Споделена история от Спорт и красота

Изграждане на мускулна маса
Здравейте!
Момче на 15г. Висок съм 170 и тежа 52кг. Не се харесвам в тялото си -прекалено слаб съм за височината си и почти нямам мускулна маса. Правя упражнения вкъщи за крака-клякания, за корем и също така вдигам гирички - по 3 кг. Знам, че трябва да ходя на фитнес, но не мога да се примиря. Не защото не искам, а просто защото съм малко притеснен. Знам, че храната зависи доста за покачването на мускулната маса. По принцип лекувам акне и не мога да ям млечни продукти, яйца, бял хляб, бял ориз, сладко и мазни храни. Избягвам също така и BCAA протеини- макар и да помогат, те вредят както на кожата, така и на здравето (според мен). От месата ям само пилешко. Всичко останало са плодове, зеленчуци овесени ядки и куп био храни- ако не ядях месо щях да съм напълно веган. Виждал съм културисти, които са вегани, така че е напълно възможно да изградя поне малко мускулна маса без да ям млечни продукти и яйца и т. н.. Съвети?

Коментари

1.   Съвета ми е да започнеш да правиш набирания и кофички, много бавно и с пълен диапазон, така ще използваш тежестта на тялото си като съпротивление, което е много по-добре за изграждане на мускулна маса, защото тежиш 52 кг а гиричките общо 6 кг и съответно ефекта ще е много по-голям. Относно храненето трябва да е богато на животински протеин и също така на въглехидрати - тези два компонента са важни за покачване на мускулна маса. Трябва да ти е ясно, че трябва да промениш коренно храненето си за да имаш напредък. Храненето ти както си е сега ще те поддържа на 52 кг, ако искаш да се промениш трябва да се храниш по-калорично.

2.   Здравей защо не опиташ протеини на прах като добавка пилешкото месо е добре Опитай и тренировки във фитнес зала там можеш да се консултираш и да ти изработят програма за натрупване на мускулна маса без споменатите от теб неща който явно не ти влияят добре Опитай търси варианти Успех ти желая

3.   В главата ти е някаква пълна каша.
Първо, не си наясно какво е ВСАА, но си решил, че са вредни за кожата и здравето (според теб). Става въпрос за 3 незаменими аминокиселини (левцин, изолевцин и валин), които са основни в състава на мускулите.
Така поставен, въпросът ти е абсурден. По 2 причини:
Първо, няма протеин (растителен или животински), който да не ги съдържа
Второ, няма как да натрупаш мускулна маса(изградена основно от тях), без да ги приемаш под някаква форма(растителен или животински протеин), понеже са НЕЗАМЕНИМИ(погледни дефиницията на незаменими аминокиселини).