Споделена история от Спорт и красота

Избор на велосипед
Здравейте,

Имам желание да си купя велосипед, но нямам никва представа какъв. Почти нищо не разбирам от това. Любител съм на спорта, карам от няколко години, но моето колело започва да издъхва вече и не си заслужава смяна на части, тъй като самото то не струва колкото частите за смяна.

Общо взето съм се ориентирал към планински велосипед, такъв съм и карал. Не карам по черни пътища или планини, но обичам да имам свободата да се качвам по тротоари, да слизам, неизбежно е в София минаване и през улички с павета и тн. Не съм от тези дето си карат само по улицата с колите. Та реално няма да ползвам колелото за професионален спорт или пък за каране из планината, но все пак искам да е достатъчно качествено за да знам че няма да се раздрънка като сляза от малко по-висок тротоар, и ще е достатъчно удобно за каране че няма да ме заболи главата по уличка с павета...

Бюджета ми е около 800-900 лева, като не ми се иска да похарча всичките, ако може да ми предложите нещо за по-малко пари, което да е качествено и да ми върши тая работа, ще се радвам.

Аз се рових не малко из нета, но по сайтове за колелета има просто модели с цени и като нищо не разбирам мога само и единствено по външен вид да съдя, което не е особено правилно. Дори марка нямам представа коя е добра. Всеки си има различно мнение.

А пък по форуми за велосипеди навлизат в някакви такива подробности които са ми много далеч от познанията. Та за това питам за конкретния ми случай.

На 24 съм. Момче. 90кг, 180см. Споменавам, все пак да имате предвид.

Благодаря ви предварително и благодаря много на модераторите ако решат да публикуват историята.

Бъдете здрави!

Коментари

1.   800-900 лв. можеш да вземеш полу-професионален велосипед. Супер комплексарско е да даваш повече от 300 за каране в града, еле пък щом искаш маунтинбайк. Вземай Драг Хакер и свиркай. Не се лъжи по лайната от "Декатлон" Иначе за каране планинско не е най-удачен избор.