Споделена история от Спорт и красота

Стегнат корем
Здравейте! Мисля, че това е мястото където мога да споделя проблемът ми и се надявам за одобрение на постът ми.
Аз съм момиче на 15 последно тежах около 55 кг ( последно се качих на кантара преди около година)
Ноо проблемът, е че не съм тренирала нищо... никога
И съответно нямам нищо стегнато по тялото ми като корем, дупе и за каквото друго се сетите
По принцип имам коремче и винаги се подува когато хапна или пийна нещо
Особено през лятото ми е доста неудобно да нося нещо което да ме разхлажда именно заради корема
Ноо понеже съм тийнейджър и ям доооста и не знам как ще спазвам диета за напред
От най малкото нещо се надува, което значи, че имам нужда от упражнения за стягане на корема
Ще се радвам да ми препоръчате упражнение /сайтове/ линкове...
Упражнения за стягане на корема и дупето
И как да се храня защото все пак си трябват и храни без мазнини
Ммм нещо като график
Мога да погледна в сайтове първо но предположих, че тук има хора който ходят на фитнес и разбират от тези неща
Ако се съсетя да ви попитам нещо друго ще постна в коментарите
Ще се радвам ако ми помогнете защото си мечтая да съм във форма това лято
Благодаря!

Коментари

1.   Ами просто ходи на фитнес :)

2.   Няма да стане без тренировки. А преса се изкарва и поддържа с хубава диета и упражнения, но не за корем (правенето на безброй коремни преси е най-голямата тъпотия на света, от личен опит говоря), а тежки базови упражнения - клекове, мъртва тяга, раменна преса и т. н. Спокойно, няма да станеш мускулеста, ако започнеш да тренираш, но за сметка на това, ако тренираш здраво и с хубава диета ще се стегнеш, и ще извадиш пресата. Аз за пръв път в живота си видях пресата си на 31 години, и това се случи не с правене на упражнения за корем до припадък, а с промяна в тренировките и храненето.

Като цяло на твоите години и предвид това, че досега не си тренирала, то е напълно възможно след като се върнете догодина в училище от лятната ваканция направо да не могат да те познаят съучениците ти. :)

Информация в интернет за тренировки и хранене има предостатъчно, особено в Ютюб (препоръчвам ти клиповете на Анелия Терзиева, която е доста добър специалист в женския фитнес). Поразрови се малко, открий точната за теб диета (диети има много, но никоя от тях не е универсална, затова трябва да намериш тази, към която ще ти е най-лесно да се придържаш), открий точните за теб тренировки (цяло тяло, или пък горна-долна част, бутащи-дърпащи-крака и т. н. ) и дерзай! :)

3.   Здравей, мога да ти препоръчам приложението на найк като упражнения, има всякакви, както за начинаещи, така и за напреднали, доста са интензивни и съответно ефвктивни, Nike Training се казва. Отделно от това може да правиш клекове, планк, тичане, коремни преси, ако ги правиш всеки ден ще се стегнеш за кратък период. А колкото за начина на хранене - диетата на Атанас Узунов, сваля се от нея и се изчистват мазнините, резултатът е гарантиран. Успех ти желая!