Споделена история от Спорт и красота

Побеляване на косата
Здравейте,

Аз съм мъж на 30 години. Преди 2 години забелязах първия си бял косъм. След това се появиха още 1-2, но в последно време забелязвам как стават повече и повече. Поне 7-8 общо имам. Това доста ме тормози и ми е интересно да споделите при вас как е - ако сте мъж как се чувствате относно това, а ако сте жена - дали по някакъв начин това би ви притеснило в един мъж. Нямам никакво желание да се боядисвам занапред, защото, като изключим спазването на хигиена, предпочитам да съм максимално естествен.

Коментари

1.   С удоволствие ще отговоря на въпроса ти, мен! Сега съм на 35, на 28 забелязах първи бял косъм и го последваха 3-4 за няколко месеца. Маски на косата с коприва, кромид лук, салвия градински чай, розмарин. Тези не съм пробвал: чемерика, репей, кокосово масло, амла.
След доста четене и проучване по въпроса намерих - недостиг в организма на витамини B6, B9, B12 засилва побеляването като витамин B12 е най-важен.
От 32 годишен (3 години вече) съм на: 1. Прием на витамин B12 по 500 микрограма сутрин. 2. Маска на косата с едно разбито яйце 2 пъти седмично. По-подробно:
1. Витамин B12 взимам опаковка 90 сублингвални таблетки по 1000мкг, чупя хапчето на две, сутрин под езика - демек 500мкг на ден ако не си веган е достатъчно. Стига за шест месеца, цената е 24-30лв на опакова. Метилкобаламин. Не Цианокобаламин синтетичния защото почти нищо не се усвоява.
2. Маските с яйце ясно, че са досадни - след 20 минути като засъхне се измива по-продължително. Свикнал съм вечер Сряда-Четв и Съб-Нед да прилагам. Яйцето плюс всичките му нутриенти, полезни за косата, също е източник на B12 и подхранва отвън косата.

В момента на 35 имам 15 бели косъма. 95% мои връстници и по-млади са напреднали яката. Също е генетично, ако бащата е побелял отрано, синът трябва да се примирява общо взето:) Щом на 28 си имал първи бял косъм - добре си.
При мен това работи. Успех ти желая!

2.   На 26 съм и имам около 30-тина бели косми и са разпръснати.
Честно казано не ме е*е. Всичко е до ген. Единия ми дядо, който почина млад на около 53 беше с напълно побеляла коса, баща ми на 51 е с доста побеляло над 60%.
Другият ми дядо откъм майка ми е на 73 и е прошарен.
Само не късай белите косми, че се удвояват, казвам ти от личен опит си правих този експеримент.

3.   Аз изобщо не бях забелязал, че имам бели косми. Преди една година една колежка ме бъзикна и след това погледнах в огледалото, забелязах че са доста много отстрани. Мисля и аз за боядисване ама после доста ще ме бъзикат и си карам така

4.   Жена съм и по никакъв начин не би ме притеснило. В университета имах колега, да е бил на 20-години, когато косата му се прошари. Помня, че дори в училище един съученик имаше бели косми. Изобщо, толкова е нормално и толкова често се среща, че ти е бедна фантазията. Вероятно има още години докато наистина побелееш, това тук са просто няколко косъма, не ги мисли.

5.   Абе човек... :( аз съм момиче на 22 и преди две седмици забелязах първите ми два бели косъма... ти на 30, направо си супер! Хаха... не мисля, че е нещо от което трябва да се притесняваш... все пак човек като стане на 30 вече излиза от тази ранна младежка фаза и започват да се повтарят първите белези на старостта, колкото и тъжно да звучи... обикновено, започват да се появяват още след 25-годишнината, така че си си супер... мен не би ме притеснявало факта, че имаш 7 бели косъма... това е най-най-последния ми проблем, хахаха...

6.   Мъж на 34, доста оплешивял:Не бих казал, че е естетичен проблем, но бялата коса много състарява визуално. Най-доброто, което можеш да направиш е да се подстригваш гола глава.

8.   Пий чай от коприва - помага за намаляване на белите косми.

9.   Оо ,моля те
Един мъж остарява много по добре от една жена .Аз съм жена на 33 и имам доста бяла коса и се боядисвам редовно.в кръга на нещата е това с побеляването :).

10.   Това си е част от естествения процес. За съжаление няма как завинаги да останем млади и да изглеждаме като на 16. Напълно нормално е на тази възраст да ти се появят първите бели косми. Просто ги приемаш като нещо нормално и залагаш на други качества. Ако една жена те харесва истински тя ще те хареса като човек, а не заради отсъствието на няколко бели косъма.

11.   Автора:

Благодаря изключително много на всички! Мненията ви са супер полезни за мен. Благодаря за отделеното време!