Споделена история от Спорт и красота

Съвет за лицеви опори
Здравейте, на 23 години съм, тренирам редовно фитнес, обаче по стечение на обстоятелствата сега не мога да ходя на фитнес, искам да ви попитам дали има полза от лицевите опори, дали да ги правя всеки ден(нали трябва почивка от 72 часа), и по колко да правя на ден или през колкото трябва, вчера направих 200, споделете вашето мнение и опит.

Коментари

1.   Лицеви опори НЕ се правят всеки ден, защото се претоварват мускулите, а те се развиват, когато са тренирани и им дадеш време за почивка. Аз съм ти набор, боксьор съм и правя лицеви през ден. Иначе няма издържане, имаш и тичане, гири, коремни... Дори да не тренираш нещо друго, НЕ прави всеки ден.

2.   Има полза. Прави различни видове - тесен, широк хват, диамантени(дланите една до друга). Няма смисъл според мен всеки ден, след 1 седмица ще се претовариш. По-добре почивай 1 или 2 дни седмично. Някои правят такива "предизвикателства" - 1 месец всеки ден по 200 лицеви, но за това се изисква яко дисциплина.

Може да правиш сериите до откат. Примерно първа серия - 35 лицеви, втора 30, трета 26, четвърта 23 и т.н. колкото серии си си наумил и докато ти стигнат силите. Може да гониш и бройка - примерно 200 за деня, без значение по колко в серия. Може да правиш стълбички - започваш от 1 и нагоре доколкото стигнеш и т.н. Варианти много - желание да имаш.

3.   Аз правя през ден, около 100 общо на най-често 3 серии, ама и повече няма да мога много, а и няма нужда. Обаче съм малко над 110 кила и е тегаво. Препоръчвам ти през ден, а може и през два, зависи как се възстановяваш и чувстваш. Ако си по-малко кила или си свикнал и ти е лесно, 200 броя са супер, Персонално си е. Но ако не можеш и фитнес, има и много други упражнения, с едни лицеви не знам доколко ще ти е пълноценна тренировката. Планкове, коремни, клекове, може и ластици да си вземеш.

4.   Когато правиш лицеви опори, прави и т.нар. Австралийски набирания (Australian Pull Ups), за да тренираш и противолежащите мускули. Можеш да използваш стабилна маса за това, ако не ти се намира нисък лост. Или пък чаршаф и врата, както показва Antranik на Ютюб.

5.   100 лицеви опори, 100 клека, 100 коремни преси и 10 км на ден и ще станеш машина.