Споделена история от Спорт и красота

Имам въпрос относно солетите ?
Здравейте, аз съм на 19 години и преди време една позната ми каза, че от солети можело да се напълнее. Аз обаче ги обичам и като нямам нещо друго по-леко за ядене, си вземам обикновен пакет солети. Та въпросът ми е напълнява ли се от такова нещо?
По принцип не ме притеснява, дори и да напълнея мога да отслабна, но все пак ми стана интересно като се замислих.

Коментари

1.   Солетите са тестени изделия. Тестените изделия се състоят главно от въглехидрати и много малко протеини и мазнини. Всяко хранене, в което има не добър баланс между протеини и въглехидрати води до напълняване и редица други неблагоприятни за организма състояния като диабет, високо кръвно, проблеми с черния дроб и сърдечно-съдовата система, лош холестерол, високи триглицериди и кръвна захар и т. н.

Естествено всичко това няма да те удари веднага, нито с 1-2-5-10 пакетчета солети. Но редовната злоупотреба с подобни храни след 10-15-20 години неминуемо ще те изправи пред сериозни проблеми - и с теглото, и с метаболизма. Да не говорим, че съвременната пшеница, от която се правят пдобни изделия, включително хляба и по-разпространените тестени, е генно-модифицирана и изобщо не е това, което е била преди 30-50 години. Гледай някой стар български филм, например от 70-те години и виж там как изглеждат хората масово, виж ги и сега, като се разходиш из мола или в парка... Драстична разлика, нали? Сегашните българи много приличат на тогавашните американци. Докато сегашните американци, хм... вече са му хванали цаката, особено по-интелигентните и заможните...

Много внимавай с тези неща! Проблемът ти е не пакетчето солети, което ще изядеш днес, а самата ти склонност да употребяваш подобни изделия, разгледана напред във времето.

2.   Не са най-полезното нещо за хранене. Наскоро си купих едно пакетче за първи път от много време-Имат много сол, от която задържаме вода.
И получих страшни киселини.
Всичко което съдържа брашно е вредно и от него се пълнее
Замени ги с друго

3.   Не са здравословни-да.
Пълнее се от много калории, а не от определени храни.

4.   От солетите трудно ще напълнееш. Повечето обаче не солети, а захарети. Виж им съдържанието. Аве, едно време май не слагаха захар толкова масово.

5.   Благодаря ви на всички за отговорите :)

От автора.

6.   Божее... Добре, като казвате че са тестени изделия и от тях се пълнее какво си представяте? Че ще седне да тъпче солети до припадък ли?

7.   Напълнява се не от солетите, а от калориен излишък тоест, ако ядеш повече калории от колкото изразходваш, ако не го правиш не е проблем. Няма такава храна от която да се пълнее има по-високо калорични храни, но ако си смяташ калориите (примерни можеш да използваш приложението cronometer )можеш да си позволяваш 10 максимум 20 процента да са ти от по не здравословна и 80-90 здравословна храна. Гледай ютуб видеото на Ива Друмева.