Споделена история от Спорт и красота

Тренировки и упражнения вкъщи
Здравейте, приятели. Сега след като се очертава поне месец да сме заключени, предлагам тук да споделяме кой как спортува у дома или как би спортувал. Предлагам ако някой желае да сподели и своята програма и уреди. Евентуално режим на хранене. Благодаря. :)

Коментари

1.   Мултифункционален тренировъчен ластик и въже за скачане. Това имам в къщи и ми стига.

2.   Имам гирички по 20кг и отделно по малки също,ластици имам за упражнения,скачам на въже тичам,квото мога общо взето

3.   Заради предишната карантина се сдобих с кростренажор и тринирам 3 пъти седмично.

4.   Ами, аз реших от утре да започна една диетична и тренировъчна програма, изготвих си ги сам за 1 седмица да видя как ще ми подействат. Тъй като бях отслабнал доста (с наднормено тегло съм) от лятото (тренирах и пазех хранителен режим) и знам горе долу какво ми действа добре за организма, но покрай училище се залежах, учене, подготвяне за матури (12ти клас съм) и покрай това се заседявах с лаптопа през свободното си време (аз и пътувам та заради това, иначе сега с онлайн обучението ще имам време).

Та мисълта ми е че сън решен да вляза във форма през зимата и тренировъчния ми план е горе долу такъв:

Лицеви опори
Коремни преси
Клекове
Подскачания
(първоначално до 100 на ден)
Колело поне по 30 минути на ден(докато не затрупа и не станат последици)
Тичане (пак докато не затрупа)
Ходене (доста е невероятно, но това е една от тренировките които ми повишиха издръжливоста и мотивацията)
Има и едни приложения в Google play за упражнения вкъщи, доста са добри и съм доволен от тях, те също бяха част от тренировката ми.

И ако не затворят фитнеса мисля да ходя да правя кардио тренировки между 30 минути и 2 часа дневно.

Успех на всички, тренировката вкъщи е добра идея, сега ще споделя приложенията които ползвам и се надявам да са от полза за някого :
Приложенията са от Leap Fitness Group

5.   Бягаща пътека, лежанка с тежести и ако е хубаво времето - тичане навън. Останалото са лицеви опори, клекове и коремни преси, като за пресите може да позлваш дивана или лежанката.

"Имам гирички по 20кг "

Това са бая гирички!

6.   За дамите, клипчета в ytube на Denise Oustin gym или Pamela Reif ок 2 до 4 клипчета през ден,според интезитета на натоварване.

7.   Аэ винаги съм си тренирал вкъщи , на двора , эима , лято , винаги съм навън.
Раэполагам с дъмбел - регулира се до 32 кг. , прав лост с тежести до 120 кг. , крив лост , лост эа набиране , успоредка , жилетка с тежести 16 кг. , лежанка , въже эа скачане. Направил съм си програма :
ДЕН 1/3/5 - гърди , гръб , ръце
ДЕН 2/4/6 - крака , рамо , трапец , корем
(При толкова често трениране на мускулните групи , эадължително трябва да се съобраэите с обема)
Нямам фиксиран хранителен режим , а и няма нужда - приемам на тоэи момент 2400 кал. дневно , като всяка седмица увеличавам с по 100 , докато не стигна едни 4500 кал , и да эапочна да чистя. (много по-лесно е да се эапочне с високи калории) Гледам да ям максимално "чиста храна" и гледам протеина ми да е 200гр. на ден (а почти винаги го надхвърлям).
Това е общо вэето. Успех , приятел! :)

8.   Имам велоергометър, бягаща пътека и дъмбели. Гледам да ги ползвам всеки ден поне по половин час, ако не и повече.

Колкото до храненето, залагам на големи салати и чисто месо за обяд, понякога малко пушена сланинка (един-два резена); ядково мляко пия с кафето по веднъж на ден; за десерт няколко обикновени целувки или един ред черен шоколад висок процент какао с червена боровинка. Винаги ставам от масата с лекота в стомаха, дъвча осъзнато и бавно; вечерям рано, след вечеря пак ходя малко на пътеката. Алкохол, включително бира, и цигари, не употребявам.