Споделена история от Спорт и красота

30 дневно предизвикателство
Здравейте. Реших за един месец да пробвам да живея по различен начин. Пия често алкохол и не съм тренирал от много време, в депресия съм, скоро се разделих с едно момиче, остлабнал съм много и не харесвам външният си вид.
Реших да си поставя за цел да не пия 1 месец и да тренирам през ден. Искам да пробвам просто дали ще ми се подобри живота. Та.. пускам тази тема за съвети. Предложете ми какво друго мога да вкарам в живота си като практика или нещо, което би ме променило. Ясно е, че за един месец няма да се променя напълно, но цял месец да правиш нещо определено със сигурност е много голяма крачка в правилната посока. Та така.. чакам предложения

Коментари

1.   Намери си някакво хоби. Запиши някакви курсове, може и онлайн. Ако съзнанието ти е заето с нещо продуктивно, няма начин да се депресираш :)

2.   Всичко е до навика, не дори до перфектното изпълнение на това, което си си наумил. Ами всеки ден да го правиш. Пробвай също със подреденост - ако ползваш нещо, веднага да го прибереш като можеш, да не го оставяш за после, че “може да ти потрябва...” Например - аз работя сега главно онлайн. Камерата ползвам два пъти на ден, останалото време стои върху монитора ми. Това е минута да я прибереш, но после ми е една идея по-приятно да си стоя в стаята. Като не си извадил всичко, има потенциал за нови неща да сложиш вътре, или най-малкото, мислите се подреждат също!

3.   Гледай да става постепенно това с натоварването.Интеряалите на натоварване и почивка трябва да се редуват регулярно,защото още след 2 седмица няма да си ок,а тялото ще навлиза в ритъм.Когато човек е в такава ситуация е трудно,трябва да намериш нещо по-голямо и по-значимо,което така да увлича.Чети,ако учиш засили се там, започни да си изпипваш нещата по детайлно.Рърси хоби и хора със сходни интереси.И зарежи пиенето разрушава от вътре

4.   Разчертан график за месеца (календар) с подчертани дати и часове в които да лягаш и ставаш от сън, в които да тренираш, задължителна разходка за 40 мин и часове за ядене. Включи и три пъти в седмицата по един час за учене на нещо (може и по видеота) или майсторене на нещо, хем да са ти заети мозъкът и ръцете, хем допълва репрограмацията в съзнанието ти с нещо градивно.
По принцип на мозъка му трябва 21 дена за препрограмиране, а до 30 за затвърждаване. Другото е само малко воля.
Добър избор и начинание.
Успех!

5.   Добави и четене на книги.
Към физическата активност, добавих също и 1 час четене на литература.
Когато имам време и желание, чета и по 2 и повече часа. Има ли човек желание, винаги ще намери време.
Преди прекарвах свободното си време в социалните мрежи, цъкайки като зомби, но сега не е така, и много се радвам.

6.   Автора: Благодаря на всички, които се включиха и мислят да се включат в темата. Звучи лесно и лекомислено това, което искам да направя, но от сега осъзнавам колко ще е трудно. Да спра алкохола за мен не е лесна работа. Особенно сега, когато усещам голяма мъка. Постоянно дявола ми шепне в ухото "Давай, какво толкова". Аз и като цяло имам знания в сомелиерството и обожавам, просто съм влюбен в червеното вино. Само такова пия, нищо друго.. и то от най-доброто. Проблема е, че при мен нещата са или-или. Нямам мярка и пия много. Започвам като цяло да се чувствам много зле, когато спра. Обещавам, след един месец да пиша отново в тази тема и да споделя как се чувствам, дали съм по-добре от спорта и спирането на алкохола. Иначе за другите неща, които споменахте, вече имам хоби - рисувам, а за четенето - уча в университет- история, която обожавам. Иначе и работя, но честно казано работата ми ме депресира, а и е на 3 смени. Нощната смяна ми еб*ва майката и нямам време за нищо останало. Мисля през следващия месец да се опитам да сменя и работата и да работя на 4 часа, за да мога да се посветя повече на хобитата си и себе си. Ще взимам доста по-малко пари, но поне ще се посветя на себеразвитие.

8.   Отслабнах 15кг заради жена за 1 месец, а тя ходи по почивки и си гледа живота. Изобщо не им дреме какво се случва с нас.. Имаи го в предвид.

9.   Нито е лекомислено, нито толкова лесно, това ще е борба срещу теб самият. И именно в това трябва да се концентрираш, съзнанието че, старият ТИ вече удобно настанил се в в позната и "приятна" рутина ще опитва да пречи на новият ТИ.
Трябва да си наложиш че, новото е положително, иначе дори мозъкът ти ще се противи, защо ще ти е да правиш нещо което не е ок за теб? !
Когато усещаш че, днес не ти се занимава... че само днес ще прескочиш, или пък че, въобще няма нужда, сещай се че, е автосаботаж и веднага сменяй нагласата и фокуса.
Успех!

10.   Автора: Благодаря номер 9! И на всички останали. През този месец ще се посветя на развитие. В началото на май ще споделя как съм се почувствал след това предизвикателство, дали съм по-добре. Предизвиквам и всички, които четат и са в дупка, да го направят заедно с мен!

11.   Здравейте автора съм, както обещах, след 30 дена предизвикателство да разкажа.. Аз си държа на думата и ще разкажа какво се случи. За 30 дена не станах културист, но със сигурност влязох в спортна форма. Тренирах понеделник, сряда и петък. Предимно упражнения с дъмбели и лицеви опори, карах колело, ходих на походи в планината и така. Занимавах се доброволческа дейност. С алкохола не издържах и на 2-3 пъти наруших режима, но после пак се върнах. Сега след 1 месец честно казано наистина ми се пие по-малко. През този месец също така гледах много лекции на вдъхновяващи за мен хора, четох книгата "параграф 22", запознавах се с много нови хора, позитивни. Опитвах се и аз да бъда позитивен, да проявявам чувството си за хумор. Купих си нови дрехи, подобрих малко външният си вид. Резултата е, че след 1 месец наистина се чувствам по-добре. Пиша го всичко това за хората, които са в дупка и се чудят как да излязат. Просто наистина 30 дена да правиш концентрирано някакви положителни неща, със сигурност има резултат. Сега съм в един момент, в който се намирам на правия път и от мен зависи дали ще продължавам по него или ще се върна към стария. Честно казано сега, като погледна стария, ми се вижда много тъмен и мрачен. Този месец смятам да продължа с тренировките и четенето и да продължа с доброволческата дейност.

12.   Поздравления!
Авторе, чудесна е промяната която си постигнал! Опитай да съкратиш още алкохола.
Постави си ново предизвикателство, може би за още 30 или дори 60 дни тренировки и здравословен режим. Включи си веднъж на две седмици награда- ако ще има и питие в наградата, предварително си впиши дните в които ще си позволиш и не нарушавай другите :)
Усмихвай се, забавлявай се, усмихвай и други около теб!

13.   Благодаря за насърчението. Ще направя още едно 30-дневно предизвикателство, същото. И след 1 месец пак ще пиша докъде съм стигнал. : ) Ако изобщо някой чете темата

14.   Браво, авторе! Май и аз ще пробвам нещо такова. С пиенето нямам проблем, но пуша и имам 15 кг за сваляне, а покрай стреса в работата май започнах да затъвам в една рутина, та ми трябва спешна промяна.

15.   Давай номер 14, след един месец те очаквам тук да споделиш как се чувстваш и какво е станало. Автора

16.   Здравейте. Автора съм. Алкохола не го спрях, но го намалих доста. Потръгна ми много в любовен план. Запознах се с много нови хора. Потръгна ми много и в професионален план. Започнах работа в ресторант със звезда мишелин за огромна (поне за мен) заплата. И всичко тръгна от.. доброволчеството. От осъзнаването, че живеем в магия, че сме просто една енергия. Правете добро, имайте хубави мисли и живейте на висока вибрация- там ви очаква един съвсем различен свят. Аз продължавам и се надявам и други хора да споделят подобни предизвикателства тук. Надявам се да съм вдъхновил някой. Защото наистина от дъното се извисих много на високо. И.. всеки може

17.   Автора съм. Аз обещах, че ще съм честен и искам да споделя нещо. Нещата след предизвикателството тръгнаха много добре за мен в началото, но изведнъж нещата рязко се промениха. Бях в чужбина и там си намерих хубава работа, но освен това ми се случиха неприятни неща. Преди много години имах проблеми с наркотиците, но ги спрях. Спрях наркотиците и цигарите за 10 години. 10 години не бях се занимавал, но когато заминах за чужбина, живях на място, където всички пушиха марихуана, и аз просто като човек, който е имал такива проблеми ми беше много гадно. Защото всеки ден се прибирах от работа и ми миришеше на марихуана. Не знам дали знаете, но за човек спрял марихуаната, да му мирише всеки ден и да се гърми около него е пълен ад. Освен това постоянно различни хора ми предлагаха, всеки ден. Просто 90% от хората бяха такива. Издържах 1 месец без да се поддавам, като водих голяма борба със себе си. След 1 месец обаче се запуках сериозно и не знам и аз как се озовах в същия филм, както преди 10 години. Пропуших и цигарите, въпреки че не бях пушил от много време. Пиех и много алкохол. Сега съм в България и не се чувствам добре. Цигарите ги спрях и не ми се и пуши изобщо, не съм пушил и марухана от както съм тук, не ми се пуши и не искам. НО не мога и ден да изкарам без да пия. Вече не ми действа алкохола, не ми е хубаво от него, а и още повече се депресирам. Преди да замина за чужбина си бях изградил някаква рутина и се занимавах с полезни дейности, които ме правиха много щастлив. След като заминах обаче всичко се обърна. Изкарах много пари и успях да си подсигуря цялата зима, но просто не се чувствам добре и отново се налага да започна с 30 дневно предизвикателство

18.   Ти си герой! И аз съм се борила с марихуаната и много добре те разбирам. Поздравления, че откакто се се върнал не пушиш. Аз толкова трудно спрях и толкова се мразих, че искам да я пуша, че сигурно щях да избягам от тая квартира и зимата щях да фотосинтезирам.
Чувал ли си за др. Gabor Mate и какво мисли за зависимостите?

19.   18, чета Gabor Mate- да. Един от любимите ми е. Той е излекувал много зависими с психотерапията си и халюциногените- успешно. На мен ми се отразява много средата. Сега, когато няма такива напушалки покрай мен, въобще не ми се пуши. Започнах на ново 30 дневно предизвикателство и вече започнах лека-полека да се чувствам по-добре. Но си знам, че просто не трябва да попадам отново в такава среда. Все пак го правих само 1 месец, но си има своето отражение. В тази тема преминах и през двете. Първо бях много зле, после за 30 дни си вкарах в ред живота и след това за 30 дни деградирах отново. Нека гледат хората и да виждат, колко са важни решенията в живота. Това си е опит. По-добре да се учим от грешките на другия, от колкото от собствените. Поне изкарах пари и ще имам възможност да се развивам