Споделена история от Спорт и красота

Краищата на косата ми се извиват
Здравейте! Както сте разбрали от заглавието, проблемът ми е, че краищата на косата ми винаги се извиват навън. До преди 1-2 години не ми се беше случвало, но в последствие малко скъсих косата си и започна да се получава така, а аз не мога да разбера причината и супер много ме дразнят тези извити краища. Пробвах да я оставям да изсъхва сама след баня, а не да я суша, както обикновено правя, но нямаше ефект. Единственият вариант беше да започна да я изправям с преса и то редовно-почти всеки ден. Да, обаче, както сигурно се досещате, косата ми започна да се накъсва и изгаря вследствие на честата топлинна обработка. В резултат косата ми в момента освен, че е с извити краища е и опърлена и е просто под всякаква критика. Разбира се спрях да използвам преса от около 4 месеца, но не намирам никакво решение на извитите краища. Моля, ако някой има идея защо се получава така или как мога да предотвратя това извиване, да остави коментар. Ще съм много благодарна!

Коментари

1.   Значи жените с права коса се мъчат да се къдрят по всевъзможни начини, а тия с "извиваща" се много искат да е права.

2.   На мен ми се получава така ако я скъся до под раменете, става като елхичка. Колкото по- дълга, толкова по-чуплива и поне си правят кичурите пълни обороти, а не да стърчи.
Задържа ми я по- права поне за ден когато след миене на косата си слагам в краищата няколко капки масло втрито първо между пръстите- арган/ кокос/зехтин.
Пробвай така, поне няма да я гориш.

3.   Пробвай кератинова терапия за трайно изправяне, или да я срешеш добре докато е мокра

4.   И моята коса е такава, с извиващи се краища навън и това ме дразни. Нито къдрава, нито права. След измиване я оставям да изсъхне, след това намокрям краищата, нанасям малко балсам върху тях и ги изплаквам. След това попивам леко водата с кърпа и ги подвивам навътре. Така при мен има ефект и стоят по-добре.

5.   От № 4: Другият вариант е след измиване, отвреме навреме върху влажна коса да си плетеш плитки и така да преспиш. На сутринта ги разплиташ и се получават красиви вълнички и касата стои хубаво, без да стърчат краищата. Ефектът се запазва до следващото измиване. Лично аз мия косата си 1 или 2 пъти седмично, понеже не ми се цапа и омазнява много.

6.   Аз съм с права коса ноо винаги след като се изкъпя си изстисквам косата иии заради това ми се получава понякога така но вече спрях да обръщам особено внимание и така си ме радва хд да си стой както иска

7.   Ползвай балсам за коса на Балеа от ДМ с хума. Balea Tonerde, аз имам чухлива и суха коса и това ми помага. Шампоаните с кератин също са добри. Може да пробваш с олио от жожоба или бадеми ако предпочиташ натурални продукти. Не реши косата докато е мокра!