Споделена история от Спорт и красота

Упражнения за отслабване и още неща.
Мисля да почна да тренирам от края на май месец до началото на октомври. Искам да сваля доста килограми. Сметнах си индекса на телесната маса и ми излезе 32 което означава затлъстяване. Аз съм много ниска за годините си, затова не си мислете че съм дете. 1. 54 съм и не знам колко точно тежа, защото нямам кантар от доста време. Мама от септември е обещала, ама не е купила, затова нека да кажем че съм около 78/80 кг. Искам да съм 40кг. Не по-малко. Има ли как за 4 месеца да отслабна с 40 кг? Преди това ще си смятам и калориите. Смятам да ям по 1000 калории на ден, а след като отслабна по 1200/1500. Какви упражнения да правя за да отслабна във всяка една област? Аз прочетох от някъде че трябва да изгоря двойно повече калории от колкото съм яла за да отслабна, което означава над 3000 калории. Не че ще си показвам тялото, но искам да изглеждам слаба и с дрехи. Има ли как да отслабна бързо. От понеделник почвам да си броя калориите. Също знам че трябва да пия много вода. Аз пия по 2. 5-3 литра на ден. Ще се огранича от глезотиите, но понеже ще е лято ще си похапвам 1 сладолед на седмица. Дайте ми съвети как да отслабна бързо. И след като отслабна пак ще си смятам калориите, но както казах до 200-500 калории повече. Само празниците са изключение. Няма да нося къси дрехи защото предпочитам по-широките и дори след като отслабна ще си ги пазя. Но ще си купя и дрехи в мой размер.

Коментари

1.   Това, което смяташ да направиш е нормално за твоята възраст - глупост. Повечето хора, които сме имали проблеми с килограмите, също сме вършили глупости.

Моят съвет е да се обърнеш към специалист, който да ти изготви режим, съобразен с твоите цели, със здравословното ти състояние, с активността ти. Да те накара да си направиш изследвания, за да имате яснота как трябва да се процедира.

Отслабването не е само броене на калории. Да не говорим, че ако са много малко, в един момент ще спреш да сваляш, защото тялото ти ще трупа резерви.

Не е само калории, защото можеш и от шоколади да сваляш, въпросът е какво точно ще гориш.

Въпросът е да не си причиниш и сериозни здравословни проблеми, защото е важно съотношението между въглехидрати, мазнини и т.н.

Не съм специалист, твърде далеч съм от тях, но искрено те съветвам да се обърнеш към някой, който разбира.

2.   Не чакай до май, запопни да тренираш от понеделник. Кардио и burpees, при упражнения със скачане се броят най-много калории. При мен бягането е вършело винаги най-добра работа. Това е за тонус, енергия и самочувствие.
За отслабването всичко е в храненето. Няма бързо отслабване, всякакви драстични диети и глад, губят ефекта си на втората седмица заради йо-йо ефекта. Най-доброто е балансирана диета, здравословно хранене и постоянно движение. Ако започнеш от сега и си стриктна до май месец е напълно възможно да отслабнеш с 20-30кг. 40 не е здравословно, макар и ръста ти. Бъди нахъсана и следи прогреса си, не забравяй защо си започнала и се придържай към поставената си цел.
Бързо отслабване няма, както няма преки пътища в живота, но ще видиш, че всичко, за което наистина се бориш, си заслужава. Ти инвестираш в себе си, а тялото ти е едно за цял живот. Приеми, че бързо няма.

3.   Аз от края на декември почнах да правя упражнения по 1 час на ден с редки почивни дни и след това бягам навън 2, 5 км или ако е много студено поне карам колело 40-50 минути и още не съм свалила нищо. Ти очакваш за 5 месеца да отслабнеш с 40 кг, няма как да стане... аз съм 156 см и съм 49 кг, преди бях 41-2 и искам пак да съм толкова, ама никак не е лесно. Храненето си също тотално го промених, спрях абсолютно и изцяло хляба. Сладко рядко ям, примерно някакво протеиново барче 1-2 пъти в седмицата. Ям главно месо, варени яйца, прясно мляко и салати и както казах, още нищо не съм свалила. Вечер също не ям.
Ж26