Споделена история от Спорт и красота

Всичките момичета по спортни долнища?
Здравейте. Не знам дали и преди беше така или аз чак сега го забелязах, но излизам и където и да отида гледам младите момичета носят широки едноцветни спортни долнища. Нали анцуг беше и горнището? Спортни долнища. Навсякъде са. Не знам защо, бъркам ли се, и преди ли беше така? Всичките каки в спортни долнища. Само в моя град ли е? В цяла България ли е? Абе като гледам май е така вече навсякъде? Широки и едноцветни. Преди това спадаше към домашното облекло, с което хората гледаха да не излизат защото беше повлекано. А сега момичетата всичките са така. Защо се обличат така? Модерно ли е? Ако да, от кога е толкова модерно? И кога стана модерно да излизаш с дрехите, които преди бяха само за в къщи? За да излгеждат секси ли е? Защото е по-удобно ли? За да са по-красиви ли? Или просто така? Аз съм млад мъж. Няма как да знам кое е по-удобно. Анцузи не нося много, а клин да ми се впие и да му излезне всичко, за мъж абсурд. Но съм чувал, че анцугът бил по-удобен от клиновете. А има видеозаписи как някога жените и в заводите като са работели са носели рокли. Официални дори в завода. То и мъжете са носели костюми. А сега жените ходят по домашни дрехи. Защо е така? Ако някой знае би ми било интересно да науча. :D
П. С. Не ми пречи как ходят жените. :Р

Коментари

1.   Удобно е за това. Аз и на работа ходя по анцуг или широки дънки, като излизам също. Също така винаги съм с кецове или маратонки.
За мен на първо място е удобството и въобще не ми пука как изглеждам.
Роклите са неудобни и претенциозни за ежедневието, според мен.

2.   Удобство! Отдавна не ни интересува (повечето) да възбуждаме "онези" сетива на случаен мъж. Така или иначе ако вдигнат долната глава, то горната спира да функционира в повечето случаи :)))
Преди около две седмици беше, преподреждах и разчиствах дрехи за носене, за изхвърляне, за дарение.
Установих, че имам забравена рокля с етикета дори на цена, която покрива целият ми гардероб за два сезона.
Оставям си всички спортни, по- голяма част от другите ще по/дарявам.

3.   Предполагам защото са удобни или поевтини. Жена съм. Лично аз такива дрехи обличам само в къщи. На работа и навън ходя с друг тип дрехи-дънки, панталони, поли, сака. През лятото и с рокли.
Незнам ти къде ходиш, но аз не виждам много момичета и жени, които ходят облечени така, както казваш ти.

4.   Мисля, че е мода основно сред тинейджърките. И на мен ми прави впечатление, че напоследък масово са облечени с долнища или комплекти от къси клинчета и кроптопчета. За мен е абсурдно и съчетанието на такива дрехи с мини дамска чантичка. Но явно така си се харесват и им е удобно, след година сигурно ще е друга модата.
Аз клин или анцунг слагам само за тренировка, разходка в планината или бързо отскачане до магазина. Иначе нося дънки, панталони, лятото рокли основно. Но аз съм на 30.

5.   Ако става въпрос за клинове - клиновете са секси (когато стоят добре). А малките мацки държат да са секси (поне половината). Нормално е да искаме да впечатлим противоположния пол, това води до внимание. Е, привлича и нежелано такова, но явно цената си заслужава. Ако беше прието да се ходи по прашки и без сутиен, сигурно и така щяха да тръгнат.
Жените нямат нищо против да подчертават сексуалността си, макар да го завоалират под всякакви други описания и оправдания.
На фитнес може да се ходи и с широко долнище и тениска, но ходят с тесни клинове, някои дори лъскави, за да са секси. Няма друга причина.

6.   Модите се завръщат. И Слава богу, по едно време нямаше широко женско облекло. Всички гащи, дънки, даже и анцузите бяха станали на клинове. Трябваше да е полепнало по тялото ти, а когато имаш дълбока рана на коляното, а е твърде студено да носиш рокля не е най-доброто нещо, което може да ти се случи
Така съм псувала тогава

7.   Сега има такава мода, тип рапър. Има и прави широки модели с кантове, има и едноцветни тип чарлстоун, но от материи по-скоро близки до бански костюм и някогашните анцузи и в тях има еластан, а не тези памучните, на които се образуват колена и се развлачват. В никакъв случай не са евтини - 80-100 лв. са на световните марки. Изключително удобни са, меки са, не се мачкат, не стягат в кръста и ако малко наддадеш също и не пускат цвят при пране. Обичам да пробвам нови неща и честно откакто си купих 3 такива, изобщо не искам вече да обувам дънки, а имам 6-7 чифта.
Като носиш такива няма и риск да развиеш разширени вени, защото не стягат в кръста.