко на пазара, както и известните бабини рецепти.
Сега съм решила да третирам краката с лазерна епилация. Има пакетни намаления. Сега съм запланувала оферта от 3 процедури за цели крака на стойност 350лв. Така или иначе ми препоръчаха манипулация през 2 месеца, което и финансово ме устройва. Аз съм с бяла кожа и черен косъм. Идеялна за процедурата.

3.   Здравей! Провери в секция Спорт и красота, заглавие Обезкосмяване. Там в коментарите съм описала подробно за захарната кола маска, която ползвам. Успех! ;)