Споделена история от Спорт и красота

Моля ви, блондинки, включете се със съвет!
Здравейте!

Жена, 27.

С къса черна коса съм (няколко пръста над раменете). Естественият ми цвят е светъл кестен.

Мислите ли, че би било добра идея, ако постепенно се изруся до цвят, близък до естествения? Имам отличен фризьор с 25 години практика, който смята, че за него не е проблем да изпълни такава задача, стига след това да се грижа добре за косата с професионални шампоан и маска, и без пресушаване с преса.

Чувала съм обаче, че светлата коса изисква много повече последващи грижи, а това, което правя в момента, е грижа със среден клас продукти и изсушаване с електрическа четка, като винаги ползвам висококачествена термозащита и балсам. Не знам дали това е достатъчно и в случай, че стана блондинка...

Ако сред вас има блондинки с добре обгрижени коси, моля, включете се със съвет и насока.

Предварително благодаря на вас и на редактора,
бъдете здрави!

Коментари

1.   Аз съм естествена блондинка (тъмно руса коса). На младини ( 20-25 г) се увличах по готик културата и си боядисвах косата черна и понякога червена. Естествено стоеше чудно на бяла кожа и сини очи....обаче русия ръб в основата на косъма се появяваше на всеки 2 седмици и се налагаше безконечно боядисване.
Светлите коси са с тънък косъм и агресивните процедури ги увреждат необратимо.
Връщането към естествения ми цвят не бе много успешно и в следствие на това се оказах с къса прическа, която оставих да порасне. Сега ( 10 г по-късно) имам хубава тъмно руса коса стигаща почти до кръста ми, не я боядисвам и грижата за нея е сведена до почистване с хубав шампоан, балсам срещу цъфтеж и оставяне да изсъхне сама.
Няма нищо по-хубаво и отиващо на човека от естествения му цвят и вкарването на излишна химия в тялото е глупаво и ненужно действие ( по мое мнение).

2.   Аз съм с тъмно руса коса (естествена) и не изисква някаква по-специална грижа. Просто качествен шампоан и маска. Това е.

3.   Аз лично мразя блондинки, първо: някой от тях наистина са тъпи. Второ:момчето което харесвам е влюбен в русокоса. Трето: момчето в което бях влюбена преди също харесваше русо момиче. Затова спрях да говоря с някой мой руси приятелки и започнах да ги мразя. Сега като видя руса жена някаде дори на улицата умирам от желание да я настигна и да и скъсам косите. Вече ми се е случвало и завърши с жалба и арест но след това ме пуснаха. Баща ми не разбра точно закакво съм нападнала онази, аз му казах, че тя ме е задърпала и така ми повярваха. Междудругото аз съм със тъмно кестенява коса.