Споделена история от Спорт и красота

Теглото ми
Здравейте.
Аз съм момиче на 17, но ще се върна малко по-назад.
В периода 5-9 клас теглото ми беше доста високо за възрастта ми. Въпреки височината ми, аз съм висока (ако има значение), не можех да скрия изпъкналия си корем. Чувствах се ужасно, кантарът беше най-големият ми враг и нямах никаква мотивация. Всички ми повтаряха и съветваха да отслабна, изпробвала съм хиляди "диети", но без резултат. Подигравките обаче не спираха, а с тях и самочувствието ми съвсем се изпари. Срамувах се от себе си.
Всичко се промени когато разбрах, че съм достигнала заветните 88 килограма! Щях да получа удар, като научих. Реших да се стегна и да направя промяна. Случайно намерих в интернет прочутата "90 дневна диета" и след като се запознах с условията и, се подложих на нея. Стриктно я спазвах, не чувствах никакъв глад, даже самият ми организъм привикна да се храни по този начин и даже след края й, понякога се хранех така. Спрях хляба (скоро направих година откакто не съм го опитвала), газираните напитки и в ограничено количество си позволявам сладкиши и тестени изделия. Успоредно с този режим аз правех и упражнения от интернет.
Сега съм в 11 клас, тоест след 2 години, тежа... 62 килограма! Отначало мислех, че има грешка в тегленето, но се оказа истина. Не забелязах как се вмъкнах в дрехи с много по-малки размери. Много хора забелязаха промяната, но тук идва и проблемът ми... аз НЕ се чувствам променена.
Имам чувството, че съм същата. Мисля, че коремът ми има нужда от стягане, тъй като го виждам увиснал (говоря за долната част). По принцип искам да съм с плосък корем, но не знам как да се справя. Появиха ми се ужасно големи стрии по корема, от които ме е срам, и които също не знам как да махна...
Моля за помощ и съвети!!!
Тук идва и другият проблем-наскоро ни претеглиха и от 62 съм паднала на 59, а височината ми е 1. 73. Медицинската сестра в училище ми каза, че трябва да си остана на едни килограми, тоест някъде към 65, иначе мога да хвана анорексия!!! Признавам си, че наистина се стреснах.
Каква ирония на съдбата-преди 2 години ми казваха, че мога да затлъстея, а сега-да хвана анорексия, тоест на другата крайност. Много съм объркана и не знам къде греша(защото може би аз съм виновна с нещо). Въпросите ми са следните:
1. Как да запазя постоянно тегло?
2. Какви упражнения ще са ми нужни, за да си стегна корема и да бъде плосък?
3. Знаете ли как се махат стрии?

Извинявам се за дългото описание, но нямаше как да добиете представа за какво става въпрос. Ако някой е преминал през нещо подобно, моля да сподели. Благодаря на всички, които ще отделят време за мен.

Коментари

1.   Прави кардио три-четири пъти седмично поне по 30мин. Храни се здравословно и ще си запазиш сегашното тегло, даже може да свалиш още 4 5 килограма , спокойно, няма да се разболееш от анорексия. За корема - коремни преси, различни видове.

2.   Не ги слушай, пълни глупости ти говорят. Много си си добре даже, аз съм 170 и тежа 50 кг. Завистливите дебелани ги махай от живота си. Относно упражненията аз ходя на фитнес с инструктор обаче моите упражнения са за цялото тяло, по принцип когато тренираш няма как да се тренира само една част от тялото.

4.   здравей, за да запазиш килограмите почни да се храниш нормално. Яж хляб пълнозърнест по 2 филийки примерно със по леките храни, но не и с храни с картофи ориз и подобни. Не е хубаво да изключваш хлаба, в него има доста витамин б. А за корема който иска нека спори с мен, но най-доброто упражнение за целия корем е с колело. Напиши в гугъл колело за корем и ще ти излязат упражненията. Вземи си такова колело, клякаш на колене и пускаш прибираш. От начало е трудно, но ще свикнеш не се притеснявай. Ще разбереш по себе си горе долу колко повторения можеш да правиш, но гледай поне 4-5 серий. Послушай ме и след 3-4 седмици ми отговори... яе ми благодариш :)Аз от 112кг свалих до 84кг и с това упражнение извадих пресата на корема за дори и по-малко от месец. За стрийте нямам мнение може би някакъв крем, но послушай по вещ в тази област. Успех!

5.   Аз съм от предишния коментар, само да вмъкна че съм момче и от 112 свалих на 85кг, но съм висок 187см :)

6.   Стягане фитнес, ще ти направят програма, когато си купиш карта. Ако кожата виси на гънки, може само оперативно да се махне иначе си остава така за цял живот.
Стрии чети търси по форумите има много инфо, появяват се при бременност и мамите дават съвети за кремчета. Аз се мазах с кремче за стрии на Виши, ама струва около 50лв.
Анорексия не можеш да хванеш, то е психическо разтройство. Изглежда ти че си все дебела и ядеш по малко и по малко, а пак ти се струва че си дебела.