Споделена история от Спорт и красота

Целулит
Здравейте. Слаба съм, но имам целулит-155см, 51кг.
Правя пилинг с кафе, но няма голям ефект.
Какво бихте ми препоръчали, не консумирам сладко и никакви въглехидрати.
Обмислям да си взема хубава козметика против целулит.

Коментари

1.   Целулита се маха само с масажи с мед. 100% успеваемост, стига да търпиш на болка :)

2.   Почти всички имаме. Не може да се премахне.
За 155см трябва да си приблизително 45кг., но не отслабвай, повече ще си личи. Споко, не го мисли, поддържай се, но не си хвърляй парите за скъпи козметики.

3.   Спорт на първо място - бягане, плуване, аеробика, после балансирано хранене, след това вече грижа за кожата отвън - антицелулитни масла и вакуумен масаж или самомасаж. Още нещо много важно - количеството вода, което приемаш всеки ден да е високо и да имаш пълноценен сън. Това е моята рецепта и помага, но не става бързо...

4.   Целулит се бори най-вече с тренировки, правилно хранене, качествен сън и пиене на вода.

П.С. Как така не консумираш никакви въглехидрати като те са част от всеки хранителен продукт?

5.   Не съществува козметика, която да ти махне целулита, съжалявам, че ще ти го кажа. Пилингът с кафе е супер, но трябва много постоянство и много търкане. Има един метод безценен - тренировки! Клекове с тежести задължително (1-2кг имам предвид) и други различни програми има в нета специално за оформяне и махане на целулит. Спортът си действа безотказно.

7.   Преди ползвах едно мазило на Кройтерхоф, мисля че беше около 14лв. При мен даде резултат, но много загрява, чак пари. При една моя позната пък нямаше никакъв ефект.
В момента ползвам на Билка лосион с мавруд. Не смея да кажа че е ефективно, тъй като цялостно тази марка не ми се отразява добре. Лосионът не хидратира ама изобщо. Забелязах че целулитът ми намалява, но в момента съм на режим и тренировки, и най-вероятно изчезва от тях, а не от крема. :D
Опитай с лосиони за тяло които съдържат ванилия. Преди време ползвах от Дъглас крем за тяло с ванилия, който не е с предназначение елиминиране на целулит, но забелязах положителен ефект от него. Бях изпробвала и друго нещо с ванилия, но вече не помня на коя марка беше, и то не беше предназначено за това, но повлия добре.

Ж 21

8.   Хахаха, аз съм масажист и точно когато го чета това отивам при клиентка за анти целулитна терапия. Е това ако не е съвпадение...

Трябва ти масажист, с кавитационна машина и ултра звуков накрайник. Правят се МИНУМУМ 7 процедури. Освен това се започва с мануален масаж . Хубаво е да се включат вендузи и медена (меда върши чудеса!) терапия за детокс лимфен дренаж.
И това е само ако целулита ти е в стадий 1 .

Ако е във 2ри стадий...тези процедури се повтарят и потретват и тн. С три месечни паузи помежду им .Отнема около2 години. Стадий 3 и нагоре - забрави..

Забрави за кремчета и козметики и тн...само ще си губиш времето и парите. Трябва си яко мачкане ...и да, масажа боли на всичкото отгоре.

Иначе за диети ,които ЩЕ ПОМОГНАТ (не да го разбият, а просто да помогнат ) - спираш алкохола . Много вода. 3л. на ден. Не тряба да ядеш бял хляб. Повече зеле , фибри и ориз вместо другите зърнени.

Освен това се почва по време на овулация . Прави се пауза по време на менструация, колкото тя трае.

Всяка друга терапия , освен криото и липосукцията(крайно непрепоръчително!!!!) няма да ти помогне.
Пиши тук ако имаш и други въпроси..

Аааааа и не се обвинявай , най често причината е хормонален дисбаланс , генетично или злоупотреба с алкохол.

Успех!

М.В.

9.   Вода, движение, пресни плодове и зеленчуци антицелулитни масажи ще решат проблема ти.
Ж33

10.   Целулит не може да се махне напълно, освен ако мазнините в тялото ти не паднат под 10-12%, което е изключително нездравословно за жена. Както знаеш женското тяло се състои от около 18-25% мазнини, които са необходими за правилното и здраво износване на плода при евентуална бременност.
Аз лично се поддържам с ходене на фитнес 4 пъти в седмицата, пиене на вода по около литър и половина на ден (това е най-ключовото против целулита), здравословно хранене (гледам да се храня с протеини, не ям сладко и тестено, газирано не пия, никакви junk foods), пия и протеин на прах. Единственото мазило, което съм ползвала и ми е помогнало, е това на Кройтерхоф, струваше 15, 50 лв миналото лято, сега сигурно е повече, но за 2 седмици има видима разлика, стига да не пропускаш мазанията. Само с мазане без промяна в храненето и движение няма да стане обаче само с кремче, нали си наясно?
Ж22