Споделена история от Спорт и красота

Избор на спорт
Здравейте, искам да чуя обективно мнение на компетентни по темата:коя комбинация от спортове гради добър релеф и същевременно атлетично тяло?

Коментари

1.   Релефът много зависи от храненето и гена. Всеки комплексен спорт(такъв, който включва повечето мускули) ще ти свърши работа - кросфит, плуване, бойни спортове. Ако трябва да заложа на някаква комбинация обаче и да кажа с какво съм бил най-релефен със сигурност бих посочил лостове(уличен фитнес) ако вкараш 1 мач или тичане веднъж в седмицата и се храниш добре си перфектен.

Мъж, 25г.

2.   Тежести - 20%
Правилно хранене - 80%

3.   Плуване, лека атлетика

4.   Всичко, което включва повече групи мускули. Плуването например е много удачен вариант. Леката атлетика също ще те стегне и оформи. Може и просто да започнеш да ходиш на фитнес. И не забравяй да обърнеш внимание на храната, която ядеш.

5.   На първо място - спортна гимнастика.
На второ - лека атлетика.

Всичко останало е компромис я с едното, я с другото.

Братан.

6.   Калистеника (Calisthenics) за релеф и съразмерно атлетично тяло. Това е.

На Youtube виж:
1. Calisthenicmovement
2. THENX
3. Hybrid Calisthenics
4. PaulSklarXFit (не е само Калистеника)

7.   Тежък физическо труд на село гради перфектно тяло и супер релеф.Цепене на дърва, прехвърляне на бали, носене кофи с вода и прочие.

Чингис Хан